Nagłówki MichałaGaz

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Gaz, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Możesz uczyć się angielskiego we własnym zakresie - Bielsko-Biała style!Ikona słownika

Wierzę w siłę używania angielskiego jako globalna lingua franca. Nie akceptuję osłabiającego projektu przez który angielski jest przedstawiony.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Majkel's Inglisz: Słownik Polsko AngielskiPointer

Artefakt oznacza powszechnie używane słowo, które odpowiada na pytanie: "Co?"

Najczęściej używane słowa które po angielsku reprezentują typowe artefakty

Michał nadal kręci filmy dla kobiet ... jest chce stracić pieniądze?Filmy dla Kobiet poster

Niektórzy uważają, że kobieta to szczególny rodzaj mężczyżny. Inni uważają, że mężczyżna to szczególny rodzaj kobiety. Prawdopodobnie zarówno mają rację. Każdy z nas ma swoje własne potrzeby, podejmowane indywidualnie lub w grupach. Nie wszystkie potrzeby mogą być spełnione. Ale mogą one być brane pod uwagę. Poświęcenie na to czas to podstawa równości.Pointer

Uczę się, jak słuchać kobiet - nawet jeśli mówią kompletny nonsens. Chciałbym stwarzać innym tę samą możliwość rozwoju, którą ja już otrzymałem.

Zdecydowałem eksportować sztuki ręcznie zrobione przez kobiety w Polsce, do Ameryki. Sztuka wysokiej jakości ręcznie produkowana przez kobiety wysokiej klasy powinno się rozprzestrzeniać. O ile więcej mogę sprzedać tym w Stanach którzy znają się na to, tym więcej mogę kupić od tych, czyje godne ręce nadal walczą o otwartość i równość, walka, którą biorę w dniu dzisiejszym do World Wide Web.

Twoje wsparcie zapewnia, że ​​filmy dla kobiet zrobią różnicę.

Jeśli film się zacina czy przerywa proszę spróbować wersję niższej rozdzielczości.

Pantery Atakują Bielsko NocąPointer

Bielsko Biała Klub #4: Opium

Jej zbiór kotów nieco stracony w nocy chaosu, królowa panter gromadzi tych, którzy zostali z jej potomstwa i prowadzi ich do ostatecznego celu nocy, klub w rynku o nazwie Opium.

Ze sztuką dla kobiet pomagamy położyć kres molestowaniuZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

W czerwcu 2011 przyjechałem do Europy, mając nadzieję że trafie na wspaniałą przygodę, mój jedyny konkretny plan będąc odwiedzić Chorwację. Do września przejeżdżałem 10.000 kilometrów i odwiedziłem 12 krajów, wszystko w towarzystwie kobiety, którą spotkałem w pierwszy piątek mojej podróży.

Wiedziałem że naturyzm był popularny w wielu częściach Europy i jako artysta, który pracował na rzecz akceptacji ciała przez całej jego kariery zależało mi na dokumentowanie jakiś mały fragment. Przyglądając się ze zdziwieniem znalazłem bardzo ważną część kryjąca się w Polsce. Miała na imię Gosia.

Będąc z Ameryki, tylko było potrzebne w Europie włączyć radio, aby usłyszeć amerykańską piosenkę. Aby zobaczyć amerykański film, tylko musiałem pójść do kina. Aby być zrozumiany, tylko miałem mówić po angielsku. Będąc z Polski, one nie mogła znieść słuchania radia przez tych wszystkich bzdur politycznych które tam są rzucane. Nie lubiła oglądać amerykańskie filmy, bo twierdziła, że wszystkie kończą się tak samo. Nie chciała mówić po angielsku ze mną, bo nie tylko chciała powiedzieć słowa poprawnie, ale także chciała powiedzieć swóim sposobem. Nikt nigdy jej nie nauczył jak. Ja rozpaczliwie chciałem zrozumieć. Ona chciała być zrozumiana.

Były czasy, w trakcie naszej podróży, kiedy myślałem, że może nie będzie szczęśliwe zakończenie. Były czasy, kiedy katastrofa była bliska i zastanawiałem się, czy nie popełniłem błąd. Zastanawiałem się, czy strach, gniew czy smutek może triumfować i czy jeden z nas nie będzie musiał zakończył podróż sam. Jak zwisałem nad skałami w Normady zostałem ocalony. Jak światła zgasły jechałem dalej. Choć wypaliłem opony do drutu było w porządku. Wróciliśmy do domu w jednym kawałku. Wróciliśmy do domu zadowoleni. Zaczęliśmy proces uczenia się, jak słuchać i dźwięk tego był piękny. Mogliśmy być pewni, że zostaliśmy gotowi na podbój diabłów, które nas nadużywają, bez względu na jak długo to potrwa.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 12
2011-07-31
 11༛25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Kärntner Lichtbund

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Keutschach, Austria

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Gaz

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo gazw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa gazpo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na gaz znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na GazGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "gaz."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "gaz."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na GazGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na gaz jest angielskie słowo gas.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na gaz w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. We cook on gas.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. I think the message was clear. If you want to gas your own people, fine. But you may end up paying for it later with your life and the lives of your sons.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. I need to switch to a gas stove. Whenever the power goes out I don't have a way to cook.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "gaz."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "gaz."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "gaz."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "gaz."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Gaz w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Gaz: Spis treści

Gaz po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "gaz."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Gaz."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "gaz" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na gaz," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na gaz: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na gaz w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #2957

downtown vegas is closed to motor vehicles. for like twenty blocks. its a scam. they do it to force you to use podcars.

JC Penney

28 August, 6:01 PM

Frame #2905

a lot of the marines are wearing gas masks. i dont know if theyre after mcdonalds or mexican terrorists. either way it feels like overkill.

JC Penney

28 August, 2:29 PM

Frame #2907

im as close to the station as i can get. its cordoned off. the marines are gassing it. im sure chase will see the car. when the gas clears.

JC Penney

28 August, 2:35 PM

Frame #5577

sprintiphone's plane keeps shooting out smoke now and then. i hope hes aware of it. every time it happens theres an audible gasp on the beach.

Justin Bieber

27 November, 6:40 AM

Frame #5577

sprintiphone's plane keeps shooting out smoke now and then. i hope hes aware of it. every time it happens theres an audible gasp on the beach.

Justin Bieber

27 November, 6:40 AM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na gaz: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na gaz wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

For generations before that tragic explosion (and the other one that followed it), the use of fossil fuels on Earth had been, generally speaking, limited. Subject to strict regulation and prohibitive taxation, most of it had gone to the planet Mars, the cost of transport being cheaper for oil than for any other potential source of energy, and, thanks to general tax relief and subsidies for processes like coal liquefaction, this export of fossil fuels was actively encouraged. When Yellowstone exploded, this trend was immediately reversed: export was discouraged while taxation and restrictions for consumption on Earth were quickly repealed. This move was meant to help the unfortunate ones who either needed a fast and easy source of energy or heat or else required the speed and mobility that oil and gas fueled internal-combustion engines offered. These people were not just Americans; they lived all across the globe - a globe now darkened by layers upon layers of atmospheric haze that made large photovoltaic power systems, based upon thousands of silicon and gallium arsenide solar cells, incapable of meeting the urgent energy needs of a suffering planet. Fossil fuel consumption was allowed to grow despite the knowledge that fossil fuel emissions would only make the Earth's atmosphere even more unclean.

Verse 6 from the chapter called Security

His first victories came in the local courts of Poland, where he moved from village to village with his sickly wife, accusing his richer neighbors of negligently causing her pain and suffering by triggering her status athmaticus with their wantonly placed piles of pig manure, with their lack of strip-cropping or any other method of controlling wind erosion, or, most of all, with their highly tortious and completely unacceptable practices of burning crop stubble and debris after harvest: how could the benefits of weed control and a little potash compare to the precious health of his beloved wife, who was now bedridden for months as a result of this gross negligence. Kill those disgusting nematodes with chemicals, but please don't clear the ground with open flame! Use propane-gas, no matter how expensive it is - that woman's life depends on it! And for these many months of lost work: please compensate!

Verse 54 from the chapter called Adolescence

By the time your father found the Internet, there were terrorists in Wroclaw. They were fighting elements of the 2nd Infantry Brigade and Silesian Air Squadron. The search engine's homepage was full of interesting information about terrorism: like, for instance, where to go in case of injury from terrorist attack, how to protect yourself and your beloved family from poison gas, what to do in case a terrorist comes crashing into your apartment, et cetera, et cetera. The only thing it didn't tell you is where the terrorists were - obviously, such information would be redundant if a terrorist were already crashing into your apartment, but if that terrorist were crashing into your neighbor's apartment, it might be helpful to know that. As it was, there was nothing: no information concerning the terrorists' whereabouts. They were in Wroclaw: that's all you needed to know. According to Lucius, we had already known that; we had let them in ourselves. In the end, it was all the same: after all, terrorists were everywhere.

Verse 744 from the chapter called Adolescence

Rationing would not have been so bad if not for the prohibition against biomass burning. Directed primarily against slash-and-burn agriculturalists and the burning of stubble, the prohibition was also supposed to make fighting forest fires a top priority for every government on Earth, especially LDCs (less-developed countries), whose minimums for greenhouse gas emissions were no less strict than those for MDCs (more-developed countries). For example, if faced with a forest fire that blazed for weeks on end and the consequent greenhouse gas emissions - whether accidental or not - were estimated by a joint MDC-LDC commission to have exceeded an LDC's or MDC's allotted minimums, that LDC or MDC was obliged by the Protocol to offset the loss through restrictions in other areas. The minimums were very small, but, nevertheless, they gave sovereign governments (especially those who didn't have large forest fires) at least a little room to maneuver. This maneuvering was, unfortunately, subject to both incompetence and corruption.

Verse 17 from the chapter called Security

My earliest memory is traveling by plane. I remember seeing darkness outside the window, then a flashing light: first darkness, then light: white light, then darkness: big and total darkness. My own reflection was there in the window: I saw myself in darkness, a flashing light between my eyes. The roar of the gas turbines was overwhelming; I cried. My mother said 'please' in Polish, repeating the word over and over again. I didn't listen. A woman dressed in blue came and said 'please' in English. I said 'please' back to her. She said, "Yes, please." I said 'yes, please' over and over again. I looked outside the window at the darkness. I saw myself in darkness, a flashing light between my eyes. The gas turbines were driving me insane. I said 'please' over and over again. I was three years old. I was going to America.

Verse 91 from the chapter called Childhood

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na gaz: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na gaz wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

We should stick with fact - and the fact is: Indiana was flirting with Nike that night. What a tease! Can you believe? Their conversation was like sex - complete with male-centric orgasm - there is no other way of explaining it: pure public exhibitionism. See for yourself, and tell me if I forgot something. It's not word for word - obviously - but pretty close.

JO: Nike: this is our friend Indiana. Indiana: Nike.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 23, Introducing a Female Friend to a Male Friend, Paragraphs 1-2

ANDY: When you boil water, you get a gas called steam. Now what you see rising up from the kettle is something completely different. It's called condensation: it's tiny drops of water suspended in the air. And we like to call that steam; but it's not really steam. It's more like a cloud. Like this: you see that? Isn't that fun? Uh-oh: look over there. What's that?

OLYMP: It's water.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 6, The Sixth Day, Part 1, Children & Education Reform, Section 3, Sharing the Value of Science, Paragraphs 22-23

ANDY: Imagine if the world were made of gas - now wouldn't that be funny? Except gravity would send us all straight to the center. And do you know what happens when your self's centered? You lose all sense of direction. You're lost. You're topsy-turvy and quite helpless.

OLYMP: Can you get out?

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 6, The Sixth Day, Part 1, Children & Education Reform, Section 2, Discussing Heaven with a Child, Paragraphs 40-41

But if he were suddenly stricken by depression - and this habitually returning want of happiness, this terrible unhappiness, were suddenly to plague his existence - even if it were masked by more daily feelings, or was simply manifesting itself as some physical discomfort, an illness perhaps, both lasting and ephemeral, constantly and unnervingly intermittent, in nature perhaps gastrointestinal, or causing migraines, developing into insomnia, or, at the very least, a physical restlessness, Nike would take notice, he would observe the problem, he would try to alleviate the symptoms - he might even see a doctor and be willing to take anti-depressants, although I sincerely doubt that - but he most certainly would pass it off as the most frustrating and completely useless chemical imbalance he would ever have to suffer. He would have no idea why he must suffer it. He would have no idea why he must be unhappy. And the opposite is also true.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 1, The First Day, Part 1, Victory & Calendar Reform, Section 1, Cancer, Paragraph 6, Clauses 9-13

Great sinew that grips the crest of the pelvic girdle - at the threshold of ilium - whence many great muscles start their journey, such as gluteus maximus, rectus femoris, his three vasti (lateralis, medialis and intermedius): four great ships whose massive hulls you, sartorius, have the privilege of escorting down man's thigh (cuddling them, wrapping yourself over and across them) until you fall spiraling down the inner side, inserting yourself at the tibia, that shimmering place behind which the robust and shapely gastrocnemius makes his dwelling: the great propellant, whom the ancients framed with gleaming buskins, which, connecting with the humble soleus, comes down to the very heel of man: that splendiferous tuberosity! that beneficial growth which takes the weight of our standing, which balances our otherwise feeble attempts at uprightness.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 22, Encountering Poverty, Paragraph 55

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na gaz: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na gaz wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

They went to slice the beast's belly. They realized it had already been done. It was sown back together. A knife emerged from the cow. It tore apart the stitches. A man burst out. The handmaidens gasped. Magog was taken by the arm. The knife pointed at her throat. The women screamed. The knife dug into Magog's neck. She told the women to be quiet. Guards yelled from outside. They wanted to know if everything were alright. Magog assured them there was no call for alarm. Divinities, she said, had to be respected.

– from “In the Beginning, There was Gog,” a fantasy story featuring a frank discussion of astronomy

Harry Connick put on his gloves. He put on his leather cap and his goggles. He watched the children zoom by. Taking one last breath, he gripped the wheel. "Here we go," he whispered. He pressed down lightly on the gas. Shooting off like a toy boat, he reached the first turn and crashed.

Junior rushed over. "What happened?" he asked.

– from “A Horse Named Clutch Bag,” an inspiring story featuring a man who didn't quite care

Tae watched. Bei struggled to climb the boulders. Her breasts jiggled like a giant donkey's balls. Tae realized it was too bad for her there wasn't less gravity here than on Earth. He suddenly imagined what might have happened if there had been more.

Bei disappeared over the opposite edge. Fu was left alone. Tae revealed himself. He watched the woman gasp. He slowly climbed down.

– from “How Tae & Bo Took Over the World and Kung & Fu Didn't,” an apocryphal bible story featuring a frank discussion of what to do on an alien planet

The shaking stopped. The figure approached the bed. He wore a cap. In his hand, he did have a plasma gun. It seemed like he was checking the victim's pulse. He turned to leave. Tatum gasped. The man had no chin. He was Hentai Manga.

– from “Dirty Manga People Are Disgusting,” a spooky story set in space

There was no time. The motorcycle couldn't outrun the humvee. The only way Shephard could get ahead of it was to leave now. For the first time in his life, he was grateful the gas tank cut into the frame. With a little bit of luck, there would be enough fuel to get somewhere.

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story featuring a military man

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na gaz: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na gaz wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

MS. JACKSON: What about my heirloom?

GREY GOOSE: What heirloom?

MS. JACKSON: The one you stole.

GREY GOOSE: I didn't steal anything.

MS. JACKSON: Don't lie to me.

GREY GOOSE: I didn't.

LESBIAN: I did. I packed it away in my bag. I have two tickets for tonight's flight: one for me and one for you. Come. We'll explore the world as your ancestors did: the English and the Polynesians. They went from west to east; we'll go from east to west. We'll show the lost and the lovelorn what true devotion means. We'll scale Victory Peak in China. We'll sail the Punjab. We'll get lost in Gargas Cave. We'll bathe in the hot springs beneath Mount Hekla. We'll catch a Broadway show. We'll do some shopping at Shinjuku Station. We'll do anything your heart desires. All you have to do is liberate yourself. Let your passions run free. Someday we'll return to your native land. It won't ever be the same again. Nevermore will you be shamed. Woman, you'll have made the entire world yours.

MS. JACKSON: Nameless Pain! How am I to deny a penitent husband - newly birthed in remorse, in truth, in love, and desirous of similar gifts from me, his lawfully wedded wife, who, for so long, and with so many tears, kept watch over this heretofore seemingly endless and vain gestation - yet relish this sudden appearance of life: this infant curiosity: this foundling whose love demands more than my adoption could ever give? Oh, Homo: a thousand hearts couldn't beat as strongly as you have made mine beat. This is my home. I can no sooner leave it than change my body for that of a man. The world is yours; go out there and take it. Please leave me in peace. I beg you.

LESBIAN: I'll go. Though it pains me more than female circumcision, I'll go. I'll go because I love you.

– ACT II, lines 357-365

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na gaz: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na gaz w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

"The mission failed," said Orbitz Número Dos. "An intruder was aboard. He sabotaged the ship as soon as we were clear of the wormhole. The whole engine blew. Most of the ship fell into the gas giant. The rest fell back into the singularity."

"Who's the saboteur?"

– from “The Death and Life of Captain Orbitz,” a science fiction romance dictated by my respect for Stanislaw Lem, if you know who that is

Titan's reign as the premier scientific facility in the inner solar system had showered young Pfizer T. Microsoft with a mythic sense of destiny. His great-great-great-grandfather was part of the team that had pulled the errant moon away from the clutches of its gas giant back when man's mastery of gravity was still in its infancy. It didn't matter to Pfizer that his grandfather had been more or less a sanitation engineer. He had traveled across the branes on a trip to Andromeda. To survive one plunge in a tesseract was to be lucky. His grandfather survived three. He was nearly a thousand earth years old when he retired to Peoria. The meager savings he had invested prior to his first departure had with compound interest mushroomed to the fortune that had funded two of Pfizer's three graduate degrees. Pfizer owed the old man a post on Titan.

– from “Titan's Reign,” a science fiction story that can't escape its own gravity even at light speed

A man climbs to the roof to replace the shingles. He is calling my name. A boy appears beside him. Their work is long and tedious. The man must pause. He removes his hat to wipe his brow. My comrade and I shudder. The man is our son. His head bald as a goose's egg. His face wan as the moon. Our gasps of terror send us hurtling into the sky.

– from “Shovels Fall,” an interesting story about the cycle of bloodshed throughout history

I was glad I had the chocolates. I handed them out on the minibus. It was a good thing I had the towel too. It was pouring rain by the time the village headman took me to my room. It was a little cabin next to his barn. He had to run a cord from his house to run the refrigerator. The stove ran on gas bottles which the headman was willing to sell me. If it hadn't been raining, I wouldn't have known there was a leak right over my bed. At least not until I was sleeping in it.

– from “A Black Man in Moscow,” an inspirational story that describes life on this world no matter where you live

Mark and Bill meanwhile were flipping through their respective letters. Mark looked up and caught sight of the old man bending over again and looking through his viewfinder. Mark sped up. He was going to get a glimpse of the eagle before it flew off. He floored the gas. Oblivious to the dangers beyond, he was rushing past the hedgerow. He craned his neck and saw a giant blue and white eagle on the side of Bill's truck. The professor hit the shutter button. Mark frantically swerved. The camera's continuous drive clicked and clicked. Mark hit the brakes. The truck slid heading straight for the professor. Its wheels locked. It surfed on the unswept gravel of the westbound lane of Profile Road and thankfully stopped before crossing the center line. Just as a UPS truck headed east. The driver saw the mass of white coming from his left and instinctively swerved away. Right into the professor. The old man was launched into the sky. Mark watched in horror as the body sailed a good 60 feet before flailing onto the ground. Mark looked at the UPS truck. The driver was paralyzed. Mark looked back at the body. He drove the 60 feet between them. There was no time to run. Reaching the remains of the professor, Mark curbed the wheels. He put the gear in park. He pulled the hand brake. He shut the engine and took out the keys. He didn't want anybody accusing him of not following proper dismounting procedures. He hopped down to the body and saw there was little to be done. He called for an ambulance.

– from “Wrong Again,” a success story to teach children about physical stuff that may or may not work

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Gaz: Spis Treści

Kolokacja Gaz w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Gaz."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na gaz który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "gaz." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Św. Sebastian

Symbol siły i protestu

Sebastian był członkiem gwardii pretorianów rzymskiego cesarza, który miał czelność uczyć wartości chrześcijańskie w czasie pracy. W Stanach Zjednoczonych, skąd pochodzę, istnieje wśród żołnierzy amerykańskich tradycja brak udziału w polityce, przynajmniej kiedy się nosi mundur. Ja myślę, że mężczyźni i kobiety w mundurach, którzy nie głosują lub nie wyrażają publicznie swoje polityczne poglądy zachowują się idiotyczne albo są zastraszeni groźbą kary od przełożonych. Tak czy inaczej, są rzezańcy. Moim celem w tworzeniu Serię Swiętego Sebastiana jest umieścić ciało i twarz prawdziwego żołnierza na pierwszym planie. Dobry żołnierz stawia swoją misję przed samym sobą. Często kończy się martwy.. Prawdziwy żołnierz rozpoznaje złą misję kiedy go widzi i nie boi się to powiedzieć. Święty Sebastian nie był krową, pomimo to, że mądrzy ludzie chcieliby nam przekonać inaczej. Święty Sebastian jest patronem wszystkich manifestantów, którzy napotykają strzały motłochu za to że mówią głośno.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży