Nagłówki MichałaJedzenie

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Jedzenie, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Możesz uczyć się angielskiego - gramatykę też - we własnym pokoju - Bielsko-Biała style!Ikona słownika

Doceniam siłę ogłaszania angielskiego jako międzynarodowy standard. Nie akceptuję męczącego modelu przez który angielski język jest przedstawiony.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Majkel's Inglisz: Słownik Polsko AngielskiPointer

Artefakt oznacza powszechnie używane słowo, które odpowiada na pytanie: "Co?"

Najczęściej używane słowa które po angielsku reprezentują typowe artefakty

Michał kręci filmy dla kobiet ... dostał na to pozwolenie?Filmy dla Kobiet poster

Nie jestem głupcem. Wiem, że większość ludzi oddają się swoim podkładowym emocjom. Chcąc czuć się dominującym lub uległym przychodzi łatwo. Chcąc zbliżać się do kogoś na równych zasadach i czerpać radość z tego wymaga wysokiego poziomu współpracy. To wymaga rozważenia potrzeby innej osoby tak, jakby były własne.Pointer

Pomimo trudności, uczę się słuchać kobiet. Myślę, że każdy powinien mieć szansę napotykać tę trudność też i od niego coś uzyskać.

Zdecydowałem eksportować sztuki ręcznie zrobione przez kobiety w Polsce, do Ameryki. Sztuka wysokiej jakości ręcznie produkowana przez kobiety wysokiej klasy powinno się rozprzestrzeniać. O ile więcej mogę sprzedać tym w Stanach którzy znają się na to, tym więcej mogę kupić od tych, czyje godne ręce nadal walczą o otwartość i równość, walka, którą biorę w dniu dzisiejszym do World Wide Web.

Twoje wsparcie zapewnia, że ​​filmy dla kobiet zrobią różnicę.

Jeśli film się zacina czy przerywa proszę spróbować wersję niższej rozdzielczości.

Nie lubię jeść samPointer

Or, What Happened on 34th Street

Właściciel Vaginy Cafe odwiedza Nowy Jork i postanawia zjeść posiłek na ławce po drugiej stronie ulicy od skelpu Macy's, stwierdzając później, że nie lubi jeść sam.

Ze sztuką dla kobiet pomagamy położyć kres zbrodni nienawiściZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Wiele osób wyruszają w podróz samochodem. Nie każdy przecina Europę wzórem krzyżowym w 46 dni. Zwłaszcza nie z towarzyszącą osobą zupełnie jemu obca.

Przyjechałem do Europy, aby doświadczyć europejskiego naturyzmu, ruch, którego filozofia pasowała moją estetykę akceptacji ciała i którego struktura organizacyjna i przywództwo myślałem niemal wyłącznie ograniczone do zachodniej części kontynentu. Byłem w szoku dowiadując się, że naturyzm miał oficjalną siedzibę w Polsce, kraj który nie jest szczególnie znany za swoją liberalną kulturę. Byłem mniej wstrząśnięty odkryciem, że dom był własnością Holendra, ale jeszcze bardziej wstrząśnięty, dowiadując się, że została ona w dużej mierze zbudowany przez Gosię.

Jako Amerykanin, ja byłem pełen optymizmu i pewności siebie graniczącej z brawurą. Byłem gotowy do wypalania kół z samochodu, którego dopiero kupiłem i przed koncem tak właśnie się stało. Jako Europejczyk, ona była ostrożna i nieufna. Musiała się upewnić, że klimatyzacja działała. Działało. Jeżeli właściwym sposobem złamane pokrętło kręcono.

Nigdy nie głodziłem nie zasługując na to. Nigdy nie byłem systematycznie pobity przez rodziców. Ksiądz nigdy mnie nie pieścił w majtkach. Ale to nie oznacza, że nie mogę słuchać kogoś, kto przeżył takie nadużycię i to nie oznacza, że nie mogę próbować to zrozumieć. Razem z Gosią podróżowaliśmy 10.000 kilometrów razem. Spaliśmy w tym samym namiocie. Musieliśmy słuchać siebie nawzajem. Człowiek nie powinien potrzebować 10.000 kilometrów aby to zrobić. Powinniśmy być w stanie słuchać siebie wzajemnie bo tak chcemy. Powinniśmy być nauczeni to zrobić. Jeśli tego nie nauczono nam, powinniśmy się uczyć, jak to robić i szybko.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 15
2011-08-03
 14༛25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

La Betulle

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

La Cassa, Italy

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Jedzenie

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo jedzeniew jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa jedzeniepo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na jedzenie znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na JedzenieGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "jedzenie."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "jedzenie."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na JedzenieGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na jedzenie jest angielskie słowo food.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na jedzenie w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. Is there any food in the refridgerator?

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. There are food items in this box. What should I do with them?

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. Muszę jeszcze wymyślić trzecie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "jedzenie."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "jedzenie."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "jedzenie."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "jedzenie."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "jedzenie."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Jedzenie w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Jedzenie: Spis treści

Jedzenie po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "jedzenie."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Jedzenie."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "jedzenie" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na jedzenie," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na jedzenie: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na jedzenie w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #1865

some farmers refuse to evacuate. they think it might rain tomorrow. who knows. it might rain for a month. meanwhile food prices are up.

Chase Credit

16 August, 9:30 AM

Frame #6034

dodger stadium got crowded while i was gone. its like a town. food stalls. tents for rent. a marketplace. theyve got looted artwork for sale.

Sprint "Iphone" Case

21 December, 3:05 PM

Frame #2693

pandora came back. she accepts my apology. for penance im supposed to pick up some chinese food. luckily i know a place thats still open.

JC Penney

26 August, 12:06 AM

Frame #7396

weve got five two.pound bags of food grade sodium bicarbonate. made in .

Justin Bieber

24 December, 4:31 AM

Frame #5957

i got harley a tent. and some food. she says shes not gonna eat or sleep until sprintiphone's okay.

Justin Bieber

16 December, 12:22 PM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na jedzenie: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na jedzenie wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

"The Wolf said, 'Now that you trust me, I will tell you my story. When I was alive, I was leader of the pack. In those days, like now, there was very little food. But there was even less in those days: we hunted living skeletons. We were so hungry, the pack said, "Father, let us go to the men's campsite and beg for food." I said, "No: they do not trust us. They killed my mother and my father when I was young. I am not bitter, nor do I seek revenge, but I know that if we go there to beg, they will surely kill us."

"'"Then what do we do?" said the pack.

Verses 195-196 from the chapter called Childhood

About five hundred years before I was born, man set foot on Mars. He brought materials with which to build, tools with which to dig, a furnace to keep warm, fuel to burn, and food to eat. He walked, like most men, on his own two feet. He brought instruments with which to study, cereal to grow, and batteries to keep his various electric motors moving. He brought radio transmitters and television. He brought a suit, and a carpet. He brought drugs, soap, and water. Above all, and most of all, he brought with him air.

Verse 1 from the chapter called Childhood

Jesus's fame was strong and double-edged. He had joined the ranks of infamous sons, like the former British prime minister's son, who was accused of planning a rebellion and a hostile take-over in a small and out-of-the-way space station, or the son of the Secretary-General of the United Nations, who was accused of skimming billions and billions of dollars from an oil-for-food program that was in effect for years until Sadatmo of Daghbod was captured by the Americans. The difference was that Jesus had come out on the good side, whatever the hell that was. Jesus had no idea who his allies were, but, thanks to the fact that his enemies had bad reputations, his side, indeed, seemed to be the better one. Nevertheless, he was not immune to criticism. People from all sides were afraid of his newly found power. It was easy to say that Jesus had come from a privileged background, though he had and had not; it was easy to say that Jesus wasn't really on the side of the regular man, though Jesus never actually said that he was; it was easy to say that Jesus was above the law, even though everyone knew that he wasn't the only one.

After all, there were more than two sides.

Verses 204-205 from the chapter called Security

A year later, companies set foot on Mars. They brought more materials, more tools, more furnaces, more fuel, more food, more instruments, more cereal, more batteries, more motors, and more radios. They brought as much water as they could possibly fit in their space tankers. They brought as much compressed air as could be manufactured.

Verse 2 from the chapter called Childhood

My grandmother told her own story: "We were eleven years old, my sister and I. We were traveling with other children: some younger, some older. We were - all of us - very hungry. One day, we found this old woman living on her own - actually, some young boys told us about her. They said, 'This woman has a chamber with bread and cheese. Go to her house and ask for bread. Meanwhile, we'll go and steal the food.' So we went to the woman. We told her how hungry we were; we asked for bread. She was very kind: she gave us soup - very good soup - and bread. We left very grateful for the woman's kindness, and felt sorry, since we knew that the boys had robbed her. They took half a round of cheese - white cheese: it was very good. They took all of her bread; we ate everything she had. A few days later, while passing through some other village, one of the girls with us died of typhus. During the funeral, we went to confess, but all of us kept going to the back of the line - we were scared, since the girl had died. Finally, the priest took notice, and, leading us to the sacristy, said, 'Why do you children keep going to the back?' We answered, 'Forgive us, Father, for we have sinned.' He was very surprised. 'We all share the same grave sin,' we said. 'We were hungry, and we robbed a woman of her food.' The priest said: 'You have not sinned: you did not take her food out of spite or for pleasure, but because you were hungry.' And he blessed us that very same day, the whole gang, right there in the sacristy."

Verse 75 from the chapter called Childhood

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na jedzenie: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na jedzenie wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

BERT: Oh, he was crazy, just crazy - lived out of a bag: did nothing but travel from house to house visiting mathematicians. I believe his motto was something like, 'another roof, another proof.' But he said a lot of funny things. His favorite word was 'fascist.' He applied it to anything that annoyed him. And he would call everything fascist, indiscriminately, because anything could annoy him - except math. That's what he lived for: mathematics and nothing else. He would spend seventeen hours a day on math - didn't care about food, sex, family, nothing. Sexual pleasure annoyed him. And do you know what he called you if you were married?

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 1, The First Day, Part 1, Victory & Calendar Reform, Section 8, Financial Instruments, Paragraph 46

Sitting down in a quiet corner, my stomach was well pleased. The prospect of food began to take its effect, and, our continual hunger notwithstanding, we reassured ourselves that we were not in a rush to eat, and that we could take the time to enjoy ourselves politely, now that we were alone together, and, of course, dependent on each other for conversation. I quickly chose a neutral subject: "Did you enjoy the lecture about Hogarth?" I asked. Macy said yes, but he decided not to elaborate. I said: "Funny thing about the bathroom, isn't it?" Macy said yes, but then he looked over his shoulder, examining the premises.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 13, Bringing Up a Delicate Subject, Paragraph 1

That is a very heavy price to pay, and I would never multiply the cost." When I finished, I was looking down at the table. Macy was apologetic: he said that he was sorry, that he didn't mean for that subject to come up; he was at fault, and so he apologized. There was a long silence; maybe Macy was waiting for me to forgive him. Instead, the food came, and thus we began to eat.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 13, Bringing Up a Delicate Subject, Paragraph 7, Clauses 8-13

J-C: I don't know: fast food containers? receipts? papers?

NIKE: ...

J-C: Drugs?

NIKE: ...

J-C: ...

NIKE: ...

J-C: ...

NIKE: ...

J-C: Were there any clothes, perhaps?

NIKE: Clothes? Like what?

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 3, The Third Day, Part 1, Family & Welfare Reform, Section 5, Being an Ass, Paragraphs 70-79

And we had a patron! a generous benefactor! whom we would pay for a gift of cold food in a plastic bag. O great man! We met you and greeted you on the campus! We paid you tribute in your atrium! In the early hours of the morning we saluted you! We thanked you for the gift of sportula: the gift of daily bread: the cold food we eagerly burned with butane: oh, how lustrously it burned! What a gentle, sparkling magic it was. And then how quietly we pursued oblivion...lying on those sofas, those hideously dirty sofas in that disgusting apartment.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 6, Doing Business, Paragraph 8

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na jedzenie: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na jedzenie wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

Tatum went back to the food court. Neal was gone. Tatum stopped herself from calling him. She didn't want to confront him over the phone. It would be ineffective. Tatum toyed with the keycard in her pocket. Shaq was dumb enough to leave it with her. He would pay the price. Tatum thought, "We'll see how he likes having his things ransacked."

– from “Dirty Manga People Are Disgusting,” a spooky story featuring a weird race of aliens

When the embassy hosted functions for locals, the mayor would complain his beshbarmak had too much coriander. The Foreign Minister preferred shashlyki without eggplant. The woman from the US-AID office would insist that all foods containing horsemeat be kept on a separate table. "I don't care if it's in their culture," she explained. "If there's going to be a boiled sheep's head, I don't want to see it."

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story featuring an intelligence agent

Ferrari left her without saying a word. He went to recline on the day bed in the garden. The skylarks bombarded him with noisy twittering-nature's version of men shooting crossbows and hand cannons. Ferrari thought of how angry he had been with his stepmother. When she showed up with food, the feeling dissipated. She sat on the edge of the bed. Ferrari stared at her bosom. He wanted to unlace her brown bodice and reach inside. "Boy or girl?" he asked.

– from “Italy Sucks and Has Sucked For A Long Time,” an adventure story featuring a man who tried to make his life better

Within days, he was robbed of the little food he had brought with him. Stealing eggs and grapes along the way, he made it to the port of Bari and found work on the docks. Not finding his crusty, Venetian employer very agreeable, especially after breaking some porcelain, he stole a bag of old hyperpryons and headed toward Naples. Though the Byzantine coins would not be easily recognized in the countryside, Ferrari was confident he could sell them to a banker for at least a few ducats.

– from “Italy Sucks and Has Sucked For A Long Time,” an adventure story featuring a man who tried to make his life better

Shephard smiled. "This is a small community. We should visit the sites, get to know some people. We'll talk about Beijing, a free Tibet, organic food. With any luck, we'll bump into a few revolutionaries."

"This is not smart."

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story featuring Western technology

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na jedzenie: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na jedzenie wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

Angielski odpowiednik na "jedzenie" nie pojawia się w Sorry Miss Jackson.

- Michal Slaby

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na jedzenie: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na jedzenie w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

After my mother died I went to visit her homeland. On my own. My father didn't want to do it. He was busy. I flew into the capital. I don't know how to spell the name. It sounds like a drunk guy slurring the word casino. It's appropriate. Not only did I drink a lot of booze but I took my chances with it. The same turned out to be true for the food.

– from “The Most Idiotic Actress,” a fictional story based on something that happened as related to the author

Look at all the people who get fat from fast food. You're not gonna put fast food out of business. It's not good for you but so what. As long as the customer knows it's not good. And who doesn't know that drugs and cigarettes are bad. Everybody knows that. They don't need me to tell them. But I'm getting off the subject.

I'm not here to defend our way of life. It is what it is. The money people pay us. Its a tax like any other. It's not my fault people have to pay two taxes. Complain to the other government.

– from “The Testament of Publio Orazio,” a horror story based on principles of honor coming straight out of Roman mythology

From the moment I got into Steve's car in Manhattan to the moment we reached Woodstock, Peter was constantly munching on some kind of vegan cracker. I don't remember if he was a vegan. I only remember the loudness of the munching, the maddening consistency of it and the ultimate reluctance on Peter's part to share any crackers, after giving up one or two of them to try, which passed from his hands as readily as a gold bar. I was told the crackers were meant to be Peter's main source of nutrition for I guess the entire trip. I offered him some of my own store to which he replied rather indignantly that he didn't eat processed food. I laughed. I told him to look at the bag he was holding. I doubted his chips had fallen naturally from a vegan chip plant. We got into an argument over the meaning of the word process which from my point of view he just didn't understand.

– from “Woodstock,” a life story based on true experiences, namely the author's

The older girls never came back. The witch kept the door locked and only opened it to bring food at breakfast and suppertime and to let strange men inside who told Grendel or one of the other girls that they wanted to play. Grendel didn't have fun playing with the men. They wanted to lie in bed and kiss. Sometimes it hurt.

– from “Little Grendel's First Hair,” a fairy tale story where the terrible happens not entirely unlike the real world

Pfizer shuffled off to the cafeteria. "Nonsense," he thought. "Complete rubbish." For once he wasn't thinking about the food. His colleague Sara Lee came to cheer him up.

"Don't worry," Sara Lee said. "I'm sure your phosphane lions will be okay. There's nothing more important than life."

"Humanoid life," snorted Pfizer. "The only microbes the administrators care about are themselves."

The comment made Sara Lee giggle. "You're funny," she said. "You need to think about running for council. We'll never cut the defense budget if people like us don't speak out."

– from “Titan's Reign,” a science fiction story from which hope cannot emerge even when it's traveling at light speed

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Jedzenie: Spis Treści

Kolokacja Jedzenie w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Jedzenie."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na jedzenie który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "jedzenie." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Św. Sebastian

Symbol siły i protestu

Sebastian był członkiem gwardii pretorianów rzymskiego cesarza, który miał czelność uczyć wartości chrześcijańskie w czasie pracy. W Stanach Zjednoczonych, skąd pochodzę, istnieje wśród żołnierzy amerykańskich tradycja brak udziału w polityce, przynajmniej kiedy się nosi mundur. Ja myślę, że mężczyźni i kobiety w mundurach, którzy nie głosują lub nie wyrażają publicznie swoje polityczne poglądy zachowują się idiotyczne albo są zastraszeni groźbą kary od przełożonych. Tak czy inaczej, są rzezańcy. Moim celem w tworzeniu Serię Swiętego Sebastiana jest umieścić ciało i twarz prawdziwego żołnierza na pierwszym planie. Dobry żołnierz stawia swoją misję przed samym sobą. Często kończy się martwy.. Prawdziwy żołnierz rozpoznaje złą misję kiedy go widzi i nie boi się to powiedzieć. Święty Sebastian nie był krową, pomimo to, że mądrzy ludzie chcieliby nam przekonać inaczej. Święty Sebastian jest patronem wszystkich manifestantów, którzy napotykają strzały motłochu za to że mówią głośno.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży