Nagłówki MichałaKrzesło

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Krzesło, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Angielski - Matura - te słowa nie będą ci niepokoić kiedy uczysz się angielskiego we własnym mieszkaniu Bielsko-Biała styleIkona słownika

Ufam w praktyczność uchwalenia angielskiego jako język dla całego świata. Nie cenię regularnego trybu w jakim język angielski jest nauczany.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Majkel's Inglisz: Słownik Polsko AngielskiPointer

Artefakt oznacza powszechnie używane słowo, które odpowiada na pytanie: "Co?"

Najczęściej używane słowa które po angielsku reprezentują typowe artefakty

Michał chce mięc firmę producencką w imieniu feministycznej kawiarni ... co on sobie myśli?Filmy dla Kobiet poster

Nie jestem głupcem. Wiem, że większość ludzi oddają się swoim podkładowym emocjom. Chcąc czuć się dominującym lub uległym przychodzi łatwo. Chcąc zbliżać się do kogoś na równych zasadach i czerpać radość z tego wymaga wysokiego poziomu współpracy. To wymaga rozważenia potrzeby innej osoby tak, jakby były własne.Pointer

Odrzucając moje uprzedzenia, i naprawdę słuchając kobiet, stałem się lepszym sędzią i bardziej pomocną osobą. Chcę dać innym szansę zrobić to samo.

Zdecydowałem eksportować sztuki ręcznie zrobione przez kobiety w Polsce, do Ameryki. Sztuka wysokiej jakości ręcznie produkowana przez kobiety wysokiej klasy powinno się rozprzestrzeniać. O ile więcej mogę sprzedać tym w Stanach którzy znają się na to, tym więcej mogę kupić od tych, czyje godne ręce nadal walczą o otwartość i równość, walka, którą biorę w dniu dzisiejszym do World Wide Web.

Twoje wsparcie zapewnia, że ​​filmy dla kobiet zrobią różnicę.

Jeśli film się zacina czy przerywa proszę spróbować wersję niższej rozdzielczości.

Janina: Historia ustna XX wieku w południowej PolscePointer

Rozdział XXVI: Angielski Niemiec

Pani Janka opisuje konflikt między jej brata, który wybrał dobrze wyposażony dom dla rodziny na osiedlenie się, i niemieckiego właściciela, dla którego główny interes leżą w Afryce Południowej i który twierdził że posiada angielskiego obywatelstwa jako sposób zachować kontrolę nad obiektem.

Ze sztuką dla kobiet pomagamy położyć kres manipulacjiZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Na przedostatni weekend czerwca 2011 r., pojechałem na wsi w Pensylwanni na spotkanie Stowarzyszenia Naturistycznego. Następnego dnia poleciałem do Europy. Przed koncem tygodnia spotkałem niespodziewanie inną naturystę, kobietę, która jakby była przeznaczona towarzyszyć mnie podczas zwiedzania wielkich europejskich ośrodków naturystycznych.

Jako artysta zainspirowany przez młodą kobietę walczącą z samooceną i bulimią, akceptacja ciała zawsze zajmowała poczesne miejsce w mojej estetyce. Odkrywając niedawno naturyzm i jego mantrę akceptacji ciała w Stanach Zjednoczonych, byłem chętny do odkrywania styl i filozofię klubów naturystycznych i piękność wokól naturystycznych kempingów w Europie. Los mnie rzucił najpierw w kierunku Bielsku-Białej. Tam gdize Gosia mieszkała.

Byłem Amerykaninem. Świeżo przybywszy do Europy i nowym właścicielem Ford Escort produkowany w 1997 roku w Niemczech. Jedyna rzecz na co mogłem narzekać, był fakt, że instrukcje były pisane w języku niemieckim. Ona była zaś z Polski, a niemieckojęzyczna instrukcja obsługi samochodu kupionego w Polsce nie była jedyną rzeczą, na co ona mogła narzekać. Coś takiego nawet nie zarejestrowało.

Zrób dla innych to, co chciałbyś by zrobili dla Ciebie. Ale jak zdecydować co chcielibyśmy żeby ktoś zrobił, jeśli nigdy nie mieliśmy okazji wejść w czyjeś buty? Jeśli nigdy nie zostałesz porzucona przez matki, jak mamy traktować kogoś, kto był? Ktoś, kto widocznie nieustannie cierpi z tego powodu? Ja z Gosią mieliśmy 46 dni i 10.000 kilometrów, aby spróbować wzajemnie buty drugiego. Mieliśmy jeden samochód i jeden namiot, w których mogliśmy usłyszeć nawzajem naszych słów. Nauczyliśmy się współpracować. Zaczęliśmy się uczyć jak słuchać.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 16
2011-08-04
 15༛25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Camping Club Léman

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Préverenges, Switzerland

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Krzesło

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo krzesłow jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa krzesłopo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na krzesło znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na KrzesłoGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "krzesło."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "krzesło."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na KrzesłoGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na krzesło jest angielskie słowo chair.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na krzesło w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. I need to buy a chair for my grandmother. Apparently she doesn't have a single comfortable place to sit in her entire apartment.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. I'm going to chair the meeting to the best of my abilities. Thank you for placing your faith in me.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. Muszę jeszcze wymyślić trzecie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "krzesło."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "krzesło."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "krzesło."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "krzesło."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "krzesło."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Krzesło w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Krzesło: Spis treści

Krzesło po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "krzesło."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Krzesło."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "krzesło" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na krzesło," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na krzesło: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na krzesło w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #522

were busy. the salons full. even for a saturday. theres no room left to sit. ill go upstairs. mrs mcgregor might let me borrow some chairs.

Kim "Kris" Kardashian

31 July, 3:48 PM

Frame #1357

.count the chairs. said the note. i count ten chairs in the alcove. that doesnt help. all the rooms here have three digits.

JC Penney

10 August, 10:53 PM

Frame #1478

i shouldve gotten the wheelchair. i knew i was going to need it. i pretended i wouldnt. i hoped i wouldnt. why encourage the inevitable.

JC Penney

12 August, 12:36 PM

Frame #6015

im told we have wheelchairs. just not one for me. i may be sheriff. but im not in charge of who gets a wheelchair.

Sprint "Iphone" Case

20 December, 9:33 AM

Frame #1351

.pilgrims come to rest their feet where once a fire gave off heat. count the chairs left in the gloom. they will help you find the room.

JC Penney

10 August, 10:34 PM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na krzesło: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na krzesło wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

Because the state held a controlling interest in the country's largest petroleum dealer, the ruling government (the Prime Minister and his colleagues), were ultimately in control of its actions. When the chairman of its board was about to sign a certain agreement with a certain company registered in Cyprus (a known tax haven) and controlled by two naturalized Polish citizens, the Office of the Protection of the State arrested him before he could do it. It turned out the two naturalized Polish citizens were two Ukrainians who claimed to be former musicians, who had married Polish wives, and who had founded their company with five thousand dollars in start-up capital, a company which now monopolized Poland's national oil supplies because the ruling party (the party of the Prime Minister and the President) had appointed a new chairman of the board who immediately signed the agreement that the former chairman of the board had been prevented from doing. It was all very, very suspicious.

Verse 308 from the chapter called Adolescence

Then the big one came: the one that made it all possible: the people who put the first man on Mars: the company that financed the first expedition: Yariba Corporation, based in Tokyo. They sent three vice-presidents! Then the chairman of the board! Then all Class-A stockholders got a free trip. They patted themselves on the back. The news organizations took a group photo. Then they announced their largest endeavor yet: an integrated power and irrigation system for the entire planet. It took years, but they did it. They bought materials and fuel, diamonds and robots. They made contracts. They traded companies with other Martian conglomerates, and, finally, under contract with SIS (Secure Interplanetary Shipping), by the license of the United Nations Organization, Yariba Corporation transported the first nuclear bomb to Mars.

Verse 7 from the chapter called Childhood

"Get up!" I yelled. He pushed back his chair and got up.

Verse 1183 from the chapter called Security

"Look," said Jesus, kneeling down in front of her chair. "I'm giving you this phone." He gave her a radiotelephone. "When you dial the number seven, you'll reach this phone." Holding up another radiotelephone, he said, "This is my phone. I want you to call me as often as you can - as often as you need to, alright?" Zoe nodded. "I want you to keep your eyes and ears open."

"What's going to happen?" she whispered.

Verses 902-903 from the chapter called Security

He invited us all to sit around a round table - a small, round table. We sat down. The room was small; there was nothing else in it except for the round table and four small chairs. Jesus put his pistol on the table; it lay against the bare wooden surface, pointing at the wall; Jesus put his hand on the pistol; he raised an eyebrow. Nigel raised one too.

Verse 144 from the chapter called Arms

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na krzesło: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na krzesło wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

Throughout these episodes I made a valiant effort to explain to Macy how I had dreamt of kissing his beautiful mouth, how much I had wanted to love him, and why I felt I had these feelings. I began to list his virtues, and he started listing mine; after all this I finally calmed down. Then I had to get up and pace back and forth across the room for a while, until finally, settling down in a wooden chair, I put myself in rather close proximity to my old friend. This was a mistake. Perhaps my old friend had taken some undue inference from my behavior, perhaps not; at any rate, the distance between us now considerably shortened, my old friend suddenly took advantage of my preoccupation, and somehow, without my being completely conscious of it, he positioned himself in my lap, and wrapping his arms around me, embraced my fatigue and caressed my hair, and then, ever so slyly, began to kiss me.

– Title 1, Regarding Peaches and Bananas, Part 2, Section 7, Trying to Kiss, Paragraph 10

We were driving up the Allée du Bord de l'Eau, having turned, I presume, from Anatole Boulevard. Perhaps Nike was looking across the river at something - I don't know. At any rate, it was nighttime and very dark - there was no moon - and yet, I could see Nike's face very clearly. Perhaps a glare from the lights of the console: I couldn't see them from where I was, but, perhaps, owing to Nike's hunched-over position (which he would only relax when he was looking down his nose, at which point, he was leaning back in his chair - but only briefly, as then he would lean forward again), with his body thus contracted, the lights from the console may have been reflecting off his face, concentrating under his brow - but, I suppose, it may have been a reflection from the dashboard, angled as it was towards the driver, or maybe a combination thereof - regardless, there was a distinct glare on his face, and, hollowing out his features, he looked like the devil's minion, or, at least, someone trapped in hell: either a weary traveler misled, or a duty-bound man who was chafing against the fiber of his will.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 3, The Third Day, Part 1, Family & Welfare Reform, Section 2, Understanding Physical Desire, Paragraph 2, Clauses 1-4

Perhaps a glare from the lights of the console: I couldn't see them from where I was, but, perhaps, owing to Nike's hunched-over position (which he would only relax when he was looking down his nose, at which point, he was leaning back in his chair - but only briefly, as then he would lean forward again), with his body thus contracted, the lights from the console may have been reflecting off his face, concentrating under his brow - but, I suppose, it may have been a reflection from the dashboard, angled as it was towards the driver, or maybe a combination thereof - regardless, there was a distinct glare on his face, and, hollowing out his features, he looked like the devil's minion, or, at least, someone trapped in hell: either a weary traveler misled, or a duty-bound man who was chafing against the fiber of his will.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 3, The Third Day, Part 1, Family & Welfare Reform, Section 2, Understanding Physical Desire, Paragraph 2, Clauses 5-6

Suddenly realizing how silly I was, I had to laugh, and, getting up from my chair, I asked psychology class girl if she wouldn't like a cigarette. She said certainly, and, picking up the tape recorder, I asked if she were done with it. She said, "Yes, let's have a listen." So we went outside and I tried to rewind the tape as far back as necessary.

– Title 1, Regarding Peaches and Bananas, Part 2, Section 10, Exercising Chastity, Paragraph 2, Clauses 1-4

And then I broke away and went to window. Indiana went to the chair and sat down. After a while, she said, "In this chair: when I am sitting here, I see myself...and I don't like what I see."

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 7, The Seventh Day, Part 1, Strength & Security Sector Reform, Section 1, Spending the Night with a Lover, Paragraph 7

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na krzesło: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na krzesło wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

The chairman of the committee was of a different mind. Patsy went to the chairman's wife, saying, among other things, that, though he proposed to pursue full time his own investigation into the suspicious death of Nancy Cartwright, he was told that dead young women don't vote. "Excuse me?" said the chairman's wife. Eventually, the chairman gave in.

Patsy's colleagues in New York were less than excited. "Nancy Cartwright committed suicide," said the Captain.

– from “A Cop Named Patsy,” a funny story featuring cops who do things other cops aren't ready to accept

Lunar culturalists call it 'the sardine effect,' thought the woman-or CHIC, the Condition of Highly Intrusive Cohabitation. The woman saw no reason not to take advantage of it. She leaned against the armrest of her chair. She bent her head. She peeked. The secretary was wearing seamless pantyhose-sheer to waist-nothing else.

– from “Dirty Manga People Are Disgusting,” a spooky story featuring aliens without jawbones

The next morning, Shephard left Clark sound asleep. He walked onto the main road. Beyond the monument to Chairman Mao, men crowded around a cow on its side. Shephard joined them. The cow's legs were tied. One man was carrying a huge knife. He crouched next to the beast's neck. With the edge of his blade, he felt for the end of the jaw.

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story featuring a lot of sand

That very moment, Harry Connick came in to see him. "I'm sorry to bother you, Mr. Jefferson-Miles. I was wondering-is this a bad time?"

"No, Harry," said Junior, wiping his face. "Not at all. Please, come in. Sit down."

Harry looked around in vain for a chair. Junior realized there wasn't one. He got up. "I'm sorry," he said. "I'm never here. I suppose somebody took all my furniture for themselves."

Harry seemed puzzled. Junior walked around the desk and offered the man his own chair. Harry said, "Your office is down the hall."

"What?"

– from “A Horse Named Clutch Bag,” an inspiring story featuring one man's vices

"I know what it is. I'm wondering why selling dope is better."

"It promotes foreign trade."

"Flesh isn't imported?"

"If I went into pimping, people would accuse my father of nepotism."

"You're saying he runs a whorehouse."

"He is the chairman of his party."

– from “Paris Is For Rapists, Too,” a ghost story featuring a frank discussion of half-naked nuns

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na krzesło: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na krzesło wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

Angielski odpowiednik na "krzesło" nie pojawia się w Sorry Miss Jackson.

- Michal Slaby

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na krzesło: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na krzesło w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

Pfizer sighed. Waste gave his great-great-great-grandfather his job. The old man would never have complained. He would've slouched like Pfizer in his flex-form chair trying desperately to find the melody in the cold hard tap-tap-tap of Titan's rain.

– from “Titan's Reign,” a science fiction story in which all hope is absorbed even when it's traveling at light speed

"It's funny." Indiana wagged her finger. "There is another thing we did on St. Luca. The whole village would start to make a chair. One family would make one leg. Another family would make another. It was a way of strengthening the community. Like the apple, we had to do something every day - even if it was only a bit of sanding. We couldn't finish until Christmas. When it was done, we would put the chair inside the church. If somebody was brave enough to step on it, he would be able to see who in the village is the witch.

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that might calm one's sense of unease depending on your outlook

"At the beginning of midnight mass, Albert jumped on the chair. Everybody stared. They were shocked. Nobody had ever done it. They looked at him like, "What are you doing?" He stared at me. He smiled. He said, 'That woman is the witch." He pointed at me. He said, 'She is the most beautiful witch in the whole world. She has bewitched me.' Albert asked me to marry him - right then and there.

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that might calm one's sense of discomfort depending on your outlook

You were probably thinking about it as you lay on the couch. It was after dinner. Albert was in the other room with Father. Indiana and I were on the floor. Mother was on the love seat. Grandmother was in her chair.

Olympia stopped bouncing. She squirmed. She giggled. She drooled. She started bouncing again.

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that may calm one's sense of distaste depending on your outlook

The creeping silence of the crowded room finally brought Pfizer back to his senses. He faced forward and sat up straight in his flex-form chair. "No," he said. "It's Microsoft, by the way."

– from “Titan's Reign,” a science fiction story that captures the light at the end of the tunnel even when it's traveling at light speed

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Krzesło: Spis Treści

Kolokacja Krzesło w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Krzesło."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na krzesło który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "krzesło." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Martwa natura, Patriarchat

Ojciec mówi, że ojciec wie najlepiej

Na celu promowania demokracji, silny musi opróżnić się jego siły. Słaby musi być przyznany szansę na rozwój siły. Nie możemy wymusić koniec patriarchatu. Takie postępowanie po prostu utrwala feudalizm pod inną nazwą.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży