Nagłówki MichałaStworzenie

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Stworzenie, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Trzeba uczyć się angielskiego we własnym mieszkaniu Bielsko-Biała style - to nie jest Metoda Callana!Ikona słownika

Akceptuję wykonalność używania angielskiego jako język dla całego świata. Nie cenię rytualnie usankcjonowanego sposobu w jakim angielski język jest przedstawiony.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Majkel's Inglisz: Słownik Polsko AngielskiPointer

Artefakt oznacza powszechnie używane słowo, które odpowiada na pytanie: "Co?"

Najczęściej używane słowa które po angielsku reprezentują typowe artefakty

Ze sztuką dla kobiet pomagamy położyć kres łamaniu praw człowiekaZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Wiele osób wyruszają w podróz samochodem. Nie każdy przecina Europę wzórem krzyżowym w 46 dni. Zwłaszcza nie z towarzyszącą osobą zupełnie jemu obca.

Jako artysta, od początku mojej kariery, praca moja została poświęcona problemowi akceptacji ciała, cel, który później uświadomiłem sobie wspolnie trzymałem z całą społecznością ludzi którzy się nazywają naturystami, skromny fragment z której znalazłem zamieszkany w Polsce, kraj, którego kulturalny konserwatyzm nie nadaje się łatwo do przyszłościowego myślenia. Jeden z tych przyszłosciowo-myślących polskich naturystów była Gosia.

Byłem Amerykaninem. Świeżo przybywszy do Europy i nowym właścicielem Ford Escort produkowany w 1997 roku w Niemczech. Jedyna rzecz na co mogłem narzekać, był fakt, że instrukcje były pisane w języku niemieckim. Ona była zaś z Polski, a niemieckojęzyczna instrukcja obsługi samochodu kupionego w Polsce nie była jedyną rzeczą, na co ona mogła narzekać. Coś takiego nawet nie zarejestrowało.

Nigdy nie głodziłem nie zasługując na to. Nigdy nie byłem systematycznie pobity przez rodziców. Ksiądz nigdy mnie nie pieścił w majtkach. Ale to nie oznacza, że nie mogę słuchać kogoś, kto przeżył takie nadużycię i to nie oznacza, że nie mogę próbować to zrozumieć. Razem z Gosią podróżowaliśmy 10.000 kilometrów razem. Spaliśmy w tym samym namiocie. Musieliśmy słuchać siebie nawzajem. Człowiek nie powinien potrzebować 10.000 kilometrów aby to zrobić. Powinniśmy być w stanie słuchać siebie wzajemnie bo tak chcemy. Powinniśmy być nauczeni to zrobić. Jeśli tego nie nauczono nam, powinniśmy się uczyć, jak to robić i szybko.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 36
2011-08-24
 5༜25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

NAT.CO

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Collonges, France

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Stworzenie

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo stworzeniew jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa stworzeniepo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na stworzenie znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na StworzenieGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "stworzenie."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "stworzenie."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na StworzenieGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na stworzenie jest angielskie słowo creature.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na stworzenie w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. You drink that stuff? Man, you are one strange creature.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. I love those creature features from the nineteen-fifties and sixties. They're a lot of fun.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. Muszę jeszcze wymyślić trzecie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "stworzenie."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "stworzenie."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "stworzenie."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "stworzenie."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "stworzenie."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Stworzenie w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Stworzenie: Spis treści

Stworzenie po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "stworzenie."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Stworzenie."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "stworzenie" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na stworzenie," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na stworzenie: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na stworzenie w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #1314

a riddle. .walking down the road youll meet the poorest creature of the street. throw a jackson if you dare men will come to strip it bare.

JC Penney

10 August, 8:24 PM

Frame #1314

a riddle. .walking down the road youll meet the poorest creature of the street. throw a jackson if you dare men will come to strip it bare.

JC Penney

10 August, 8:24 PM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na stworzenie: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na stworzenie wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

Simply put, at the time, I had no idea what I was doing or where it would lead. I was not in control, despite exhibiting extraordinary amounts of it - which may have been what allured that strange creature to me in the first place. It was a desperate creature I faced: a creature deprived of something I couldn't understand: deprived of self: lacking self. It was lost under a cloud of something unknowable: a fog of unhappy sunshine pollution: photochemical smog. It was confusion personified. It was infancy: unripe and unwilling to ripen - needy and restive - ungrateful, unapologetic, and unlearned - demanding - fascinating - irresistible - not yet a woman, it was a woman - it wanted to be a woman - it wanted to be a mother - it was unfit for motherhood - it deserved it, avoided it, wanted it, rejected it - it was a human being - it embraced it - it was everything at once - too much and too little - it lacked a little prudence to be honest, but, as the product of a genius Creator God, it was a work of art - mysterious when penetrated. It was not a simple woman, to the say the least.

Verse 440 from the chapter called Bohemia

I was enamored of something: that is the truth. The creature was timid, or at least seemed to be so. It was bashful - supremely bashful - in fact, gloriously bashful, I decided, in the deepest, reddest chamber of my heart. This careless captivation: this momentary loss of self-consciousness that affected her eyes and made her hold my gaze for a brief moment: this almost immediate turning away and hiding of her face was a mark of modesty, that blessed virtue which remains - though largely symbolic - one of the most important of virtues - a necessary and heartwarming gesture that modern women have all but abandoned. I was grateful for it.

Verse 438 from the chapter called Bohemia

Sticks and stones were the first weapons known to man. There was a choice to be made between a strong stick, broken off in such a way as to have a nice point, which was the first spear, and a handily shaped stone, which was the first club. Only in the afterlife shall we discover what the first hunter's prey was, but there's a good chance, considering man's humble stature in those days, that, with his relative lack of experience in mind, it was either a slow fish, or a dumb bird, or perhaps even a blind squirrel. Unless one of those three creatures happened to jump into his lap, we can safely assume that, whichever weapon he chose to use, he threw it.

Verse 1 from the chapter called Arms

I well remember how your father's mother struggled. Once in a while, her attacks were long and devastating, terrifying everybody else gathered around. Her skin would turn blue: she would look like a heavenly creature in hell, surrounded by devils, gasping for God's great air as if we lost mortals were choking her with our own breaths, bellowing out carbon oxides, unclean combinations of two otherwise beneficial elements: diamond air, which would form to cut through our hearts whenever we started feverishly running around to help her. We were dragons breathing smoke, as far as she was concerned. Give me air - she must have thought - not smoke! We would crowd around her unnecessarily; your father would look into her eyes, caress her face - but she wouldn't stop gasping. More than one innocent bystander must have jumped, as I often did, at the prospect of gallantly locking lips to give her air, only to sit back in self-conscious superfluity, cringing at the thought of one's potential motive.

She was so blue!

Verses 43-44 from the chapter called Adolescence

That night, it was not a sheep I saw, and yet, I stared at it like the hungry wolf - the lonely wolf. It was a rare breed I had the privilege to behold, the kind that demands attention and respect. I gave both in overwhelming and puzzling varieties, which came to be received with what seemed like bewildered embarrassment. It was confused: my little, monkey-owning friend. With what strange regard that man - that English-speaking man - who came from nowhere whipping my poor, unfortunate monkey with his shirt and then, sitting right across from me, toasting me with his mug, avoids my eyes for a while until he catches them, unexpectedly, holding them with a smile, a genuine smile: that cannot be denied - compliments me, the creature must have thought, and again, and again, as I kept repeating the maneuver with apparent innocence.

Verse 437 from the chapter called Bohemia

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na stworzenie: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na stworzenie wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

She is an odd creature, and in many ways, owing to her readiness for discourse, the things she will say have left me more confused regarding her true nature than the quiet and shifting eyes of her husband have left me in regard to his. And you are not helping matters: as far as their marriage is concerned, you were purposely vague when describing their present conflict. Your honesty concerning your own relationship to Indiana is commendable, and I do trust that you were being entirely forthcoming; you see: I know that you respect my judgment, but since you ever so rarely ask for my advice, I am entirely convinced that your situation is as dangerous and as confusing as you have presented it.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 2, Finding Yourself in A Situation, Paragraph 1

These were the only thoughts that Nike was entertaining, especially when he was waiting to be interrogated. He didn't know what time it was or how long he had been or would be waiting. He didn't care. Thanks to his father, he knew all the tricks of the trade, and much worse besides: things these creatures would never dare to attempt. So, when the door opened behind him, our Nike did not feel the slightest apprehension. He simply yearned for his beloved, waiting for the chance to say something to her, do something for her - but what? he didn't know, nor could he expect anything. So be it, he thought. He would have to surprise himself.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 3, The Third Day, Part 1, Family & Welfare Reform, Section 5, Being an Ass, Paragraph 1

The black veil atop her head. The under-veil of white. The linen wimple. The stiff crown. The creature holding her arms back, baring her breasts. Alarmed? Preparing to run? Stay. Show that black and pleated guimpe, falling proudly across your shoulders: broad, stiff, clear-finished: a powerful serge from the fibers of a noble sheep. The chevron weave pointed down.

Where was the tunic? The woman's breasts peeked out from either side of her scapular. Black, lustrous satin. If it had squeezed itself between her cleavage, I would have plucked it out.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 22, Encountering Poverty, Paragraphs 52-53

There was the car. The woman in front. Still walking, slowing down. See the headlights. Brilliantly, they bathed her. A beauty. Domino: witch for all we knew hiding behind a mask of gentle womanhood. Entranced. A pale face: round, clean: a sharp jaw! Beautiful, blunted chin. Mercy! Woman. What mortal creature would harm you? The moon hid. Shamed by a daughter of Eve who walks with such authority? Proud mien: terrified - at the same time, uncompromising.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 22, Encountering Poverty, Paragraph 50

Nike will repeat her name over and over again. His face will be bright when he says, "Joy, Joy: what a beautiful name. It suits you - but really, you must tell me: how long will you be staying here?" And the creature will smile and laugh and say, "As long as you feed me." But Nike will be troubled. He will wonder and he will have to ask her, "But what do you like?" And Joy will have to frown. She will say, shaking her beautiful head, "You don't know, do you? Well, I suppose I can't stay now: I must be going." And Joy will have to leave. And Nike will be shocked. He will be very shocked, because I don't think he has ever made preparations for happiness. He will never expect her. And when she does come, the poor man will not know what to do with her. He will drive her away. And, for the first time, he will be very sad. Have you noticed? I don't think we've ever seen him be sad.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 1, The First Day, Part 1, Victory & Calendar Reform, Section 1, Cancer, Paragraph 2

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na stworzenie: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na stworzenie wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

Kwon said, "If Jing gives birth, the creatures will take her child. They will eat it. They know about the bellies. Bo must have told them. The one who came was looking for my wife. I scared it off. I followed it down the river. I saw the cave where they live. It's on the shore of a vast ocean. Jing must be there. You would never free her. Guards were everywhere with spears."

Bei wailed. She pulled her hair. She cried, "What will I do?"

– from “How Tae & Bo Took Over the World and Kung & Fu Didn't,” an apocryphal bible story about a bunch of people who start a civilization

Bei gathered her courage. She feigned excitement. She ran to tell Fu the news. Fu was, at first, suspicious. Her vanity soon got the better of her. They went to the beach. They encountered two creatures covered in mud. A chain of crab legs dangled over each of their eyes. Each of their heads was covered with a crown of claws. Fu whispered, "I don't like it."

– from “How Tae & Bo Took Over the World and Kung & Fu Didn't,” an apocryphal bible story featuring a bunch of convicts

At the last moment, blond hair stepped onto the bus. The long bangs hid the owner's face. Shrouded by the partition, they carefully climbed the next step behind another smarmy salesman. The length of the hair revealed itself. It flowed past the creature's shoulders. Shephard clenched his fists. It had to be a woman. It didn't matter if she were ugly. As long as she weren't on the wrong bus, he wouldn't have to kill himself.

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story featuring a man who never really grew up

Nike could not harm this creature: this woman floating in shadow: this blur of something horribly sacred-a strange beast of different fabrics, white and black-a veil was it? on top of a disembodied head? a bright strip of white fluttering behind? a bird with a shimmering tail? What kind: a dove? A penguin? A canvasback pochard in flight-about to be shot?

– from “Paris Is For Rapists, Too,” a ghost story featuring a frank discussion of the beautiful world of Paris

The creature paid the driver. It turned. It tossed its head. It was a woman-a gorgeous one. She was looking for a spot. Shephard sprang to his feet. He offered her his. The woman demurred. Shephard insisted. She waved her hand. Shephard took it. He pushed her into the seat. He turned. He politely asked the man on the other side of the aisle if he could move towards the window. The man refused. Shephard offered him money. The man shook his head. He offered him more. It worked.

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story featuring a man who thinks he has a pair

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na stworzenie: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na stworzenie wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

Angielski odpowiednik na "stworzenie" nie pojawia się w Sorry Miss Jackson.

- Michal Slaby

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na stworzenie: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na stworzenie w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

"Not by itself," said Orbitz. "It has the maturity of a small child. It will always be like that. The princess was infected with a parasite during the pregnancy. It fused with her child's nervous system. From the belly up it looks like a little girl. Below it has the thorax, the legs, and the abdomen of a large spider. In the abdomen is a poison gland that can be removed surgically. Until then it must be cauterized daily. Its reproductive system cannot be removed. It produces parasites that infect pregnant humanoids. When it sees you onboard it will insist that you be infected." Sara Lee's chest heaved with apprehsion. Orbitz restrained her. "It will sense the child within you," he said. "If you go aboard the ship I am going to let it infect you, Sara Lee." Orbitz's voice almost broke. "I'm sorry for that," he said. "I've paid the price. I want you to know that our son will survive. He will be a beautiful baby boy. He will grow up to love his mother very much. I can't tell you how this is how going to happen. It would betray me to the creature. You have to trust me." Orbitz turned Sara Lee around to face him. "You don't have to go onboard the ship, beloved. You have a choice."

– from “The Death and Life of Captain Orbitz,” a science fiction romance inspired by Stanislaw Lem, if you know who that is

"Such a creature," said Sara Lee, "could rule the universe."

– from “The Death and Life of Captain Orbitz,” a science fiction romance in the spirit of Stanislaw Lem, if you know who that is

"I sacrificed the universe," said Orbitz. "Our son will be there to see me do it." Sara Lee caressed Orbitz's hand. It was agony. "We don't have much time," said Orbitz. "Listen carefully. A creature will come aboard the Nautilus. It was born to a Astrazeneca princess of the royal blood. It is an extremely powerful telepath. If it sees you or a live image of you and knows where you are it is capable of receiving a picture of your thoughts in its mind. It doesn't matter how far away you are. Its brain works like a natural quantum entangler. It cannot be blocked."

– from “The Death and Life of Captain Orbitz,” a science fiction romance inspired by my reading of Lem, if you know who that is

Inside the cage stood a pretty little girl with the legs of a giant spider. From behind those legs a hairy abdomen suddenly poked down. It spewed a thin secretion across the faces of the men. They cried out and dropped to the floor. They started writhing in pain. Their movements jerked more and more until their limbs finally locked in a rigid posture. They heard helplessly the sound of a man calmly climbing up the stairs. It was Orbitz. The men recognized him. Unable to express their shock their eyes blazed with confusion and fury. Orbitz knelt among them. "I'm sorry," he said. "The creature poisoned you with a paralytic. At this dosage it's fatal. I didn't want any of you to die. It wasn't up to me. She didn't want to take any chances with her freedom. I wish I could stay with you until the end. Unfortuately the creature has a short refractory period. I have to surgically remove her gland before she's capable of killing me."

– from “The Death and Life of Captain Orbitz,” a science fiction romance in the tradition of Stanislaw Lem, if you know who that is

Orbitz left and came back with a small box and a pole with a noose on it. The creature scurried about trying to resist. "I know what you want," said Orbitz. "You know I'm willing to get it for you. Just be a good little girl." As soon as Orbitz had her in his clutches he injected her with a seditive. The girl started rolling her head about. She brought her little hand up to wipe her little eye. Orbitz started counting the seconds.

– from “The Death and Life of Captain Orbitz,” a science fiction romance which hopefully would make Lem proud, if you know who that is

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Stworzenie: Spis Treści

Kolokacja Stworzenie w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Stworzenie."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na stworzenie który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "stworzenie." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Św. Sebastian

Symbol siły i protestu

Sebastian był członkiem gwardii pretorianów rzymskiego cesarza, który miał czelność uczyć wartości chrześcijańskie w czasie pracy. W Stanach Zjednoczonych, skąd pochodzę, istnieje wśród żołnierzy amerykańskich tradycja brak udziału w polityce, przynajmniej kiedy się nosi mundur. Ja myślę, że mężczyźni i kobiety w mundurach, którzy nie głosują lub nie wyrażają publicznie swoje polityczne poglądy zachowują się idiotyczne albo są zastraszeni groźbą kary od przełożonych. Tak czy inaczej, są rzezańcy. Moim celem w tworzeniu Serię Swiętego Sebastiana jest umieścić ciało i twarz prawdziwego żołnierza na pierwszym planie. Dobry żołnierz stawia swoją misję przed samym sobą. Często kończy się martwy.. Prawdziwy żołnierz rozpoznaje złą misję kiedy go widzi i nie boi się to powiedzieć. Święty Sebastian nie był krową, pomimo to, że mądrzy ludzie chcieliby nam przekonać inaczej. Święty Sebastian jest patronem wszystkich manifestantów, którzy napotykają strzały motłochu za to że mówią głośno.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży