Nagłówki MichałaSzansa

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Szansa, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Możesz uczyć się angielskiego we własnym pokoju - Bielsko-Biała style!Ikona słownika

Mam wiarę w wykonalność podawania angielskiego jako uniwersalny standard. Nie doceniam formalistycznego programu w jakim język angielski jest przedstawiony.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Majkel's Inglisz: Słownik Polsko AngielskiPointer

Artefakt oznacza powszechnie używane słowo, które odpowiada na pytanie: "Co?"

Najczęściej używane słowa które po angielsku reprezentują typowe artefakty

Ze sztuką dla kobiet pomagamy położyć kres zachowaniu aspołecznemuZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

W czerwcu 2011 przyjechałem do Europy, mając nadzieję że trafie na wspaniałą przygodę, mój jedyny konkretny plan będąc odwiedzić Chorwację. Do września przejeżdżałem 10.000 kilometrów i odwiedziłem 12 krajów, wszystko w towarzystwie kobiety, którą spotkałem w pierwszy piątek mojej podróży.

Chociaż czułem w pełni ukształtowany jako pisarz, i byłem przeszkolony do użycia języka wizualnego, to był mój pierwszy raz z profesjonalnym aparatem w rękach. Zacząłem uczyć się od podszewki i przybyłem do Europy, aby znaleźć najbardziej zróżnicowanego wyboru tematu co możliwe, najlepiej coś, co pasowało do mojej estetyki oddany promowaniu akceptacji ciała. Tu weszła Gosia.

Byłem z Ameryki, krainą wolnych... siedzibą odważnych. Ona zaś niosła ciężar Starej Europy...domowe i religijne ubóstwie...zduszona kreatywność. Gniew. Smutek. Tęsknota.

Każdy człowiek wyrasta z własnego rodzaju ubóstwa. Nawet jeśli on ma ciepły dom i dużo jedzenia i miękkie łóżko i mnóstwo rozrywek, zawsze jest coś, czego potrzebuje człowiek. Czasem po prostu musi być wysłuchany, jeśli tylko przez ptaki i drzewa, a najlepiej przez innego człowieka, nawet jeśli on jest artystą z Ameryki, który nie jest zbyt dobrze przygotowany wysłuchać kogoś. Ucząć się słuchać, uczymy się współpracować. Dzięki współpracy, budujemy lepszy świat. W lepszym świecie, nie istnieją diabły które nas nadużywają. Lepszy świat nie nadaje się do nadużycia, ponieważ lepszy świat jest zaludniony przez osób, które nauczyły się, jak słuchać.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 37
2011-08-25
 6༜25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Camping de la Lèze

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Gaillac-Toulza, France

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Szansa

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo szansaw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa szansapo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na szansa znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na SzansaGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "szansa."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "szansa."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na SzansaGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na szansa jest angielskie słowo chance.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na szansa w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. I gave you a chance and you blew it. Why should I trust you again?

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. I don't want to chance a random encounter with her on the street.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. Muszę jeszcze wymyślić trzecie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "szansa."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "szansa."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "szansa."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "szansa."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "szansa."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Szansa w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Szansa: Spis treści

Szansa po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "szansa."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Szansa."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "szansa" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na szansa," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na szansa: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na szansa w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #3671

i took the rest of twitter's stash. he cant take chances like this in bohemia. hell get robbed. or worse. hectors waving at me.

Chase Credit

10 September, 5:40 PM

Frame #1414

if i get louis vuitton into jackies club theres a chance he goes for a swim. that gives jackie access to his pants.

Kim "Kris" Kardashian

11 August, 4:05 PM

Frame #6595

madoff's getting close to the truck. this is probably our best chance. we can use the truck for cover.

Sprint "Iphone" Case

23 December, 3:10 PM

Frame #1787

pandora says if theres any chance its apple we should go. the videos from baldwin lake. we have to hurry. theyre talking about evacuating.

JC Penney

15 August, 10:54 PM

Frame #2322

the night.vision goggles are not in the car. bieber must have them. i might as well bring him here. if theres the slightest chance of action.

Chase Credit

20 August, 8:37 PM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na szansa: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na szansa wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

"No," said Jesus. "I haven't had the chance for a while. Please: bring me up to date."

Verse 116 from the chapter called Arms

In August, the list of registered pilgrims for the great pilgrimage to the Black Madonna, the most important icon in Poland - the Queen of Poland - on the occasion of her greatest holiday, the Feast of the Assumption of the Virgin Mary, was half as long as it would've been if Jesus had the chance to see it all those many years ago, when, as a child of fourteen, he had gone with the other pilgrims to the Bright Hill Monastery for the first time to pray for his dead mother's beloved soul. "Mary! Queen of Poland!" we had sang. "Mary! Queen of Poland! I am near you, I remember! I am near you, I remember! I guard!"

Verse 236 from the chapter called Security

Jesus wished he had read them; the Krupnik had given him that chance: he had left, driven away, leaving him alone in the street. Jesus could've read those letters. He would've known if it were safe. Now what? They were a death sentence, no doubt. That man was taking them to the Accountant - to another room. He was at the door; he was knocking. They read, 'Wait for my call; then kill this man.' What difference did it make? He was already a dead man. If he escaped, the Krupnik would find him. He would've killed him just for spite: for having made a monkey out of him - for having learned too much! Jesus grimaced. There was no booby-trap! How was that partner of his going to react? Poorly - there was no doubt about it.

Verse 272 from the chapter called Arms

You are my only hope, child. You are my knowledge. You are living proof that my life was not lived in vain. You must listen to me: I have much to say, much to tell you. Your grandfather has given me this chance. God bless your grandfather! He is a tyrant, but I bless him. I only hope he doesn't censor too much. I must be careful. Your grandfather doesn't trust me. Why should he? I am a desperate man: at death's door, I smell it: death: tissue: dying: spinning.

Verse 10 from the chapter called Invocation

When I sat down across from them, I noticed Zoe was lying prostrate on the cushions. Waving her hands by her head, she was trying to give herself some fresh air. Fat chance, I thought to myself. The Krupnik tried giving her a face mask, but she refused. She kept pushing it away. Finally, the Krupnik gave up, sitting there angrily while his fiancée, Zoe Guderian, lay prostrate on the cushions of a dance club booth. What the hell was going on?

Verse 471 from the chapter called Bohemia

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na szansa: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na szansa wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

ANDY: I have no idea. But I don't want to test myself. Besides, as long as the ground is underneath our feet, we still have a chance to escape.

OLYMP: Is the center of the Earth...

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 6, The Sixth Day, Part 1, Children & Education Reform, Section 2, Discussing Heaven with a Child, Paragraphs 42-43

In truth, he was nervous, but for another reason: not that he'd find himself at a loss for words or action, but that he would be unable to find that woman again. There was only a small chance in hell that he would ever see her, but that's why he felt he must return and keep returning to that awful place: that fantastic middle of night, inside the Bois de Boulogne: that gorgeously engorging thruway: that clogged artery, that alleyway of the daisy queen - beautiful, flowery queen - until he found his own.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 3, The Third Day, Part 1, Family & Welfare Reform, Section 2, Understanding Physical Desire, Paragraph 7

And so it came to pass, if only in my dreams, that Nike began devoting his days to hard work on the road. He chose to work his community service hours on road maintenance west of the river, giving himself the chance to keep his eyes open all day long, looking out for that beautiful and mysterious woman.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 6, The Sixth Day, Part 1, Children & Education Reform, Section 6, Encountering Chastity, Paragraph 1

Before long, there was something else on Nike's mind. It was a beautiful realization, and, despite the horrible circumstances, Nike had to celebrate the gorgeous irony. By setting out to find this woman, this beautiful raped woman, he had unwittingly brought himself into the hands of those who would take him to her. Sooner or later, that woman would have to come to the police station, and, if Nike were extremely lucky, there would be a chance to do something. Although, for the life of him, he knew not what that was, and, even though he spent the entire night in jail, he woke up even less prepared.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 3, The Third Day, Part 1, Family & Welfare Reform, Section 4, Falling in Love, Paragraph 1

These were the only thoughts that Nike was entertaining, especially when he was waiting to be interrogated. He didn't know what time it was or how long he had been or would be waiting. He didn't care. Thanks to his father, he knew all the tricks of the trade, and much worse besides: things these creatures would never dare to attempt. So, when the door opened behind him, our Nike did not feel the slightest apprehension. He simply yearned for his beloved, waiting for the chance to say something to her, do something for her - but what? he didn't know, nor could he expect anything. So be it, he thought. He would have to surprise himself.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 3, The Third Day, Part 1, Family & Welfare Reform, Section 5, Being an Ass, Paragraph 1

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na szansa: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na szansa wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

Tatum shook her head. "Why? Is this all necessary?"

Uzumaki's face betrayed no emotion. "There's always a chance you'll find yourself in danger. I want you to be prepared." He wished her a safe trip.

– from “Dirty Manga People Are Disgusting,” a spooky story featuring two people who learn to trust each other

Gog sympathized with them. If the armies of Rusas were helpless against Sargon, what chance did he have? He allowed his chiefs to decide their own fates. Many chose, despite their qualms, to continue.

They marched southeast. They skirted the kingdom of Rusas. In the hills, they encountered a people named the Hayk. Their speech was almost intelligible. They said their king was named Bagadatti.

– from “In the Beginning, There was Gog,” a fantasy story set in the middle east

"We should stay here for the night."

"You said we could make it in a day."

"We started late. This will give you a chance to wash your feet."

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story featuring one of those guys you don't if you can trust

"If by being picked up you mean getting kidnapped," said Shephard. "Who knows who's out there? I'll take my chances in the heat. I'll reach civilization on my own two legs."

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story featuring one of those guys you don't if you can trust

They never got the chance. Four masked men burst into the station. One of them smacked Clark in the head. Shephard held up his hands. It didn't help. He was knocked out.

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story featuring hot, dry weather

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na szansa: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na szansa wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

GREY GOOSE: (to FLETCHER) It's over.

FLETCHER: What do you mean?

GREY GOOSE: I'm done.

FLETCHER: We were just getting started. Mother hasn't even seen us doing it.

GREY GOOSE: It's been made perfectly clear to me that I'm not welcome.

FLETCHER: After all the effort we put into making her work - and the mess we left.

GREY GOOSE: It's a damn shame.

FLETCHER: The least we can do is clean her up before Mother gets a chance to use her. Wouldn't you want her to be clean before you start sticking things inside her?

ALICE: What are you two talking about?

FLETCHER: A gift that will give my mother great pleasure.

– ACT I, lines 1122-1131

LESBIAN: The overcoat?

FLETCHER: The penis.

LESBIAN: I couldn't see. It was too dark.

FLETCHER: You mean you didn't look.

LESBIAN: I looked.

LUKE: You mean you didn't have a chance to taste it.

MS. JACKSON: Oh, my God!

FLETCHER: What?

MS. JACKSON: It's gone! My heirloom pincushion is gone!

– ACT I, lines 190-198

(LESBIAN climbs into bed, disappearing underneath the down comforter. GREY GOOSE enters unseen dressed in pajamas and carrying champagne.)

GREY GOOSE: My wife left, with my son right behind her: both heading towards two figures in the dark: one Alice; the other no doubt my wife's new best friend: for why else would Fletcher dog her? leaving me with - eureka - my Polynesian beauty: I recognize the shirt. This is your chance, old man. Make it good.

– ACT II, line 308

FLETCHER: (to ALICE) You first.

ALICE: I understand you had jury duty today.

FLETCHER: I did.

ALICE: How was it?

FLETCHER: Dreadful. I was almost instantly excused by the Australian prosecutor.

LUKE: Sorry, mate.

FLETCHER: The Kiwi defense lawyer didn't even stand a chance. I've never been so insulted.

ALICE: Why didn't he want you?

FLETCHER: He didn't have to state a reason. It's all the more embarrassing since I seem to be the only man on this island who didn't know the victim.

MS. JACKSON: Don't start that again.

– ACT I, lines 73-82

FLETCHER: Trouble. The Tahitians were already upset. They hadn't been given any land when the island was divided, not to mention the fact that some of them were being beaten. Naturally, they started plotting. What they didn't take into account was the fact that To-ofa-iti, the blacksmith's new wife, was not complaining. The blacksmith was important. That made her important. She started singing a song, the words of which went, "Why does black man sharpen axe? To kill white man." When Fletcher Christian heard that song, he grabbed his musket, ran to the Tahitians, charged them with their crime, and pulled the trigger. The gun misfired. Two of the men ran; the rest protested their innocence. They begged for a chance to take care of it. They decided they should try to poison To-ofa-iti's husband. He didn't fall for it. He was too smart. Ultimately, one of the Tahitian men pulled a pistol on him in the presence of his wife. Again, the gun misfired. The two of them started grappling on the ground. Who knows who would've won? To-ofa-iti, however, was not about to take chances. She picked up the pistol with her own two hands and bopped her husband squarely on the head.

ALICE: She killed him?

FLETCHER: Eventually. Things were deceptively quiet for a few weeks. It didn't take long for judgment to fall upon the poor blacksmith. The Tahitians shot him down like a pig. Ironically, that's what the other mutineers thought they were doing. Being scattered all over the island, each man heard the shots and naturally assumed that somebody was hunting. Most of them found out too late that they were the prey.

ALICE: How many of them were killed?

FLETCHER: On that day, now known as Massacre Day, five of the original nine mutineers were fatally shot. Fletcher Christian was next. He was standing in his garden. Both of his hands were on his spade. He looked up at the sky and smiled. He never saw it coming. They shot him right through the heart.

ALICE: How did the others survive?

FLETCHER: Jackson was shot through the neck but he lived.

ALICE: Incredible.

FLETCHER: It's a miracle. Ned Young slept through the whole thing. The women didn't want to wake him. They all liked him and they didn't want to see him get hurt, so they stood around his hut and guarded him. Eventually, though, even he had to get his hands dirty. The women wanted revenge on the Tahitians for killing their husbands. After Ned's consort chopped off the ringleader's head with an axe, he was made to go and shoot the last remaining rebel. That was the end of the bloodshed - not counting when he and Jackson got Quintal drunk and murdered him.

ALICE: It's so barbaric.

– ACT I, lines 616-625

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na szansa: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na szansa w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

"My children are young. They belong completely to the new millennium. You still have a chance to find something good in a world where it took a week to reach America, where we couldn't look for things from satellites or talk to people from the other side of the earth without sending somebody.

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that may ease one's fears depending on your outlook

Sir Lewis stared at the paper. The letters blended together. He tried reciting words in his head. Matsumoto. Concert hall. All of it irrelevant. The concert starts in forty minutes. That's important. If Joe picks a train at random. What are the chances.

– from “The Skirt on the Proctor,” a kid story about romance in an unforgiving world

A few months later the professor was again observing Bill and Mark going up the hill. He noted the difference in time. He calmly consulted his formula. He calculated a 95% chance of collision. There had never been such a high probability. The professor rushed out of the house. Again he almost tripped and fell on the tripod. He set himself up on the side of the road. He made sure the lighting was adequate. He programmed the continuous drive. He heard the sound of two engines coming down the hill. He couldn't stop smiling. He was on the verge of a photographic masterpiece. Better than the shot of the two cars that got stuck trying to get into the same tollbooth. This would be a series of pictures framed and hung in a massive room in a famous art gallery. "Dueling postmen" he would call it. "No," he thought to himself. "Large Postman Collider. An Experiment in Physics."

– from “Wrong Again,” a success story to teach children about the physical world that may or may not work

Daniel told Sir Lewis to forget about it. "Come on, dude," he said. "She thinks you're a nerd." He even calculated Sir Lewis's chances of making Miss Day fall in love with him. He described the solution as an acute parabolic function with both ends tending toward zero.

"So there's a chance," said Sir Lewis.

– from “The Skirt on the Proctor,” a kid story about love in an unforgiving world

Sir Lewis reached the last problem. If a man loves a woman. This was Miss Day's problem. What are the chances that she will love him back. There were two seconds left on the clock. Sir Lewis started scribbling. 100 percent.

"Time," said the proctor.

– from “The Skirt on the Proctor,” a kid story about building love in an unforgiving world

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Szansa: Spis Treści

Kolokacja Szansa w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Szansa."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na szansa który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "szansa." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Martwa natura, Patriarchat

Ojciec mówi, że ojciec wie najlepiej

Na celu promowania demokracji, silny musi opróżnić się jego siły. Słaby musi być przyznany szansę na rozwój siły. Nie możemy wymusić koniec patriarchatu. Takie postępowanie po prostu utrwala feudalizm pod inną nazwą.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży