Nagłówki MichałaUsta

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Usta, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Matury - Angielski - te słowa nie będą ci niepokoić kiedy uczysz się angielskiego we własnym domu Bielsko-Biała styleIkona słownika

Mam wiarę w praktyczność ogłaszania angielskiego jako uniwersalny język. Nie cenię nieożywionego przepisu przez który język angielski jest nauczany.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Majkel's Inglisz: Słownik Polsko AngielskiPointer

Artefakt oznacza powszechnie używane słowo, które odpowiada na pytanie: "Co?"

Najczęściej używane słowa które po angielsku reprezentują typowe artefakty

Zachowania pasywno-agresywne zastępujmy sztuką dla kobietZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Kiedy przyjechałem do Europy 20 czerwca 2011 roku, nie miałem planu i na pewno nie miałem pojęcia, że do końca tygodnia będę uprawiał fotografię z kobietą której nigdy nie spotkałem - naturysta, która nigdy wcześniej nie pozwoliła sobie być fotografowana nago. Było to pierwsze wydarzenie z całej serii nowych wydarzeń dla nas obu.

Jako artysta, od początku mojej kariery, praca moja została poświęcona problemowi akceptacji ciała, cel, który później uświadomiłem sobie wspolnie trzymałem z całą społecznością ludzi którzy się nazywają naturystami, skromny fragment z której znalazłem zamieszkany w Polsce, kraj, którego kulturalny konserwatyzm nie nadaje się łatwo do przyszłościowego myślenia. Jeden z tych przyszłosciowo-myślących polskich naturystów była Gosia.

Byłem z Ameryki, krainą wolnych... siedzibą odważnych. Ona zaś niosła ciężar Starej Europy...domowe i religijne ubóstwie...zduszona kreatywność. Gniew. Smutek. Tęsknota.

Nigdy nie głodziłem nie zasługując na to. Nigdy nie byłem systematycznie pobity przez rodziców. Ksiądz nigdy mnie nie pieścił w majtkach. Ale to nie oznacza, że nie mogę słuchać kogoś, kto przeżył takie nadużycię i to nie oznacza, że nie mogę próbować to zrozumieć. Razem z Gosią podróżowaliśmy 10.000 kilometrów razem. Spaliśmy w tym samym namiocie. Musieliśmy słuchać siebie nawzajem. Człowiek nie powinien potrzebować 10.000 kilometrów aby to zrobić. Powinniśmy być w stanie słuchać siebie wzajemnie bo tak chcemy. Powinniśmy być nauczeni to zrobić. Jeśli tego nie nauczono nam, powinniśmy się uczyć, jak to robić i szybko.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 41
2011-08-29
 10༜25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Cala d'Oques

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Hospitalet del Infante, Spain

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Usta

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo ustaw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa ustapo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na usta znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na UstaGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "usta."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "usta."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na UstaGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na usta jest angielskie słowo mouth.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na usta w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. You've got a big mouth, buddy. You need to learn to watch what you say.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. I'm too embarrassed to sing but I do like to mouth the words.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. Muszę jeszcze wymyślić trzecie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "usta."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "usta."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "usta."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "usta."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "usta."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Usta w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Usta: Spis treści

Usta po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "usta."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Usta."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "usta" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na usta," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na usta: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na usta w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #3354

i shouldve kept my mouth shut. now pandora's pissed.

JC Penney

4 September, 1:17 PM

Frame #6964

why does the money leave a bad taste in my mouth. whats wrong with it. its not like its lost its worth. its more valuable now than ever.

Sprint "Iphone" Case

23 December, 9:19 PM

Frame #6315

hulu's mother got to the mouth of the dam and pushed hulu back the way he came. thats when hulu saw the hispanic men.

Chase Credit

23 December, 10:30 AM

Frame #5815

lowes's got his foot in his mouth now. he cant wait to get to the police academy. to find out what kind of goodies he can steal.

Sprint "Iphone" Case

8 December, 1:05 PM

Frame #6313

hulu heard his mother calling but he didnt stop walking on the bike path until he was over the mouth of the dam.

Chase Credit

23 December, 10:28 AM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na usta: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na usta wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

"Nope," she said. "And I can't really keep my mouth closed without effort. That's why my mouth is always hanging open like this. It makes me look like such a dope - oh, I hate it!" She groaned in frustration.

Verse 845 from the chapter called Bohemia

In those days, Jesus's father was near death. Having watched him lie in bed without leaving it for a long time (Jesus had lost track of days), living off heroin (very little food - only what Jesus forced), listening to no one (except for the radio, apparently), Jesus had leaned over the motionless and supine body of his father and, having put his ear against his pustulated mouth, had barely - just barely - heard his breath.

Verse 687 from the chapter called Adolescence

When I went to the paper-money-actuated coin dispenser, I removed a high-denomination bill from my wallet and a monkey stole it. He came out of nowhere and ripped it from my hand. He was a half a meter long, with a somewhat longer tail. He was tan colored, with a big, round head, a bare brown face and well-built arms and legs. He looked at me from two meters away and said 'Come and get it.' He was thick; his body was nice and thick - well-fed - his belly was bulging out like nobody's business. "You've got a lot of nerve," I said, "with a belly like that." He was standing erect, using his tail for support. Then he placed the paper money into his mouth, turned around, dropped to his little monkey hands and walked away - very, very slowly. The bastard didn't even run; he walked.

Verse 389 from the chapter called Bohemia

My question was greeted with a momentary lack of response, in which your mother's mouth hung open as usual, and, for the first time, made her look like a dope. Then she leaned her head back, widening both her giant mouth and her big, beautiful brown eyes and furrowing her gigantic brow, then, dropping them all the way down, she let her huge head hang low for a moment before lifting it back up, cocking it, and saying, "My mother."

Verse 1002 from the chapter called Bohemia

In those days, America was everywhere: in your eyes, in your ears, your nose, your mouth, your hair. You could smell it, taste it, brush it away with your hands - but it kept coming back. It was under your fingernails, lodged permanently between your toes, your legs, your buttcrack. Everywhere you went, you felt it. Walking down the street, you felt it. Everywhere you went, you found it. Getting off the bus, you found it: there it was! right there: in front of you: next to you and above you - always out of reach, like a dirty cloud. If you went to the store, you found it. If you went shopping, you found it. The shelves were never empty. If you went to the woods, you found it. If you went to the hills, you found it: America! the beautiful! Amber waves of grain! Purple mountains' majesty! Majestic, purple skies! filled with mountains! The haze! Once-fruited plain! Dizzy, dizzy, dizzy! The fox-trot! The twist!

Verse 76 from the chapter called Childhood

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na usta: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na usta wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

"Beautiful," I said, "isn't she?" But Macy thought her mouth too small and her belly too large. He did get excited about Bruegel's encyclopedia of children's games.

– Title 1, Regarding Peaches and Bananas, Part 2, Section 4, Meeting a Man in Austria, Paragraph 7, Clauses 4-6

"You're lying to me, bitch: come back here!" Luka unbuckled his seat belt, he unlocked his door and then he opened it. He jumped out and ran around the car. It took a while before he caught up with her.

He grabbed her cloak. Then he grabbed her arm and caught it. He wrapped his other arm around her and clamped her mouth shut.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 23, The Effects of Poverty, Paragraphs 20-21

Then he put it back on the plate. This time he ignored the crumbs on his mouth. Holding the newspaper with his left hand, he placed his right elbow on the armrest, brought his hand to his nose, pushed up his falling glasses, and leaned back in his chair. Then he started reading again; I thought to myself, "What an old man: Nike looks just like an old man. If he were wrinkly and gray - except for those minor differences, he would look exactly the same. He would do the exact same things - in fact, he will do the same things. He will be Nike many years from now. He will be older and he will not look as young, but he will still be Nike.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 1, The First Day, Part 1, Victory & Calendar Reform, Section 1, Cancer, Paragraph 5, Clauses 8-16

Nike swung back his head. "I gave it..." he said. A nervous Luka leaned in. "I gave it..." he repeated. "You gave it to whom?" said Luka. But again the head collapsed, and Luka had to lift it back. "Nike? Nike! You gave it to whom?" But Nike said, "I gave it..." Opening his mouth to yawn, he did so, inhaling, and then, he loudly sighed. "Oh," he sighed. And then he smacked his lips. "I gave it..." he said. "You gave it to whom?" Luka stared. "I gave it to the prostitute." Luka kept staring. "To the prostitute?" Nike smiled. He cracked his eyes open. "To the nun," he said. "I gave it to the nun."

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 23, The Effects of Poverty, Paragraph 9

Yesterday morning Nike was sitting at my table. He was reading the Sunday newspaper. He was hunched over the table, with his elbows firmly placed. He was nibbling on his breakfast. He was wearing his reading glasses, the glasses you rarely ever see him wearing. He was chewing on his breakfast. With his free hand he was wiping the corner of his mouth with his finger.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 1, The First Day, Part 1, Victory & Calendar Reform, Section 1, Cancer, Paragraph 5, Clauses 1-7

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na usta: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na usta wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

Shephard and Clark ran to their camels. The imam appeared in the portal. He was shaking his fist. Clark and Shephard rode west. At the end of the wall, they turned north. They reached the end of the complex. Ridges of sand rose in every direction. A tunnel carved its way toward the desert. Another tunnel led back to the mosque. The imam emerged at its mouth. He was still shaking his fist. Shephard kicked his heels into his camel.

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story featuring two very thirsty dudes

"That's why I need you. If you don't come, I have to go alone. Look at me. Do I look like a tourist to you?" Shephard grinned. "Have I ever been anything but the opposite of relaxed?"

"Don't worry. You won't go by yourself. I'll get us a car. We'll drive through Kazakhstan. We'll be in Yining before you know it."

"We have people in Yining," explained Clark. Shephard squinted again. This time, his eyes got very narrow. "We'll be taking the bus to Kashgar. We'll be making a tour of the southern rim."

Shephard's mouth slightly dropped. He started slowly shaking his head. "There aren't any groups down there."

"That's the problem."

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story featuring an interesting use of U.S. assets

As soon as the lesson was over, Ferrari ran to his father's house. Panting like a chipmunk caught in a cat's throat, he asked his brother, "Do you want to play?" His brother said nothing. Ferrari remembered he was deaf-mute. He mimed playing a flaut. Lorenzo didn't understand. Ferrari mouthed the words. Lorenzo shrugged. "Alright," said Ferrari. "I'll show you."

– from “Italy Sucks and Has Sucked For A Long Time,” an adventure story featuring a man with few scruples left

Something caught Tatum's eye-something in the window. She checked the picture. She zoomed in. It was a reflection. "Of what?" she asked herself. She realized it was the figure of a man.

Tatum thought she heard something move. She jerked her head. She was going to scream.

Hands clamped her mouth. "Quiet," snapped Neal. Tatum froze. The man growled, "I came right after you left. This is what I found."

Tatum panted through her nose. She gulped. Neal eased off. Tatum took the hand. Moving it away from her mouth, she held it. She whispered, "I didn't do it."

– from “Dirty Manga People Are Disgusting,” a spooky story featuring aliens and murder

Neal was unconscious. Tatum wondered if he were breathing. She unscrewed his helmet. She put her face over his mouth. There was nothing. Tatum squeezed his nose. She formed a seal around his mouth with her lips. She breathed. She broke away. There was nothing. She did it again. Nothing. One more time. Tatum slapped the man in the face. She slapped him again and again. She slapped him as hard as she could.

– from “Dirty Manga People Are Disgusting,” a spooky story featuring intrigue

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na usta: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na usta wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

Angielski odpowiednik na "usta" nie pojawia się w Sorry Miss Jackson.

- Michal Slaby

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na usta: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na usta w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

Shovels fall. The soldiers are done. My comrade should be dead. Like me. Yet something is heaving. Did the soldiers fail to shoot her? Does the soil not cover her mouth? Will she yet rise from the pillow of my twisted neck? There is no way I can turn my head to see. Death is helpless.

– from “Shovels Fall,” an interesting story about the cycle of revolution throughout history

Orbitz Número Dos laughed. "In this room there is only one person. We just exist in two seperate bodies." Orbitz Number One opened his mouth to speak. Orbitz Número Dos interrupted him. "I know what you're thinking," he said. "I'm flattered."

"Answer my question," said Orbitz Number One. "Are you saying I can't change my destiny?"

– from “The Death and Life of Captain Orbitz,” a science fiction romance written with Stanislaw Lem in mind, if you know who that is

"I saw the two of them down by the court," said the young woman. She was talking about Matt and Parker. She whispered, "I think they're doing it." Jessica puckered her mouth in excitement. She was grateful to be off the grindstone. Her beer-fueled dalliance with the old man fueled giggles and shakes of the head for days. She was the youngest counselor. Barely eighteen.

I considered mentioning Matt's condoms. I thought better of it.

– from “A Magnum Condom,” a bedtime story to teach children about the real world that may or may not work

Nike passed Indiana the joint. She took a long time to get it to her mouth. She claimed she was worried about lighting her hair on fire. "It's so oily," she said. "I haven't washed it in days. Why did I tell you that? You're giving me too much to drink. What are you trying to do? Get me to sleep with you? I'm not some kind of college girl - not anymore. What am I saying? I never went to college."

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that may calm one's sense of anxiety depending on your outlook

My comrade and I descend. The man on the road is tired. He is looking up into the sky. He is wincing in pain. We get closer and closer. His mouth is agape. He is breathing us in. We penetrate his heart.

The shovel falls.

– from “Shovels Fall,” an interesting story about the cycle of violence throughout history

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Usta: Spis Treści

Kolokacja Usta w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Usta."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na usta który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "usta." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Św. Sebastian

Symbol siły i protestu

Sebastian był członkiem gwardii pretorianów rzymskiego cesarza, który miał czelność uczyć wartości chrześcijańskie w czasie pracy. W Stanach Zjednoczonych, skąd pochodzę, istnieje wśród żołnierzy amerykańskich tradycja brak udziału w polityce, przynajmniej kiedy się nosi mundur. Ja myślę, że mężczyźni i kobiety w mundurach, którzy nie głosują lub nie wyrażają publicznie swoje polityczne poglądy zachowują się idiotyczne albo są zastraszeni groźbą kary od przełożonych. Tak czy inaczej, są rzezańcy. Moim celem w tworzeniu Serię Swiętego Sebastiana jest umieścić ciało i twarz prawdziwego żołnierza na pierwszym planie. Dobry żołnierz stawia swoją misję przed samym sobą. Często kończy się martwy.. Prawdziwy żołnierz rozpoznaje złą misję kiedy go widzi i nie boi się to powiedzieć. Święty Sebastian nie był krową, pomimo to, że mądrzy ludzie chcieliby nam przekonać inaczej. Święty Sebastian jest patronem wszystkich manifestantów, którzy napotykają strzały motłochu za to że mówią głośno.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży