Nagłówki MichałaBoże Narodzenie

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Boże Narodzenie, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słów ze wszystkich stron...

Matury - Angielski - te słowa nie będą ci niepokoić kiedy uczysz się angielskiego we własnym mieszkaniu Bielsko-Biała styleIkona słownika

Doceniam perspektywę zatrudniania angielskiego jako światowy standard. Nie cenię rutynowo usankcjonowanego procesu w którym angielski język jest nauczany.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Majkel's Inglisz: Słownik Polsko AngielskiPointer

Czas oznacza powszechnie używane słowo, które odpowiada na pytanie: "Kiedy?"

Najczęściej używane słowa które po angielsku reprezentują typowe czasy

Ze sztuką dla kobiet pomagamy położyć kres molestowaniu seksualnemuZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Europa, lato 2011. Dwanaście krajów. 46 dni. Jeden samochód. Jeden namiot. Jeden człowiek. Jedna kobieta, którą dopiero poznał.

Jako artysta, od początku mojej kariery, praca moja została poświęcona problemowi akceptacji ciała, cel, który później uświadomiłem sobie wspolnie trzymałem z całą społecznością ludzi którzy się nazywają naturystami, skromny fragment z której znalazłem zamieszkany w Polsce, kraj, którego kulturalny konserwatyzm nie nadaje się łatwo do przyszłościowego myślenia. Jeden z tych przyszłosciowo-myślących polskich naturystów była Gosia.

Byłem Amerykaninem. Świeżo przybywszy do Europy i nowym właścicielem Ford Escort produkowany w 1997 roku w Niemczech. Jedyna rzecz na co mogłem narzekać, był fakt, że instrukcje były pisane w języku niemieckim. Ona była zaś z Polski, a niemieckojęzyczna instrukcja obsługi samochodu kupionego w Polsce nie była jedyną rzeczą, na co ona mogła narzekać. Coś takiego nawet nie zarejestrowało.

Pomimo dystans kulturalny który istniał między nami, udało nam spędzić 10.000 kilometrów w jednym samochodzie. Spędziliśmy ponad 40 dni w jednym namiocie. Zaczęliśmy uczyć się jak mamy słuchać siebie wzajemnie. Zaczęliśmy uczyć się zaakceptować nasze różnice i jak mogliśmy z nich korzystać zamiast pozwolić aby one nas rozdzieliły. Powoli, lecz z pewnością zaczęliśmy uczyć się pokonać te demony które nas nadużywają.

Zdjęcie Gosiiz naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 3
2011-07-22
 2༛25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

FKK-Verein Donaustadt

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Vienna, Austria

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowa Boże Narodzenie

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowa boże narodzeniew jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słów boże narodzeniepo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na boże narodzenie znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na Boże NarodzenieGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "boże narodzenie."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "boże narodzenie."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na Boże NarodzenieGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na boże narodzenie jest angielskie słowo Christmas.

The word christmas refers to a time that used to take forever to come around but now it comes so fast you have no idea where the time goes and you really ought to be forgiven for losing patience with all the trappings that go along with it.

Tłumaczenie w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na boże narodzenie w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. When I was a kid Christmas never came fast enough. Now it sneaks up on me.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. I'm wishing for stress free Christmas shopping this year.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. Muszę jeszcze wymyślić trzecie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "boże narodzenie."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "boże narodzenie."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "boże narodzenie."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "boże narodzenie."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "boże narodzenie."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Boże Narodzenie w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Boże Narodzenie: Spis treści

Boże Narodzenie po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "boże narodzenie."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Boże Narodzenie."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "boże narodzenie" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na boże narodzenie," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na boże narodzenie: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na boże narodzenie w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Od autora

Angielski odpowiednik na "boże narodzenie" nie pojawia się w Death to Mcdonalds.

Michał Słaby

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na boże narodzenie: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na boże narodzenie wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

Angielski odpowiednik na "boże narodzenie" nie pojawia się w The Gospel of Jesus H.

- Michał Słaby

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na boże narodzenie: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na boże narodzenie wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

That Christmas Eve in Austria was very memorable, and Indiana had much to do with it. Though she had been fawning over Olympia for most of the conversation, when Grandmother began discussing Santa Lucia, she became conspicuously engaged. Grandmother was describing a most curious practice of apple consumption.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 21, Giving and Receiving a Look, Paragraph 1, Clauses 1-3

We were in Austria for Christmas, and Mother found out that Indiana was in Hungary; she invited her over, and she and Albert came for Christmas - for a week.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 19, Conception, Paragraph 5, Clauses 6-7

Now failing every other opportunity, a young maiden still had one last chance to see her future husband. Beginning on the thirteenth of December, on the feast day of Santa Lucia, the young woman could take one bite of an apple everyday, making sure that on Christmas Eve, she would take the very last bite, and then, with luck, she would see her future husband.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 21, Giving and Receiving a Look, Paragraph 1, Clauses 4-6

After thanking her, I told Indiana I remembered giving Albert a CD for Christmas not so long ago. "Yes," she said, "the Rusalka. He really likes it. But I don't know where it is. I wish I had time to look for it." Sure enough, when I opened the carousel, there she was: Renée Fleming and the Czech Philharmonic. I cursed myself for not checking earlier. But then I had to brace myself, and prepare my fragile psyche to endure the back-to-back sounds of Dvořák, National Anthems of the World, and best of all, Soap Opera's Favorite Wedding Music - all in heavy rotation. By the end of that first day of painting, I was crazier than Indiana could ever be. I was singing to the moon, high up in the deep sky: mĕsíčku na nebi hlubokém, formez vos bataillons! marchons! marchons to the alter!

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 32, Femme Fatale, Paragraph 50

Together we shall caress our child.

Caress our child...

The child! How magnificent! I remember now! You said it was a Christmas party! It wasn't a Christmas party: it was Heiliger Abend! It was Christmas Eve in Austria!

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 19, Conception, Paragraphs 2-4

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na boże narodzenie: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na boże narodzenie wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

Clark held up the phone in his hand. "This," he explained, "is a satellite phone. If he calls this phone, he will be charged three hundred Bo per minute. We might as well hang Christmas lights on his neck that spell out 'subversive.'"

"There's no need to get angry. Don't you have somebody else on the list?"

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story featuring a man who thinks he knows something

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na boże narodzenie: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na boże narodzenie wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

Angielski odpowiednik na "boże narodzenie" nie pojawia się w Sorry Miss Jackson.

- Michal Slaby

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na boże narodzenie: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na boże narodzenie w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

"No, no, no," said Grandmother. "The fourth of December is St. Barbara's Day. Girls who wanted to be married would put the branch in the water as a way of invoking her help. If it bloomed on Christmas Eve, the maiden would be married the following year."

"Why St. Barbara?"

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that might ease one's sense of distaste depending on your outlook

Grandmother shook her head. "There was yet another way. Do you see how desperate girls were when I was young? On the feast of St. Lucia, a girl could take a bite from an apple. If she took a bite every day, making sure she took the last one on Christmas Eve, she could see her future husband.

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that might help overcome one's sense of discomfort depending on your outlook

Indiana came first with Olympia. She said Albert had to work. Mother was suspicious. "On Christmas Eve?" It was still early. When Albert arrived, he hardly spoke to his wife. I wonder if you noticed.

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that may calm one's sense of discomfort depending on your outlook

"It's funny." Indiana wagged her finger. "There is another thing we did on St. Luca. The whole village would start to make a chair. One family would make one leg. Another family would make another. It was a way of strengthening the community. Like the apple, we had to do something every day - even if it was only a bit of sanding. We couldn't finish until Christmas. When it was done, we would put the chair inside the church. If somebody was brave enough to step on it, he would be able to see who in the village is the witch.

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that might calm one's sense of unease depending on your outlook

Indiana gave us an embarrassed look. I smiled. I watched her slip the stick back into the bucket. Grandmother stretched out her hand. As usual, she was carrying a rag.

Indiana took it. She wiped the drops of water she spilled. She turned her head. "What did I do?" she asked. We chuckled.

Mother explained the custom of keeping a cherry branch next to the fireplace. If it bloomed on Christmas Eve, it would bring good luck.

"I guess it helps to know how long a branch takes to bloom," said Indiana.

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that may help put fears to rest depending on your outlook

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Boże Narodzenie: Spis Treści

Kolokacja Boże Narodzenie w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Boże Narodzenie."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na boże narodzenie który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "boże narodzenie." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Św. Sebastian

Symbol siły i protestu

Sebastian był członkiem gwardii pretorianów rzymskiego cesarza, który miał czelność uczyć wartości chrześcijańskie w czasie pracy. W Stanach Zjednoczonych, skąd pochodzę, istnieje wśród żołnierzy amerykańskich tradycja brak udziału w polityce, przynajmniej kiedy się nosi mundur. Ja myślę, że mężczyźni i kobiety w mundurach, którzy nie głosują lub nie wyrażają publicznie swoje polityczne poglądy zachowują się idiotyczne albo są zastraszeni groźbą kary od przełożonych. Tak czy inaczej, są rzezańcy. Moim celem w tworzeniu Serię Swiętego Sebastiana jest umieścić ciało i twarz prawdziwego żołnierza na pierwszym planie. Dobry żołnierz stawia swoją misję przed samym sobą. Często kończy się martwy.. Prawdziwy żołnierz rozpoznaje złą misję kiedy go widzi i nie boi się to powiedzieć. Święty Sebastian nie był krową, pomimo to, że mądrzy ludzie chcieliby nam przekonać inaczej. Święty Sebastian jest patronem wszystkich manifestantów, którzy napotykają strzały motłochu za to że mówią głośno.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży