Nagłówki MichałaBiegać

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Biegać, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Angielski - Matura - te słowa nie będą ci niepokoić kiedy uczysz się angielskiego we własnym domu Bielsko-Biała styleIkona słownika

Doceniam potencjał wykorzystania angielskiego jako uniwersalny standard. Nie cenię formalistycznego przepisu przez który angielski język jest nauczany.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Majkel's Inglisz: Słownik Polsko AngielskiPointer

Czyn oznacza powszechnie używane słowo, które odpowiada na pytanie "Czyj?"

Najczęściej używane słowa które po angielsku reprezentują typowe czyny

Ze sztuką dla kobiet pomagamy położyć kres seksualnemu wykorzystywaniu dzieciZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Kiedy przyjechałem do Europy 20 czerwca 2011 roku, nie miałem planu i na pewno nie miałem pojęcia, że do końca tygodnia będę uprawiał fotografię z kobietą której nigdy nie spotkałem - naturysta, która nigdy wcześniej nie pozwoliła sobie być fotografowana nago. Było to pierwsze wydarzenie z całej serii nowych wydarzeń dla nas obu.

Choć jako artysta pracowałem na rzecz akceptacji ciała od początku mojej kariery, i będąc, jako byłym modelem który nieraz pozował do aktu, przyżwyczajony do bycia nagi w otoczeniu społecznym, nie byłem znacznie zapoznany ze światem naturystów i nudystów który pracował na ten sam cel wspierająć człowieka. Zwiedzając nagie plaże i ośrodki wzdłuż wschodniego wybrzeża i biorąc udział w imprezach organizowanych wokół Nowego Jorku przez Young Naturists America, pozostało we mnie niedosyt i przybyłem do Europy, aby zobaczyć rzeczy jak mówią Amerykanie, z drugiej strony stawu. Moje wprowadzenie przejęła Gosia.

Chociaż urodziłem się w Europie, byłem wychowywany od najmłodszych lat w Stanach Zjednoczonych, mieszkając w różnych stanach jak Nebraska, Ohio i Connecticut. Uczono mnie amerykańskie wartości i zobaczyłem rzeczywistość z amerykańskiego punktu widzenia. Ona urodziła się i wychowała się na wsi w Polsce. Poszła do pracy w najbliższym mieście. Najbliższe duże miasto wydawało się centrum świata. Amerykańska perspektywa nie była czymś, co mogła kiedykolwiek spodziewać że zobaczy.

Nigdy nie głodziłem nie zasługując na to. Nigdy nie byłem systematycznie pobity przez rodziców. Ksiądz nigdy mnie nie pieścił w majtkach. Ale to nie oznacza, że nie mogę słuchać kogoś, kto przeżył takie nadużycię i to nie oznacza, że nie mogę próbować to zrozumieć. Razem z Gosią podróżowaliśmy 10.000 kilometrów razem. Spaliśmy w tym samym namiocie. Musieliśmy słuchać siebie nawzajem. Człowiek nie powinien potrzebować 10.000 kilometrów aby to zrobić. Powinniśmy być w stanie słuchać siebie wzajemnie bo tak chcemy. Powinniśmy być nauczeni to zrobić. Jeśli tego nie nauczono nam, powinniśmy się uczyć, jak to robić i szybko.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień -13
2011-07-07
 18༚25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Sauna Cezar

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Bielsko-Biała, Poland

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Biegać

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo biegaćw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa biegaćpo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na biegać znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na BiegaćGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "biegać."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "biegać."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na BiegaćGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na biegać jest angielskie słowo run.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na biegać w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. Walk. Don't run. Or you'll slip and hit your head and drown in the pool while nobody's looking.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. They want to run these ads portraying him as a flip-flopper but I'm afraid it'll backfire.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. They're worried about a run on the banks. I don't see it happening.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "biegać."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "biegać."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "biegać."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "biegać."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Biegać w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Biegać: Spis treści

Biegać po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "biegać."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Biegać."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "biegać" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na biegać," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na biegać: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na biegać w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #3371

the youtube is always running. said twitter. you can stay as long as you want. the cars never close. its like a virtual world.

Chase Credit

4 September, 5:01 PM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na biegać: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na biegać wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

"Let's go!" she yelled - and she hopped over Jesus's feet, running down the trail dangerously close to its edge. The ridge was short, Jesus thought to himself, but a fall would still be painful. Nevertheless, he said nothing. He didn't even move. He watched calmly as Zoe's right foot fell onto a sandy patch along the ridge's edge, which broke away instantly, making her whole body fall both down and to the right, her right hand flailing helplessly until her left hand touched ground, which, only then, began to ease her sudden descent. Her left leg having collapsed, her left elbow also touched ground, then her head, until, finally, her right shoulder was level with the ground, her left knee was pointing at her face, her head was buried in the sand, and her right leg was dangling down the precipice. Jesus laughed. Meanwhile, your mother, finding some kind of ground underneath her right foot, was able to extract herself from this rather awkward position by lifting herself up ever so slightly and removing her squashed left leg from underneath her torso and placing it next to her right. By digging into the side of the precipice, your mother gained enough support to lift her head from out of the sand and say, "Thank you."

Verse 471 from the chapter called Security

Generations upon generations afterward, man's children came forth from darkness by defying their fear of flame. Who first approached that smoldering trunk that the boom-flash had broken? Was it man? or woman? a child? How many times did it have to happen? Were the flames big or were they small? What drove that first man or woman or child? Was it heat? curiousity? fascination with the flame? or, perhaps, rebellion? insubordination? Was he an outcast? Was she a rebel? Was the child just stupid? Only in the afterlife shall we discover when and where and who and how many, how often, what circumstances allowed man to discover that fire was good, that fire was man's best friend. What cannot be denied is that fire became sacred. Only later - much later - did we take it for granted. In those days, it had to be passed down from one caretaker to the next.

Verse 2 from the chapter called Security

"We just wanted to run some silk for a change," said the Krupnik. "Columbus said you had some."

Verse 560 from the chapter called Adolescence

Jesus's uncle said, "I'm going to take the kids to ballet class; then, I'm going straight to the hospital." To visit his mother-in-law, presumably, who was recovering from a stroke - but, really, what he meant was, he was going to drop the kids off, run to the hospital, say hello to his mother-in-law, stay for fifteen minutes, if not less, and then, drink. "You'll pick up the kids, right?"

Verse 576 from the chapter called Adolescence

"She's an alcoholic," she said. "People have seen her drunk all the time - and yet, they don't understand how bad it is. It's really bad. When I would come home, I would find her lying on the stairs, passed out, soaked in her own urine. It's disgusting - and I'm the one who has to clean it up. My father doesn't do it. I'm the one who has to do it. 'Zoe, Zoe, help your mother.' He's never been a father to me. The only time he needs me is when Momma's found herself in some kind of trouble - when she's in public: when she takes the dog out 'for a walk' and comes back drunk. She hides bottles of liquor in the bushes. Why? Because I would always empty them out and fill them with water. 'Please, Momma, don't drink' - but she doesn't listen. She only tells me never to get married. She's mad at my father for having made her have children - can you believe that? She tells me that she never wanted to have children. I'm her daughter for crying out loud. I don't want to hear that: it's depressing. My father forced her to have me? Alright: maybe - if he raped her. But did he force her to abandon music? I don't think so. I think she chose that. I think she regrets it now - that's what it is. My father's only her excuse. She drives him insane. I think he's turning alcoholic too. He beats her sometimes - when he's mad. I used to cry, but now I think she deserves it. She's a terrible mother.

Verse 1004 from the chapter called Bohemia

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na biegać: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na biegać wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

Then, I looked at the door to Indiana's closet. I had never see the inside. I approached it carefully. Leaning against the doorframe, I pushed open the door. My loins were inflamed: at the sight of all those fabrics which held close to Indiana's body. What a privileged existence! How many fabrics! how dearly they must cling! some gently! some firmly! some loosely! and some - God bless them! tightly!

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 3, The Third Day, Part 2, Prayer & The Reformation, Section 15, Running Away, Paragraph 3

The very next night, Macy and I were at some stupid party; loud and dark and sticky, it was a standard college affair: many different liquids being spilled and shared. In fact, I had just gotten beer spilled all over my jacket, and consequently was not in the best of moods (I was not yet drunk, mind you).

– Title 1, Regarding Peaches and Bananas, Part 2, Section 6, Third Party Intervention, Paragraph 2, Clauses 1-2

How noble! until, of course, Indiana throws something very heavy at Albert's head, causing him to duck, which causes the object to crash through the window, causing Albert to turn around, look at the broken window and curse, turning back on his beautiful wife just in time for a bottle to catch him in the forehead, causing him to curse even louder, and, if this were not enough to make your valiant effort hopeless, poor Albert, threatened with further assault, is forced into the music room where he must beg you, Andrea, to defend him against his crazy wife, which you do, successfully, causing Indiana to run upstairs and leaving you with the option of doing nothing at all, or, offering your apartment to Albert, which you do, successfully.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 3, A Man's Charm, Paragraph 3, Clauses 2-3

If there be more travelers, they are not here with me; they are walking their own roads. And everyone else: they are not walking; they are waiting for the train to take them somewhere. They have refreshments. They are satisfied. They may be hungry for something, but they do not thirst. Whereas I am intoxicated by thirst. I am driven by it. I am woken by its demanding murmurs. It leads me down the corridor tipsy. It lets me fall down stairs. It gives me the visions of a madman. But it is my friend. It leads me to the type of water for which I thirst: the type in which I was baptized: the water of eternal life. And someday, I will drink from the cup that holds it. Someday I will because I insist upon it. And I am willing to suffer in the meantime. I am willing to walk tipsy; I am willing to fall down once in a while. I accept the visions that come with my spiritual drunkenness. Shall I describe them to you?

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 1, The First Day, Part 1, Victory & Calendar Reform, Section 4, Self-image, Paragraph 5, Clauses 11-29

And each plant only produces one bunch of fruit." But someone argued that this was a strike against bananas, since they required so much pruning, a labor-intensive task not to be compared with orchard cultivation. This inspired someone to criticize the banana for exploiting the worker, pointing out how U.S. corporations have always dominated the South American industry. This did not sit well with Banana War boy, and the climate of the conversation continued to warm, until, after Nike mentioned that bananas are available year-round, someone cried out excitedly and said, "You see! You can always count on bananas for your cereal! Well here's the real test, who likes what with their breakfast?"

– Title 1, Regarding Peaches and Bananas, Part 2, Section 8, Partying with Intellectuals, Paragraph 5, Clauses 8-13

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na biegać: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na biegać wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

"She says she's harboring a woman and her daughter. They're on the run from the woman's husband. She thought you were sent to find them. She panicked. They were staying in Shaq's room. The blackout was supposed to give her an opportunity to stow them on one of the access towers at the north pole. She wants me to go there now and move them. I told her it's silly. It's better to leave them where they are."

– from “Dirty Manga People Are Disgusting,” a spooky story featuring weird aliens who live on the dark side of the moon

Shephard straightened up. It was going to be close. The humvee was barreling towards him. He squeezed the clutch. He placed his foot on the gear pedal. He pushed all the way down. He twisted the throttle. He curved his lips into a slight smile. Whoever was behind that wheel, he was trying to run him over. Shephard remembered his time at the Pentagon. He had written a press release once about a drunk-driving marine. His humvee had left skid marks for twenty yards at that speed. If this man wanted to avoid a collision, he would have to hit the brakes now. He didn't. Shephard released the clutch. His tire screeched. Like a mad march hare, he leapt towards the dunes. The humvee careened to a halt. It paused only for a moment. It turned west. It burst into the sand.

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story featuring a bunch of camels

"A river runs through here," continued the woman with the strong features. "The plain is large enough for all our needs. We should immediately begin preparing rice beds and building levees-unless the three of you want to starve."

– from “How Tae & Bo Took Over the World and Kung & Fu Didn't,” an apocryphal bible story featuring political intrigue

"He made you run?" asked Patsy, incredulously. "Remind me to thank him. Now keep your eyes open to either side. He may have thrown something into the bushes." Sure enough, several yards down the boardwalk, Juanita found something.

"What is it?" asked Patsy.

– from “A Cop Named Patsy,” a funny story featuring good police-work

"My liaison with the Manga People, a certain Captain Hoopz, claims somebody, perhaps this so-called Admiral Flava Flav, is running an extortion racket. If this story were to break, the Hentai Manga League would face investigations. Our more zealous legislators would try to tamper with the leadership. The Federation would threaten to suspend the all-lunar series. The extent of the possible damage is vast. Imagine how many fewer customers your prostitutes would have."

– from “Dirty Manga People Are Disgusting,” a spooky story set in a future where people are still marginalized

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na biegać: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na biegać wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

LUKE: What's the difference between the two?

MS. JACKSON: Bounty families are descendant from the original Bounty mutineers, who settled on Pitcairn Island-

FLETCHER: With their Tahitian consorts. I'm sorry. I meant their Tahitian wives. And their Tahitian slaves. I mean, their male Tahitian friends.

MS. JACKSON: The Pitcairner families are descendant-

FLETCHER: From three adventurers - to be more precise, from two ack-willy whalers and a soldier-of-fortune.

LUKE: That's a ridgy-didge pedigree. Too right!

FLETCHER: It gets better. Being a direct descendant of my namesake, Fletcher Christian, the illustrious chief of the mutiny on the Bounty, I am therefore descendant from the ancient rulers of the Isle of Man.

LUKE: A reg'lar Pommy!

FLETCHER: My father's mother was a Quintal. That means half of him is descendant from a drunken scoundrel who set his ship on fire, drove his wife to suicide, and threatened to kill the entire island population. That's not the side of the story we like to tell. We prefer the story of how John Jackson turned to Christianity and taught his children to read and write. Jackson, I'll have you know, was a Christian before he became a Jackson. He changed his name the moment the British rediscovered the island. My mother admires his cowardice so much, she did the same thing.

– ACT I, lines 93-101

MS. JACKSON: They'll walk all over you and think nothing of it.

GREY GOOSE: They'll waste precious dollars on bogus prostitutes.

MS. JACKSON: They'll try to seduce their innocent cooks.

GREY GOOSE: Champagne?

MS. JACKSON: I'd like to hit you over the head with it.

GREY GOOSE: That's the proper way to christen a ship.

MS. JACKSON: I'm not sailing anywhere.

GREY GOOSE: Don't worry. I'm doing all the work.

MS. JACKSON: What if I mutiny?

GREY GOOSE: I'll run you up the mast.

– ACT II, lines 501-510

ALICE: 'If you shoot want a yun wife rater?'

FLETCHER: 'I am not Ned Young. I'm not going to shoot anybody. I'm not going to chop anybody's head off with an axe. I'm not going to abandon you for anyone. I'm going to love you for the rest of my life. So help me God, I will. You don't have to run away anymore. You don't have to be afraid that someday you're going to want to hurt me. I will never give you cause.'

ALICE: 'You ton't know tis.'

FLETCHER: 'I do know it. I may be young, but I'm not stupid. I know what I'm doing. I'm following my heart. Even if a thousand men-of-war were to show up this very afternoon with a thousand brides for me to choose from, I wouldn't leave you: not for all the Englishwomen in the world. Who took care of the sprawlers with me? Who threw me Johnny Mills to save young Polly's life? You did. Do you remember that day when the wave nearly swept those infants away? Who saved their lives? We did. Tera-ura: "Sacred Dance." Mata Ohu. It's time we had children of our own. It's time for you to have a proper family. What say you? Will you marry me?'

– ACT II, lines 214-217

LUKE: At his place.

FLETCHER: Today?

FLETCHER: After Kokomo left.

FLETCHER: What was she doing there?

LUKE: The two of them were yabberin'. That's why we didn't get to drink much.

FLETCHER: What were they saying?

LUKE: I don't know.

FLETCHER: What did it look like?

LUKE: It looked like something shonky was goin' down. At first, Kokomo was ropeable. I thought old Grey Goose was gonna cark it. After she calmed down, she looked perfectly dismal, like she had been sprung in the act. Your old man leaned in to whisper. She kept turnin' her head to either side. She got cranky and left. That's when I asked him - by way of a mug: "What's with the girl piker?" - why didn't she stay for a drink? That's when he told me.

– ACT I, lines 757-765

(MS. JACKSON enters.)

MS. JACKSON: Grey Goose!

GREY GOOSE: Speak of the devil.

MS. JACKSON: Up to your old threats again, are you?

GREY GOOSE: Not at all.

MS. JACKSON: Get out.

GREY GOOSE: Stop trying to run me out of my own home.

MS. JACKSON: This is a place of business, mind you, of which you have none.

GREY GOOSE: As it happens, I do.

MS. JACKSON: What's that? Threatening arson?

– ACT I, lines 252-260

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na biegać: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na biegać w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

I thought about it. I realized how stupid I was. I should have know better. I felt charcoal crunching beneath me. It was disgusting. I huffed. I shouldn't have done that. Ash blew around me. It precipitated onto my face. I scrunched my eyes and mouth. I felt the ash speckling my skin. I breathed through my nose. Another mistake.

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that might ease one's fears depending on your outlook

Grandmother blushed. "You mean, look up a chimney? I'm afraid there was only one chimney in the house where I grew up. It was in the kitchen, next to the table, which, by midnight, was always surrounded by drunk men. They wanted me to do it. They said, 'Reinhard is on the roof. Go quickly. Look up. Don't forget to take off your clothes.' You have to understand, Reinhard was the ugliest man in town."

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that may ease one's nerves depending on your outlook

She squeezed me. She pressed her face into my shoulder. She made a grunting sound. She whispered, "I have to go home." I watched her withdraw her legs from around me. I watched her fix her skirt. She wiped her eyes. I went to find a handkerchief. I wondered what happened. I told myself to stop. It wasn't important.

I found a square of silk. I moistened it. I gave it to Indiana. She wiped her face. She apologized.

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that may ease one's sense of anxiety depending on your outlook

On the bridge the life support system was already running. Orbitz turned on a monitor. He took out a small keyboard and typed, "Marriott, are you monitoring the ship's systems?"

A response appeared on the screen. "Yes, Rishi."

"Is everything functioning correctly?" typed Orbitz.

"Yes."

– from “The Death and Life of Captain Orbitz,” a science fiction romance dictated by my love for Stanislaw Lem, if you know who that is

Adam was gay. The intimacy of his relationship with Steve O was sending him the wrong signals. Especially when Steve O was really drunk and wielding his naked balls like a pair of nunchunks. Adam decided to try respectfully to step things up. The results were disastrous. As soon as Steve O realized what Adam's hand was doing and where his lips were, he basically borrowed the strength of ten men to heave him up and out of the room. The friendship suffered.

– from “A Finger Up The Bum,” a gay fiction story that isn't trying to win an award, but what you make of it is up to you

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Biegać: Spis Treści

Kolokacja Biegać w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Biegać."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na biegać który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "biegać." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Plugawość, Sportretowanie

Cenzura mówi wszystko

To naturalne, ukryć brudne rzeczy. Są żenujące. Ale trzeba pamiętać, że kiedy ukrywamy rzeczy, które są trudne, robimy wrażenie że są brudne, gdy są naprawdę coś zupełnie inne. A kiedy sprawiamy że łatwe rzeczy są dostępne, robimy wrażenie że są czyste, kiedy tak naprawdę nie są w ogóle. To jest niebezpieczne.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży