Nagłówki MichałaMarzyć

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Marzyć, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Angielski - Matura - te słowa nie będą ci niepokoić kiedy uczysz się angielskiego we własnym mieszkaniu Bielsko-Biała styleIkona słownika

Ufam w praktyczność podtrzymywania angielskiego jako język dla całego świata. Nie akceptuję nieożywionego programu w jakim język angielski jest nauczany.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Majkel's Inglisz: Słownik Polsko AngielskiPointer

Czyn oznacza powszechnie używane słowo, które odpowiada na pytanie "Czyj?"

Najczęściej używane słowa które po angielsku reprezentują typowe czyny

Ze sztuką dla kobiet pomagamy położyć kres seksualnemu wykorzystywaniu dzieciZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Jeden tydzień po przybyciu do Europy, poznałem kobietę w saunie na parterze dużej willi, co dzieliła z byłym mężem. Cztery tygodnie później dzieliła ze mną mały nasączony z deszczem namiot w Wiedniu, nasza mała gazowa kuchnia ledwo zdolna do gotowania kubka wody. Dopiero jak dotarliśmy do Chorwacji, zdecydowaliśmy się zainwestować w dużym czajnikiem elektrycznym. To było dość luksusowe i mnie bardzo pocieszyło.

Wiedziałem że naturyzm był popularny w wielu częściach Europy i jako artysta, który pracował na rzecz akceptacji ciała przez całej jego kariery zależało mi na dokumentowanie jakiś mały fragment. Przyglądając się ze zdziwieniem znalazłem bardzo ważną część kryjąca się w Polsce. Miała na imię Gosia.

Byłem Amerykaninem. Świeżo przybywszy do Europy i nowym właścicielem Ford Escort produkowany w 1997 roku w Niemczech. Jedyna rzecz na co mogłem narzekać, był fakt, że instrukcje były pisane w języku niemieckim. Ona była zaś z Polski, a niemieckojęzyczna instrukcja obsługi samochodu kupionego w Polsce nie była jedyną rzeczą, na co ona mogła narzekać. Coś takiego nawet nie zarejestrowało.

Każdy człowiek wyrasta z własnego rodzaju ubóstwa. Nawet jeśli on ma ciepły dom i dużo jedzenia i miękkie łóżko i mnóstwo rozrywek, zawsze jest coś, czego potrzebuje człowiek. Czasem po prostu musi być wysłuchany, jeśli tylko przez ptaki i drzewa, a najlepiej przez innego człowieka, nawet jeśli on jest artystą z Ameryki, który nie jest zbyt dobrze przygotowany wysłuchać kogoś. Ucząć się słuchać, uczymy się współpracować. Dzięki współpracy, budujemy lepszy świat. W lepszym świecie, nie istnieją diabły które nas nadużywają. Lepszy świat nie nadaje się do nadużycia, ponieważ lepszy świat jest zaludniony przez osób, które nauczyły się, jak słuchać.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 18
2011-08-06
 17༛25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Naturistenbun Rhein-Main

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Trebur, Germany

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Marzyć

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo marzyćw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa marzyćpo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na marzyć znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na MarzyćGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "marzyć."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "marzyć."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na MarzyćGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na marzyć jest angielskie słowo dream.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na marzyć w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. They punish me because I dare to dream of a world without their weapons of mass destruction.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. I had a dream that I was buying vegetables with faces on them. Faces that kept imploring me. Urging me to buy them. Without words. Just expression.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. I've never seen the appeal of watching the dream team smash everyone else into submission.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "marzyć."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "marzyć."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "marzyć."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "marzyć."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Marzyć w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Marzyć: Spis treści

Marzyć po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "marzyć."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Marzyć."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "marzyć" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na marzyć," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na marzyć: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na marzyć w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #3908

i dont like the dream i had when i fell asleep. i like the daydream better. when the car is full of people. strange women elegantly dressed.

Chase Credit

19 September, 12:34 PM

Frame #3556

twitter says hes never thought of coming back down to earth. his dreams dont last that long. he goes higher and higher. until hes sober.

Chase Credit

8 September, 8:32 AM

Frame #3177

i keep dreaming of the night on the train. when mcdonalds had me. i see him leaping up from behind the tires. until hes right in front of me.

Chase Credit

1 September, 11:46 AM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na marzyć: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na marzyć wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

"Do not seek greatness for the sake of being great. You are worthy of more than that. Do not seek power for the sake of wielding it, or influence for the sake of exercising it. You will only find yourselves consuming Your brothers. Do not seek wealth for the sake of its luxuries. You will only be consumed. Above all else, do not regret your lack of these things. Do not even admit a lack. You do not need to feel inadequate. You don't need to feel like you're halfway there. You don't need somebody else's greatness to be great, somebody else's power to wield it, or somebody else's influence to exercise it. You don't need somebody else's wealth to enjoy its luxuries. You just need somebody else - that's it - and remember that, before you sacrifice a living person to dreams. Nobody likes that. That's what makes us sick and paranoid. That's how we fall into one another's traps. If not for those sacrifices, one might be able to trust people around here.

Verse 197 from the chapter called Security

There was no way of fighting such a plague without guns and bullets and bombs. You could try reasoning with pirates; you could try sending them tons of grain and water and air and fuel to far-out relay stations built by once prosperous interplanetary shipping companies - but they had grain; they had water; they had air and fuel; they were sitting on top of piles of it. They starved themselves because it made them angrier; the angrier they got, the harder they fought in battle. That was their way of life. Their leaders were their leaders because they followed them. When they said, "Attack the Americans," they listened. They liked it. They wanted to conquer the entire solar system. Every little pirate boy dreamed of being a despot. Every little pirate girl dreamed of being a despot's mistress. They were sick with dreams - just like the Americans.

Verse 2 from the chapter called Bohemia

"Expedience is not the real reason for this renunciation," I said. "It is the worm of pride and self-proclaimed desert which the State has stolen from the bowels of its Nation, with which it tyrannizes, and which will inevitably be swallowed by the office-workers and clerks, heads of state, and other well-intentioned representatives of national sovereignty who place invisible royal crowns upon their heads, who call themselves public servants, and who dream of reaching into the State Treasury and making gold. Unless, of course, the State and all its god-forsaken machinery is destroyed and buried into ground thrice-condemned to be forever abandoned by the Nation. I curse the State! The three-teated bitch with a rat's tail that bites the Nation's hand! May she forever burn in Hell! May the Krupniks whom she dutifully serves as their familiar themselves serve as her kindling! May they rot! May they be eaten by the starving worm which the Nation, if I have anything to do with it, will regain after countless millennia of well-deserved but long-standing deprivation in the name of progress, achievement and civilization. May civilization reach a new age! May I have something to do with it!"

Verse 323 from the chapter called Vows

From my seat in the middle of the booth, my view was unobstructed. I was gazing upon divine grace: the ultimate of mortal gifts - penultimate Gift! purest Womanhood! I was looking at Man's consternation, his pride, his instrument in Man's quest to be like God: to create! to love! to hold! But I did not yet know it. I was blinded by honor's undignified lust for vengeance. I sought my own brand of justice in that choked and choking room of self-conscious amusement, otioseness, and strife. I wanted to conquer, my child, not love. I looked upon that lovely figure with calculated intentions. I did not see her loveliness; I ignored her life, her needs, her desires, her hopes and dreams - they were unimportant. I saw myself and my own needs only, no matter what I claimed or thought I felt. I was not unimpaired; I was drunk: impatient: rushed by my own winds - not what I considered - and seriously so - to be the winds of destiny. Those were only breezes, unpredictable movements of air: the erratic impulses produced by circumstances in the landscape; they were not to be trusted. They were only whisperings - and if destiny had anything to do with them, they were only destiny's advances: wafting forward ideas and intimations, proposals, and the probability of misapprehension.

Verse 432 from the chapter called Bohemia

Jesus would never have dreamed it would be like that. He was always full of hope! His mother was dead: he was full of hope! He took out the picture of his mother he always carried; he cried. Weeping like a newborn child, he cried for his mother. He tore out his fine hair like a young widower. He beat his head against the wall and then he smiled: he praised God for His wisdom.

Verse 74 from the chapter called Adolescence

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na marzyć: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na marzyć wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

And we're talking about Indiana, which means her behavior was remarkably erratic. Her emotions were something worse than five rollercoasters put together: she would be high one moment and low the next - there wasn't even a climb up or a fall down: just up, then down - the most exciting thing I've ever seen or lived - at least in low doses: I couldn't deal with those feelings for long.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 1, The First Day, Part 1, Victory & Calendar Reform, Section 3, Wondering, Paragraph 5, Clauses 3-5

As you can imagine, recent events have been so disruptive that I've put all my other work on hiatus. I now have the freedom to apply my industry to subjects more conducive to my environment. And if I can do nothing to cure Albert of his illness, I might as well try to cure somebody.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 1, The First Day, Part 1, Victory & Calendar Reform, Section 2, Poetics, Paragraph 1

But if he were afflicted with happiness - if he were happy for no apparent reason, if happiness came permanently to lodge in his soul - he would not understand why, he would not know what to do, and this would make him uncomfortable.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 1, The First Day, Part 1, Victory & Calendar Reform, Section 1, Cancer, Paragraph 7, Clauses 3-4

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na marzyć: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na marzyć wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

She was a whitetail deer about to be caught once again in our headlights. Had she any idea we were stalking her-an innocent woman in the woods-what could she know? It was my dream; her nightmare. What was she to me? An image? A figure of a brave and beautiful woman? Vulnerability personified?

– from “Paris Is For Rapists, Too,” a ghost story featuring a frank discussion of sex work

Last night, I dreamt I was in Paris.

I was in the back seat of a broad car. It was American. Cold leather warmed beneath me.

– from “Paris Is For Rapists, Too,” a ghost story featuring sex work

I was frightened. I wanted no harm to come to her. Nike troubled me. He was so unpredictable. What would he do? Would he hurt her? Would he make her do something she didn't want to do? This was my dream. I was helpless. I had no hands to hold back my friend-no body but that which was made of air.

I prayed.

– from “Paris Is For Rapists, Too,” a ghost story featuring a frank discussion of prostitution

"Never mind him," she said. "I'm more concerned with my father. He wants to marry me off. I'm not going to let him do it. Do you understand? I would rather live like a peasant in Greece with a man I love, than be sold to a prince for a pound of pennies."

– from “Italy Sucks and Has Sucked For A Long Time,” an adventure story featuring the American dream

Bo looked. It seemed as if she were waking from a dream. She took hold of Tae's arm. She struggled to get herself up. She fell. Tae laughed. He smacked her legs. He gripped her by the torso. He lifted her to her feet. "Is this what they call enlightenment?" he asked. "Your legs are like rocks."

Bo sat in front of the fire. She devoured the last crab. Tae came with more. "Have as many as you want," he said.

– from “How Tae & Bo Took Over the World and Kung & Fu Didn't,” an apocryphal bible story featuring a strange settlement

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na marzyć: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na marzyć wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

ACT II

SETTING:Same.

AT RISE:Same.

KOKOMO: Clean. Clean. Clean. That's all I do around here. I'm supposed to be the cook. I didn't think I'd have to be the maid and the launderer and the nanny, too. Whoever said Polynesians are like children didn't know the English. They say the streets of London are paved with vomit. Nowhere is it worse than there. That's a kingdom full of stupid, dishwasher-buying buffoons. If I didn't know any better, I would say it's an island thing. Upolu is nothing like this. We have peace and quiet. I wish I could be there now: swimming in Fagaloa Bay, climbing Mount Fao, running my feet through white sand, growing breadfruit and pawpaw. If only I weren't alone in those dreams.

MS. JACKSON: (off) Kokomo!

KOKOMO: Yes, Ms. Jackson.

– ACT I, lines 1384-1389

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na marzyć: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na marzyć w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

Steve O auditioned for a show on his first day of class. He got the part of a dad. A pretty blonde got the part of the mom. Steve O was suddenly living the dream. He went head over heels. At a party, he got down on one knee just to propose a dance. Everything was going well. Until the girl's upperclass boyfriend intervened.

– from “A Finger Up The Bum,” a gay fiction story that isn't trying to win an award, but what you make of it is up to you

"In the order they were killed," said John. "Except opposite. The first was the last. The last was the first."

"Who else?" said Proctor. "Who else did you sleep with?"

"There was a girl," said John, as if in a dream.

"What was her name?"

"Emily," said John.

– from “We Need To Talk,” a mystery story featuring a life model put in a weird position

As a child Steve O was fed the dream of being a womanizer. His preteen idol was a teenage womanizer. His teenage idol was a college-age womanizer. By the time he got to college he had already made the transition to full-fledged letch. Strip them down to the socks was his motto. He practically moved in to the place where it happened. The dressing room.

– from “A Finger Up The Bum,” a gay fiction story that shouldn't cause a fuss, but what you make of it is up to you

Indiana fell silent. Nobody felt compelled to speak. Music played softly in the dark room. I started to dream. Images drifted into my head. Frame by frame, they told a strange story.

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that might ease one's sense of discomfort depending on your outlook

Orbitz Número Dos looked at the legs. He hoped for a moment that the body might disappear when he touched it. He suddenly wanted it to be a dream. "If I fail to save them," he said. "If I fall into the gas giant. How do I end up here?"

"The universe," said Orbitz Nombre Trois, "is full of wonders." He picked up his dead arms.

– from “The Death and Life of Captain Orbitz,” a science fiction romance inspired by my reading of Lem, if you know who that is

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Marzyć: Spis Treści

Kolokacja Marzyć w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Marzyć."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na marzyć który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "marzyć." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Naturalne + Życie

Pejzaż ludzki

Życie to wirująca kula. Radość znajduje się na jednym biegunie a smutek na drugim. Każdy ciągle karmi drugiego. Radość jest otoczona przez emocji zaufania z jednej strony, i przez niespodziewanie z drugiej. Zaufanie prowadzi do przewidywanie, przewidywanie prowadzi do strachu. Niespodziewanie prowadzi do niesmaku; niesmak prowadzi do złości. Złość i strach napędzają nasz smutek. Smutek zamienia się z upływem czasu w radość, Poprzez nadziei, czyli zorientowanie się na miłość. Miłość, czyli otwartość na radość, zaufanie i zaskoczenie. Suma emocji, emocja wzmacniana przez innych. Mnożone i dzielone, w uczciwych kawałkach. Takie, że do tych, od których zostało odjęte, trzeba dodać. Do czasu, gdy jesteśmy cali.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży