Nagłówki MichałaSzanować

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Szanować, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Angielski - Matura - te słowa nie będą ci niepokoić kiedy uczysz się angielskiego we własnym zakresie Bielsko-Biała styleIkona słownika

Cenię praktyczność używania angielskiego jako język dla całego świata. Nie doceniam nieożywionego trybu w jakim język angielski jest nauczany.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Majkel's Inglisz: Słownik Polsko AngielskiPointer

Czyn oznacza powszechnie używane słowo, które odpowiada na pytanie "Czyj?"

Najczęściej używane słowa które po angielsku reprezentują typowe czyny

Zniesławienie zastępujmy sztuką dla kobietZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

W czerwcu 2011 przyjechałem do Europy, mając nadzieję że trafie na wspaniałą przygodę, mój jedyny konkretny plan będąc odwiedzić Chorwację. Do września przejeżdżałem 10.000 kilometrów i odwiedziłem 12 krajów, wszystko w towarzystwie kobiety, którą spotkałem w pierwszy piątek mojej podróży.

Nazwijmy to wypadek. Nazwijmy to boska wola. Nigdy nie miałem spotkać się z Gosią...gdyby nie przypadkowe przestępstwo pewnego człowieka...kolejne nadużycie spiętrzone przez człowieka na człowiek. Rabunek.Torebka wyrywana z pod rąk, w której był paszport. Kolejny atak na ciało ludzkie. Jeden ze złych zwyczajów społeczeństwa, z którą już od dawna walczyłem jako artysta działający na rzecz akceptacji ciała.

Byłem z Ameryki, krainą wolnych... siedzibą odważnych. Ona zaś niosła ciężar Starej Europy...domowe i religijne ubóstwie...zduszona kreatywność. Gniew. Smutek. Tęsknota.

Każdy człowiek wyrasta z własnego rodzaju ubóstwa. Nawet jeśli on ma ciepły dom i dużo jedzenia i miękkie łóżko i mnóstwo rozrywek, zawsze jest coś, czego potrzebuje człowiek. Czasem po prostu musi być wysłuchany, jeśli tylko przez ptaki i drzewa, a najlepiej przez innego człowieka, nawet jeśli on jest artystą z Ameryki, który nie jest zbyt dobrze przygotowany wysłuchać kogoś. Ucząć się słuchać, uczymy się współpracować. Dzięki współpracy, budujemy lepszy świat. W lepszym świecie, nie istnieją diabły które nas nadużywają. Lepszy świat nie nadaje się do nadużycia, ponieważ lepszy świat jest zaludniony przez osób, które nauczyły się, jak słuchać.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 37
2011-08-25
 6༜25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Camping de la Lèze

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Gaillac-Toulza, France

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Szanować

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo szanowaćw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa szanowaćpo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na szanować znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na SzanowaćGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "szanować."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "szanować."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na SzanowaćGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na szanować jest angielskie słowo respect.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na szanować w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. I want to respect the wishes of the family but I'm afraid the law is clear on this issue.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. I have a lot of respect for the work he does. I just have a different way of showing it.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. Muszę jeszcze wymyślić trzecie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "szanować."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "szanować."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "szanować."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "szanować."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "szanować."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Szanować w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Szanować: Spis treści

Szanować po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "szanować."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Szanować."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "szanować" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na szanować," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na szanować: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na szanować w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #1259

its bad enough that a bounty hunter doesnt get much respect. if youre a woman and a bounty hunter forget it. your own partners dis you.

JC Penney

9 August, 6:35 PM

Frame #3356

the fact is pandora is thoughtless. she should know that as a bounty hunter its my job to follow criminals. she should respect my authority.

JC Penney

4 September, 1:24 PM

Frame #3356

the fact is pandora is thoughtless. she should know that as a bounty hunter its my job to follow criminals. she should respect my authority.

JC Penney

4 September, 1:24 PM

Frame #6133

i wont let a woman play me. not when people are watching. they want an iron fist. lowes learned to respect my authority. so will harley.

Sprint "Iphone" Case

23 December, 7:28 AM

Frame #1136

apple says shes a benzo addict not a junkie. apparently benzo addicts dont pimp themselves. they have too much self.respect.

JC Penney

8 August, 10:10 AM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na szanować: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na szanować wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

"Hello?" said the Krupnik. "Yes: very good. Thank you." Hanging up, he turned to Jesus and said, "Alright: we're going to see Nigel."

"Who's Nigel?"

"Don't call him that when you see him - I don't know what his real name is. That's who's buying the weapons - alright?"

"Is he a terrorist?"

"No: he's a fucking businessman - like you: asshole."

"Respect."

"Fuck you, motherfucker! I would puke down your fucking throat if given half the chance - don't mention the word 'respect' to me, cutesy boy. I'm gonna make you shit your panties before we're through."

"Just drive."

Verses 60-67 from the chapter called Arms

Standing outside in the alleyway, Jesus would stare at the sign on the opposite wall. It was disgusting: both alley and sign, but especially the sign, which dangled over its old, abandoned storefront like a dead monkey. One of its two chains had broken from its plastic D-ring and now the sign, suspended from only one of its steel chains, hung unevenly, twisting about in the strong, dusty wind. The sign, painted on wood, was left untouched presumably for its old-fashioned look, or else for its macabre character. It was a profile of a black dog with a long rat's tail: an old, emaciated bitch with three pendulous teats coming down from her meager gut. The vandals who had repeatedly done damage to the alleyway in the past had probably respected the powerful gruesomeness of the image. Perhaps the store had been some kind of curio shop or else some kind of witchcraft accessory store. That hungry bitch with a rat's tail had probably been somebody's favorite familiar, thought Jesus.

Verse 196 from the chapter called Adolescence

"No!" said the men.

"Do you owe them your lives?"

"No!" said the men.

"Do you owe them your freedom?"

"No!" said the men.

"Do you owe them anything?"

"No!" ("Our respect," somebody said.)

"Do you love God?"

"Yes!"

"Owe you Him your freedom?"

Verses 314-323 from the chapter called Arms

"But you mainline," said Jesus, preparing his first needle. "I respect that."

Verse 568 from the chapter called Adolescence

This is not to say that Jesus didn't love his enemies. He adored them. He admired their courage, respected their zeal. He placed himself among them. He didn't hide behind armored personnel carriers. He didn't use artillery to liquidate buildings. The rockets he had he rarely used. Jesus had all the time in the world. He waited when he felt like he should. He walked into a building when he wanted it. He wasn't afraid of putting himself into a body bag. He wasn't afraid of death from terrorists.

Verse 4 from the chapter called Bohemia

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na szanować: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na szanować wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

NIKE: Bocelli. Got it. Now get outta here: you're pissin' me off.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 5, The Fifth Day, Part 2, Science & Reform Schools, Section 9, Respecting Another's Politics, Paragraph 53

NIKE: I know: it doesn't make any sense.

INDIE: She must work in bordellos, man. There's no way she would work the streets like that.

NIKE: Now that's what I'm thinking, but I don't know where they've got bordellos like that.

INDIE: Must be a fetish operation.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 5, The Fifth Day, Part 2, Science & Reform Schools, Section 9, Respecting Another's Politics, Paragraphs 19-22

I began to wonder whether Luka might not be as timid, or shall we say, as easily persuaded, as the man who shares both his name and his friendship to Nike - that is to say, his potential counterpart in America. It would prove quite a success for Nike, because that creature which we call Luke, after befriending, or shall we say, becoming side-kick to Nike, became sort of a lackey for everyone - until of course, the situation became so egregious that even Nike felt sorry for him, and he began forcing himself to treat Luke with a little more respect - but, unlike Luke, Luka is not an insecure young man: he is a man approaching middle age, with technical expertise in computers and programming, a skill that continues to give him steady employment (for the time being, he says) but which up till now has granted him a sizeable income, and - thanks to France - plenty of vacation, which means that Luka has also pursued his favorite hobby quite seriously, leading to his present claim of status as gentleman-farmer, which Nike can only jokingly dispute, since his current partner has indeed accumulated plenty of produce and livestock, gradually investing less of his time in programming and more of his money into establishing a lively homestead outside of Paris - a very attractive location, especially for a household whose most recent member is a cousin of Nike's, a man who - as we know - is not only in Paris with nothing to do, but who appreciates the sweetly buzzing sound of success, and there is no doubt that Luka will soon outgrow his current small-holdings, especially if both Nike and his cousin have something to do with it.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 3, Comparing Men, Paragraph 7

BERT: I've always had the deepest respect for you, Andrea...

ANDY: Why, thank you. I'm honored.

BERT: ...

ANDY: ...

BERT: You're a good man.

ANDY: ...

BERT: ...

ANDY: I have always thought highly of you, sir.

BERT: Thank you.

ANDY: ...

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 4, The Fourth Day, Part 2, The Assembly & Government Reform, Section 8, Types of Love, Paragraphs 14-23

I must not forget that he is also half-Russian, and totally capable of exploiting that angle as well. There's nothing quite like a forceful and rough-spoken Eastern European, especially when you're trying to capture a crowd's attention, hoping that you'll engender in them the appropriate caution, respect, and awe (making sure that their reactions are observed by everyone around you, eager for those feelings to filter down to every individual) until you have just the right timidity, when you can begin condescending to show a gentler edge for their sake, and thereby win them over with your generosity. I wonder whether Nike performed a trick like this with his family, making sure that Luka was close enough to observe his dominance. It might have played a role in the formation of their partnership. Who knows?

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 4, The Male Personality, Paragraph 4

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na szanować: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na szanować wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

Patsy thought he was finished. He was falling off the largest building in Japan. At some point, the cable held. Swinging wildly below the forty-ninth floor, he was no longer glad he was alive. The pain in his hand was unbearable. "Like a fish on a hook," he whispered. "I'll never go fishing again."

– from “A Cop Named Patsy,” a funny story featuring a cop who gets no respect

"What is your point?"

"Respect your surroundings."

Clark didn't listen. In the morning, Shephard woke to the sounds of shouting. Somebody was upset. Clark was standing by the window.

"What's going on?" asked Shephard.

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story featuring the theft of one barrel of oil a day

They went to slice the beast's belly. They realized it had already been done. It was sown back together. A knife emerged from the cow. It tore apart the stitches. A man burst out. The handmaidens gasped. Magog was taken by the arm. The knife pointed at her throat. The women screamed. The knife dug into Magog's neck. She told the women to be quiet. Guards yelled from outside. They wanted to know if everything were alright. Magog assured them there was no call for alarm. Divinities, she said, had to be respected.

– from “In the Beginning, There was Gog,” a fantasy story featuring a frank discussion of astronomy

The man continued. "She's not sure what you'll find. She doesn't mind if you look. The man you know as Uzumaki is not to be trusted. She presumes you were sent here to find a so-called Admiral Flava Flav. She assures you this person does not exist. No self-respecting Manga person would call herself an Admiral. We don't have a fleet. Anyway, don't get into trouble. She understands you're headed to Sams Town. It's not her favorite place. Don't make her go there. That is all."

– from “Dirty Manga People Are Disgusting,” a spooky story featuring marginalized people

"Not at all," insisted Junior. "I value your opinion." He couldn't believe what he was saying. He was being so strangely respectful. "What were we talking about? Clutch bags. I like the adjective. It lends a certain air of gravity. It's used a lot in baseball."

– from “A Horse Named Clutch Bag,” an inspiring story set in America

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na szanować: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na szanować wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

FLETCHER: What do you know about it, pig farmer?

GREY GOOSE: Raising hogs teaches respect for discipline. I know what you've been doing. You've been putting the moves on Luke's wife: shame on you.

FLETCHER: There's a good explanation for that.

GREY GOOSE: All you've learned around here is how to chase girls.

FLETCHER: As if you never chased.

GREY GOOSE: I stopped when I found one I wanted: a woman who loved me back. You're too stupid to do that, aren't you?

MS. JACKSON: Grey Goose.

GREY GOOSE: She loves you, you idiot.

MS. JACKSON: Husband.

GREY GOOSE: What?

– ACT II, lines 471-480

(LESBIAN tries to comfort MS. JACKSON.)

MS. JACKSON: Don't touch me! Oh, my God: I'm sorry, Homo. Please forgive me. I'm beside myself.

LESBIAN: What can I do?

MS. JACKSON: There's nothing you can do. I married a miscreant; I gave birth to a rogue; I brought a Jezebel into my employment!

LESBIAN: Calm down.

MS. JACKSON: How can I be calm when my family is having an orgy in my kitchen?

LESBIAN: I'll put a stop to this.

MS. JACKSON: Homo, I'm ruined. I'm finished. I'll never be respected again.

LESBIAN: Not if I have anything to do with it.

MS. JACKSON: What are you going to do?

– ACT I, lines 1027-1035

(ALICE exits.)

FLETCHER: Lord, these events rush past me and my power to comprehend them. I pray that You slow them down at least so that I can catch my breath and maybe savor this memory of lips touching lips that almost too certainly my lips won't ever touch again - but never mind all that. My mission remains clear to me and I am focused. I hope that, with the help of Your Grace, I can make sure these things come to a nice, safe, happy, altogether acceptable, equitable, and respectable conclusion.

– ACT II, lines 231-231

(FLETCHER and MS. JACKSON exit.)

LESBIAN: Now my passions are roused! In this room lies my chance to consummate my love for her. How wonderful a thing is a parlor! Only a lecher seeks his victims in their own beds. Normal folk must wait for respectable opportunities to have their lusts filled. My landlady knows as well as I that, once the rest of the house has gone to sleep, having respected my privacy, I shall have reason to wake her - or she me - whichever the case may be, depending on who can resist temptation longer. With looks such as hers, I doubt I can.

– ACT II, lines 307-307

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na szanować: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na szanować w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

The surveillance team was lucky they weren't airlocked into oblivion. They caught up with the transport. They rocketed past its puny sails. When the passengers disembarked at one of Earth's orbiting elevators Orbitz was among them. The men breathed a sigh of relief. They decided to cling to their subject like spoiled lettuce. If Orbitz was aware of them he didn't show it. He went straight to a curiosity shop outside of Lubbock, Texas. The men waited in the street in a nondescript white autovan. They plugged in their earpieces. They heard the jingling of a bell. Footsteps.

– from “The Death and Life of Captain Orbitz,” a science fiction romance dictated by my respect for Stanislaw Lem, if you know who that is

The shopkeeper never talked. The Amazon was forced to do things the old-fashioned way. He started interviewing the shop's most frequent customers. The kinder more gentle among them reported having felt a strange sense that a small trapped creature was somewhere in the area. Some of them had even gone so far as to walk around the block. The bravest had considered entering a neon building right next to the shop. They had wanted to go up to the second floor. None had been brave enough to do it.

– from “The Death and Life of Captain Orbitz,” a science fiction romance dictated by my respect for Stanislaw Lem, if you know who that is

"This is truth," said the Astrazeneca.

Sara Lee was shown a picture of Captain Orbitz. She was asked if she had ever met the man. She squinted. She thought about it. She said, "Yes."

"This is truth," said the Astrazeneca.

– from “The Death and Life of Captain Orbitz,” a science fiction romance dictated by my respect for Stanislaw Lem, if you know who that is

The ship exploded. As Orbitz hurtled towards the tesseract he realized why he was doomed. The radiation from the explosion was travelling with him. It would accompany him all the way back in time. The small amount that had sterilized Heather Mills would be enough over the course of the journey to kill him. He also realized how he had lost Sara Lee. In his moment of gloating behind Heather Mills's back he had given her a chance to read his mind. She knew she was sterilized. She knew infecting Sara Lee would be futile. She did it anyway out of spite. She did everything she could to alienate her. It was justice. Orbitz had robbed Heather Mills of her only love. She would make him pay the same price.

– from “The Death and Life of Captain Orbitz,” a science fiction romance written out of respect for Stanislaw Lem, if you know who that is

"The mission failed," said Orbitz Número Dos. "An intruder was aboard. He sabotaged the ship as soon as we were clear of the wormhole. The whole engine blew. Most of the ship fell into the gas giant. The rest fell back into the singularity."

"Who's the saboteur?"

– from “The Death and Life of Captain Orbitz,” a science fiction romance dictated by my respect for Stanislaw Lem, if you know who that is

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Szanować: Spis Treści

Kolokacja Szanować w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Szanować."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na szanować który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "szanować." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Martwa natura, Patriarchat

Ojciec mówi, że ojciec wie najlepiej

Na celu promowania demokracji, silny musi opróżnić się jego siły. Słaby musi być przyznany szansę na rozwój siły. Nie możemy wymusić koniec patriarchatu. Takie postępowanie po prostu utrwala feudalizm pod inną nazwą.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży