Nagłówki MichałaWykazać spisem

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Wykazać spisem, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Trzeba uczyć się angielskiego we własnym mieszkaniu Bielsko-Biała style - to nie jest Metoda Callana!Ikona słownika

Mam wiarę w siłę zatrudniania angielskiego jako uniwersalny język. Nie cenię nieożywionego programu w jakim angielski jest nauczany.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Majkel's Inglisz: Słownik Polsko AngielskiPointer

Czyn oznacza powszechnie używane słowo, które odpowiada na pytanie "Czyj?"

Najczęściej używane słowa które po angielsku reprezentują typowe czyny

Leczmy antyspołeczne zaburzenie osobowości z pomocą sztuki dla kobietZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Pod koniec mojego pierwszego tygodnia w Europie w 2011 roku, nie tylko kupiłem samochód ale i też poznałem kobietę, która pózniej towarzyszyła mnie na 10.000 kilometrową wędrówką po kontynencie europejskim, jeżdżąc tym samym uszkodzonym samochodem który kupiłem, i dzieląc się tym samym małym namiotem z Walmart, który przyniosłem ze mną na samolocie.

Przyjechałem do Europy, aby doświadczyć europejskiego naturyzmu, ruch, którego filozofia pasowała moją estetykę akceptacji ciała i którego struktura organizacyjna i przywództwo myślałem niemal wyłącznie ograniczone do zachodniej części kontynentu. Byłem w szoku dowiadując się, że naturyzm miał oficjalną siedzibę w Polsce, kraj który nie jest szczególnie znany za swoją liberalną kulturę. Byłem mniej wstrząśnięty odkryciem, że dom był własnością Holendra, ale jeszcze bardziej wstrząśnięty, dowiadując się, że została ona w dużej mierze zbudowany przez Gosię.

Ja uważałem się jako młody i zdolny. Będąc Amerykaninem często sobie przekonałem, że byłem jeszcze zdolniejszy. Ona nie czuła się taka młoda. Dorastając w Polsce, miejsce co było i jest nadal uważane przez wielu za biednym krajem, miała dodatkowy ciężar iż nie tylko była w niekorzystnej sytuacji, ale było to wykorzystywane przeciwko jej. Różnica stała się namacalna, kiedy uświadomiłem sobie, że nie mogę nawet prawidłowo przetłumaczyć na język polski bardzo amerykańskie słowo "opportunity". Coś wiekszego niż szansa czy okazja. Nie ma w słownictwie.

Nigdy nie głodziłem nie zasługując na to. Nigdy nie byłem systematycznie pobity przez rodziców. Ksiądz nigdy mnie nie pieścił w majtkach. Ale to nie oznacza, że nie mogę słuchać kogoś, kto przeżył takie nadużycię i to nie oznacza, że nie mogę próbować to zrozumieć. Razem z Gosią podróżowaliśmy 10.000 kilometrów razem. Spaliśmy w tym samym namiocie. Musieliśmy słuchać siebie nawzajem. Człowiek nie powinien potrzebować 10.000 kilometrów aby to zrobić. Powinniśmy być w stanie słuchać siebie wzajemnie bo tak chcemy. Powinniśmy być nauczeni to zrobić. Jeśli tego nie nauczono nam, powinniśmy się uczyć, jak to robić i szybko.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 42
2011-08-30
 11༜25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

La Clapere

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Maureillas, France

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Wykazać spisem

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo wykazać spisemw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa wykazać spisempo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na wykazać spisem znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na Wykazać spisemGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "wykazać spisem."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "wykazać spisem."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na Wykazać spisemGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na wykazać spisem jest angielskie słowo list.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na wykazać spisem w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. You want to list all the reasons why that's a bad idea?

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. I'm giving you a list of all the groceries she needs. Look it over now before you leave. In case my handwriting sucks.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. I'm supposed to get ten percent off the list price.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "wykazać spisem."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "wykazać spisem."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "wykazać spisem."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "wykazać spisem."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Wykazać spisem w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Wykazać spisem: Spis treści

Wykazać spisem po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "wykazać spisem."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Wykazać spisem."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "wykazać spisem" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na wykazać spisem," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na wykazać spisem: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na wykazać spisem w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #190

i gave the cops a list. not people who i think stole the certificates. folks who need a little police attention all the same. thats brains.

Ikea Credit

27 July, 4:12 PM

Frame #4096

im crossing downtown off the list. im not going there twice. same goes for chula vista. how could you possibly keep a child safe there.

Chase Credit

27 September, 1:20 PM

Frame #7198

sprintiphone doesnt want to listen.

Chase Credit

24 December, 1:13 AM

Frame #914

im sending khloe. i can listen in from the secret passage. agatha already checked to make sure its locked. she almost fell off the catwalk.

Kim "Kris" Kardashian

5 August, 4:37 PM

Frame #3888

jayce says todays sunday. schools are closed. here i was all ready to go. stayed up all night making my list. at least i can get some sleep.

Chase Credit

19 September, 7:41 AM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na wykazać spisem: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na wykazać spisem wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

If any of this were true, it would've been tantamount to treason, which, for a Supercapitalist, was at least better than bankruptcy - but, thanks to the breakdown of interplanetary trade, thanks to the rise in fossil fuel consumption, and especially thanks to the terrorists for creating the Reserve Army's insatiable demand for oil, the Google Protocol was finally ratified by the United States. If Leonard Cohen-Krupnik had been somehow anticipating this otherwise unexpected development, it would seem as if he were some kind of retrospective gambling national hero. On the other hand, if there were anyone at all with the access to the kind of information - scientific or otherwise - that would've pointed toward the possibility - not to mention the probability - that the United States would take such a drastic, self-flagellating move, it would've been the Russians - but, if the Ukrainians were indeed Russians agents, and if the former Russian spy was in fact still working for someone other than himself, it seemed as if the Russians had been very keen on consolidating a grip on what would soon have become a totally worthless commodity - unless, of course, they were in contact with Panzer-Tank. That's how hard it was to speculate.

Verse 14 from the chapter called Security

Rationing would not have been so bad if not for the prohibition against biomass burning. Directed primarily against slash-and-burn agriculturalists and the burning of stubble, the prohibition was also supposed to make fighting forest fires a top priority for every government on Earth, especially LDCs (less-developed countries), whose minimums for greenhouse gas emissions were no less strict than those for MDCs (more-developed countries). For example, if faced with a forest fire that blazed for weeks on end and the consequent greenhouse gas emissions - whether accidental or not - were estimated by a joint MDC-LDC commission to have exceeded an LDC's or MDC's allotted minimums, that LDC or MDC was obliged by the Protocol to offset the loss through restrictions in other areas. The minimums were very small, but, nevertheless, they gave sovereign governments (especially those who didn't have large forest fires) at least a little room to maneuver. This maneuvering was, unfortunately, subject to both incompetence and corruption.

Verse 17 from the chapter called Security

For the pirates to abandon their way of life, they would have to change their language. They would have to change the word 'despot' to mean 'Supercapitalist,' 'despot's mistress' to mean 'mid-level manager,' and so on. They would have to trade in their guns and bullets and bombs for water-cooler conversations, wage cuts, and pink slips. That's what they abandoned in the first place; they turned to piracy for lack of apparent options. You have to crush pirates by speaking their own language, using words and ideas and gestures that pierce flesh, tear apart limbs, and decapitate. To the extent that the forces of Good refuse to do this, they fail. Cruelty is the only thing the cruel understand.

Verse 3 from the chapter called Bohemia

Oh, I'm tired. FUCK. When I'm tired, my voices come back. FUCK CHILD. Don't listen to them. They are stupid. They are vanity. They are meant to be ignored. I write them down only in the hopes that they will go away. If I share them, they will lose their power. They are meaningless, but I obsess: they bother me. And when they bother me, they win. I can't let them win. They are voices; they are meaningless. They are not me. My mind is sick. My mind says those things. I am not my mind. I am me. I don't say those things. My mind says them. It repeats them. No: I repeat them. No! My mind repeats them. My mind says what it wants to say. It has its own life. It has its own power. It controls me. Stop controlling me! I don't want to be obsessive.

Verse 6 from the chapter called Invocation

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na wykazać spisem: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na wykazać spisem wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

ANDY: It's not really science fiction. It's not about technology - well, no, that's not right: it is about technology per se: I mean, that's one of the many themes, but the book doesn't really feature any fancy technology - well, damn it: yes, it does. I guess: it just has to take place in the future because the conditions for the story don't exist in the present age, you know? But even though it takes place in the future, the story concerns the present. It's kind of allegorical that way.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 3, The Third Day, Part 2, Prayer & The Reformation, Section 10, Bringing Up a Sore Subject, Paragraph 24

I was driving in Nike's car; actually, I was being driven. Nike was driving and I was floating beside him. Sometimes, I came rather close to his face, especially when he turned right. But when he turned left, I was pressed against the passenger window. Apparently, in my dreams, centrifugal force can still control my consciousness. Even as he went over a bump, without hitting the roof, I would bob up and down - very strange.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 3, The Third Day, Part 1, Family & Welfare Reform, Section 1, Relations Between Siblings, Paragraph 7

Nike's demeanor was even stranger: he was something between mad and determined. His forehead was leading his body as if his brow had suddenly become twice as heavy. Looking out from underneath it, he would glance to his left side - but never to his right. Then, he would lift back his head, as if he were balancing the weight of his brow on his neck, and, in order to see, he would have to look down his nose - maybe for a change, or maybe to relieve the tension - but still, he would glance only to his left - perhaps because that side was closer to him, or perhaps he was avoiding me - but it's not like he knew I was there; besides, what am I talking about? This was a dream.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 3, The Third Day, Part 1, Family & Welfare Reform, Section 2, Understanding Physical Desire, Paragraph 1

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na wykazać spisem: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na wykazać spisem wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

"That's why it's so expensive," remarked Debbie. "You're not expected to use it the way you would use a regular bag."

"If you're rich, you don't need a regular bag. That's the idea. When you make something impractical, all the rich people buy it to show off how impractical they can be."

Junior realized he needed to join the conversation quickly. Harry Connick wouldn't be of any help. He was quietly nursing his finger next to his wife.

– from “A Horse Named Clutch Bag,” an inspiring story featuring an affront to morality

Junior realized what was happening. Any incipient anger he might have had went out like a match in a thunderstorm. This was too good. "Purse deserves a reward," he thought to himself. "He's been working so hard." The longer he enjoyed it, the less he felt he had to justify it.

– from “A Horse Named Clutch Bag,” an inspiring story featuring a frank discussion of one man's descent into debauchery

Soon after this revelation, Junior had an incident. He found himself being aroused by a young caddy's very hairy chest. Giving the boy a look, the boy returned the look. Junior followed him into a closet. After so many years of casual heterosexual and group sex, it had come to this.

– from “A Horse Named Clutch Bag,” an inspiring story featuring sex

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na wykazać spisem: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na wykazać spisem wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

(MS. JACKSON and LESBIAN enter.)

MS. JACKSON: You must be exhausted.

LESBIAN: It was quite a climb.

MS. JACKSON: What in the world possessed you?

LESBIAN: The view.

MS. JACKSON: Homo climbed all the way up Mount Pitt.

LESBIAN: It was absolutely gorgeous.

FLETCHER: How long were you up there?

LESBIAN: Long enough to appreciate it. I have to admit that there were a few things I wanted to ponder. It was already dark by the time I came down.

FLETCHER: Listen.

– ACT II, lines 253-261

ALICE: While we were swimming.

FLETCHER: Looks like Luke is gonna be sleepin' with the flies tonight.

KOKOMO: Don't listen to him. He's a meanie-bo-beanie.

ALICE: Boys will be boys.

FLETCHER: Don't be too patronizing. Girls have to be girls, too.

ALICE: Only when boys are around.

KOKOMO: That's true. When girls are alone, we act like boys.

– ACT I, lines 691-697

(FLETCHER enters.)

FLETCHER: What's going on?

MS. JACKSON: Your father is harassing me.

GREY GOOSE: I'm not.

FLETCHER: He says he's not.

MS. JACKSON: Don't listen to him.

– ACT I, lines 331-335

KOKOMO: I listen to you. I know you're upset. Unless you can think clearly about what's at stake, you shouldn't commit to it.

FLETCHER: My judgment has been clouded. Your perceptiveness never ceases to amaze me. I only hope that someday soon I'll be worthy of your favor.

KOKOMO: Time can only strengthen our bond.

FLETCHER: I get impatient. I want certain things to happen now.

KOKOMO: Believe me: it's better to wait.

FLETCHER: Agreed.

– ACT I, lines 1352-1357

FLETCHER: You were trying to sneak away.

MS. JACKSON: Your father-

LESBIAN: What's the big idea?

MS. JACKSON: Listen.

LESBIAN: Your mother and I can do whatever the hell we please.

FLETCHER: Whenever the kids aren't looking.

MS. JACKSON: Fletch!

LESBIAN: Your mother is a grown woman.

FLETCHER: Why doesn't she act like it?

MS. JACKSON: That's enough.

– ACT I, lines 973-982

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na wykazać spisem: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na wykazać spisem w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

"She went too far. Khrushchev was a fan of national communism. He wasn't an imperialist by choice. He wanted to be a farmer. His first wife died in a famine. He sent people to Siberia to develop millions of acres. He tried to build specialized farming towns. He wasn't focused on politics. Hungary could have done things quietly behind his back. He never would have found out."

"You're saying she should have cheated."

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that might calm one's sense of unease depending on your outlook

"Please," said Proctor. "I don't know what's going on. It has nothing to do with me. I swear. If you leave me I won't be able to protect you. It'll drive me crazy." Elizabeth wasn't listening. She started climbing into the cab. Proctor stopped her. "Take this," he said. He offered her a gun. She took it.

– from “We Need To Talk,” a mystery story featuring a life model put in a weird position

"Listen," said the captain. "I want you to interview this John Gamble but don't take Bob. Apparently he busted the guy's husband when he was back on vice."

Proctor interrupted. "I think you should know, captain," he said. "My wife probably modeled for this guy way back when."

The captain sighed. "Are you sure?" he asked. "You know what. Never mind. Take Simmons with you. Just do it."

– from “We Need To Talk,” a mystery story featuring a dead figure model put in a weird position

Proctor and Bob interviewed the union leadership. Nobody recognized the victims. Either they weren't members or they hadn't paid dues in a while. Bob got a list of members going back ten years. It had Elizabeth's name on it. He showed it to Proctor. Proctor crossed her name out.

– from “We Need To Talk,” a mystery story featuring a gay lover put in a weird position

Jeff suddenly stopped grooming. He came close and said, "I hear you're a virgin. Is that right?" I was taken completely by surprise. It took me a moment to nod yes. "I've had sex once in my life," said Jeff. "I regret having done it. I want you to know. In case you have the wrong impression." He went back to grooming. He left after a while. I sat listening to tree crickets. One pitched high. The other pitched low. As if they were discussing the disturbing growth of cicadas in the neighborhood and whether they should just move out. By dark the cicadas were everywhere. The constant buzz left me adrift. Jeff's words like a raft bubbling up and down in my head. To think he and I could be anything alike.

– from “A Magnum Condom,” a bedtime story to teach children about what's real that may or may not work

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Wykazać spisem: Spis Treści

Kolokacja Wykazać spisem w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Wykazać spisem."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na wykazać spisem który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "wykazać spisem." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Św. Sebastian

Symbol siły i protestu

Sebastian był członkiem gwardii pretorianów rzymskiego cesarza, który miał czelność uczyć wartości chrześcijańskie w czasie pracy. W Stanach Zjednoczonych, skąd pochodzę, istnieje wśród żołnierzy amerykańskich tradycja brak udziału w polityce, przynajmniej kiedy się nosi mundur. Ja myślę, że mężczyźni i kobiety w mundurach, którzy nie głosują lub nie wyrażają publicznie swoje polityczne poglądy zachowują się idiotyczne albo są zastraszeni groźbą kary od przełożonych. Tak czy inaczej, są rzezańcy. Moim celem w tworzeniu Serię Swiętego Sebastiana jest umieścić ciało i twarz prawdziwego żołnierza na pierwszym planie. Dobry żołnierz stawia swoją misję przed samym sobą. Często kończy się martwy.. Prawdziwy żołnierz rozpoznaje złą misję kiedy go widzi i nie boi się to powiedzieć. Święty Sebastian nie był krową, pomimo to, że mądrzy ludzie chcieliby nam przekonać inaczej. Święty Sebastian jest patronem wszystkich manifestantów, którzy napotykają strzały motłochu za to że mówią głośno.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży