Nagłówki MichałaWymusić

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Wymusić, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Słownik Angielski już nie będzie ci potrzebny kiedy uczysz się angielskiego we własnym pokoju Bielsko-Biała styleIkona słownika

Doceniam pojęcie zatrudniania angielskiego jako światowa lingua franca. Nie akceptuję zwykłego przepisu przez który angielski język jest nauczany.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Majkel's Inglisz: Słownik Polsko AngielskiPointer

Czyn oznacza powszechnie używane słowo, które odpowiada na pytanie "Czyj?"

Najczęściej używane słowa które po angielsku reprezentują typowe czyny

Ze sztuką dla kobiet pomagamy położyć kres korupcjiZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

W czerwcu 2011 przyjechałem do Europy, mając nadzieję że trafie na wspaniałą przygodę, mój jedyny konkretny plan będąc odwiedzić Chorwację. Do września przejeżdżałem 10.000 kilometrów i odwiedziłem 12 krajów, wszystko w towarzystwie kobiety, którą spotkałem w pierwszy piątek mojej podróży.

Chociaż czułem w pełni ukształtowany jako pisarz, i byłem przeszkolony do użycia języka wizualnego, to był mój pierwszy raz z profesjonalnym aparatem w rękach. Zacząłem uczyć się od podszewki i przybyłem do Europy, aby znaleźć najbardziej zróżnicowanego wyboru tematu co możliwe, najlepiej coś, co pasowało do mojej estetyki oddany promowaniu akceptacji ciała. Tu weszła Gosia.

Chociaż urodziłem się w Europie, byłem wychowywany od najmłodszych lat w Stanach Zjednoczonych, mieszkając w różnych stanach jak Nebraska, Ohio i Connecticut. Uczono mnie amerykańskie wartości i zobaczyłem rzeczywistość z amerykańskiego punktu widzenia. Ona urodziła się i wychowała się na wsi w Polsce. Poszła do pracy w najbliższym mieście. Najbliższe duże miasto wydawało się centrum świata. Amerykańska perspektywa nie była czymś, co mogła kiedykolwiek spodziewać że zobaczy.

Zrób dla innych to, co chciałbyś by zrobili dla Ciebie. Ale jak zdecydować co chcielibyśmy żeby ktoś zrobił, jeśli nigdy nie mieliśmy okazji wejść w czyjeś buty? Jeśli nigdy nie zostałesz porzucona przez matki, jak mamy traktować kogoś, kto był? Ktoś, kto widocznie nieustannie cierpi z tego powodu? Ja z Gosią mieliśmy 46 dni i 10.000 kilometrów, aby spróbować wzajemnie buty drugiego. Mieliśmy jeden samochód i jeden namiot, w których mogliśmy usłyszeć nawzajem naszych słów. Nauczyliśmy się współpracować. Zaczęliśmy się uczyć jak słuchać.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 43
2011-08-31
 12༜25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Le Pre Saint Andre

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Souvignargues, France

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Wymusić

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo wymusićw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa wymusićpo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na wymusić znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na WymusićGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "wymusić."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "wymusić."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na WymusićGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na wymusić jest angielskie słowo force.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na wymusić w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. They can't force you to sign. That's why they resort to those tricks.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. I haven't approved the use of force yet. I will confess I'm on the edge. I'm starting to lose my patience.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. Harness the power of the force, Luke.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Tell me. Why do you want to join the police force.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. How long have you been with the force?

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "wymusić."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "wymusić."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Wymusić w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Wymusić: Spis treści

Wymusić po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "wymusić."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Wymusić."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "wymusić" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na wymusić," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na wymusić: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na wymusić w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #7296

i found forceps and scissors. the hard way. by almost cutting my hand. theyve been in the water but they look fine.

Chase Credit

24 December, 2:51 AM

Frame #6381

miramar is taken at noon on the first day of the war. by bohemian ground forces. where was the air support.

Sprint "Iphone" Case

23 December, 11:36 AM

Frame #2057

the doctor says the possibility even the likelihood of a history of dissociative episodes isnt enough to force psychiatric evaluation.

JC Penney

17 August, 9:34 PM

Frame #1697

i should keep an eye on the yahoo. if they start linking mcdonalds to the fire its gonna reinforce apple's theories.

JC Penney

14 August, 2:50 PM

Frame #1151

i drop two zappos to hear that nordstrom is hard to find cause supposedly theres a whole state task force devoted to finding him and they havent.

Justin Bieber

8 August, 1:44 PM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na wymusić: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na wymusić wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

"Well, neither do the armed forces," said the Krupnik.

"And you do, I suppose?"

Verses 104-105 from the chapter called Arms

A secret commander does much to improve a volunteer organization's draw: by the time we withdrew from the Old Town, and the men marched north to Treblinka (where a Reserve Army division had placed its general staff, and where the men were quietly and gracefully disbanded), their ranks had risen to the tune of five hundred. Jesus had become a 'colonel,' and even though he didn't march at the head of his column, he was a force to be reckoned with: the Reserve Army saw to it that his men received amnesty, and Stalin, for instance, having avoided court-martial for becoming Jesus's captain, was, nevertheless, forced to accept demotion to the rank of staff sergeant, along with a humble and humiliating post in the army commissariat.

Verse 476 from the chapter called Arms

It was strange not to be walking. The horses were good for mobility's sake, but, like the priests who spent their time talking into the microphones, or the ushers who pushed people into the side of the street, or the quartermasters who arranged special housing, or the drivers and baggage handlers who transported the tents, we were set apart from the crowds of pilgrims, and, instead of concentrating on the Lord and all his gifts - our happiness and peace inside His bosom! - we were forced to think about other things - in our case, security issues: infiltrations and possible weaknesses - and, instead of looking inside ourselves and reflecting on our sins, we were made to scan the countryside for potential terrorist activity.

Verse 262 from the chapter called Security

Jesus's father was beyond tears. My sister's disappearance caused only more lethargy and more heroin use. Before long, he refused to eat. He refused to get up out of bed. He stopped selling the few books he had left. If not for the robbery, Jesus would've been forced to sell the television, or worse, the radio. He had stolen six hundred dollars from the Krupnik. My grandmother had once told me the story of how she had robbed an old woman of half a round of cheese and all her bread. "You have not sinned," said the priest. "You did not take her food out of spite or for pleasure, but because you were hungry." Jesus only spent a third of his booty on bread.

"Was it good?" I asked. "Robbing a Krupnik?"

Verses 665-666 from the chapter called Adolescence

The Russian government was particularly supportive. Pumping a billion dollars into Panzer-Tank's war chest, the Russian government equipped and trained two entire divisions for the invasion force. Composed of fifty thousand volunteer Russian troops, this army corps was led by officers from the ranks of the Russian general staff. Each division was led by a major general who used to be, in the Russian army, a lieutenant general. These two major generals reported to a lieutenant general who, in the Russian army, used to be a general. This lieutenant general reported to a general who, as it happened, used to be a U.S. Army colonel. That's how important this war was to the Russian government.

Verse 214 from the chapter called Security

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na wymusić: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na wymusić wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

As for Indiana, remember that these feelings are not completely subconscious, though the bulk of them may indeed permeate the fabric of her thinking. And don't forget Albert. I have no idea what he is feeling, although I can imagine the kind of stress that can come from having to deal with a woman like Indiana everyday. She is not the only person under pressure, and as much as I would like to believe that they cause themselves more stress than any outside force, I don't think that's necessarily true. Thankfully, we are not subject to so many unkind forces. I am grateful for that; and I'm sympathetic: they are good people and I like them, warts and all.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 5, Warts, Paragraph 4

Now that I've organized my thoughts, I think I've discovered something: that which is purely love has a very specific nature, which is not shared by the many other things we associate with it. These things can be distinguished by their place of origin. Thanks to the body, we experience attraction, otherwise known as 'eros,' a feeling based on sexual desire that turns us into 'lovers.' Thanks to the spirit, or what we otherwise call the heart, we experience enthusiastic devotion, which springs from a combination of higher feelings, what we otherwise call emotions, which are based on personal ties. These feelings are the basis of 'romance,' which, out of all things associated with love, is the most subject to personality, and which, depending on what our personalities are like, turns us into 'spouses,' whether we espouse a person or a cause.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 7, The Seventh Day, Part 1, Strength & Security Sector Reform, Section 2, Facing a Choice, Paragraph 3

I suppose that, for some reason, I am unwilling to make Indiana the mother of my children, and, despite the love we feel, we must be content not to marry.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 7, The Seventh Day, Part 1, Strength & Security Sector Reform, Section 2, Facing a Choice, Paragraph 21

Now, according to this analysis, the Greatest Commandment would have us give to God as much enthusiastic devotion, as much unselfish loyalty, and as much attention as we could possibly find within ourselves.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 7, The Seventh Day, Part 1, Strength & Security Sector Reform, Section 2, Facing a Choice, Paragraph 6

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na wymusić: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na wymusić wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

The poor devil, crouching at the water's edge, his back to the beach and the waves lapping at his balls, had no idea what hit him. The dog, doubtlessly overjoyed to be out of retirement for the day, hit the man with such force that a slender plastic bag full of green little herbs dislodged itself from underneath the sign on its back.

"Cannabis!" yelled Patsy, running to the scene of the crime. "Cannabis!" he yelled, flailing all five limbs.

– from “A Cop Named Patsy,” a funny story featuring a guy who kills people by leaving them on top of large statues

At the bus station, Shephard was forced to part ways with his new friend. He watched her walk into the gentle Kashgar afternoon, hips swinging in her light, flower-print skirt-in Shephard's mind-to the doleful tune of Korobushka, playing slowly at first in his head, quickening pace with each progressively tantalizing step, until the remains of his hope were crushed. "Game over," he thought to himself. He turned to Clark. He cried. "How could you? You let her slip through our fingers."

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story about the adventurous American spirit

The wind caught the lee. The boom swung back. Junior yelled, "Jibe ho!" It was too late. As Harry stood confused, the full force of the boom hit him in the ass. He was overboard. It was a good thing Junior made him wear that ridiculously oversized life preserver.

Back on dry land, Junior kept trying. Harry Connick hit his foot with the croquet mallet. He could only get one inch off the ground on the climbing wall. He even almost drowned in the pool of balls.

– from “A Horse Named Clutch Bag,” an inspiring story featuring a frank discussion of sex

Junior attempted to teach Harry Connick the fundamentals. Standing before him like a friendly drill sergeant, he gripped a frisbee using different techniques. With a clear, forceful tone, he explained, "This is an ancient game. It traces back to the discus-throwing championships of ancient Greece. There are many modern variations, including golf frisbee, ultimate frisbee, and even guts frisbee."

Harry Connick gulped. "I'm sorry," he interrupted. "Did you say, guts?" Junior threw as lightly as he could. Harry Connick cringed. The flimsy plastic bounced off his pigeon chest.

– from “A Horse Named Clutch Bag,” an inspiring story featuring the weatlhy

Luka tore it off. He needed both hands. He forced the woman to her knees. He straddled her with his legs. He wrapped the white fabric around the black one. He tied it. He smiled. The woman's cries were muffled.

– from “Paris Is For Rapists, Too,” a ghost story featuring a desperate man

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na wymusić: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na wymusić wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

FLETCHER: I had a torrid love affair with a thirty-something-year-old woman. She had a girlfriend.

ALICE: She did?

FLETCHER: I'm just teasing. She had a boyfriend.

ALICE: Don't go around sleeping with other people's partners.

FLETCHER: I didn't say I slept with her. I did sleep with her. We didn't root.

ALICE: I have to say, I never thought that after marriage I would ever feel attracted to a person with the exact same force I had always felt before. I see now that I was wrong.

FLETCHER: I do have a chance.

ALICE: I didn't say I was talking about you.

FLETCHER: Then whom? Grey Goose?

ALICE: Why not?

– ACT I, lines 662-671

(LUKE enters unseen.)

ALICE: With the exception that girls are a bit smarter.

KOKOMO: And sexier.

FLETCHER: Spare me your neo-feminist theses.

ALICE: Is it our fault you fail to understand them?

KOKOMO: He's overwhelmed by our girl power.

KOKOMO: Go girl power!

ALICE: Go girl power!

LUKE: What is all this?

FLETCHER: Reinforcements! Thank God. I've been outnumbered.

– ACT I, lines 698-706

FLETCHER: Oh, marriage! Where would man be without thy warm bondage? Those who fear the rope will never know the pleasure of being tied up: of pushing with all one's might only to stand still. It is a perverse joy, indeed, to take the plunge through the trapdoor: to hear one's soul snapping in two, pushing one's heart into one's throat: to say the words, 'I do.' To wed and then to bed - how old-fashioned an order! One cannot help but desire permanence in such an ever-changing world. To oppose it, lashed to a rock, feeling its weight crush one's spirit, may be a Promethean punishment best reserved for the noble. It is no wonder that only the force of custom and law kept so many together for so long. Matrimony is not for the faint of heart. So watch out, you concubines and concubinaries - you cohabitants and live-in friends: both cataracts and calm pools await you, but no peace at that river's end: just the wide, gaping maw of dissoluteness and abandon: the ocean of human desire, with nothing to do but sink. So swim home, like salmon, and enjoy rest: the comfort you get from being tied up. My prayers were answered: I am a man again - and soon to be more: a husband. Wish me luck, for the night is still young, and many acts of husbandry await me.

– ACT II, line 550

FLETCHER: Good. My mother's been trying to stop her. I don't blame her for that. I feel sorry for the poor girl. Her story is a sad one. Kokomo's grandmother was raped by the Japanese while they were occupying the island of Upolu in Western Samoa. That's where Kokomo was born. Her mother was the product of that horrendous crime. Though they were the victims, both mother and child were ostracized by their tribe. Even after her mother had grown up, only the Catholic priest would take pity on them. Kokomo was the product of that pity. Eventually, she went to American Samoa to work as a prostitute for the tuna canners. One day, she came home with fifty thousand dollars and a baby. It turned out her pimp had threatened to kill her if she didn't have an abortion. Unfortunately, Kokomo made the ill-advised decision, once the baby came, to run away with the pimp's money. He ended up tracking her down. When he showed up at the mother's hut, Kokomo, in a state of pure shock, burned the money. The guy flipped out, killed her mother, slit the baby's throat, burned down the hut and forced her onto his boat. On their way to Pago Pago, they were hijacked by a bunch of pirates from Fiji. They killed the pimp and then realized he didn't have anything worthwhile except for the girl. While they stood around, trying to decide what to do, Kokomo offered them the greatest sex they would ever have in their entire lives: on the condition that they release her. They figured: why not? They could do whatever they wanted with her no matter what happened. Kokomo blew their minds. They were so satisfied, they stuck to the deal. They let her go in Fiji, where they begged her to stay and work as a prostitute. Kokomo agreed to do it, but only until she made up the fifty thousand dollars that she burned: the money that killed her mother and her newborn baby.

– ACT I, line 770

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na wymusić: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na wymusić w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

Captain Orbitz came from a long line of distinguished galactic luminaries. His father and his brother had been martyred in a great battle against the forces of Scutum-Centauris. His grandfather was a delagate to the Grand Orion Council from the planet Vancouver. His lineage went all the way to one of the leaders of the original humanoid slave revolt. He was sacrosanct. When his name was red-flagged at the security bureau it was summarily dismissed as an error. It was red-flagged again. And again. Somebody by the name of Rishi Keplar Jorgen Tycho Kalvinicus Orbitz was having associations with the outlawed Wiki-en Society. People went crazy. They wanted him arrested. They wanted him interrogated. There was only one problem. Orbitz was on assignment. He was the second longest-serving courier in the Alliance. He was traversing a wormhole.

– from “The Death and Life of Captain Orbitz,” a science fiction romance inspired by Stanislaw Lem, if you know who that is

I often wonder why the cruelty imposed on my brothers was necessary for my story. If not for what happened to Barack I would never have been frightened out of Moscow. I would never have had the courage to walk into the unknown. If Barack was not forced to live a life of constant pain, I would not have the life of love I enjoy with my wife. How can I thank him for that?

– from “A Black Man in Moscow,” an inspirational story that should give us hope no matter who we are

The general continued. "Reports of our agents in the Perseus arm confirm the possibility that forces of Scutum-Centaurus are assembling within the shadow of the galactic core. Their presumed intention is to make further raids into the open clusters that border the near end of the bar. Rumors of a so-called hypersphere capable of transporting infinite mass via the brane strings are just that. Rumors. The Orion Star Alliance has concluded that Scutum is not planning further incursions into our territory. Nevertheless the military is on high alert. Dark matter mining will continue to increase. All projects confirmed within the last two galactic arc-seconds will be subject to review and possible suspension. That is all."

– from “Titan's Reign,” a science fiction story that absorbs all hope even when it's traveling at light speed

The clock read ten seconds. I opened the door to the fireplace. I lay on my back. The tiles were cold. I winced. I pulled myself in. The damper was closed. I jerked it open. Ash dropped. I shut my eyes. I didn't have time to wipe. I forced them open. I looked. There was a triangle of light. Was it a triangle? I wasn't sure. It was my first impression.

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that might help put fears to rest depending on your outlook

The case against Captain Orbitz stymied. The investigation plodded on. It was discovered that Orbitz had recently purchased a ship, the Nautilus. It was capable of inter-brane travel. He was seen in private conversation with an enginner from a planet abandoned by the Alliance to marauding Scutus forces. He was in constant contact with the lieutenant in charge of operating the prototype for an automated combat system. All of it curious. None of it meaningful. When the funding for the combat system was discontinued as part of a swath of spending cuts it generated the usual bitterness and threats among the interested parties. Among them turned out to be Orbitz. Within one microarcsecond of the announcement he tendered his resignation. It was an outrage. He was the poster child of the military. If he didn't want to be a courier anymore he could have a desk job. He could be a liaison. Or a recruiter. He didn't have to quit. According to Orbitz he could no longer serve a government that didn't safeguard its own citizens. As far as the Admiralty could tell he was referring to some outlying garbage planet. It was obscene.

– from “The Death and Life of Captain Orbitz,” a science fiction romance written in honor of Stanislaw Lem, if you know who that is

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Wymusić: Spis Treści

Kolokacja Wymusić w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Wymusić."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na wymusić który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "wymusić." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Św. Sebastian

Symbol siły i protestu

Sebastian był członkiem gwardii pretorianów rzymskiego cesarza, który miał czelność uczyć wartości chrześcijańskie w czasie pracy. W Stanach Zjednoczonych, skąd pochodzę, istnieje wśród żołnierzy amerykańskich tradycja brak udziału w polityce, przynajmniej kiedy się nosi mundur. Ja myślę, że mężczyźni i kobiety w mundurach, którzy nie głosują lub nie wyrażają publicznie swoje polityczne poglądy zachowują się idiotyczne albo są zastraszeni groźbą kary od przełożonych. Tak czy inaczej, są rzezańcy. Moim celem w tworzeniu Serię Swiętego Sebastiana jest umieścić ciało i twarz prawdziwego żołnierza na pierwszym planie. Dobry żołnierz stawia swoją misję przed samym sobą. Często kończy się martwy.. Prawdziwy żołnierz rozpoznaje złą misję kiedy go widzi i nie boi się to powiedzieć. Święty Sebastian nie był krową, pomimo to, że mądrzy ludzie chcieliby nam przekonać inaczej. Święty Sebastian jest patronem wszystkich manifestantów, którzy napotykają strzały motłochu za to że mówią głośno.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży