Nagłówki MichałaRyba

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Ryba, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Translator Angielski już nie będzie ci potrzebny kiedy uczysz się angielskiego we własnym mieszkaniu Bielsko-Biała styleIkona słownika

Doceniam potencjał wykorzystania angielskiego jako wspólny język dla świata. Nie akceptuję sterylnego planu przez który angielski język jest przedstawiony.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Majkel's Inglisz: Słownik Polsko AngielskiPointer

Fetysz oznacza powszechnie używane słowo, które odpowiada na pytanie: "Dlaczego?"

Najczęściej używane słowa które po angielsku reprezentują typowe fetysze

Ze sztuką dla kobiet pomagamy położyć kres seksualnemu wykorzystywaniu dzieciZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Pod koniec mojego pierwszego tygodnia w Europie w 2011 roku, nie tylko kupiłem samochód ale i też poznałem kobietę, która pózniej towarzyszyła mnie na 10.000 kilometrową wędrówką po kontynencie europejskim, jeżdżąc tym samym uszkodzonym samochodem który kupiłem, i dzieląc się tym samym małym namiotem z Walmart, który przyniosłem ze mną na samolocie.

Przyjechałem do Europy udokumentować ludzi praktykujących naturyzmu. Wstępnie ustaliłem spotkanie z nudystem z egiptu odwiedzającym Europę i było też w planie jakieś zgromadzenie paneuropejskie co odbywało się w Chorwacji. Zorganizowałem dla siebie asystent który miał mnie towarzyszyć i pomagać w czymkolwiek potrzebne, ale kiedy jej paszport został skradziony w nocy przed planowanym wyjazdem, plany poszły przez okna. Zdecydowałem się na coś mniej ambitnego. Chciałem odwiedzić saunę reklamowana dla naturystów w Bielsku-Białej, co znalazłem w Internecie. Kiedy tam dotarłem, spotkałem Gosię.

Ja uważałem się jako młody i zdolny. Będąc Amerykaninem często sobie przekonałem, że byłem jeszcze zdolniejszy. Ona nie czuła się taka młoda. Dorastając w Polsce, miejsce co było i jest nadal uważane przez wielu za biednym krajem, miała dodatkowy ciężar iż nie tylko była w niekorzystnej sytuacji, ale było to wykorzystywane przeciwko jej. Różnica stała się namacalna, kiedy uświadomiłem sobie, że nie mogę nawet prawidłowo przetłumaczyć na język polski bardzo amerykańskie słowo "opportunity". Coś wiekszego niż szansa czy okazja. Nie ma w słownictwie.

Każdy człowiek wyrasta z własnego rodzaju ubóstwa. Nawet jeśli on ma ciepły dom i dużo jedzenia i miękkie łóżko i mnóstwo rozrywek, zawsze jest coś, czego potrzebuje człowiek. Czasem po prostu musi być wysłuchany, jeśli tylko przez ptaki i drzewa, a najlepiej przez innego człowieka, nawet jeśli on jest artystą z Ameryki, który nie jest zbyt dobrze przygotowany wysłuchać kogoś. Ucząć się słuchać, uczymy się współpracować. Dzięki współpracy, budujemy lepszy świat. W lepszym świecie, nie istnieją diabły które nas nadużywają. Lepszy świat nie nadaje się do nadużycia, ponieważ lepszy świat jest zaludniony przez osób, które nauczyły się, jak słuchać.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 34
2011-08-22
 3༜25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Koad Ar Roc'h

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Neant Sur Yvel, France

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Ryba

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo rybaw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa rybapo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na ryba znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na RybaGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "ryba."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "ryba."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na RybaGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na ryba jest angielskie słowo fish.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na ryba w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. My grandmother insists on eating nothing but fish every Friday.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. Are the fish biting? Have you caught anything interesting?

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. There is a distinct fish smell coming from the trunk.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. I don't really like to fish. I did do it often enough when I was young. With my father and my uncle. As much as they let me.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "ryba."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "ryba."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "ryba."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Ryba w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Ryba: Spis treści

Ryba po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "ryba."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Ryba."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "ryba" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na ryba," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na ryba: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na ryba w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #5178

swabees came by looking for fish. they saw my raft. they think im crazy. a fine bunch of sailors they are. their friends could be out there.

Sprint "Iphone" Case

9 November, 10:12 AM

Frame #7075

redbox's mother never answered the question. she died right then and there. thats when redbox realized how selfish she had been.

Chase Credit

23 December, 11:10 PM

Frame #245

theres always a trade.off. there has to be. one fish goes. another one takes its place. thats what happened last time.

Ikea Credit

28 July, 10:41 AM

Frame #5288

forget the birds. im sticking wih the shellfish.

Sprint "Iphone" Case

15 November, 11:30 AM

Frame #3279

i have a fishing rod. i might as well put it to use. no telling how long sprint will keep us stuck here.

Chase Credit

3 September, 6:27 PM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na ryba: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na ryba wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

They called him a traitor then! How they could've wondered if they had seen him those twenty or so years before, when, as a young tyro, scarcely out of his dead father's shadow - a meddlesome brat - a partisan who had never seen or heard or known the manual of arms, he started his great career as a leader of men, trusted, misunderstood, feared and derided, in precisely the same manner in which he ended it: that is, traitorously looping around a city under attack just so he could get his own: in the first case, it being a lot of money - whatever the Krupnik was getting for his trouble - but, in the second case, it being your beautiful mother, who, having searched far and wide across the plains of Mars for something (Jesus had no idea for what), had retired to her private apartments in the western half of Centropolis, the recaptured and secure part, which Jesus, at that point, was determined to penetrate - by himself. He didn't give a damn about Julius, the Resistance, even his own men, having relegated his first lieutenant, Stalin, to leading their retreat, along with the entire exodus of men, women and children, out from the Hellas Basin, away from your grandfather's tyranny, and north to the region of Alba Patera, while your selfish father planned his conjugal escape to the south. The only difference between that time and the first time was that, during the second time, God was still on his mind.

Verse 128 from the chapter called Arms

Sticks and stones were the first weapons known to man. There was a choice to be made between a strong stick, broken off in such a way as to have a nice point, which was the first spear, and a handily shaped stone, which was the first club. Only in the afterlife shall we discover what the first hunter's prey was, but there's a good chance, considering man's humble stature in those days, that, with his relative lack of experience in mind, it was either a slow fish, or a dumb bird, or perhaps even a blind squirrel. Unless one of those three creatures happened to jump into his lap, we can safely assume that, whichever weapon he chose to use, he threw it.

Verse 1 from the chapter called Arms

"What you have to understand is that the Polish priest is a cruel, inconsiderate bastard. He's selfish and proud. He thinks he's the last stand against everything that's wrong. He's the last bastion of Polish Catholicism. He will never surrender. Come on: climb aboard." Zoe climbed on. "You don't feel like fainting, do you?"

Verse 661 from the chapter called Security

Now, in those days, there was a strong tendency to exploit the letter of the law for one's own selfish purposes. Jesus had waited so long for all this bureaucratic grossness to come to the surface that November and All Saint's Day was actually around the corner. "The war's going to be over by the time we leave," said Jesus. "That's how far behind schedule we are. Panzer-Tank's halfway to the Moon by now."

Verse 299 from the chapter called Vows

"Beloved sister," I said, "where have I been? When did I leave my lamb? You were like a newborn child whose brother pulled you on a string. You were my infant in an open box, left behind in a snowstorm. 'Where are you!' I yelled, but you were gone. You were covered in snow: invisible to selfish eyes who couldn't see that the string had long since broken. I lost you, child! I never turned around! I failed you and this is my punishment!

Verse 607 from the chapter called Adolescence

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na ryba: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na ryba wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

Knowing that Indiana would ask: why the filthy face? I was hoping I could think of some funny story to cheer her up. But when she did ask me, there was no funny story. Instead, I felt foolish. I told her I was closing the fireplace: someone had forgotten to close the flue, and: "I sneezed." She told me to go wash my face. She was ready to insist, but we were already standing by the open door. We left, and that's how we drove home: one black face, one red face. There was very little conversation. We entered the car in silence and that's how it remained. I was pretty sure an explanation was coming at some point, so I wasn't going to fish for it. But I was hoping it would come in the car - because that way, one can always concentrate on the road. I have very little patience for grief, whether it be warranted or not.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 30, Presenting Oneself to a Potential Husband, Paragraph 19

Now, according to this analysis, the Greatest Commandment would have us give to God as much enthusiastic devotion, as much unselfish loyalty, and as much attention as we could possibly find within ourselves.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 7, The Seventh Day, Part 1, Strength & Security Sector Reform, Section 2, Facing a Choice, Paragraph 6

Why should anything be too fiery for us, Macy? Why must these generations be so timid? We are more concerned about hurting each other's feelings than we are about the truth. It makes me sick. There's always gonna be selfish people, people doing selfish things - women denying their wombs, men denying their seeds - but: I will not tolerate this active contempt for virtue.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 5, The Fifth Day, Part 1, Greenery & Land Reform, Section 5, Surrendering the Debate, Paragraph 10, Clauses 4-7

Do not forget your baptismal vows. Do not be selfish. Consider the true needs of those around you - especially Indiana. Do not let their desires cloud your judgment.

Above all else, do not make false justifications. Remember to acknowledge your sin even as you do it. There is no other way; it is painful, but necessary.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 34, Propogating a Concept of Duty, Paragraphs 3-4

I let the music play, and, approaching another glass case, I saw a beautiful portrait photograph. It was Olympia from a few years ago. She was smiling beautifully, thickening her lips, not showing her teeth. "They were probably falling out," I thought to myself. There was a smaller portrait of Fabric, and a picture from her baptism as well. You and I were standing on either side of the font. You were beautiful in the picture; you were smiling at the camera; I was looking at the child in my arms with a stern expression. There were many pictures in this cabinet: family, friends, vacation. There was even a picture of our mother with Indiana, frying a gigantic fish by the lake. There was a triptych of old photographs: a young man in a zipped-up sweater, an old couple walking in the forest, and a young couple on the grass: the woman in a plain dress, the man in uniform.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 1, The First Day, Part 1, Victory & Calendar Reform, Section 6, The Drawing Room, Paragraph 4

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na ryba: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na ryba wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

Gog threw a fish into their midst. It hit one of them in the belly. The man grimaced. He accused the others. They cursed him. Each man drew his sword. They might have killed each other, if Magog had not emerged from the hold like a newborn Aphrodite, commanding them to stop.

– from “In the Beginning, There was Gog,” a fantasy story featuring an ancient quest

Patsy chose to follow his suspect on a bright summer day. He took his fishing poles with him to blend in. "New York Bay is full of fishermen," he explained. He followed his suspect right past the fishermen, all the way to the brackish waters of the Raritan, turning at the Navy Pier straight into the grimy serenity of Sandy Hook and Horseshoe Cove.

– from “A Cop Named Patsy,” a funny story featuring a cop hunting an absurd serial killer

Patsy thought he was finished. He was falling off the largest building in Japan. At some point, the cable held. Swinging wildly below the forty-ninth floor, he was no longer glad he was alive. The pain in his hand was unbearable. "Like a fish on a hook," he whispered. "I'll never go fishing again."

– from “A Cop Named Patsy,” a funny story featuring a cop who gets no respect

"By the selfishness of Her Majesty, the Queen's, ministers," all three of them agreed.

"From contaminating our Lady's feet," said the first.

"By constructing," said the other.

"Such a siege-tower," said the first, "as you like to call it."

"And employing it," said the other.

– from “Italy Sucks and Has Sucked For A Long Time,” an adventure story featuring the sad truth of Western history

Lorenzo stopped climbing the poplars. He would fish out from the Baron's fountain the bottle he had made. The outside was waxed instead of the inside. It was shaped to fit the cherry branch he had chosen. Though Ferrari beat him badly for it, he wouldn't stop coming back to carve it.

Ferrari was worried. He told Carmina, "He's up to something."

– from “Italy Sucks and Has Sucked For A Long Time,” an adventure story featuring feudalism at its best

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na ryba: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na ryba wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

FLETCHER: Oh, Money! God of first fruits! Bringer of knowledge! Harvester of truth! Where would Man be without thy cold kindness? Give me your hand. Let the lorikeets squeak out the rhythm of our steps. We'll dance a polonaise. I'll sashay you around the South Pacific. Who could prove to be a better partner? No man could be as faithful; no woman either. Even if she bleed by the moon, her temper is not as mild. Obedience notwithstanding, her character can seem, at times, positively restive. Feistiness is a woman's most vicious virtue. It can burn a man's pride even while it warms his heart. In truth, a man who marries money is liable to finding a bed so stiff the kingfisher would laugh. Without it, one would cry at night like the ghost bird. Thanks to money, nature is Man's slave. Weathering the vicissitudes of fortune, the wealthy man works the ground for as long as the ground does not work him. When that day comes, let's hope that our money has not defrauded us of our nature.

– ACT I, line 797

FLETCHER: (massaging) Don't get testy. This is for your own good.

ALICE: Tell me something in Norfuk.

FLETCHER: Like what?

ALICE: I don't know. I like the way it sounds.

FLETCHER: Watawieh.

ALICE: I know what that means. It means, "Hi! How are you?"

FLETCHER: We gwen rama morla night.

ALICE: What does that mean?

FLETCHER: It means, "Let's go fishing tomorrow night."

ALICE: I am so sick of fish.

– ACT I, lines 582-591

FLETCHER: 'You don't float around staring off into space? You don't flinch when I reach out my hand? You are a fish. You're a catfish. I'm sorry. I didn't mean to tease you. I'm serious. I want to know what's wrong. Are you sick?'

ALICE: 'No.'

FLETCHER: 'You certainly don't seem healthy. I'm going to Father. Maybe he knows what's wrong with you.'

ALICE: 'Fait, Toc. I fay tay you.'

FLETCHER: Toc is my name, by the way; they're my initials. Father is John Jackson, the last of the mutineers - not our real father. 'Alright: speak.'

ALICE: 'Many year aro when you were ritter, te women try to escape in a poat fur of hor. Te men say tat tey fix it, put tey not fix it. Tey laugh when I catch te crap ant ah te women fa in te vater.'

FLETCHER: 'I know this story. Susannah, you're no stranger to water. Don't tell me you're afraid that I would put holes in my canoe and make you fall in.'

ALICE: 'After tis, ah te women talk apout is kirrin' te men. Ant two of tem try.'

FLETCHER: 'You're not saying that you might actually kill me if I humiliated you?'

ALICE: 'I tey you, Toc. You ask me; I tey you.'

– ACT II, lines 81-90

(LESBIAN exits.)

LUKE: Speakin' of leaving, I'd just like to say that it's been a pleasure staying here with you all. As much as I'd like to stay longer - ingestin' your wonderful fish, Kokomo, and imbibin' your wonderful grog, Master Grey Goose, et cet'ra, et cet'ra - as me manager would say, duty calls. Mistress Jackson, Fletch, Grey Goose, Kokomo: it's been real nice. Nevertheless, me and the Mrs. have to be going. I'll leave you the check on me way out - right after I pack me bags.

– ACT II, lines 366-366

(MS. JACKSON enters.)

MS. JACKSON: Lunch is almost ready.

ALICE: What are we having?

MS. JACKSON: Fish.

ALICE: How lovely.

ALICE: I-

LUKE: We-

FLETCHER: There-

MS. JACKSON: It's-

LUKE: Go ahead.

– ACT I, lines 64-72

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na ryba: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na ryba w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

I gave him the coldest stare I could muster. "Old Austrian custom," I whispered. I walked away. I washed my face and hands in the bathroom. I noticed the lay of my breasts. I wondered if Indiana would see. What would she think? I considered telling her what happened. It wouldn't be appropriate. I would have to fish my clothes out from behind the love seat.

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that may calm one's nerves depending on your outlook

"I'm not going to allow you to drive. You're in no condition. Give me your keys." She fished them out of her purse. I grabbed them.

"I'm not going to leave without saying good-bye." Indiana went to find the other guests.

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that might calm one's sense of distaste depending on your outlook

Steve and I announced our intention to go fishing. We warned the others the nearest pond was quite the hike away. It was going to be dark soon. Peter didn't mind. Neither did Mary. She walked the entire way in her flip-flops. I know she got sore because on the way back she was limping. She fell behind. I thought Steve would make sure she would come back alive but he walked into camp alone. He didn't know where Mary was. Nobody seemed to want to search for her. I expressed confidence that she had probably gone to her car but she traipsed out of the woods just as I was going to breathe a sigh of relief.

– from “Woodstock,” a life story based on true events as I lived them

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Ryba: Spis Treści

Kolokacja Ryba w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Ryba."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na ryba który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "ryba." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Naturalne + Życie

Pejzaż ludzki

Życie to wirująca kula. Radość znajduje się na jednym biegunie a smutek na drugim. Każdy ciągle karmi drugiego. Radość jest otoczona przez emocji zaufania z jednej strony, i przez niespodziewanie z drugiej. Zaufanie prowadzi do przewidywanie, przewidywanie prowadzi do strachu. Niespodziewanie prowadzi do niesmaku; niesmak prowadzi do złości. Złość i strach napędzają nasz smutek. Smutek zamienia się z upływem czasu w radość, Poprzez nadziei, czyli zorientowanie się na miłość. Miłość, czyli otwartość na radość, zaufanie i zaskoczenie. Suma emocji, emocja wzmacniana przez innych. Mnożone i dzielone, w uczciwych kawałkach. Takie, że do tych, od których zostało odjęte, trzeba dodać. Do czasu, gdy jesteśmy cali.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży