Nagłówki MichałaMałpa

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Małpa, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Matury - Angielski - te słowa nie będą ci niepokoić kiedy uczysz się angielskiego we własnym domu Bielsko-Biała styleIkona słownika

Wierzę w perspektywę podawania angielskiego jako globalna lingua franca. Nie cenię rytualnie usankcjonowanego przepisu przez który angielski jest przedstawiony.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Majkel's Inglisz: Słownik Polsko AngielskiPointer

Fetysz oznacza powszechnie używane słowo, które odpowiada na pytanie: "Dlaczego?"

Najczęściej używane słowa które po angielsku reprezentują typowe fetysze

Ze sztuką dla kobiet pomagamy położyć kres korporacyjnej niegospodarnościZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Kiedy przyjechałem do Europy 20 czerwca 2011 roku, nie miałem planu i na pewno nie miałem pojęcia, że do końca tygodnia będę uprawiał fotografię z kobietą której nigdy nie spotkałem - naturysta, która nigdy wcześniej nie pozwoliła sobie być fotografowana nago. Było to pierwsze wydarzenie z całej serii nowych wydarzeń dla nas obu.

Choć jako artysta pracowałem na rzecz akceptacji ciała od początku mojej kariery, i będąc, jako byłym modelem który nieraz pozował do aktu, przyżwyczajony do bycia nagi w otoczeniu społecznym, nie byłem znacznie zapoznany ze światem naturystów i nudystów który pracował na ten sam cel wspierająć człowieka. Zwiedzając nagie plaże i ośrodki wzdłuż wschodniego wybrzeża i biorąc udział w imprezach organizowanych wokół Nowego Jorku przez Young Naturists America, pozostało we mnie niedosyt i przybyłem do Europy, aby zobaczyć rzeczy jak mówią Amerykanie, z drugiej strony stawu. Moje wprowadzenie przejęła Gosia.

Jako Amerykanin, ja byłem pełen optymizmu i pewności siebie graniczącej z brawurą. Byłem gotowy do wypalania kół z samochodu, którego dopiero kupiłem i przed koncem tak właśnie się stało. Jako Europejczyk, ona była ostrożna i nieufna. Musiała się upewnić, że klimatyzacja działała. Działało. Jeżeli właściwym sposobem złamane pokrętło kręcono.

Razem z Gosią spędziłem ponad 40 dni w drodze. Zaczęliśmy jako zasadniczo nieznajomymi, ale w tych 40 dniach zaczeliśmy słuchać siebie wzajemnie. Zaczęliśmy uczyć się, jak współpracować. Nasza podróż po Europie może się skończyła, ale nasza podróż ku siebie nadal trwa. Żadna ilość strachu, złości, smutku, niesmaku lub oczekiwania jest w stanie zatrzymać nadzieję. Powoli, lecz z pewnością uczymy się, jak pokonać te demony, które nas nadużywają.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 17
2011-08-05
 16༛25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Centre Gymnique D'Alsace

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Wasselonne, France

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Małpa

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo małpaw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa małpapo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na małpa znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na MałpaGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "małpa."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "małpa."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na MałpaGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na małpa jest angielskie słowo monkey.

The word monkey is fetishized to mean a creature unworthy of being associated with. As an artifact it refers to another species of primate. It can also refer to a person or to an act associated with the behavior of this primate.

Tłumaczenie w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na małpa w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. Man did not descend from a monkey.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. Stop acting like a monkey. Get serious for once.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. Muszę jeszcze wymyślić trzecie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "małpa."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "małpa."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "małpa."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "małpa."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "małpa."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Małpa w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Małpa: Spis treści

Małpa po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "małpa."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Małpa."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "małpa" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na małpa," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na małpa: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na małpa w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #3822

im west of downtown. bohemians took over this neighborhood. every pimp and porch monkey from here to the river looks hispanic.

JC Penney

16 September, 12:41 PM

Frame #1905

i stayed up late playing asteroid monkey. i didnt even get a high score. thanks to sprint and chase i feel like a kid whose parents arent home.

Justin Bieber

17 August, 7:17 AM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na małpa: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na małpa wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

I really started to dance. I did a few acrobatics. The monkey played along. He started dancing a monkey dance, waving his long monkey arms and hands, using his tail to stand up. He was upstaging me, the monkey bastard. I stripped off my jacket. I started unbuttoning my shirt. The game was on, but poor, little monkey boy didn't know what I had in mind. Having taken off my shirt, I rolled it up and started whipping him. The monkey didn't like it. The deejay started playing DEVO's 'Whip It.' I gave him another thumbs-up. Club 2000 never had a better floorshow: that was it.

Verse 393 from the chapter called Bohemia

She was like a child, I thought, wondering if she hadn't completely forgotten this morning's coldness and her pointed remark about the monkey's presence. Did she even remember that my sister had died at the hands - or, more appropriately, the heroin - of Krupniks? Where was the coldness that dawn had greeted? It was swapped for the sun, for sandwiches without meat.

Verse 895 from the chapter called Bohemia

It was not sheep, however, that sat in the booth across from me that fateful night. On the one hand, it was a Krupnik. On the other hand, I was faced with a strange and abnormal child - not yet a woman, though the law might have said otherwise. It was a chipmunk: a wide, brown-eyed chipmunk, with a monkey wrapped around her shoulders. She was afraid of housecats, the kind that terrorized her without using their claws: the ones that kept her always within reach by lightly squooshing down on her delicate body with their paws, treating her like a ball of yarn, making her slowly unravel until she disappeared.

Verse 435 from the chapter called Bohemia

"Because this monkey," she said, "eats anything you feed it. Sacha said that whenever I get crazy about food, all I have to do is feed the monkey." Your mother laughed a fake laugh as I stopped walking. My face was stern.

Verse 749 from the chapter called Bohemia

"Fine," I said. "Bring the monkey. Maybe he'll find something." I was already walking away.

Verse 523 from the chapter called Bohemia

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na małpa: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na małpa wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

BERT: I suppose, well - no, what are you talking about?

INDIE: Well I refuse to be escorted by two mismatched people. You had better dress down Albert.

ANDY: I'm sorry, Indiana: I would've worn a tuxedo but I don't have one.

INDIE: Would you like one?

ANDY: I'm sorry?

INDIE: Stand next to Albert.

BERT: Lift up your arms, my boy. Spread them out.

INDIE: See, you are exactly the same size.

BERT: No, we're not: his arms are longer.

ANDY: I have the arms of a monkey.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 1, The First Day, Part 1, Victory & Calendar Reform, Section 8, Financial Instruments, Paragraphs 76-85

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na małpa: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na małpa wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

"You seem to know a lot for a man who plays Monkey Ball."

"Don't underestimate the game."

"Are you the team's only human?"

"There's one other: a guy named Shaq. He's from West Africa. He's our power forward."

"Does he speak slurpee?"

– from “Dirty Manga People Are Disgusting,” a spooky story featuring a lesbian detective

The woman cocked her head. "What makes you an expert?"

Uzumaki gave her a cold stare. "The girls on the near-side are highly regulated, Ms. Read."

"In that case, you should know how desperate they are. Every other slurpee is out there willing to blow a guy for a handshake."

"Never mind. I'm here to offer you work." The woman squinted in surprise. "Monkey Ball," continued Uzumaki, "is the backbone of the lunar economy. Somebody on the far side is threatening it."

– from “Dirty Manga People Are Disgusting,” a spooky story featuring a colony on the dark side of the moon

"They're aliens. They live on the dark side of the moon. They're descended from a jawless fish. The sexes are indistinguishable."

"Almost indistinguishable," corrected Uzumaki. "Are you familiar with their language?"

The woman snorted. "I don't speak slurpee."

"What about their customs?"

"I hear they procreate through their mouths."

"Are you a fan of Monkey Ball?"

"What am I doing here?"

– from “Dirty Manga People Are Disgusting,” a spooky story featuring an alien culture

The rocket sled zoomed towards Sams Town. Despite the roar, Neal tried to familiarize Tatum with Monkey Ball. He shouted, "It was originally played outside in space suits. When the colony was young, technicians spent their free time throwing moon rocks into holes. The game evolved. People used two craters-one for each team. The ellipse described by them would form the field."

"How big would the field be?"

– from “Dirty Manga People Are Disgusting,” a spooky story featuring a frank discussion of what it means to trust someone

"There's a Monkey Ball team based near the north pole-perhaps you've heard of them: the Sams Town Blackguards. They're owned by a Manga person named Zyplukk. He's not high on our list of priorities. I want you to hang around the team. Take pictures. Send them wirelessly back to us."

"That's it?" Read sneered. "How much?"

– from “Dirty Manga People Are Disgusting,” a spooky story about what it means to exclude people

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na małpa: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na małpa wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

Angielski odpowiednik na "małpa" nie pojawia się w Sorry Miss Jackson.

- Michal Slaby

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na małpa: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na małpa w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

Angielski odpowiednik na "małpa" nie pojawia się w Miscellaneous Dingbats

- Michał Słaby

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Małpa: Spis Treści

Kolokacja Małpa w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Małpa."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na małpa który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "małpa." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Naturalne + Życie

Pejzaż ludzki

Życie to wirująca kula. Radość znajduje się na jednym biegunie a smutek na drugim. Każdy ciągle karmi drugiego. Radość jest otoczona przez emocji zaufania z jednej strony, i przez niespodziewanie z drugiej. Zaufanie prowadzi do przewidywanie, przewidywanie prowadzi do strachu. Niespodziewanie prowadzi do niesmaku; niesmak prowadzi do złości. Złość i strach napędzają nasz smutek. Smutek zamienia się z upływem czasu w radość, Poprzez nadziei, czyli zorientowanie się na miłość. Miłość, czyli otwartość na radość, zaufanie i zaskoczenie. Suma emocji, emocja wzmacniana przez innych. Mnożone i dzielone, w uczciwych kawałkach. Takie, że do tych, od których zostało odjęte, trzeba dodać. Do czasu, gdy jesteśmy cali.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży