Nagłówki MichałaPieniądze

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Pieniądze, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Możesz uczyć się angielskiego - gramatykę też - we własnym mieszkaniu - Bielsko-Biała style!Ikona słownika

Wierzę w pojęcie podtrzymywania angielskiego jako międzynarodowy standard. Nie doceniam nieożywionego systemu w którym język angielski jest przedstawiony.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Majkel's Inglisz: Słownik Polsko AngielskiPointer

Fetysz oznacza powszechnie używane słowo, które odpowiada na pytanie: "Dlaczego?"

Najczęściej używane słowa które po angielsku reprezentują typowe fetysze

Ze sztuką dla kobiet pomagamy położyć kres mobbinguZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

W poniedziałek przyjechałem do Europy. W środę kupiłem samochód. Do piątku poznałem kobietę, która kilka miesięcy później mogła powiedzieć że podrózowała ze mną 10,000 kilometry po Europie.

Choć jako artysta pracowałem na rzecz akceptacji ciała od początku mojej kariery, i będąc, jako byłym modelem który nieraz pozował do aktu, przyżwyczajony do bycia nagi w otoczeniu społecznym, nie byłem znacznie zapoznany ze światem naturystów i nudystów który pracował na ten sam cel wspierająć człowieka. Zwiedzając nagie plaże i ośrodki wzdłuż wschodniego wybrzeża i biorąc udział w imprezach organizowanych wokół Nowego Jorku przez Young Naturists America, pozostało we mnie niedosyt i przybyłem do Europy, aby zobaczyć rzeczy jak mówią Amerykanie, z drugiej strony stawu. Moje wprowadzenie przejęła Gosia.

Byłem Amerykaninem. Świeżo przybywszy do Europy i nowym właścicielem Ford Escort produkowany w 1997 roku w Niemczech. Jedyna rzecz na co mogłem narzekać, był fakt, że instrukcje były pisane w języku niemieckim. Ona była zaś z Polski, a niemieckojęzyczna instrukcja obsługi samochodu kupionego w Polsce nie była jedyną rzeczą, na co ona mogła narzekać. Coś takiego nawet nie zarejestrowało.

Były czasy, w trakcie naszej podróży, kiedy myślałem, że może nie będzie szczęśliwe zakończenie. Były czasy, kiedy katastrofa była bliska i zastanawiałem się, czy nie popełniłem błąd. Zastanawiałem się, czy strach, gniew czy smutek może triumfować i czy jeden z nas nie będzie musiał zakończył podróż sam. Jak zwisałem nad skałami w Normady zostałem ocalony. Jak światła zgasły jechałem dalej. Choć wypaliłem opony do drutu było w porządku. Wróciliśmy do domu w jednym kawałku. Wróciliśmy do domu zadowoleni. Zaczęliśmy proces uczenia się, jak słuchać i dźwięk tego był piękny. Mogliśmy być pewni, że zostaliśmy gotowi na podbój diabłów, które nas nadużywają, bez względu na jak długo to potrwa.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 32
2011-08-20
 1༜25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Camping Omaha Beach

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Vierville Sur Mer, France

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Pieniądze

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo pieniądzew jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa pieniądzepo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na pieniądze znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na PieniądzeGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "pieniądze."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "pieniądze."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na PieniądzeGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na pieniądze jest angielskie słowo money.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na pieniądze w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. No amount of money in the world would get me to sleep with him. Unless it was really a lot of money.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. You don't have any money. What woman is going to want you?

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. Muszę jeszcze wymyślić trzecie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "pieniądze."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "pieniądze."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "pieniądze."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "pieniądze."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "pieniądze."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Pieniądze w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Pieniądze: Spis treści

Pieniądze po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "pieniądze."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Pieniądze."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "pieniądze" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na pieniądze," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na pieniądze: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na pieniądze w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #6119

what power does harley have over me. she makes me forget about money. how did this happen. how did these feelings sneak up on me.

Sprint "Iphone" Case

23 December, 7:14 AM

Frame #6968

im wrong. not about wanting money. ill always want that. im wrong about it bringing comfort and security. no. im not wrong. it can do that.

Sprint "Iphone" Case

23 December, 9:23 PM

Frame #2073

either kohls's luck changed or hes adding money to the table. his pile got big again.

Sprint "Iphone" Case

17 August, 11:28 PM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na pieniądze: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na pieniądze wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

More than one Russian oil company raised itself an independent or 'independent but attached' battalion, just to gain itself a seat in the Presidium. For almost the same reason, Krupnik Holding was doing more than its fair share of recruitment. The Polish government, beleaguered with its own problems, and having very little to do in the way of oil, was totally uninterested in Panzer-Tank's privateering. Apart from a certain Polish educational institution, which possessed oil fields in Baku thanks to an ancient and once lost but then recovered endowment, Krupnik Holding was the only organization in Poland involved in the war effort. But instead of just pumping money into Panzer-Tank's war chest, Krupnik Holding was also raising troops. The prevailing theory among Jesus's coterie, considering that Panzer-Tank's daughter Zoe was engaged to be married to Leonard Cohen-Krupnik's son, was that the Krupniks were trying to accumulate enough votes in the Presidium to offset the Russian influence that might hamper Panzer-Tank's own interests. Thus, the Guderians and Krupniks were allying against the Russian threat, a situation which resulted in one dead Baron Cohen-Krupnik with Russian bullets in his head. But this was only theory.

Verse 216 from the chapter called Security

"We should start making money then, instead of spending it," said Stalin. "I suggest we take on some legitimate security jobs."

"Why not?" asked Jesus.

Verses 226-227 from the chapter called Security

What a hero! but, if he did it for the money, then he failed; if he did it for the social satire - God help his soul - it was a great sacrifice indeed.

Verse 58 from the chapter called Adolescence

Such a project would've required so much money to regulate that, whatever plan was put forth, it was, plainly put, economically unfeasible: there were simply too many poor villagers - according to the new Prime Minister, who, having served as the former Prime Minister's Finance Minister, had been chosen by his party colleagues to make their suffering party look just a little bit better before the Parliamentary elections took place the following year. He was leading a government of 'experts' who claimed it was far easier to block all individual access to coal rather than attempt to regulate its distribution. Instead of being used in village furnaces, the coal that otherwise would have been distributed could be used by coal-fired plants to supplement central power-generating networks.

Verse 22 from the chapter called Security

"You think that's it?"

Jesus was silent.

"What about the money?"

Verses 845-847 from the chapter called Security

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na pieniądze: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na pieniądze wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

Now, according to this complicated formula, if X is the number of weeks that have elapsed, then Y is the amount of money that's owed to me. But, unfortunately, after I finally figured out the equation, I discovered too late that it was actually parabolic; that is to say, after a few weeks, I started owing him money. And by the time I figured it out, I owed him about a million dollars. God knows how much I owe him now; it's a good thing he's dead.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 1, The First Day, Part 1, Victory & Calendar Reform, Section 8, Financial Instruments, Paragraph 56, Clauses 9-13

"Look: I just want the money. I know you have it here somewhere. Now I'm going to lift my hand off your face, and you're going to tell me where it is."

And so he did, but when she whispered: "I gave it to a beggar," he clamped her mouth again, calling her a lying bitch.

"If you want me to search for it, so be it." He began to search, but there was really no place to hide anything - with the exception of one place, thought Luka.

While he was searching that place, he quite forgot his anger; instead, he was filled with lust.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 23, The Effects of Poverty, Paragraphs 22-25

My interpretation was graciously accepted, but I don't think anyone expected us to stay as long as we did. Luke was very happy with himself. Barbara was able to calm down soon enough to get drunk, and I? I being perfectly content to let the night continue ad nauseum, was very happy when it finally wore itself out in that manner. Not only did I get my money's worth, but I still have a date! It's yours if you want it; otherwise I told Barbara I would have her model for me.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 7, Dating a Woman with Dogs, Paragraph 11, Clauses 7-11

BERT: Well no, that's the thing: it's not a check: it's a bill. And I'm the drawer, so it's my bill.

ANDY: Oh, I see. So you haven't paid it yet?

BERT: No, I mean it's my bill: someone owes me money.

ANDY: Ah, this is confusing.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 1, The First Day, Part 1, Victory & Calendar Reform, Section 8, Financial Instruments, Paragraphs 28-31

BERT: Well, let me explain the history. You see, in the old days, merchants would keep their assets in banks all over the ancient world. And if you were shipping goods across the Mediterranean or something, you would sell your goods to a merchant at the port. You would give him a bill, and he would accept it by signing it. But then he'd give it back to you, because the bill wouldn't become due until a certain agreed-upon time. Now in the meanwhile, you could sell that bill to anyone; that's why it's negotiable - except that if the buyer defaults on the debt, you are liable because you've endorsed it - unless you sell it back to his actual creditors, which is to say, the banks that are holding his assets. You don't have to wait for the bill to be due to get your money, but the bank will take a cut for themselves, because then they have to wait, and you'll have to sell it for less than it's worth. And that's the premise behind the bill of exchange. Sorry for the lecture.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 1, The First Day, Part 1, Victory & Calendar Reform, Section 8, Financial Instruments, Paragraph 34

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na pieniądze: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na pieniądze wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

"Are you sure it was a woman?"

"Her tits were falling out of her crop top. She's dressed like a nun."

"Sounds kinky."

"She's got a veil and almost everything."

"I want to see her."

"That's the problem. She ran off."

"Why?"

"I have no idea. She refused money."

"What kind of hooker does that?"

– from “Paris Is For Rapists, Too,” a ghost story featuring the beautiful world of Paris

"I want the money," he seethed. "That's it. You didn't earn it. You got it for nothing. Hand it over."

The woman's breath teemed from her nose. She tried to say something. Luka eased off his hand. The woman whimpered, "I don't have it."

"You lie."

"I gave it away."

"Tell me where it is."

"I don't know."

"Damn it."

– from “Paris Is For Rapists, Too,” a ghost story featuring unsavory characters

"Why?"

Pepsi shrugged. "They must see something in me."

"It can't be just your beauty. They don't care that you're foreign?"

"They're young. They used to hang around the Avon store. My manager made me deal with them."

"By joining their gang?"

"They've been harmless until now."

"What are you hiding?"

"You wouldn't understand."

"Try me."

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story set in a terrible place to make money

The woman whispered, "A thousand?"

Nike nodded.

She shook her head again. "I don't know."

"I'll give you half. You can walk away with it if you like." Nike held out the money.

– from “Paris Is For Rapists, Too,” a ghost story featuring a cloak

"What's it like? Do people watch?"

"Not necessarily, but most of the time."

"I don't think I could take it."

"It's not for everybody. I wonder where else to send you. Don't go to one of those American bars: they'll rip your pants off. They make you buy champagne. You end up shitting money for nothing."

"What about the street?"

– from “Paris Is For Rapists, Too,” a ghost story featuring not-so-beautiful people

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na pieniądze: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na pieniądze wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

FLETCHER: Good. My mother's been trying to stop her. I don't blame her for that. I feel sorry for the poor girl. Her story is a sad one. Kokomo's grandmother was raped by the Japanese while they were occupying the island of Upolu in Western Samoa. That's where Kokomo was born. Her mother was the product of that horrendous crime. Though they were the victims, both mother and child were ostracized by their tribe. Even after her mother had grown up, only the Catholic priest would take pity on them. Kokomo was the product of that pity. Eventually, she went to American Samoa to work as a prostitute for the tuna canners. One day, she came home with fifty thousand dollars and a baby. It turned out her pimp had threatened to kill her if she didn't have an abortion. Unfortunately, Kokomo made the ill-advised decision, once the baby came, to run away with the pimp's money. He ended up tracking her down. When he showed up at the mother's hut, Kokomo, in a state of pure shock, burned the money. The guy flipped out, killed her mother, slit the baby's throat, burned down the hut and forced her onto his boat. On their way to Pago Pago, they were hijacked by a bunch of pirates from Fiji. They killed the pimp and then realized he didn't have anything worthwhile except for the girl. While they stood around, trying to decide what to do, Kokomo offered them the greatest sex they would ever have in their entire lives: on the condition that they release her. They figured: why not? They could do whatever they wanted with her no matter what happened. Kokomo blew their minds. They were so satisfied, they stuck to the deal. They let her go in Fiji, where they begged her to stay and work as a prostitute. Kokomo agreed to do it, but only until she made up the fifty thousand dollars that she burned: the money that killed her mother and her newborn baby.

– ACT I, line 770

FLETCHER: That she roots for money?

LUKE: Is that fair dinkum?

FLETCHER: It's fair dinkum alright. Did you tell anybody about this?

LUKE: No.

– ACT I, lines 766-769

GREY GOOSE: Must you always be so oblivious?

MS. JACKSON: I demand an explanation.

FLETCHER: From whom?

MS. JACKSON: (to KOKOMO) You.

KOKOMO: I don't know anything.

MS. JACKSON: Fletcher.

FLETCHER: Mum's the word.

MS. JACKSON: Grey Goose.

GREY GOOSE: Alright. There's a bunch of money in the music box.

– ACT II, lines 402-410

LUKE: Good question.

FLETCHER: You'd better think it over. There's nothing like a walkabout to clear one's mind.

LUKE: That's the good oil. Fletch: you're a hell of an offsider.

FLETCHER: Thanks. Listen: if you do decide on doing some business, here's the procedure. Do you see that music box? It's the only thing from the family hut that survived the fire. Once it's opened, it will play a tune. Put the money inside. Kokomo will know what to do. She'll thank you for it.

LUKE: It'll have been my pleasure.

FLETCHER: Enjoy your walk.

(LUKE exits.)

– ACT I, lines 791-796

(LESBIAN enters carrying the heirloom pincushion.)

LESBIAN: I still don't know how you could have mistaken me for your wife. It seems pretty strange.

LUKE: Let's just say that sometimes I'm in a wee bit of a rush. Do you know what I mean?

LESBIAN: Regrettably, I think I do.

LUKE: Life isn't always like playing football. I'm like Kokomo: I burned the money.

LESBIAN: What do you mean?

LUKE: After her problems on American Samoa.

LESBIAN: She was on American Samoa?

LUKE: You didn't know that?

LESBIAN: No.

– ACT II, lines 565-573

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na pieniądze: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na pieniądze w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

Look at all the people who get fat from fast food. You're not gonna put fast food out of business. It's not good for you but so what. As long as the customer knows it's not good. And who doesn't know that drugs and cigarettes are bad. Everybody knows that. They don't need me to tell them. But I'm getting off the subject.

I'm not here to defend our way of life. It is what it is. The money people pay us. Its a tax like any other. It's not my fault people have to pay two taxes. Complain to the other government.

– from “The Testament of Publio Orazio,” a horror story based on principles of honor coming straight out of Roman mythology

The department of corrections doesn't pay enough. That's the problem. If I had money I wouldn't need to go making deals with death row inmates. I don't know how I got suckered into it. Those girls aren't capable of anything. Not that I've known very many. They killed the only one we had.

– from “Two Years,” an adult fiction story about a female guard at a women's prison

The hill in question had about a hundred boxes split along two streets both rising in diverging directions from the same point on Profile Road until curving back upon themselves and meeting at the top of the hill in the form of Facebook Terrace. It was formerly under the complete purview of Rural Rural Route 10 until Rural Rural Route 10 was disbanded upon the retirement of Old Man Dickinson and split between Rural Routes 2 and 4. Rural Rural Route 4 received the entire hill to much joy at the turn of the next pay period. Until winter came and the disrepair of Update Street combined with the freezing runoff on Download Street caused much grumbling and more than a few broken mailboxes. Still the money was good.

– from “Wrong Again,” a success story that represents real life for some people, though the details are fictional

Steve had to borrow money from me the next day to feed himself. It pissed me off. I went back to the bar. I found the owner's wife sitting by herself in a back room. I wasn't wearing a happy face. She claimed not to know where Dave was or when he would be coming back. I was supposed to ask her husband. I asked her where her husband was. She didn't know. She also didn't know when he would be coming back. I gave the woman an ominous look. I probably scared her. It made me feel proud to be an American.

– from “Woodstock,” a life story based on real life as I lived it

"He was too ambitious to gain real power. Complacency is a communist's greatest virtue. My father expected revolution. That's why he married a bourgeois French Jew. He was keeping his enemies close."

"I'm sure he loved your mother."

"He loved what her money could do. He entertained people - ex-patriots, intellectuals, government officials - anybody who would listen."

"What did he want to do?"

"I don't know. He was very a confused man."

"I'm glad it didn't rub off."

"You don't know me yet."

"You speak with such clarity."

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that might ease one's sense of anxiety depending on your outlook

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Pieniądze: Spis Treści

Kolokacja Pieniądze w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Pieniądze."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na pieniądze który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "pieniądze." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Martwa natura, Patriarchat

Ojciec mówi, że ojciec wie najlepiej

Na celu promowania demokracji, silny musi opróżnić się jego siły. Słaby musi być przyznany szansę na rozwój siły. Nie możemy wymusić koniec patriarchatu. Takie postępowanie po prostu utrwala feudalizm pod inną nazwą.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży