Nagłówki MichałaPistolet

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Pistolet, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Słownik Angielski już nie będzie ci potrzebny kiedy uczysz się angielskiego we własnym domu Bielsko-Biała styleIkona słownika

Mam wiarę w siłę podawania angielskiego jako międzynarodowy standard. Nie doceniam pedantycznego modelu przez który angielski język jest nauczany.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Majkel's Inglisz: Słownik Polsko AngielskiPointer

Fetysz oznacza powszechnie używane słowo, które odpowiada na pytanie: "Dlaczego?"

Najczęściej używane słowa które po angielsku reprezentują typowe fetysze

Ze sztuką dla kobiet pomagamy położyć kres zastraszaniuZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

W poniedziałek przyjechałem do Europy. W środę kupiłem samochód. Do piątku poznałem kobietę, która kilka miesięcy później mogła powiedzieć że podrózowała ze mną 10,000 kilometry po Europie.

Przyjechałem do Europy udokumentować ludzi praktykujących naturyzmu. Wstępnie ustaliłem spotkanie z nudystem z egiptu odwiedzającym Europę i było też w planie jakieś zgromadzenie paneuropejskie co odbywało się w Chorwacji. Zorganizowałem dla siebie asystent który miał mnie towarzyszyć i pomagać w czymkolwiek potrzebne, ale kiedy jej paszport został skradziony w nocy przed planowanym wyjazdem, plany poszły przez okna. Zdecydowałem się na coś mniej ambitnego. Chciałem odwiedzić saunę reklamowana dla naturystów w Bielsku-Białej, co znalazłem w Internecie. Kiedy tam dotarłem, spotkałem Gosię.

Chociaż urodziłem się w Europie, byłem wychowywany od najmłodszych lat w Stanach Zjednoczonych, mieszkając w różnych stanach jak Nebraska, Ohio i Connecticut. Uczono mnie amerykańskie wartości i zobaczyłem rzeczywistość z amerykańskiego punktu widzenia. Ona urodziła się i wychowała się na wsi w Polsce. Poszła do pracy w najbliższym mieście. Najbliższe duże miasto wydawało się centrum świata. Amerykańska perspektywa nie była czymś, co mogła kiedykolwiek spodziewać że zobaczy.

Nigdy nie byłem żonaty. Nigdy nie byłem rozwiedziony. Nigdy nie miałem dzieci. Nigdy nie straciłam dzieci. To nie oznacza, że nie mogę próbować zrozumieć kogoś, komu tak się stało. Słuchając Gosię podczas naszej podróży po Europie zacząłem rozważać jej potrzeby tak, jakby były moje własne. Może nie byłem w stanie zaspokoić wszystkie te potrzeby, ale nieraz udało mi się zamknąć gębę i umieścić swoje własne potrzeby na boku, jeśli była taka potrzeba, przyjamnie na 10.000 kilometrów. Wszyscy musią być wysłuchani i to jest jednyna potrzeba, którą wszyscy mamy obowiązek zaspokoić. Gdy ktoś modli się do innego człowieka, jako człowieka masz obowiązek słuchać. Ludzkość musi zacząć uczyć się tę umiejętność zanim będzie za póżno.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 32
2011-08-20
 1༜25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Camping Omaha Beach

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Vierville Sur Mer, France

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Pistolet

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo pistoletw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa pistoletpo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na pistolet znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na PistoletGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "pistolet."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "pistolet."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na PistoletGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na pistolet jest angielskie słowo gun.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na pistolet w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. I'd rather die with a gun in my hand.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. The bullets that killed him came from this gun.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. Muszę jeszcze wymyślić trzecie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "pistolet."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "pistolet."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "pistolet."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "pistolet."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "pistolet."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Pistolet w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Pistolet: Spis treści

Pistolet po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "pistolet."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Pistolet."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "pistolet" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na pistolet," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na pistolet: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na pistolet w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #5680

the barge is crowded. between all the empty containers and the kids with guns. i dont think they even know how to use them.

Sprint "Iphone" Case

6 December, 7:27 AM

Frame #5133

i got coffee. i told the o.i.c. im not answering questions until i get my gun and the duffel bag. its evidence in a murder investigation.

Sprint "Iphone" Case

8 November, 9:02 PM

Frame #4216

all of a sudden im not sure i want to get on board the wells fargo. guns dont scream for help. sometimes women do. with bad consequences.

Sprint "Iphone" Case

29 September, 2:45 PM

Frame #6172

im on modjeska street. i see the boat. it looks like a medium.sized inflatable. people are climbing aboard. men with guns.

Sprint "Iphone" Case

23 December, 8:07 AM

Frame #4712

the word on the street is that a bohemian rented out the theatre for a gun show. his guests are claiming they were fired upon first.

Sprint "Iphone" Case

11 October, 12:42 PM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na pistolet: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na pistolet wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

"The young girl was frightened. 'If I let you lick my hand,' she said, 'my skin will burn.'

"'So it shall,' said the Wolf, 'but that, dear girl, is the price of truth.'

"'So be it,' she said. She held out her hand and the Wolf licked it.

"'You lie,' said the girl. 'It does not burn.'

"'I haven't yet told you the truth,' said the Wolf. 'The truth is: I did not kill your parents. I tried to warn them. They were lost in the fog, and your father, in his blindness, had led your mother to the side of a dangerous cliff. I tried to scare them away. I howled, but to no avail. Your father was too brave. He told your mother to stay by the side of the cliff while he took his gun and followed me. When he came back, he found your mother dead: a rock had fallen on her head. He took her back to your grandfather, but when he saw his daughter dead, he blamed your father for it. He locked him away, and took you from your crib.'

Verse 185-189 from the chapter called Childhood

"So there's army intelligence all over the place - that's what. You've got a gun - don't worry about it. Hide your face on the way in. Now get out."

Verse 264 from the chapter called Arms

These things didn't really concern Jesus; they were perceptions that reflected people's insecurities. Jesus had his own problems: that fateful night, while loading arms from his uncle's back room, Baron Cohen-Krupnik showed up in his electric truck. Efforts to capture him were complicated by Jesus's desire to capture this valuable asset (the truck), which he did (intact), but only after having Stalin chase it halfway around Center City (on foot), by which point, although the battery was dead and the truck's driver was forced to proceed on foot, Stalin's own battery was well out of range: he was so tired, he could barely lift his gun. Ironically, the Krupnik disappeared around St. Jesus's Church.

Verse 418 from the chapter called Arms

I know the lure of success. I feel the pressures of domination. That farmer who sows rye in every field is not a victim. Nor is he some kind of scab. He is a player in a game with no teams, and he deserves no one's pity or awe or respect any more than the rest of us do. Your father always had to win. He would go and cry if he lost - every time. Once, your great-grandfather held a race for the boys and girls. Jesus was distracted for some reason; he missed the starting gun. His first reaction, unfortunately, was to complain. Realizing that the race had already started and wasn't going to be stopped, Jesus went for it. He went as fast as a young boy could, just so he wouldn't have to bear the shame of coming in dead last. He was beaten by a girl. She received first prize and Jesus received second. He was infuriated. Second prize was obviously inferior - too inferior. First prize was an electronic game system. Second prize was a fancy pencil sharpener. Jesus went and cried, not realizing that the prizes were personal: they were designated. Nor did he realize that the girl's family was rich, and his family was, in comparison, very poor.

Verse 150 from the chapter called Childhood

Jesus had no idea what he was getting into. When he used his keys to open that back door to his uncle's former place of business, there was no way of knowing exactly what lay in store. Clothes? Possibly. Heroin? Doubtful. Arms? Never to be imagined. But there they were, in brilliant rows of polished black: thirty caliber bolt-action self-loading magazine-fed repeating rifles with twenty-five inch barrels and removable scopes! Eight-round clips all over the place! Twenty-two caliber pistonless gas-operated assault rifles with selective fire! Thirty-round curved box magazines all over the place! Even thirty-five caliber blowback-operated machine carbines with telescoping bolts! Fifty-round clips all over the place! Thirty caliber twenty-one pound light machine guns with retractable bipods! Belts of ammunition everywhere! A fifty fucking caliber air-cooled heavy machine gun mounted on a tripod! Christ Buddha! White phosphorus hand grenades - fragmentation, smoke, incendiary - small-arm grenade rounds, grenade launchers, launcher attachments, mortars, rocket launchers, rockets and bombs.

Verse 12 from the chapter called Arms

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na pistolet: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na pistolet wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

She was, and remains, a woman of modest beauty. Her soul's modesty flows naturally into her body and her mind. Therefore I never suspected her innocence; it is for this reason that I have come to love her. Indeed, the circumstances of this early acquaintance involved a strange kind of love; for in those days, I was uncommonly infatuated, not with her person, or her body for that matter, but strangely enough, with her hair. I simply envied it; from every angle, under every light, with every cut she ever possessed from short to long, I was keenly aware of its brilliance. I wish I could objectively say it was exceptional, but my excitement was largely due to my fascination with the color burgundy.

– Title 1, Regarding Peaches and Bananas, Part 2, Section 6, Third Party Intervention, Paragraph 1, Clauses 4-10

You remember, dear brother, when you first met Indiana: we were fourteen years old on Lake Ontario, staying in a burgundy-colored house. Our cousin was teaching us how to play croquet, and you: you were already winning. I remember her getting very annoyed, but I was detached: too busy singing that song- the one about summer waiting for us to enjoy it - although by singing I mean repeating the chorus over and over again, since I couldn't remember any of the verses. Up the small hill, our mothers were lounging in the shade of a tall willow tree. It was very cold in the shade; it was very cold for summer - so when our cousin purposely hit the ball straight into the lake, you were the only volunteer.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 1, Genital Pain as a Result of Physical Trauma, Paragraph 1

I stopped. I was in the middle. I could see between the front seats. There was something coming at me. Terror gripped me. It passed. I realized it was the road bathed in the low light of headlamps. We were moving down its path. I was grateful. It was piercing the darkness. Who was at the wheel? All I could see was the dashboard. It was smooth. It was finite. It seemed to be made of wood. It was burgundy. From the backseat, I suddenly felt its hardness. It was frightening me. Just as suddenly, I was soothed by the smoothness.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 19, Interpreting Religious Symbols, Paragraph 4

She thought they were going to help her but they helped themselves to her purse. It's not always so easy, though: three men were robbed at gunpoint not far from here. You would never expect it, because it's such a nice place. Well, after I heard those stories, whenever I'd walk up and down this street late at night, and a car was passing, I would pretend to be entering the next townhouse. Nothing ever happened to me though; I'm not afraid; I'll walk you as far as you're going."

– Title 1, Regarding Peaches and Bananas, Part 2, Section 10, Exercising Chastity, Paragraph 3, Clauses 9-14

I noticed the color of the blanket. I asked her what she thought the color was called. She said it was burgundy. I said, "Yes, that's what I was thinking, but I'm never sure of myself. It's such a strange name for a color, don't you think? It's kind of reddish-brown, like mahogany - but that's named after a tree, so we know exactly what kind of color it is, because of its wood. But Burgundy is a region in France. I don't understand why we've named a color after it - especially when that color seems to be sometimes more grayish than mahogany, but sometimes more like purple. It's a very tricky color. I suppose that's what Burgundy was like. I seem to remember it was always a very tricky region. The Burgundians were some sort of...different Germanic tribe. They were...Arians or something like that. Weren't they the ones who gave Joan of Arc to the English?"

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 7, The Seventh Day, Part 1, Strength & Security Sector Reform, Section 1, Spending the Night with a Lover, Paragraph 3

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na pistolet: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na pistolet wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

"Where's Sergeant Kline?" asked Patsy, returning the gun.

"Detaining the other one."

– from “A Cop Named Patsy,” a funny story featuring an honest cop

The man obeyed. The helmet came off his head. Tatum was not surprised. It was Uzumaki.

"I came as soon as I lost your signal."

"You've been tracking me."

Uzumaki motioned towards the body. "Is he dead?" Tatum nodded. "It's better that way."

"Start talking."

"The woman and the child: are they safe?"

"You should be more concerned with this gun."

"I apologize, Ms. Read. This was bad luck."

– from “Dirty Manga People Are Disgusting,” a spooky story featuring a lesbian detective

The officer pulled Clark out by his arm. Holding him close, he lowered his gun. Shephard crept forward. He asked Clark if he were alright.

"It's my pants I'm worried about. They'll never be clean again."

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story featuring a frank discussion of what to do with a smelly camel

Shephard looked around. Pepsi held the policeman's pistol-her arms stretched out, a look of unmitigated shock plastered on her face. Everybody held his breath. After a moment, the policeman took back the gun.

Shephard murmured, "Nice shot."

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story featuring a lot of sand

"Don't be gullible. You think they don't have a tap on me?"

"Do you want to be embarrassed or dead?" Clark took out the phone. He decided to call his sister. "Tell her," said Shephard, "we were being chased by a gun-toting imam."

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story set in the desert

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na pistolet: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na pistolet wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

FLETCHER: Trouble. The Tahitians were already upset. They hadn't been given any land when the island was divided, not to mention the fact that some of them were being beaten. Naturally, they started plotting. What they didn't take into account was the fact that To-ofa-iti, the blacksmith's new wife, was not complaining. The blacksmith was important. That made her important. She started singing a song, the words of which went, "Why does black man sharpen axe? To kill white man." When Fletcher Christian heard that song, he grabbed his musket, ran to the Tahitians, charged them with their crime, and pulled the trigger. The gun misfired. Two of the men ran; the rest protested their innocence. They begged for a chance to take care of it. They decided they should try to poison To-ofa-iti's husband. He didn't fall for it. He was too smart. Ultimately, one of the Tahitian men pulled a pistol on him in the presence of his wife. Again, the gun misfired. The two of them started grappling on the ground. Who knows who would've won? To-ofa-iti, however, was not about to take chances. She picked up the pistol with her own two hands and bopped her husband squarely on the head.

ALICE: She killed him?

FLETCHER: Eventually. Things were deceptively quiet for a few weeks. It didn't take long for judgment to fall upon the poor blacksmith. The Tahitians shot him down like a pig. Ironically, that's what the other mutineers thought they were doing. Being scattered all over the island, each man heard the shots and naturally assumed that somebody was hunting. Most of them found out too late that they were the prey.

ALICE: How many of them were killed?

FLETCHER: On that day, now known as Massacre Day, five of the original nine mutineers were fatally shot. Fletcher Christian was next. He was standing in his garden. Both of his hands were on his spade. He looked up at the sky and smiled. He never saw it coming. They shot him right through the heart.

ALICE: How did the others survive?

FLETCHER: Jackson was shot through the neck but he lived.

ALICE: Incredible.

FLETCHER: It's a miracle. Ned Young slept through the whole thing. The women didn't want to wake him. They all liked him and they didn't want to see him get hurt, so they stood around his hut and guarded him. Eventually, though, even he had to get his hands dirty. The women wanted revenge on the Tahitians for killing their husbands. After Ned's consort chopped off the ringleader's head with an axe, he was made to go and shoot the last remaining rebel. That was the end of the bloodshed - not counting when he and Jackson got Quintal drunk and murdered him.

ALICE: It's so barbaric.

– ACT I, lines 616-625

FLETCHER: It was tough. They didn't have many farming tools. In fact, all they had was a broken shovel. They did have some hammers and some crowbars. They used that to bore a hole through a rock. They put their gunpowder inside and blasted themselves a cistern. They were lucky that the ship's armorer was part of their crew. He could use the ship's bellows and the anvil to make new tools. Unfortunately, soon after they got there, his Tahitian consort fell from a cliff and died - apparently while she was gathering birds' eggs. It didn't take long before he was threatening to leave unless they allowed him to take one of the Tahitian men's wives. Nobody was very happy about that, but he was the blacksmith. They couldn't afford to lose him.

– ACT I, line 612

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na pistolet: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na pistolet w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

"Please," said Proctor. "I don't know what's going on. It has nothing to do with me. I swear. If you leave me I won't be able to protect you. It'll drive me crazy." Elizabeth wasn't listening. She started climbing into the cab. Proctor stopped her. "Take this," he said. He offered her a gun. She took it.

– from “We Need To Talk,” a mystery story featuring a life model put in a weird position

I guess you can blame the fact that we were two sets of triplets, you know. People thought that was like a sacred thing. A sign from God. Two sets of triplets on opposite sides of the war. Who better to sort out the whole thing. Make it easy. What do they call it. A trial by fire. Fire from our guns. I thought it was an idea. I don't know. It made sense.

– from “The Testament of Publio Orazio,” a horror story without a lot of screaming coming straight out of Roman mythology

Proctor put back the letter. It didn't mention his name. He looked around. The wall was gleaming. He went to it. He touched it. Wet paint. He looked around. There were specks of red on the floor. Blood. There were more specks. Leading towards a door. Proctor pulled his gun. He went to the door. He opened it. A bathroom. Proctor turned on the light. A body in the tub. Floating in a pool of red. John's husband.

– from “We Need To Talk,” a mystery story featuring an artist's model put in a weird position

Proctor tried to reach Elizabeth. She wasn't picking up. Neither was her sister. He kept trying. He walked all the way home. He went straight to the parlor where he kept his gun. He opened the drawer. It was empty. He heard the hammer cocking back. It was next to his head.

"Looking for this?" asked Bob.

– from “We Need To Talk,” a mystery story featuring a former flame put in a weird position

Problems arose when a new development was begun at the western end of Profile at Login Road. That particular section of Login had fallen under the purview of City Rural Route 15 as the result of a union grievance involving guaranteed work-hours. Never mind that the rest of City Rural Route 15 was ten miles away.

– from “Wrong Again,” a success story that isn't factual and yet is true, since the details are fictional

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Pistolet: Spis Treści

Kolokacja Pistolet w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Pistolet."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na pistolet który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "pistolet." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Martwa natura, Patriarchat

Ojciec mówi, że ojciec wie najlepiej

Na celu promowania demokracji, silny musi opróżnić się jego siły. Słaby musi być przyznany szansę na rozwój siły. Nie możemy wymusić koniec patriarchatu. Takie postępowanie po prostu utrwala feudalizm pod inną nazwą.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży