Nagłówki MichałaPrzyszłość

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Przyszłość, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Słownik Angielski już nie będzie ci potrzebny kiedy uczysz się angielskiego we własnym zakresie Bielsko-Biała styleIkona słownika

Mam wiarę w pojęcie podtrzymywania angielskiego jako międzynarodowy język dla świata. Nie cenię męczącego programu w jakim angielski jest przedstawiony.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Majkel's Inglisz: Słownik Polsko AngielskiPointer

Fetysz oznacza powszechnie używane słowo, które odpowiada na pytanie: "Dlaczego?"

Najczęściej używane słowa które po angielsku reprezentują typowe fetysze

Ze sztuką dla kobiet pomagamy położyć kres molestowaniu seksualnemuZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Na przedostatni weekend czerwca 2011 r., pojechałem na wsi w Pensylwanni na spotkanie Stowarzyszenia Naturistycznego. Następnego dnia poleciałem do Europy. Przed koncem tygodnia spotkałem niespodziewanie inną naturystę, kobietę, która jakby była przeznaczona towarzyszyć mnie podczas zwiedzania wielkich europejskich ośrodków naturystycznych.

Jako artysta zainspirowany przez młodą kobietę walczącą z samooceną i bulimią, akceptacja ciała zawsze zajmowała poczesne miejsce w mojej estetyce. Odkrywając niedawno naturyzm i jego mantrę akceptacji ciała w Stanach Zjednoczonych, byłem chętny do odkrywania styl i filozofię klubów naturystycznych i piękność wokól naturystycznych kempingów w Europie. Los mnie rzucił najpierw w kierunku Bielsku-Białej. Tam gdize Gosia mieszkała.

Jako Amerykanin, ja byłem pełen optymizmu i pewności siebie graniczącej z brawurą. Byłem gotowy do wypalania kół z samochodu, którego dopiero kupiłem i przed koncem tak właśnie się stało. Jako Europejczyk, ona była ostrożna i nieufna. Musiała się upewnić, że klimatyzacja działała. Działało. Jeżeli właściwym sposobem złamane pokrętło kręcono.

Zrób dla innych to, co chciałbyś by zrobili dla Ciebie. Ale jak zdecydować co chcielibyśmy żeby ktoś zrobił, jeśli nigdy nie mieliśmy okazji wejść w czyjeś buty? Jeśli nigdy nie zostałesz porzucona przez matki, jak mamy traktować kogoś, kto był? Ktoś, kto widocznie nieustannie cierpi z tego powodu? Ja z Gosią mieliśmy 46 dni i 10.000 kilometrów, aby spróbować wzajemnie buty drugiego. Mieliśmy jeden samochód i jeden namiot, w których mogliśmy usłyszeć nawzajem naszych słów. Nauczyliśmy się współpracować. Zaczęliśmy się uczyć jak słuchać.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 34
2011-08-22
 3༜25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Koad Ar Roc'h

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Neant Sur Yvel, France

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Przyszłość

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo przyszłośćw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa przyszłośćpo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na przyszłość znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na PrzyszłośćGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "przyszłość."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "przyszłość."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na PrzyszłośćGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na przyszłość jest angielskie słowo future.

The word futureis fetishized to mean a vague kind of inevitable adversity that you can't prevent but that you can somehow ameliorate by worrying about it in the present. It is also a time that represents the set of circumstances not yet come into being but which are expected one way or the other. It also refers to a kind of artifact related to these circumstances.

Tłumaczenie w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na przyszłość w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. You need to start saving. You need to start thinking about your future.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. Nobody on Earth can predict the future.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. Don't forget to include any future payments you expect to receive.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "przyszłość."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "przyszłość."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "przyszłość."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "przyszłość."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Przyszłość w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Przyszłość: Spis treści

Przyszłość po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "przyszłość."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Przyszłość."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "przyszłość" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na przyszłość," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na przyszłość: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na przyszłość w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #6966

i didnt know the future. thats why i lived for the big score. i thought money could get me peace of mind. comfort. stability. satisfaction.

Sprint "Iphone" Case

23 December, 9:21 PM

Frame #2932

pandora says i need to stop thinking about the past. i told her its the future im worried about. these farms are gonna cause a war.

JC Penney

28 August, 4:04 PM

Frame #2860

twitter swears on his anonymous biological mothers future.and.possibly.current grave .those were not my pants. i took somebody elses..

Chase Credit

28 August, 11:12 AM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na przyszłość: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na przyszłość wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

Perhaps someday that city will grow to the very edges of the Hellas plain, measuring the whole two thousand kilometers of the basin's diameter. It would be the greatest city in the solar system. Or, perhaps, the city will be completely abandoned, once the hydrosphere threatens it with flooding. It may depend on what you choose to do, my child. The future of Centropolis hangs in the balance - there is no doubt about it. The city's founders never imagined a day when the atmosphere would reach one thousand millibars, and yet, your great-great-grandfather, Hitler Panzer-Tank, was the first governor to go outside in the light of day without his suit and breathe normally with an oxygen tank.

Verse 10 from the chapter called Childhood

There was still a small crowd of people near the entrance to the club. Jesus had no idea who those people were, but, nevertheless, trying to approach his prey at that point would've been suicide; Jesus had no way of knowing how many random people knew him as that guy whose father sells books - "you know, his father's that crazy guy who talks to himself," they would've told the police. Besides, the Krupnik would've seen his face, and, having seen his face, Jesus would've been compelled by all sense of self-preservation to kill the man. That was not an option: Jesus was not prepared to kill anyone; he was not a murderer; he was a poor man. Jesus waited. The future brother-in-law showed up. "Shit," Jesus said. The two of them were leaving together; that made things very difficult.

Verse 611 from the chapter called Adolescence

The host nodded. "Ano, ano," he said. "A while back," said the host, "Hitler Panzer-Tank the Third came with his family to the Czech Republic for the groundbreaking ceremony of a new Trappist monastery that he is helping to build not far away from here. Now, you might ask: why is Hitler Panzer-Tank the Third paying for a new Trappist monastery in the Czech Republic? That makes no sense. But it makes perfect sense if you realize that the richest man on Earth was courting Rome, so that, in the future, when he unveiled his plan for the invasion of Mars, they wouldn't say a word of criticism."

"That probably has to do with other things."

Verses 329-330 from the chapter called Bohemia

"It's not about our careers," they probably said. "It's about the future of the political left!"

Verse 133 from the chapter called Security

How naïve I was in those days! How innocent and well-intentioned! How awash in guilt and pride! How forgiving! How excited and full of love! How desperate and yearning! How hurt! How sad, empty, and alone! How penitent! How in need of someone's love, understanding, encouragement, and support! How basically isolated! How impatient! How surrounded by lust! How conscious of my own duty! My own impossible duty! My destiny! My oath! My future! My life! On Mars!

How unprepared.

Verses 324-325 from the chapter called Vows

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na przyszłość: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na przyszłość wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

NIKE: Exactly: that's why I'm pulling out of tissue. Nobody wants to invest in futures anymore.

ANDY: Yeah, well, I'm gonna wait till it falls under sixty.

NIKE: Hey, nice try - but it's gonna come back to haunt 'cha.

ANDY: Aw, who cares anyway: it's all artificially buoyed nowadays.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 12, Understanding Humor and Ridicule, Paragraphs 14-17

As for the future between me and Indiana, I will keep you informed. I have no idea what will become of us.

If there is to be a future, I will stay here and make my presence felt. If not, I will return home as soon as possible.

So, in the meantime, dear sister, keep yourself beautiful, and as free from sin as possible.

Yours in Christ, Church, et cetera,

Andrea Stewart

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 7, The Seventh Day, Part 1, Strength & Security Sector Reform, Section 2, Facing a Choice, Paragraphs 25-29

"The day of Luca," she said, "is very important for Hungarians too. On that day, the girl can guess what will be the job of her future husband. We would use the lead in the backyard - how do you call it? Casting? We would cast the lead in the backyard, and the shape of the lead will tell you the job of your future husband.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 21, Giving and Receiving a Look, Paragraph 2, Clauses 1-3

Warfield, the future Duchess of Windsor in that adaptation of her memoirs. I'm sure you've heard absolutely nothing about it: the production was terrible and closed after a few weeks. Ms. Christie was not to blame, but since her future seemed to depend on the success of this production, and because it's so difficult for anyone to look good in a bad show, during my entire stay with her in Hampstead, she was in a constant state of fluster.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 11, Guidebooks, Paragraph 5, Clauses 6-10

Khrushchev was obsessed with agriculture for his entire political career. He sent Brezhnev, his future successor, all the way to Kazakhstan to supervise an experimental program in cultivation. He sent thousands of workers to Siberia so that they could develop millions of acres of untouched land. And for what? For nothing: they were all failures. But that was his dream. International communism was not as important to him, in my opinion. I think the obsession began when he was a young man, in his twenties, when his first wife died in a famine. And the irony is, before the war, he helped Stalin practically destroy agriculture in the first place, with all their collectivization schemes. That's certainly one thing he decided not to mention when he made his secret speech. Because he was very interested in reform, and he used that speech to disgrace his rivals - but he loved Stalin.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 27, Penetration, Paragraph 99, Clauses 2-12

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na przyszłość: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na przyszłość wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

"My liaison with the Manga People, a certain Captain Hoopz, claims somebody, perhaps this so-called Admiral Flava Flav, is running an extortion racket. If this story were to break, the Hentai Manga League would face investigations. Our more zealous legislators would try to tamper with the leadership. The Federation would threaten to suspend the all-lunar series. The extent of the possible damage is vast. Imagine how many fewer customers your prostitutes would have."

– from “Dirty Manga People Are Disgusting,” a spooky story set in a future where people are still marginalized

The voice on the radio zipped, "Shaq kicks off the side of the small hill. He leaps into the air. The ball bounces off the far wall. Shaq reaches back. He scoops up the ball. He tosses it into his other hand. He stuffs it into the crater. The buzzer sounds. The Blackguards triumph eleven balls to ten! It's victory for Sams Town!"

– from “Dirty Manga People Are Disgusting,” a spooky story set in a future where people are still marginalized

The man translated. "She says she welcomes you." The dirty Manga sat at the opposite end of the desk. Its jawless mouth flexed like a wet vagina-the only difference being, this thing was full of teeth.

– from “Dirty Manga People Are Disgusting,” a spooky story set in a future where people are still marginalized

The man was getting close. Tatum tried again to push her arm through the sleeve. It was stuck again. She pushed harder. It refused to budge. Tatum clenched her teeth. She pushed as hard as she could. She thought her arm was going to break. Tears welled in her eyes. "I can't," she thought. She looked down. The man was less than ten yards away. She had to do it.

– from “Dirty Manga People Are Disgusting,” a spooky story set in a future where people are still marginalized

"She could have orchestrated the outage."

"To what end?"

"Your friend is dead. Neal, this dirty Manga is involved. At the very least, we ought to talk to her. I want to know what is going on-why she stole the PDA."

"That makes two of us."

"Where does she live?"

"Pf Chang."

"Let's go."

– from “Dirty Manga People Are Disgusting,” a spooky story set in a future where people are still marginalized

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na przyszłość: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na przyszłość wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

MS. JACKSON: I've been very happy with your service. You've become absolutely indispensable to this venture. Should you choose to continue with me far into the future, I would be most grateful. I already consider you a part of the family. If you should ever have the desire and the opportunity and the willingness to formalize that relationship - sacramentally speaking - I mean that in the fullest sense of the term - even if that requires a certain individual to confirm himself into the Catholic faith - I want you to know that you would enjoy my full support. I mean, namely, that, if one should be so lucky to have you for - I mean, if I should be so lucky to have - that is, I suspect you would find me a better mother-in-law than you have an employer. It's not that I pry. I've realized that - I'm not completely off the mark, am I?

KOKOMO: No. I simply never imagined I was so-

MS. JACKSON: Clearly it took me a while to - anyway: that's that.

KOKOMO: Thank you.

MS. JACKSON: It's incredible how much you remind me of me when I was your age. I too was filled with confidence. My family recognized my strength and valued it. I consider it my duty to strengthen others. May I confide in you?

KOKOMO: Yes.

MS. JACKSON: What I want to tell you isn't easy for me to describe. You have a right to know. I became pregnant with Fletcher before I was married. It took pressure, if not outright coercion, before Grey Goose finally agreed to wed - even though he had always talked about it as if it were a sure thing. I've never understood why it had to be like that, but I feel it's been at the root of most of the problems we've had. I just wanted you to know so that you could be careful.

KOKOMO: Thank you. I can't imagine how hard it must have been.

MS. JACKSON: Indeed. You see how long the pain can last. Be wary, child. Do not commit the same mistake I did.

KOKOMO: I won't.

– ACT II, lines 14-23

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na przyszłość: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na przyszłość w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

Grandmother got halfway through tossing her hand. She lifted her finger again. "It's funny you should mention St. Andrew. Cherry branches weren't the only things girls used. On St. Andrew's Eve, if a girl swept the floor with a new broom at the stroke of midnight, the dirt would reveal the face of her future husband. It would help if she were stepping on a piece of silver. On the other hand, she could also try looking up a chimney. That was my favorite. You had to do it naked."

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that may calm one's sense of distaste depending on your outlook

"You will go to the Nautilus," said Orbitz. He started removing Sara Lee's skin suit. She did the same for him. "When you get there I'll already be onboard." Sara Lee stopped. Orbitz stared mournfully into her eyes. He said, "When you get there I won't remember this. I'll look much younger than I do now."

Sara Lee turned. Orbitz's hands hovered desperately above her naked shoulders. "I knew it," she said. "You're from the future." Orbitz grasped her. He embraced her as hard as he could.

– from “The Death and Life of Captain Orbitz,” a science fiction romance dictated by my respect for Stanislaw Lem, if you know who that is

The whole issue was rendered moot when the first resident of the house in question decided not to put up a mailbox. He purchased a post office box instead. This pleased nobody. Especially not the clerks. The man got a lot of oversized first-class mail. The situation lasted years until the man finally moved out. His mother moved in. His mother received a lot of third-class mail. Half a tray of URGENT! URGENT! contest victories everyday. It was getting thrown out. The woman was horrified to learn that third class mail didn't get delivered to post office boxes. She put up her own box. A month before the Rural Mail Count. The count of all mail that would decide rural carrier salaries for the foreseeable future.

– from “Wrong Again,” a success story inspired by fact, though the details are fictional

Grandmother shook her head. "There was yet another way. Do you see how desperate girls were when I was young? On the feast of St. Lucia, a girl could take a bite from an apple. If she took a bite every day, making sure she took the last one on Christmas Eve, she could see her future husband.

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that might help overcome one's sense of discomfort depending on your outlook

A quiet corner. A back alley. By the harbor. An ocean liner. The continents from space. Looking through a glass of water. A wildfire. A man on horseback. Surrounded by horses. Galloping. Going to a horse show. Dressage. Austria. Rich people. Descendants of nobility. Peasantry. Young people. Their future. Uncertainty. Old folks. The sky. The phasing of the moon. A crescent. Smiling fortune. Powerful people. Success. Happiness. Envy.

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that might ease one's sense of distaste depending on your outlook

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Przyszłość: Spis Treści

Kolokacja Przyszłość w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Przyszłość."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na przyszłość który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "przyszłość." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Św. Sebastian

Symbol siły i protestu

Sebastian był członkiem gwardii pretorianów rzymskiego cesarza, który miał czelność uczyć wartości chrześcijańskie w czasie pracy. W Stanach Zjednoczonych, skąd pochodzę, istnieje wśród żołnierzy amerykańskich tradycja brak udziału w polityce, przynajmniej kiedy się nosi mundur. Ja myślę, że mężczyźni i kobiety w mundurach, którzy nie głosują lub nie wyrażają publicznie swoje polityczne poglądy zachowują się idiotyczne albo są zastraszeni groźbą kary od przełożonych. Tak czy inaczej, są rzezańcy. Moim celem w tworzeniu Serię Swiętego Sebastiana jest umieścić ciało i twarz prawdziwego żołnierza na pierwszym planie. Dobry żołnierz stawia swoją misję przed samym sobą. Często kończy się martwy.. Prawdziwy żołnierz rozpoznaje złą misję kiedy go widzi i nie boi się to powiedzieć. Święty Sebastian nie był krową, pomimo to, że mądrzy ludzie chcieliby nam przekonać inaczej. Święty Sebastian jest patronem wszystkich manifestantów, którzy napotykają strzały motłochu za to że mówią głośno.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży