Nagłówki MichałaSystem

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

System, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Matury - Angielski - te słowa nie będą ci niepokoić kiedy uczysz się angielskiego we własnym mieszkaniu Bielsko-Biała styleIkona słownika

Wierzę w potencjał uchwalenia angielskiego jako wspólny język dla świata. Nie doceniam nieciekawego systemu w którym angielski jest nauczany.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Majkel's Inglisz: Słownik Polsko AngielskiPointer

Fetysz oznacza powszechnie używane słowo, które odpowiada na pytanie: "Dlaczego?"

Najczęściej używane słowa które po angielsku reprezentują typowe fetysze

Zachowania pasywno-agresywne zastępujmy sztuką dla kobietZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Pod koniec mojego pierwszego tygodnia w Europie w 2011 roku, nie tylko kupiłem samochód ale i też poznałem kobietę, która pózniej towarzyszyła mnie na 10.000 kilometrową wędrówką po kontynencie europejskim, jeżdżąc tym samym uszkodzonym samochodem który kupiłem, i dzieląc się tym samym małym namiotem z Walmart, który przyniosłem ze mną na samolocie.

Przyjechałem do Europy udokumentować ludzi praktykujących naturyzmu. Wstępnie ustaliłem spotkanie z nudystem z egiptu odwiedzającym Europę i było też w planie jakieś zgromadzenie paneuropejskie co odbywało się w Chorwacji. Zorganizowałem dla siebie asystent który miał mnie towarzyszyć i pomagać w czymkolwiek potrzebne, ale kiedy jej paszport został skradziony w nocy przed planowanym wyjazdem, plany poszły przez okna. Zdecydowałem się na coś mniej ambitnego. Chciałem odwiedzić saunę reklamowana dla naturystów w Bielsku-Białej, co znalazłem w Internecie. Kiedy tam dotarłem, spotkałem Gosię.

Chociaż urodziłem się w Europie, byłem wychowywany od najmłodszych lat w Stanach Zjednoczonych, mieszkając w różnych stanach jak Nebraska, Ohio i Connecticut. Uczono mnie amerykańskie wartości i zobaczyłem rzeczywistość z amerykańskiego punktu widzenia. Ona urodziła się i wychowała się na wsi w Polsce. Poszła do pracy w najbliższym mieście. Najbliższe duże miasto wydawało się centrum świata. Amerykańska perspektywa nie była czymś, co mogła kiedykolwiek spodziewać że zobaczy.

Nigdy nie byłem żonaty. Nigdy nie byłem rozwiedziony. Nigdy nie miałem dzieci. Nigdy nie straciłam dzieci. To nie oznacza, że nie mogę próbować zrozumieć kogoś, komu tak się stało. Słuchając Gosię podczas naszej podróży po Europie zacząłem rozważać jej potrzeby tak, jakby były moje własne. Może nie byłem w stanie zaspokoić wszystkie te potrzeby, ale nieraz udało mi się zamknąć gębę i umieścić swoje własne potrzeby na boku, jeśli była taka potrzeba, przyjamnie na 10.000 kilometrów. Wszyscy musią być wysłuchani i to jest jednyna potrzeba, którą wszyscy mamy obowiązek zaspokoić. Gdy ktoś modli się do innego człowieka, jako człowieka masz obowiązek słuchać. Ludzkość musi zacząć uczyć się tę umiejętność zanim będzie za póżno.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 37
2011-08-25
 6༜25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Camping de la Lèze

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Gaillac-Toulza, France

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo System

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo systemw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa systempo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na system znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na SystemGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "system."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "system."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na SystemGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na system jest angielskie słowo system.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na system w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. It's not just one or two people, it's the whole system that stinks.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. Our ridiculous system that encourages competition over cooperation is what's driving this country to ruin.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. Muszę jeszcze wymyślić trzecie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "system."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "system."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "system."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "system."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "system."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na System w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na System: Spis treści

System po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "system."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "System."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "system" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na system," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na system: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na system w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #3420

the youtube is the greatest machine built by man. we can use it to settle the solar system. a man can live in his own car and take it to pluto.

Chase Credit

6 September, 1:19 AM

Frame #4755

the cops say the tunnel intersects with the sewer system. mcdonalds couldve come up anywhere he wanted.

Sprint "Iphone" Case

12 October, 9:55 AM

Frame #22

timbo - i read you loud and clear. thanks for the late xmas present. i think i asked for a hg entertainment system but this is better.

Justin Bieber

26 July, 10:30 AM

Frame #4901

i wonder if the wells fargo crossed paths with the research ship. i should check the automated information system. they must be transmitting.

Sprint "Iphone" Case

2 November, 7:54 AM

Frame #4995

im accessing the automatic identification system. there arent many ships in this area. but i might get lucky.

Sprint "Iphone" Case

5 November, 3:13 PM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na system: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na system wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

Then the big one came: the one that made it all possible: the people who put the first man on Mars: the company that financed the first expedition: Yariba Corporation, based in Tokyo. They sent three vice-presidents! Then the chairman of the board! Then all Class-A stockholders got a free trip. They patted themselves on the back. The news organizations took a group photo. Then they announced their largest endeavor yet: an integrated power and irrigation system for the entire planet. It took years, but they did it. They bought materials and fuel, diamonds and robots. They made contracts. They traded companies with other Martian conglomerates, and, finally, under contract with SIS (Secure Interplanetary Shipping), by the license of the United Nations Organization, Yariba Corporation transported the first nuclear bomb to Mars.

Verse 7 from the chapter called Childhood

I know the lure of success. I feel the pressures of domination. That farmer who sows rye in every field is not a victim. Nor is he some kind of scab. He is a player in a game with no teams, and he deserves no one's pity or awe or respect any more than the rest of us do. Your father always had to win. He would go and cry if he lost - every time. Once, your great-grandfather held a race for the boys and girls. Jesus was distracted for some reason; he missed the starting gun. His first reaction, unfortunately, was to complain. Realizing that the race had already started and wasn't going to be stopped, Jesus went for it. He went as fast as a young boy could, just so he wouldn't have to bear the shame of coming in dead last. He was beaten by a girl. She received first prize and Jesus received second. He was infuriated. Second prize was obviously inferior - too inferior. First prize was an electronic game system. Second prize was a fancy pencil sharpener. Jesus went and cried, not realizing that the prizes were personal: they were designated. Nor did he realize that the girl's family was rich, and his family was, in comparison, very poor.

Verse 150 from the chapter called Childhood

"Sacha has been a friend of mine since childhood. I remember when we were eight years old," she said, "and he gave me his shoes." She laughed. "He gave me his shoes! They were really expensive. They were those very fashionable athletic shoes that all the boys wanted - 'Pneuma's they were called. My father wouldn't buy them for me because he said little girls shouldn't wear shoes like that. They were full of air. They had some kind of special air chamber system in the sole. That was a bunch of baloney, but they were supposed to make you jump higher. Anyway, Sacha let me wear his shoes one day when we were playing soccer on the Mall. And you know what? I tore them," she said, giddily rolling her head about. "I tore his brand-new shoes - oh, it was so awful! The special air chamber system was ruined. I thought he was going to be so mad." She smiled. "He wasn't." She shook her head. "He wasn't mad at all."

Verse 692 from the chapter called Bohemia

Jesus's seat in the Presidium, with or without the rank of Brigadier General, had been guaranteed by the fact that so many people (that is, members of Jesus's Confederation) had contributed so much (that is, the rest of the laundered money from the vaults of Tokyo-Mitsubishi Ginko) to Jesus's personal war chest, with which he had raised his private armored brigade of Lower Silesian riflemen, who were only Lower Silesian in name. Jesus had accepted volunteers from all across Europe: women and men who were drawn by Jesus's personality, who were talented, who didn't have anything against the Church, who desired glory and riches, power and the thrills of battle, who wanted to wage war against whatever the hell it was on Mars, be it Revolution or tyranny or misbegotten government, and who didn't want to taste the fact that they were fighting for oil interests as they gobbled up whatever the hell it was that they were going to have for themselves. Jesus knew what it was that they all wanted. They all wanted what everyone knew - or, at least, believed - that Mars had to offer: a large piece of the richest pie. They didn't realize that Mars had abandoned itself to the outer edge of the inner solar system for a very good reason (and the pie had long since cooled).

Verse 63 from the chapter called Vows

Perhaps someday that city will grow to the very edges of the Hellas plain, measuring the whole two thousand kilometers of the basin's diameter. It would be the greatest city in the solar system. Or, perhaps, the city will be completely abandoned, once the hydrosphere threatens it with flooding. It may depend on what you choose to do, my child. The future of Centropolis hangs in the balance - there is no doubt about it. The city's founders never imagined a day when the atmosphere would reach one thousand millibars, and yet, your great-great-grandfather, Hitler Panzer-Tank, was the first governor to go outside in the light of day without his suit and breathe normally with an oxygen tank.

Verse 10 from the chapter called Childhood

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na system: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na system wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

ANDY: So am I part of the system or what?

NIKE: No, not at all: the system is subject to weather: and you're a weatherman like me. But here's the difference: you give it more respect than I do.

ANDY: Well, I can drink to that.

NIKE: To respect?

ANDY: Cheers.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 11, Talking Politics, Paragraphs 48-52

NIKE: Exactly: to be 'liberal' you have to be part of the system.

ANDY: So what am I? if I'm not a subscriber?

NIKE: You, my friend, are a simple harmonic oscillator.

ANDY: Oscillator? Is that some convoluted way of calling me a flip-flopper?

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 11, Talking Politics, Paragraphs 41-44

They were able to use the defendant's argument against her, and turning their judgment on her - even though hers was not the burden of proof - they decided how lovely and just it would be to drown her defense to death by inundating their own decision with frivolous remarks. Mindful of nothing but their own supremacy, the opinion of the Supreme Court seems to be, without question, a comprehensive network of sweeping proclamations and inappropriate accusations, undeniably interspersed here and there with a ridiculous supposition and irrelevant predictions - all couched, unquestionably, in the most superfluous and grandiose verbiage - that serves irrefutably to obscure its own hollowness and its lack of any rational argument, which, thanks to the genius of our Federal system, has incontrovertibly worked a deep and scarring hardship on our tradition of jurisprudence.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 17, The Role of the Judicious Mind, Paragraph 3, Clauses 1-2

"There is a new order in the world," she said. "It is marked by freedom. Not rights - I don't mean freedom like liberty: that is something different. I mean power and opportunities. When we were young, our destinies were controlled by things bigger than us: by war, by systems; there were new technologies - these things were controlling the society, so even things like social movements were controlling us, the individuals - even though we didn't know it. And this was true for everybody: West, East, man, woman; these movements were migrations; they were political. It was different in the East: it was more obvious. It was harder. It was like living in suspension. But now: that world has reconciled itself: not only the systems, but the technologies. They are all there; they are all developed. They do not seem like they can really change things more than they have already changed them.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 30, Presenting Oneself to a Potential Husband, Paragraph 3

The subject of my latest vision - although I really should not call them visions: my experiences involve the entire sensual organ system. They are not limited to eyes or ears or the touch. They involve my entire organism, from the feeling of the ground underneath my feet, to the involuntary fancies of the mind's eyes.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 1, The First Day, Part 1, Victory & Calendar Reform, Section 5, Inflammation of the Loins, Paragraph 1, Clauses 1-3

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na system: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na system wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

Carmina shook her head. "I'm not going into the water." Ferrari found all the broken oars. When night fell, he lashed them together and crawled over the side. Holding onto the ladder, he slipped his makeshift raft into the sea. Carmina climbed aboard. Shoving off, Ferrari kicked his way toward land.

– from “Italy Sucks and Has Sucked For A Long Time,” an adventure story featuring the system as it still stands

"It's probably limestone. You didn't look at the probe's hydrology file?"

"I saw the chronometer," said Do. "It says we've been traveling for almost one million years."

Tae laughed. "That sounds like a while."

"If you ask me," said Do, "gene therapy was only yesterday."

– from “How Tae & Bo Took Over the World and Kung & Fu Didn't,” an apocryphal bible story set in an unknown solar system

They dropped the matter. Life continued. Bei and Jing stopped hiding. They would kiss each other in front of everybody. Tae and Bo encountered them on their walks. "They're happy," Bo would say. "That's good." Jing was growing a belly. Bei went around calling herself the father.

"It's obviously Kong's child," said Tae.

– from “How Tae & Bo Took Over the World and Kung & Fu Didn't,” an apocryphal bible story set in an unknown solar system

Nobody cared what Lorenzo did. When a cherry tree was chopped down in the Bishop's orchard, nobody suspected him. "Who would do such a thing?" asked the concertmaster. Ferrari shrugged. He had his own business next to the Honorable Carmina's litter. Every time she came to the Bishop's palace to hear a concert, Ferrari escorted her home.

"I would be your servant," he whispered.

– from “Italy Sucks and Has Sucked For A Long Time,” an adventure story featuring the system as it still stands

Ferrari might have walked away with his life. Instead, like a true Christian knight, he honored his commitment to his Lady. Breathlessly, Carmina was waiting. Together they crossed the mountains of Matera, shadowing the road south to Catanzaro. At port, they secured passage aboard a Venetian ship. The first mate claimed they were headed for Crete.

– from “Italy Sucks and Has Sucked For A Long Time,” an adventure story featuring a bad system

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na system: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na system wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

FLETCHER: I didn't really care for him.

GREY GOOSE: Tom the anesthesiologist?

KOKOMO: He was funny.

GREY GOOSE: Douglas the airline pilot?

FLETCHER: At least he wasn't a doctor.

GREY GOOSE: Joe the Gynecologist?

KOKOMO: He made me smile.

GREY GOOSE: What about the oral and maxillofacial surgeon? The computer information systems manager? You were nothing before me. I made you.

FLETCHER: Kokomo will have to wear a burqa for the rest of her life around here. This was a Sunday operation before he came and screwed it all up. Do you know why you kept getting looks in town? It wasn't what he did; it was what he said. He had everybody on Norfolk thinking you had hired the best piece of faffy this side of Hawai'i. Some of them thought that you were in on it - that you were behind it all.

GREY GOOSE: This is some kind of gratitude.

– ACT II, lines 451-460

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na system: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na system w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

On the bridge the life support system was already running. Orbitz turned on a monitor. He took out a small keyboard and typed, "Marriott, are you monitoring the ship's systems?"

A response appeared on the screen. "Yes, Rishi."

"Is everything functioning correctly?" typed Orbitz.

"Yes."

– from “The Death and Life of Captain Orbitz,” a science fiction romance dictated by my love for Stanislaw Lem, if you know who that is

The Amazon was not convinced. He wanted spies. He wanted somebody Orbitz could not resist. He asked for and received approval for an arousal profile. It determined that Orbitz's taste for the opposite sex tended towards the slighty exotic. His taste for men closely matched his own mostly human pedigree. Out of all Alliance staff members in the local database two scientists fit the profile perfectly. A human astrobiologist named Pfizer Microsoft and an astrolinguist of mostly Eridanian extraction pursuing a medical degree. Neither had according to their records any reason to be loyal to Orbitz. They had never met the man. The Amazon made sure. He first trotted Doctor Microsoft before a board of inquiry. The Astrazeneca listened as he vehemently denied being a Wiki-en. They said, "This is truth." Then the Amazon brought out the Eridanian. She had been born and raised in the Solar System. She had never visited her ancestral world. She was young. Innocent. Her skin beautifully tinged with blue. She said her name was Sara Lee.

– from “The Death and Life of Captain Orbitz,” a science fiction romance dictated by my love for Stanislaw Lem, if you know who that is

I wondered if she were right. Was it possible for there to be a difference between us? Were our generations so far apart? Were we not experiencing the same systems? Socialism, communism, capitalism, Christianity - were they not as powerful now as they ever were? Perhaps the influence was being overshadowed - by what? Our technologies were trite; our movements, nonexistent. What was my generation doing? Treading water? I took a puff of marijuana. It didn't matter. It was getting late.

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that may ease one's nerves depending on your outlook

People think they know me. They don't know me. Either way, you know, they have an opinion about me. Either I'm a hero or I'm a killer. Just a cold-blooded killer that manipulated the system. That's the stuff they hear, you know. They don't know the facts. I know the facts. I'm the one who killed my sister. I'm the one who has to live with it. I killed a lot of people. Do I feel sorry? I don't know. Should I feel sorry? I don't think so. That's getting into it. I should start at the beginning.

– from “The Testament of Publio Orazio,” a horror story without a lot of knives coming straight out of Roman mythology

By the time Captain Orbitz returned to Alliance headquarters in the Solar System two things had happened. First his DNA was found at a raided underground Wiki-en meeting place on Mars. Second and more importantly the longest-serving courier in Alliance history with a record 32 trips across branes was officially declared lost. He entered a singularity in the Cygnus Arm and two hundred fifty milliarc-seconds later his ship's quantum entangler had yet to respond. There were no sightings of him at any manned transit points in either Alliance or Alliance-friendly territory. No wreckage was found. The man like so many interstellar travelers before him had simply vanished into the two-dimensional fracas known as inter-brane space. This made Orbitz not technically the oldest man in the Orion Arm but its first born citizen. His long dead mother had given birth to him thousands of years ago. It made him a celebrity.

– from “The Death and Life of Captain Orbitz,” a science fiction romance based on my affection for Stanislaw Lem, if you know who that is

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na System: Spis Treści

Kolokacja System w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "System."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na system który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "system." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Martwa natura, Patriarchat

Ojciec mówi, że ojciec wie najlepiej

Na celu promowania demokracji, silny musi opróżnić się jego siły. Słaby musi być przyznany szansę na rozwój siły. Nie możemy wymusić koniec patriarchatu. Takie postępowanie po prostu utrwala feudalizm pod inną nazwą.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży