Nagłówki MichałaZaufać

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Zaufać, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Możesz uczyć się angielskiego - gramatykę też - we własnym zakresie - Bielsko-Biała style!Ikona słownika

Wierzę w solidność zatrudniania angielskiego jako uniwersalny standard. Nie cenię rutynowo usankcjonowanego programu w jakim angielski język jest przedstawiony.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Majkel's Inglisz: Słownik Polsko AngielskiPointer

Fetysz oznacza powszechnie używane słowo, które odpowiada na pytanie: "Dlaczego?"

Najczęściej używane słowa które po angielsku reprezentują typowe fetysze

Skierujmy pobłażanie w kierunku sztuki dla kobietZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Mój samolot wylądował w Polsce 20 czerwca. Miesiąc później byłem w Austrii. Dwa dni później, w Słowenii. Następnego dnia, w Chorwacji. Tydzień później, we Włoszech. Następnego dnia, w Szwajcarii. Następnego dnia, we Francji. Następnego dnia, w Niemczech. Następnego dnia, w Belgii. Następnego dnia, w Holandii. Wszystko w towarzystwie kobiety którą poznałem mojego pierwszego weekendu w kraju.

Nazwijmy to wypadek. Nazwijmy to boska wola. Nigdy nie miałem spotkać się z Gosią...gdyby nie przypadkowe przestępstwo pewnego człowieka...kolejne nadużycie spiętrzone przez człowieka na człowiek. Rabunek.Torebka wyrywana z pod rąk, w której był paszport. Kolejny atak na ciało ludzkie. Jeden ze złych zwyczajów społeczeństwa, z którą już od dawna walczyłem jako artysta działający na rzecz akceptacji ciała.

Jako Amerykanin, ja byłem pełen optymizmu i pewności siebie graniczącej z brawurą. Byłem gotowy do wypalania kół z samochodu, którego dopiero kupiłem i przed koncem tak właśnie się stało. Jako Europejczyk, ona była ostrożna i nieufna. Musiała się upewnić, że klimatyzacja działała. Działało. Jeżeli właściwym sposobem złamane pokrętło kręcono.

Nigdy nie głodziłem nie zasługując na to. Nigdy nie byłem systematycznie pobity przez rodziców. Ksiądz nigdy mnie nie pieścił w majtkach. Ale to nie oznacza, że nie mogę słuchać kogoś, kto przeżył takie nadużycię i to nie oznacza, że nie mogę próbować to zrozumieć. Razem z Gosią podróżowaliśmy 10.000 kilometrów razem. Spaliśmy w tym samym namiocie. Musieliśmy słuchać siebie nawzajem. Człowiek nie powinien potrzebować 10.000 kilometrów aby to zrobić. Powinniśmy być w stanie słuchać siebie wzajemnie bo tak chcemy. Powinniśmy być nauczeni to zrobić. Jeśli tego nie nauczono nam, powinniśmy się uczyć, jak to robić i szybko.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 44
2011-09-01
 13༜25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Village naturiste du domaine d'Enriou

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

St. Laurent-du-Verdon, France

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Zaufać

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo zaufaćw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa zaufaćpo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na zaufać znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na ZaufaćGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "zaufać."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "zaufać."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na ZaufaćGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na zaufać jest angielskie słowo trust.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na zaufać w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. We can't let these child abuse allegations come to light or else people will lose trust in our organization.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. We need the trust of the American consumer. We have to find somebody famous to endorse the product.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. The fact that you still don't trust me pisses me off. How long do I have to suffer under your unwarranted suspicion?

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Trust, but verify.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Relationships are built on trust.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "zaufać."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "zaufać."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Zaufać w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Zaufać: Spis treści

Zaufać po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "zaufać."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Zaufać."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "zaufać" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na zaufać," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na zaufać: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na zaufać w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #5524

lowes says i should trust costco. shes a good leader. and if she wants to get to the mainland. hes offering to do the job. if im not up to it.

Sprint "Iphone" Case

23 November, 10:32 PM

Frame #1130

if i find goldman sachs for chase i trust him to keep his word. i cant do that with lowes or nordstrom. even if i find the bohemian ill need leverage.

Kim "Kris" Kardashian

7 August, 9:13 PM

Frame #5751

the corporal says its hard to reach people on the radio from here. were surrounded by hilly terrain. i dont know why but i dont trust him.

Sprint "Iphone" Case

6 December, 4:49 PM

Frame #6484

were moving. if the map is to be trusted. we can take side streets all the way to glenalbyn.

Justin Bieber

23 December, 1:19 PM

Frame #4503

the imdb are fingerprinting mcdonalds. as if they dont trust his face.

Chase Credit

2 October, 9:21 AM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na zaufać: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na zaufać wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

"No, you don't: you don't want to hear about it - trust me."

Verse 958 from the chapter called Security

"'Truly,' said the girl, 'my skin burns - but how can I trust you?'

"The Wolf said, 'Look into my eyes and let me lick your face.'

"The girl was frightened. 'If I let you lick my face,' she said, 'my whole head will burst into flame.'

"'On the contrary,' said the Wolf, 'your head will burn if you don't let me lick it; that is to say, you must trust me.'

"'So be it,' said the girl. She got down on her knees and looked into his eyes. The Lonely Planet licked her beautiful face with his black tongue. Nothing happened - her face was wet, but apart from that, nothing happened.

Verses 190-194 from the chapter called Childhood

You don't understand - but you will understand, my child. Your father is far away, but he is close. He is with your mother in space. They are far away. They orbit the sun around Pluto. Their bodies are machines that never break. Their bodies are machines! Their heads have been transplanted! But their thoughts are with you: they are with you. They love you. God loves you. Zeus does not. He is terrible. Do not trust him. He took your mother's head. He destroyed your father's body! AAAAAAHHHH!!! Sometimes my mind spits bile: pure vomit. It feels like

Verse 8 from the chapter called Invocation

Jesus hoped that Stalin's position in the army and, more importantly, his famous association with the Confederation would convince the board of directors to let him do whatever he wanted. After all, the future of the ruling party was at stake. If knowledge of this bribery and arms smuggling were - God forbid - ever to become public, the party would die. Their hopes of slowly rebuilding trust with this new Prime Minister's 'government of experts' by the time the next parliamentary elections took place would be quashed.

Verse 132 from the chapter called Security

"I trust you more than anyone."

"Then why don't you believe in me?"

"I can't," she said. "The odds are against it."

"Then tell me, Zoe: what are you going to do?"

Verses 177-180 from the chapter called Vows

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na zaufać: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na zaufać wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

They were so careful as to seem casual. But they were not casual. They were deliberate. They placed me. They put me so high, so very high: right against her hip. I could feel her bone against my bone: my wrist against her hip - her strong hip, her proud hip, a child-bearing hip - oh what kind of hip was touching my hand? Could it be an honest hip? the kind I can trust? Or is it too fragile? close to breaking down? Is it? the bone? I pressed it. I pushed it, rubbing my wrist against it. I was communicating. I was saying hello. I pressed it again. What's your name, hip? Are you a good hip? I pressed it again, but this time, I held my pressure...then I let go. Then I pressed it again. This time, I held it even longer, and, when I let go, I waited. I waited for a while. And then, her hand responded. She gave me the answer. She said: yes! it's a good hip. Trust me: I know. Don't worry, she said. And she kept saying it. She was caressing my hand; she was barely moving it, but she was caressing.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 1, The First Day, Part 1, Victory & Calendar Reform, Section 13, Apprehension, Paragraph 5, Clauses 29-50

NIKE: You don't have to trust anybody, unless you're thinking about distributing some product.

ANDY: Well, what's the product?

NIKE: Mead.

ANDY: Mead?

NIKE: Spiced and unspiced, even sparkling.

ANDY: Mead?

NIKE: That's right.

ANDY: Spiced mead?

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 2, Introducing Male Friends, Paragraphs 48-55

At least your little joke blew over their heads, and I have not yet given you away; rest assured: I have no plans to do so, and I doubt that anyone will be perusing Liszt's biography any time soon. But honestly, their daughter's name is Olympia, the girl whose musical education they have entrusted to you. Ah, but they would never appreciate the joke anyway; well, Albert would: it's right up his alley - but for Indiana? It's far too intellectual. I suppose that's why you didn't tell me: you wanted me to figure it out for myself. Well, it certainly was amusing after Mother began relating the story, when suddenly, upon realizing the implication, my initial resentment at being left in the dark began fueling an irrepressible chuckle.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 2, Finding Yourself in A Situation, Paragraph 3

NIKE: Hey, they like a good deal when they see one.

LUKA: He thinks he is making a good deal; I tell him he is crazy.

NIKE: Luka and I are going into business together. We're partners, aren't we?

LUKA: Don't touch me.

ANDY: So what's the deal?

NIKE: Oh, wouldn't you like to know?

LUKA: It is stupid; you don't want to know.

ANDY: Well, I wouldn't be surprised.

NIKE: Oh, thanks.

ANDY: But I don't know whom to trust.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 2, Introducing Male Friends, Paragraphs 38-47

There is no way to describe that final climb, those desperate tries at freedom - con brio - tickling heaven - only to fall back into the deep. How could one begin to interpret that terrible cascade? that beautiful, but tragic fall that leaves us with nothing but yearning: that final, definitive chromatic scale, rising out of nowhere to reach something no matter what the cost or consequence. How tragic. How beautiful. Trust me when I say that I gave it my best. I wrapped up Chopin's first scherzo with full and appropriate dramatic gusto. It was very dramatic - believe me: Indiana was clapping so long, I had to bow twice. And she was my only audience: nobody else was paying attention. I don't think they could even hear me that well from across the house. But Indiana was enraptured, and that was all I could ever need.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 3, The Third Day, Part 2, Prayer & The Reformation, Section 13, The Role of Music, Paragraph 9

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na zaufać: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na zaufać wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

"There is no need to explain yourself to me." Tae kneeled in front of her. "I am your servant. I trust you."

– from “How Tae & Bo Took Over the World and Kung & Fu Didn't,” an apocryphal bible story featuring twelve people left to themselves

The announcer cried, "At six foot two, one hundred and eighty pounds, denizens of Sams Town, stand and recognize number forty-two, your power forward, Shaq." The crowd on one side cheered. The West African trotted loosely onto the court. Tatum huffed. This was one of the reasons she didn't enjoy watching professional sports. Athletes were always treated like prize-winning chattel.

– from “Dirty Manga People Are Disgusting,” a spooky story featuring two people who learn to trust each other

"What does it have to do with me?" asked Read.

"I need somebody like you to do a little independent research. Manpower is a luxury around here. I have a dozen or so informants on my payroll. Unfortunately, I don't trust most of them.

– from “Dirty Manga People Are Disgusting,” a spooky story featuring marginalized people

Tatum shut the door. She pressed the button to pressurize the chamber. The inner door opened. The man stepped to the window. He banged on it. The sheen of his visor gleamed. He pressed the button to depressurize. The inner seal began to close. Tatum stepped into its path. She couldn't block it forever. She would have to jam the door. Tatum unscrewed her helmet. She backed over the threshold. As the seal slid shut, Tatum positioned the helmet in its way. It stuck. It was holding. The motor strained. Tatum let go. The helmet budged. Tatum grimaced. It was too late. The helmet popped out. Horror took hold of Tatum's face. The seal was reestablishing itself. It would take moments for the air to clear.

– from “Dirty Manga People Are Disgusting,” a spooky story featuring two people who learn to trust each other

"Clark," said Shephard. "Do you mind watching TV for a while? I have something I'd like to discuss with this young, beautiful woman. I promise I won't be long." Clark squinted. He didn't want to go in. Shephard beckoned. "Remember: play nicely. If you have any problems, I'll be in the next room." Clark was too confused to argue.

Shephard turned to Pepsi. "Why do these boys trust you? What's your secret?"

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story set in a place most people haven't heard of

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na zaufać: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na zaufać wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

MS. JACKSON: Thank you.

GREY GOOSE: You can even sleep here tonight. As for tomorrow, I can't be sure. We'll just have to wait and see.

MS. JACKSON: What?

GREY GOOSE: You may be on the sofa bed for a while.

MS. JACKSON: You knew all along.

GREY GOOSE: You're not the only snitch on this island.

MS. JACKSON: I shouldn't have trusted those Australians.

GREY GOOSE: Men are all alike.

MS. JACKSON: Fill them with enough drink, they'll spill their guts.

GREY GOOSE: They'll betray their confidential informants.

– ACT II, lines 491-500

ALICE: (removing her top) Now you want me to hurry.

FLETCHER: There's no sense in dawdling when nobody's looking.

ALICE: It's a good thing I trust my husband.

FLETCHER: Your husband or the bottle?

ALICE: Both.

FLETCHER: Are you quite finished?

– ACT I, lines 567-572

(KOKOMO enters with towels.)

KOKOMO: I brought you more towels.

GREY GOOSE: Thanks.

KOKOMO: You're welcome.

GREY GOOSE: You don't have to help.

KOKOMO: Trust me: I wasn't planning on it.

GREY GOOSE: Great.

KOKOMO: Somebody has to clean up the kitchen.

ALICE: I'll lend a hand.

KOKOMO: Don't trouble yourself.

– ACT I, lines 1205-1213

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na zaufać: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na zaufać w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

Proctor called the cops. Even the captain showed up. They did a thorough search. They found nothing. The captain suggested leaving a patrol car. Proctor didn't like the idea. He didn't know who he could trust. Bob suggested he take Proctor's convertible for the night. "That way they won't think you're home," he said. "I'll pick you up in the morning. We'll have breakfast."

Proctor agreed. He threw Bob the keys. "It's out back," he said. Two minutes later an explosion rocked the neighborhood. The convertible was on fire.

– from “We Need To Talk,” a mystery story featuring a cop put in a weird position

"Not by itself," said Orbitz. "It has the maturity of a small child. It will always be like that. The princess was infected with a parasite during the pregnancy. It fused with her child's nervous system. From the belly up it looks like a little girl. Below it has the thorax, the legs, and the abdomen of a large spider. In the abdomen is a poison gland that can be removed surgically. Until then it must be cauterized daily. Its reproductive system cannot be removed. It produces parasites that infect pregnant humanoids. When it sees you onboard it will insist that you be infected." Sara Lee's chest heaved with apprehsion. Orbitz restrained her. "It will sense the child within you," he said. "If you go aboard the ship I am going to let it infect you, Sara Lee." Orbitz's voice almost broke. "I'm sorry for that," he said. "I've paid the price. I want you to know that our son will survive. He will be a beautiful baby boy. He will grow up to love his mother very much. I can't tell you how this is how going to happen. It would betray me to the creature. You have to trust me." Orbitz turned Sara Lee around to face him. "You don't have to go onboard the ship, beloved. You have a choice."

– from “The Death and Life of Captain Orbitz,” a science fiction romance inspired by Stanislaw Lem, if you know who that is

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Zaufać: Spis Treści

Kolokacja Zaufać w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Zaufać."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na zaufać który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "zaufać." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Św. Sebastian

Symbol siły i protestu

Sebastian był członkiem gwardii pretorianów rzymskiego cesarza, który miał czelność uczyć wartości chrześcijańskie w czasie pracy. W Stanach Zjednoczonych, skąd pochodzę, istnieje wśród żołnierzy amerykańskich tradycja brak udziału w polityce, przynajmniej kiedy się nosi mundur. Ja myślę, że mężczyźni i kobiety w mundurach, którzy nie głosują lub nie wyrażają publicznie swoje polityczne poglądy zachowują się idiotyczne albo są zastraszeni groźbą kary od przełożonych. Tak czy inaczej, są rzezańcy. Moim celem w tworzeniu Serię Swiętego Sebastiana jest umieścić ciało i twarz prawdziwego żołnierza na pierwszym planie. Dobry żołnierz stawia swoją misję przed samym sobą. Często kończy się martwy.. Prawdziwy żołnierz rozpoznaje złą misję kiedy go widzi i nie boi się to powiedzieć. Święty Sebastian nie był krową, pomimo to, że mądrzy ludzie chcieliby nam przekonać inaczej. Święty Sebastian jest patronem wszystkich manifestantów, którzy napotykają strzały motłochu za to że mówią głośno.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży