Nagłówki MichałaGrupa

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Grupa, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Możesz uczyć się angielskiego - gramatykę też - we własnym domu - Bielsko-Biała style!Ikona słownika

Doceniam wykonalność uchwalenia angielskiego jako światowy standard. Nie doceniam powszechnego stylu w którym angielski język jest przedstawiony.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Majkel's Inglisz: Słownik Polsko AngielskiPointer

Miejsce oznacza powszechnie używane słowo, które odpowiada na pytanie: "Gdzie?"

Najczęściej używane słowa które po angielsku reprezentują typowe miejsce

Zniesławienie zastępujmy sztuką dla kobietZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Na przedostatni weekend czerwca 2011 r., pojechałem na wsi w Pensylwanni na spotkanie Stowarzyszenia Naturistycznego. Następnego dnia poleciałem do Europy. Przed koncem tygodnia spotkałem niespodziewanie inną naturystę, kobietę, która jakby była przeznaczona towarzyszyć mnie podczas zwiedzania wielkich europejskich ośrodków naturystycznych.

Chociaż czułem w pełni ukształtowany jako pisarz, i byłem przeszkolony do użycia języka wizualnego, to był mój pierwszy raz z profesjonalnym aparatem w rękach. Zacząłem uczyć się od podszewki i przybyłem do Europy, aby znaleźć najbardziej zróżnicowanego wyboru tematu co możliwe, najlepiej coś, co pasowało do mojej estetyki oddany promowaniu akceptacji ciała. Tu weszła Gosia.

Dorastałam w Ameryce. "Land of opportunity," czyli lużno przetłumaczone, teren szans. Pełnoletność przyszła w latach 90. kiedy wszystko było możliwe. Ona wychowała się w Polsce. Dorastała w czasach, gdy Sowieci upewnili, że nie było nawet co jeść w kraju. Żadna niespodzianka że nie można nawet poprawnie przetłumaczyć słowo "opportunity" na język polski.

Były czasy, w trakcie naszej podróży, kiedy myślałem, że może nie będzie szczęśliwe zakończenie. Były czasy, kiedy katastrofa była bliska i zastanawiałem się, czy nie popełniłem błąd. Zastanawiałem się, czy strach, gniew czy smutek może triumfować i czy jeden z nas nie będzie musiał zakończył podróż sam. Jak zwisałem nad skałami w Normady zostałem ocalony. Jak światła zgasły jechałem dalej. Choć wypaliłem opony do drutu było w porządku. Wróciliśmy do domu w jednym kawałku. Wróciliśmy do domu zadowoleni. Zaczęliśmy proces uczenia się, jak słuchać i dźwięk tego był piękny. Mogliśmy być pewni, że zostaliśmy gotowi na podbój diabłów, które nas nadużywają, bez względu na jak długo to potrwa.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 12
2011-07-31
 11༛25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Camping Trenta

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Trenta, Slovenia

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Grupa

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo grupaw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa grupapo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na grupa znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na GrupaGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "grupa."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "grupa."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na GrupaGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na grupa jest angielskie słowo Group.

A group is a place you go to when you're having trouble doing things on your own and you need to sap energy from other people in order to keep going. It can also refer to the act of bringing separate elements together to form a cohesive body or to the body itself or to a kind of artifact or person related to such a body.

Tłumaczenie w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na grupa w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. Let's try to keep things in the group, shall we?

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. The way they group these things together you can never tell what goes with what.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. This is a classic example of group think.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "grupa."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "grupa."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "grupa."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "grupa."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Grupa w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Grupa: Spis treści

Grupa po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "grupa."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Grupa."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "grupa" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na grupa," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na grupa: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na grupa w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #6754

were splitting up the prisoners into groups. the wounded in one area. healthy soldiers in another. healthy engineers in a third.

Justin Bieber

23 December, 5:49 PM

Frame #1820

i have a lead. i had to choke it out of a woman. she wanted money for it. she says apple went down with a group to the joshua tree fogok.

JC Penney

16 August, 2:56 AM

Frame #3014

i see somebody. about a mile and a half away. sneaking around a group of short hills. if thats twitter hes trying to hide from something.

Chase Credit

29 August, 3:26 AM

Frame #160

sprint - i have the dossiers. i grouped the jumpers first by the amount of bail highest to lowest then by the amount of information we have.

Expedia Cheap-Flights

27 July, 10:45 AM

Frame #1268

paypal was the chairman of the charity he allegedly defrauded. its a group sponsoring dogs orphaned by the last chinese earthquake. dogs.

Sprint "Iphone" Case

10 August, 10:14 AM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na grupa: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na grupa wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

"By the way, did you switch groups?"

"What?"

Verses 685-686 from the chapter called Security

Hell's Ditch ran west through the orchards. At a certain point, it ceased being the gully it was and became truly a ditch. From this point, there were indirect ways north through the orchards that led, ultimately, to Peaceful Road and Treblinka's Communal Cemetery, where Jesus's father was buried and where Jesus had his tent. Unfortunately, it was getting dark. "See those flags?" said Jesus, pointing down the valley to the northeast. "Those are the flags of the stadium. That's where your group - the one you're registered with - is sleeping."

Verse 600 from the chapter called Security

"You're registered in Group Twenty-five. You gave your luggage to Group Five. I found you, on the road to Treblinka, in Group Fifteen, and now: we're in the middle of Group Twenty-seven."

Verse 305 from the chapter called Security

"That's him alright." The horse began trotting. "He would do a thing like that. 'Not in my group,' he probably said."

"What are we going to do?" asked Zoe.

Verses 691-692 from the chapter called Security

"I would take you down to the crypt," said Jesus, "but it's always locked. One time, I went down there with a group of German tourists. Artifacts from the original church are displayed down there, and, even after the tourists left, I remained to examine them. The turnkey was a very fat, old woman. She was very upset that I was still there."

Verse 387 from the chapter called Security

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na grupa: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na grupa wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

So Indiana was right, I thought. He is trying to drink all the wine.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 3, The Third Day, Part 2, Prayer & The Reformation, Section 12, Approaching Individuals in a Group Setting, Paragraph 5

It was dark, but now the lights were on. A group of ugly men began gathering around his bed. Nike was wide awake long before he dared open his eyes. The lights meant only one thing: criminals. He was not surprised: this sort of thing had happened once to his father. He had been a witness. He had been frightened.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 4, The Fourth Day, Part 1, Our Constitution & Constitutional Reform, Section 2, Dealing with Creditors, Paragraph 1

I'm supposed to be describing to you the Piano Kiss Party - the 'infamous' Piano Kiss Party by now, and you have been patiently waiting for its description, I'm sure. But now I'm afraid I'm altogether too upset. Although I suppose I already began describing it...and I ought to finish... Teasing you like that would be unfair. But, I have done it before.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 3, The Third Day, Part 2, Prayer & The Reformation, Section 12, Approaching Individuals in a Group Setting, Paragraph 1

ANDY: Well...there are lots of heroes. It follows a group of soldiers - actually, they're soldier slash priests.

CHR: Really?

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 3, The Third Day, Part 2, Prayer & The Reformation, Section 10, Bringing Up a Sore Subject, Paragraphs 34-35

But once these things are grouped together, no criterion but taste is specific enough to distinguish between them; in this way, taste is subject to qualification. Do you see what I'm saying? You see, if one were judging an Olympic race, where time is measured by the millisecond, and we know that only one athlete will get the gold, one would still have to concede that each contestant is among the very best, and therefore equally capable of winning if circumstances permit. Unless of course, the race is run several times and there is always the same clear winner. But then that person belongs in a category of his own, sui generis, which, I suppose, might be construed to mean that he is the best, which also means that I am defeating my own argument.

– Title 1, Regarding Peaches and Bananas, Part 1, Section 1, Introduction, Paragraph 1, Clauses 25-29

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na grupa: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na grupa wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

The driver put in another movie. This was a costume drama. A large group gathered. The men watched women dance. An old man spoke. He looked like a chief. The dubbing was atrocious. The chief stared at one of the dancers. She was beautiful. The camera took in the crowd. All the men looked like lechers. There was more dancing.

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story featuring a bunch of camels

No longer did Junior have the stamina to do these things himself. He needed the help of his new company pilot, Purse Prescott. He was always fresh. As soon as Junior spent himself, he could watch Purse perform for hours on end, lying butt-naked, chain-smoking Macanudos, sandwiched between a group of lovely, underage Mexicans.

– from “A Horse Named Clutch Bag,” an inspiring story featuring a man who didn't quite care

"The epithelium is haplogroup 03-M122. That's an Asian genetic marker, Captain. He's our guy."

"Maybe," said Winthrop.

– from “A Cop Named Patsy,” a funny story about a loose cannon of a cop

His first group tournament involved a par four and a par five. The quinquagenarian wasn't Junior's favorite. The other one had two marvelous pairs of hazards on either side. Sandra was her name. The thought of her sitting on those black pantyhosed bunkers made Junior's head swim. As much as he thought he was in love, his career got in the way. He was soon attracted elsewhere by extremely large purses.

– from “A Horse Named Clutch Bag,” an inspiring story featuring a rich man

Gog went to the shore. He found a group calling themselves Hellenes [i.e., the Greeks]. They knew the valley as Kolkhis. They said it was ruled a long time ago by a king named Aeëtes, the son of Helios, himself the son of Oceanus. The latter ruled the underground river through which the former drove his solar chariot at night.

– from “In the Beginning, There was Gog,” a fantasy story featuring a strong woman

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na grupa: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na grupa wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

Angielski odpowiednik na "grupa" nie pojawia się w Sorry Miss Jackson.

- Michal Slaby

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na grupa: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na grupa w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

Matt finished packing. We walked down to the kids cabins and gathered our group for the days hike. We got all the way down to the canyon. Matt was in a vigorous mood. By the time we got back to camp the dinner bell was ringing. I found a spot next to Sarah. She was already gossiping with Jessica.

– from “A Magnum Condom,” a bedtime story to teach children about what's real that may or may not work

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Grupa: Spis Treści

Kolokacja Grupa w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Grupa."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na grupa który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "grupa." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Św. Sebastian

Symbol siły i protestu

Sebastian był członkiem gwardii pretorianów rzymskiego cesarza, który miał czelność uczyć wartości chrześcijańskie w czasie pracy. W Stanach Zjednoczonych, skąd pochodzę, istnieje wśród żołnierzy amerykańskich tradycja brak udziału w polityce, przynajmniej kiedy się nosi mundur. Ja myślę, że mężczyźni i kobiety w mundurach, którzy nie głosują lub nie wyrażają publicznie swoje polityczne poglądy zachowują się idiotyczne albo są zastraszeni groźbą kary od przełożonych. Tak czy inaczej, są rzezańcy. Moim celem w tworzeniu Serię Swiętego Sebastiana jest umieścić ciało i twarz prawdziwego żołnierza na pierwszym planie. Dobry żołnierz stawia swoją misję przed samym sobą. Często kończy się martwy.. Prawdziwy żołnierz rozpoznaje złą misję kiedy go widzi i nie boi się to powiedzieć. Święty Sebastian nie był krową, pomimo to, że mądrzy ludzie chcieliby nam przekonać inaczej. Święty Sebastian jest patronem wszystkich manifestantów, którzy napotykają strzały motłochu za to że mówią głośno.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży