Nagłówki MichałaSzkoła Wyższa

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Szkoła Wyższa, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Matury - Angielski - te słowa nie będą ci niepokoić kiedy uczysz się angielskiego we własnym pokoju Bielsko-Biała styleIkona słownika

Akceptuję pomysł zatrudniania angielskiego jako wspólny język dla świata. Nie akceptuję pedantycznego planu przez który angielski język jest nauczany.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Majkel's Inglisz: Słownik Polsko AngielskiPointer

Miejsce oznacza powszechnie używane słowo, które odpowiada na pytanie: "Gdzie?"

Najczęściej używane słowa które po angielsku reprezentują typowe miejsce

Ze sztuką dla kobiet pomagamy położyć kres przemocy domowejZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Kiedy przyjechałem do Europy 20 czerwca 2011 roku, nie miałem planu i na pewno nie miałem pojęcia, że do końca tygodnia będę uprawiał fotografię z kobietą której nigdy nie spotkałem - naturysta, która nigdy wcześniej nie pozwoliła sobie być fotografowana nago. Było to pierwsze wydarzenie z całej serii nowych wydarzeń dla nas obu.

Przyjechałem do Europy udokumentować ludzi praktykujących naturyzmu. Wstępnie ustaliłem spotkanie z nudystem z egiptu odwiedzającym Europę i było też w planie jakieś zgromadzenie paneuropejskie co odbywało się w Chorwacji. Zorganizowałem dla siebie asystent który miał mnie towarzyszyć i pomagać w czymkolwiek potrzebne, ale kiedy jej paszport został skradziony w nocy przed planowanym wyjazdem, plany poszły przez okna. Zdecydowałem się na coś mniej ambitnego. Chciałem odwiedzić saunę reklamowana dla naturystów w Bielsku-Białej, co znalazłem w Internecie. Kiedy tam dotarłem, spotkałem Gosię.

Z Ameryki ja przyniósłem ze sobą amerykański duch że da się zrobić. Ona widziała samochód który kupiłem, straszną kuchnię polową którą pożyczyłem i moje różne konserwy w bagażniku i wyzwała mnie do wytrzymania. Z moim optymizmem zapewniłem ją, że jeśli brakowało coś to byłem przygotowany wypełnić tą różnicę. Ona zapewniła mnie, że jeśli powstanie jakiś brak, to była przygotowana znaleźć sobie drogę do najbliższego lotniska i lecieć zpowrotem do domu. Na szczęście to nigdy się nie stało.

Były czasy, w trakcie naszej podróży, kiedy myślałem, że może nie będzie szczęśliwe zakończenie. Były czasy, kiedy katastrofa była bliska i zastanawiałem się, czy nie popełniłem błąd. Zastanawiałem się, czy strach, gniew czy smutek może triumfować i czy jeden z nas nie będzie musiał zakończył podróż sam. Jak zwisałem nad skałami w Normady zostałem ocalony. Jak światła zgasły jechałem dalej. Choć wypaliłem opony do drutu było w porządku. Wróciliśmy do domu w jednym kawałku. Wróciliśmy do domu zadowoleni. Zaczęliśmy proces uczenia się, jak słuchać i dźwięk tego był piękny. Mogliśmy być pewni, że zostaliśmy gotowi na podbój diabłów, które nas nadużywają, bez względu na jak długo to potrwa.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 8
2011-07-27
 7༛25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Hoteli Baška

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Baška, Croatia

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Szkoła Wyższa

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo szkoła wyższaw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa szkoła wyższapo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na szkoła wyższa znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na Szkoła WyższaGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "szkoła wyższa."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "szkoła wyższa."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na Szkoła WyższaGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na college jest angielskie słowo college.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na szkoła wyższa w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. We met at college but I haven't seen him since. I wonder what he's up to.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. You've got a lot of great ideas, kid. But you're just a college student.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. The Pope is elected by the college of cardinals. Another pseudo-democratic institution that owes more to feudalism than to the people.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "college."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "college."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "college."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "college."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Szkoła Wyższa w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Szkoła Wyższa: Spis treści

Szkoła Wyższa po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "szkoła wyższa."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Szkoła Wyższa."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "szkoła wyższa" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na szkoła wyższa," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na szkoła wyższa: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na szkoła wyższa w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #5497

im by the college. the place is a sty. no wonder the refugees spread out over the island. they got tired of their own garbage.

Sprint "Iphone" Case

23 November, 1:48 PM

Frame #5443

the san pedro refugees survived the surge cause they were taking refuge from the hurricane. they were on high ground. in some college.

Sprint "Iphone" Case

22 November, 1:54 PM

Frame #753

if i go looking for harley at her college and end up ambushing her. would that be too much. would it make me a creep. probably. and yet.

Justin Bieber

3 August, 8:29 PM

Frame #2009

kohls's back in oswiecim. heading north on state college boulevard.

Sprint "Iphone" Case

17 August, 2:57 PM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na szkoła wyższa: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na szkoła wyższa wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

"After Andrew's father died, his uncle adopted him. He sent him to college; he was good to him. But when he fell in love with a German girl, neither the Commandant nor his wife would let him marry. Andrew said, 'If I can't marry her, then I'm not going to marry anyone' - so it's been for all these years. I told him to reconsider, but, nowadays, what woman wants to be a farmer's wife? Especially for a dirty, two-bit farmer like him: with five teeth!

Verse 266 from the chapter called Adolescence

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na szkoła wyższa: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na szkoła wyższa wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

The very next night, Macy and I were at some stupid party; loud and dark and sticky, it was a standard college affair: many different liquids being spilled and shared. In fact, I had just gotten beer spilled all over my jacket, and consequently was not in the best of moods (I was not yet drunk, mind you).

– Title 1, Regarding Peaches and Bananas, Part 2, Section 6, Third Party Intervention, Paragraph 2, Clauses 1-2

However, I did get a nice refresher course not so long ago; and what a strange coincidence that it was all thanks to Babs! You remember Barbara: my ever so young college friend; I met her the same night I wrote you that letter. And of course! I distinctly remember trying to describe her to you, or rather, more precisely, to present her in a way that might entice you: that whole bit about her phone number - which I still have for you by the way: it's never too late. She'll be graduated soon; I don't think she has any plans. But, I suppose, you're too far away for the time being. Besides, it may in fact be too late. You know she's really quite attractive, more so now than when she was younger: nature has taken its time to refine her features; she doesn't have to do much to help it. She only bleaches her teeth once in a while, and not because she's vain but because she's addicted to coffee, which is perhaps the worst of her faults - and only because I know you hate coffee.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 6, Judging Looks, Paragraph 4

From somewhere beyond the immediate crowd of well-dressed and flashy college students, from somewhere on the periphery there came a deep and unfamiliar voice to stake its claim: "Fitty dolla!" said the voice, causing the whole room to twist its drunken neck and heave its giant head. With such a generous frame, it didn't take me long to register the image of a large black man on the edge of the crowd; but it took the sniggering and the open laughter of a large part of it before I realized: this was no ordinary black man. It was a beggar from Prospect Street.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 7, Dating a Woman with Dogs, Paragraph 6

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na szkoła wyższa: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na szkoła wyższa wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

The man nodded. He mentioned he was a classmate. The woman gave him a frosty smile. "In college," said the man, "he was known as Mr. 'Whoa.'"

"That's funny," replied the woman. "I didn't know he was Chinese." She thought it was clever. She repeated it to Shephard when he came back. He had a good idea who was waiting for him.

"Clark," he said, entering the conference room. "What are you doing?"

"I've come to see you."

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story featuring a frank discussion of personal weakness

Having consumed his fair share of amateur sport in college and high school, Junior considered himself a suitably hardened veteran. He adopted a professional mindset. Taking women in their thirties to be his average, anybody older was a par four and up; anybody younger, a par two. Obviously, a woman under twenty was a hole in one.

– from “A Horse Named Clutch Bag,” an inspiring story featuring a woman from South Africa

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na szkoła wyższa: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na szkoła wyższa wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

Angielski odpowiednik na "szkoła wyższa" nie pojawia się w Sorry Miss Jackson.

- Michal Slaby

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na szkoła wyższa: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na szkoła wyższa w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

Daniel was right. All of a sudden Sir Lewis had his answer. He would be a pain in the ass. He would do something he never imagined himself doing. He would enroll in community college. He would take Miss Day's class.

Daniel thought Sir Lewis was being an idiot. His mother thought he was throwing his life away. But Sir Lewis had to do it. He had to make a sacrifice for love.

– from “The Skirt on the Proctor,” a kid story about making connections in an unforgiving world

Time was called. 73.2 percent. Sir Lewis dashed down the number. It was a decent guess. It might be worth partial credit. He looked to his teammates. They were dumbfounded. The dork and the chubby Asian girl from the community college. Idiots.

– from “The Skirt on the Proctor,” a kid story about love in an unforgiving world

Miss Day announced more good news after the victory. She had gotten a job. As soon as she graduated she'd be teaching at the same community college they had competed with two years ago. With any luck, she'd be proctoring the next Olympiad.

Sir Lewis was heart-broken. He had never told Miss Day how he felt. Now she was leaving.

– from “The Skirt on the Proctor,” a kid story about the romantic struggle we all face

In college, the question came up again. In the middle of executing the procedure, obviously under the influence of alcohol, Steve O was taken aback by a sudden tanginess to the meal. It intrigued him. He explored further. Deeper. When he realized what he was doing he stopped. He was in shock.

– from “A Finger Up The Bum,” a gay fiction story that should be taken lightly, but what you make of it is up to you

Nike passed Indiana the joint. She took a long time to get it to her mouth. She claimed she was worried about lighting her hair on fire. "It's so oily," she said. "I haven't washed it in days. Why did I tell you that? You're giving me too much to drink. What are you trying to do? Get me to sleep with you? I'm not some kind of college girl - not anymore. What am I saying? I never went to college."

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that may calm one's sense of anxiety depending on your outlook

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Szkoła Wyższa: Spis Treści

Kolokacja Szkoła Wyższa w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Szkoła Wyższa."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na szkoła wyższa który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "szkoła wyższa." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Naturalne + Życie

Pejzaż ludzki

Życie to wirująca kula. Radość znajduje się na jednym biegunie a smutek na drugim. Każdy ciągle karmi drugiego. Radość jest otoczona przez emocji zaufania z jednej strony, i przez niespodziewanie z drugiej. Zaufanie prowadzi do przewidywanie, przewidywanie prowadzi do strachu. Niespodziewanie prowadzi do niesmaku; niesmak prowadzi do złości. Złość i strach napędzają nasz smutek. Smutek zamienia się z upływem czasu w radość, Poprzez nadziei, czyli zorientowanie się na miłość. Miłość, czyli otwartość na radość, zaufanie i zaskoczenie. Suma emocji, emocja wzmacniana przez innych. Mnożone i dzielone, w uczciwych kawałkach. Takie, że do tych, od których zostało odjęte, trzeba dodać. Do czasu, gdy jesteśmy cali.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży