Nagłówki MichałaDolny

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Dolny, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Możesz uczyć się angielskiego - gramatykę też - we własnym mieszkaniu - Bielsko-Biała style!Ikona słownika

Mam wiarę w perspektywę uchwalenia angielskiego jako międzynarodowy standard. Nie akceptuję prozaicznego systemu w którym angielski jest przedstawiony.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Majkel's Inglisz: Słownik Polsko AngielskiPointer

Miejsce oznacza powszechnie używane słowo, które odpowiada na pytanie: "Gdzie?"

Najczęściej używane słowa które po angielsku reprezentują typowe miejsce

Ze sztuką dla kobiet pomagamy położyć kres korupcjiZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Pod koniec mojego pierwszego tygodnia w Europie w 2011 roku, nie tylko kupiłem samochód ale i też poznałem kobietę, która pózniej towarzyszyła mnie na 10.000 kilometrową wędrówką po kontynencie europejskim, jeżdżąc tym samym uszkodzonym samochodem który kupiłem, i dzieląc się tym samym małym namiotem z Walmart, który przyniosłem ze mną na samolocie.

Chociaż czułem w pełni ukształtowany jako pisarz, i byłem przeszkolony do użycia języka wizualnego, to był mój pierwszy raz z profesjonalnym aparatem w rękach. Zacząłem uczyć się od podszewki i przybyłem do Europy, aby znaleźć najbardziej zróżnicowanego wyboru tematu co możliwe, najlepiej coś, co pasowało do mojej estetyki oddany promowaniu akceptacji ciała. Tu weszła Gosia.

Byłem Amerykaninem. Świeżo przybywszy do Europy i nowym właścicielem Ford Escort produkowany w 1997 roku w Niemczech. Jedyna rzecz na co mogłem narzekać, był fakt, że instrukcje były pisane w języku niemieckim. Ona była zaś z Polski, a niemieckojęzyczna instrukcja obsługi samochodu kupionego w Polsce nie była jedyną rzeczą, na co ona mogła narzekać. Coś takiego nawet nie zarejestrowało.

Pomimo policjantów w Wiedniu. Mimo deszczu w Veržej. Pomimo zagubienia się we Włoszech. Mimo rozstania się w Soest. Pomimo tej nocy w Amsterdamie. Mimo naszej walki w Lisieux. Mimo burzy w Bois de la Roche. Pomimo tego strasznego poranka poza Collonges. Pomimo długiej drodze do Pielenhofen, wróciliśmy cali i zdrowi, a co najważniejsze, byliśmy szczęśliwi. Zaczęliśmy uczyć się jak słuchać. Zostawiliśmy za nami diabły z drogi i te pozostałe diabły z przódu wydawały się trochę mniejszy. Zaczęliśmy się otwierać.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 8
2011-07-27
 7༛25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Hoteli Baška

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Baška, Croatia

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Dolny

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo dolnyw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa dolnypo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na dolny znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na DolnyGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "dolny."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "dolny."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na DolnyGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na dolny jest angielskie słowo bottom.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na dolny w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. We have to get to the bottom of this. Our reputation is on the line.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. Do I have to come over there and spank your bottom?

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. We're gonna have to rebuild from the bottom up.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Demand's gonna bottom out by the end of the year. Then take a look at the stock price.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "dolny."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "dolny."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "dolny."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Dolny w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Dolny: Spis treści

Dolny po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "dolny."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Dolny."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "dolny" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na dolny," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na dolny: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na dolny w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #2300

the can isnt completely empty. theres paper stuck to the bottom. dont tell me its the map.

JC Penney

20 August, 4:05 PM

Frame #1313

im at the lamppost. theres a note tied around the bottom. another riddle i presume.

JC Penney

10 August, 8:23 PM

Frame #2698

the deputies the sheriff sent to afton are dead. they were found slaughtered in their car at the bottom of basin road. their guns are gone.

Chase Credit

26 August, 12:18 AM

Frame #1676

why did the manager hire apple. it wasnt for the bottom line. she cant sell cvs. she thinks theyre part of the conspiracy.

JC Penney

14 August, 9:42 AM

Frame #6256

hulu found out the men were drilling bombs into the wall and after an hour they reached the bottom and pushed everybody back.

Chase Credit

23 December, 9:31 AM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na dolny: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na dolny wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

Clouds brought fire to man. That cold breath of wet air that separates the positive away from the negative by lifting the positive up into the higher regions and leaving the rest alone, clumped together and shivering, decided to leave at the very bottom of the clouds a small blanketlike layer of the positive, which, for a while, protected Earth from the negative's wrath, but which was quickly devoured by that great mass and, giving way, permitted a fiery discharge of negative currents to come crashing down toward the Earth, summoning up, by methods I fail to understand, an opposing discharge from the point that otherwise would have been struck, which, as I've been told, met the fiery discharge approximately fifty meters above the ground and caused a great luminosity to flash and propagate itself back toward the clouds, reaching speeds near one-tenth the speed of light and temperatures around thirty-thousand Kelvin which heated the air and sent a massive shock wave expanding at supersonic speeds in either direction for about a meter before decaying into a sound wave, a massive clap, that rang in the ears of the first upright man to hear it, who saw the Light, who knew it to be God, or at least someone or something who was very angry - at him, perhaps, which made his whole hairy body stand on end and which scared the living bejesus out of him.

Verse 1 from the chapter called Security

We were taken to the second floor. In the foyer, I happened to notice a clock that was hanging on the wall. It said, at the very bottom, in cursive writing: 'High-Class Quartz Clock.' Decorated with fabric flowers and machine-pressed forms made of a kind of copper alloy, it was, at best, a dubious claim. The hands didn't even move; either a new battery was needed, or the clock simply didn't work. He must've taken it from the trash, I thought. I imagined him doing it.

Verse 285 from the chapter called Adolescence

So Jesus gave him his gun. He gave him his gun. He immediately regretted it. The doorman let him in. He was patted down. The doorman closed the door behind him. There was darkness. Lighting a lamp, he said, "Go downstairs and turn right." So Jesus took the lamp and went downstairs. At the bottom, he turned right. There was a large room. People were in it. Most of them were bound and gagged. The only two people who weren't bound and gagged were holding guns. One of them said, "What's going on?"

Verse 269 from the chapter called Arms

At the bottom, as the dust cloud dissipated, Jesus found himself lying on his back. Lifting up his head, and turning it to the right, he found your mother's body lying supine next to his. Rolling over, and placing his left elbow to the left side of her head, he leaned over it. She was covered with dirt.

"You are such a dirty girl," he said.

Verses 507-508 from the chapter called Security

With quickened pace, I went south by southwest. I stumbled onto a beautiful thing: a boletus with a brown cap, brown and white striations along its entire length, a fairly long stem with a short and stubby chunk at the bottom. It was tender - seemingly tough but delicate, seemingly rough but soft. Nicknamed 'Cossack,' like the free men who dwelt in the East, like the peasants who escaped from serfdom, she was endangered: she was covered by a hideous fly agaric. The beast had grown up right next to her, casting his cold, inescapable shadow on top of that lonely Cossack with his bright red-orange poisonous cap. I went to take her away, but I was careless: I ripped her cap. Lifting her up, I carefully cleaned her foot. Putting her into my bag, I let the fly agaric live. Blessed was he for sheltering my Cossack. Looking up, in the distance, I saw the wretched beast's accursed father: the largest fly agaric I had ever seen. He was seated on a hill, enormous and disgustingly proud. I threw a rock and crushed it.

Verse 15 from the chapter called Bohemia

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na dolny: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na dolny wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

One of its branches joined the main river above Whitehall, and a lower branch below the Houses of Parliament, thus creating the island of Westminster. Now back in the day, the Tyburn supplied London with drinking water, which was transported to the city by means of a most romantically natural system: a series of conduits made of elm trees. Now apparently, the English elm, if not as stately as our native American, is at least as durable under water - however, I did notice a very small but definite split in the bottom of our sculling boat; you shall have to investigate upon your return. But while you are in London, consider the fate of the Tyburn: it has disappeared; but: it still exists.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 10, Using Metaphor, Paragraph 1, Clauses 4-8

I looked back at Barbara just in time to see her fallen face. Somebody yelled out sixty and somehow she was able to squeeze out a painful smile across her lovely visage. But her muscles were not able to hold it long: the beggar offered an astounding eighty dollars, and she, dropping the corners of her wretched smile, had to fix the most pathetic face I have ever seen: like a mask of death sprinkled with glitter, painted with bright and happy colors that, aesthetically speaking, did not reconcile her now pale skin, or the uneven lines of her twisted lip, or relieve the tension of her naked brow in that beautiful but wretched face of slowly sinking features, relaxing themselves as if they knew the touch of death, and welcomed fate, even though the mouth was still fixed in horror, quietly extending the poetic moment with its cautious gaping, barely unfurling its bottom lip, as if still unsure of its fate in that final moment: a quiet appeal for justice that did not fall on blinded eyes, even though mine were temporarily imprisoned by her beauty in that smoky dungeon.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 7, Dating a Woman with Dogs, Paragraph 7

Her left hand, the one that held Albert, the one that she had placed on top of her right, she now had on her thigh, almost next to mine, but farther down. She had lifted her bottom hand, letting her top hand slide down. Its thumb was now across my fingers. And she was now able to lift her other hand, the right one; pressing the fingers of that hand onto her left, she was able to lift the palm resting on my hand, letting it rub - just a little bit. And when her right palm was finished, her thumb, on her left hand: it was rubbing - just a little bit, imperceptibly - but for me: certainly, softly, surely. I let her keep rubbing for a long time. Then, I realized: I had to answer. So, when she lifted her palm, I lifted mine; we began rubbing simultaneously: she my hand, my hand her thigh. Then, people were applauding.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 1, The First Day, Part 1, Victory & Calendar Reform, Section 13, Apprehension, Paragraph 6

Apart from our peevish little cousin, there was no hint of frustration on that particular summer day. My curiosity was soon overwhelmed by the sight of Indiana, who alone emerged from around the house. From the bottom of that small hill, and perhaps owing to our age, she seemed, and continues to seem in my memory, as being very tall - so tall, in fact, that in my image of our first introduction, I see myself looking up to her face, trying to see her eyes from under her dark glasses while she conversed with our mother and our aunt. I was standing in a hole, perhaps.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 1, Genital Pain as a Result of Physical Trauma, Paragraph 3

And I have come here not only to beg for your forgiveness, but to ask you, from the very bottom of my heart, to shine upon me just a fraction of your devotion, which you so willingly bestow upon Him, a man I have never known, and of whom I am sincerely and most deeply envious.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 6, The Sixth Day, Part 1, Children & Education Reform, Section 7, Becoming Obedient, Paragraph 8, Clauses 6-7

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na dolny: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na dolny wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

Captain Dog Paw wouldn't have it. The desire to find hot pants being so strong, and the insensitivity coming from the opposite end of his leash so great, the beast broke his collar. Dashing towards the shore, leaping over bare bottoms, kicking up countless amounts of sand into innumerable private places, the dog finally jumped onto his prey.

– from “A Cop Named Patsy,” a funny story featuring a guy who lets people fall off of tall statues

Tae stopped. He went to the river's edge. He gazed into the water. It was as clear as day. He could see the bottom. "This water would reach my chest," he thought. "Surely Bo is safe." He kept running. The bank got low and sandy.

– from “How Tae & Bo Took Over the World and Kung & Fu Didn't,” an apocryphal bible story featuring a seemingly empty planet

Fu smirked. She started unbuttoning her shirt. She didn't have time to take it off. Tae pulled her in. She yelped. She thrashed her arms about like a baby. Tae held her up by her bottom. He laughed. "Can't you swim?" he asked. He didn't wait for an answer. He kissed her on the mouth. Fu kissed back.

– from “How Tae & Bo Took Over the World and Kung & Fu Didn't,” an apocryphal bible story featuring women

"The government doesn't want you to know about those details. It was a mess. The Manga People never recovered. Every last one has a complex. You'll see. They have different ways of dealing with it. Hoopz doesn't trust humans. Zyplukk's wildest wet dream is to transfer the team to the near side, even if we're at the bottom of C-League. If he didn't like banging his nurses so much, he'd get a fake jaw."

– from “Dirty Manga People Are Disgusting,” a spooky story about what it means to keep people separate

The secretary approached the file cabinet in front of the woman. She used the heel of her shoe to open the bottom drawer. Like a child who sees change upon the counter, she hesitated. She would have to be quick. She put her heel on the floor. She leaned forward. She barely bent her legs.

The corduroy fabric bulged around her-it was right in front of the woman's face. A short ruffle was all that stood in the way of buried treasure.

– from “Dirty Manga People Are Disgusting,” a spooky story featuring the dark side

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na dolny: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na dolny wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

FLETCHER: No.

ALICE: It was at the bottom of my bag.

FLETCHER: What?

ALICE: They actually searched it at the airport.

FLETCHER: No.

ALICE: They didn't find it.

FLETCHER: What?

ALICE: I had no idea it was there.

FLETCHER: No.

ALICE: Can you imagine the shock I felt when I saw it?

– ACT II, lines 131-140

GREY GOOSE: Are you saying you didn't squeal to the Aussies?

MS. JACKSON: I'm saying I didn't have to.

GREY GOOSE: Swear to me that you said nothing.

MS. JACKSON: I won't.

GREY GOOSE: Swear to it.

MS. JACKSON: No.

GREY GOOSE: Swear on the Holy Book.

MS. JACKSON: There will be no such swearing in my house.

GREY GOOSE: My house, woman! My house!

MS. JACKSON: Not anymore, you mangy, little womanizing can't-keep-his-hands-off-my-cook's-bottom descendent of a drunken, wife-beating man-whore!

– ACT I, lines 271-280

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na dolny: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na dolny w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

Proctor was halfway through his part of the list when the call came through. It was a third victim. Reclining on a park bench. One arm behind the head. The other placed along the leg. Deposited in broad daylight. No witnesses. A jogger called it in. Thought it was a nudist playing a prank. When Proctor arrived on the scene he noticed how livid the body was near the bottom. The job had been rushed. There was no artistry to it. Ligature marks were clearly visible around the neck.

– from “We Need To Talk,” a mystery story featuring a nude model put in a weird position

What's going on in China is nothing new. The world has always been a machine. A giant pendulum clock. Time ticks. Fortunes rise on one side. Fall on the other. People at the bottom get crushed. China's just bigger. More obvious.

– from “Beautiful Branca,” a true story that was slightly embellished as far as I can remember

The house nearest the bottom of the hill lay between Update and Download streets. It had its official front door on Update Street. The entrance to its driveway was on Download Street. The address said 1 Update Street and was assigned to Rural Route 6 but the man who lived there decided one day that he would prefer to pick up his mail from his car as he got home from work. This was more convenient for him. He put his box for 1 Update Street next to the box for 1 Download Hill. The postman on Rural Route 6 was now expected to end his trip down the hill at the same spot where the postman for Rural Route 2 ended his trip. To make matters better, the man on 1 Update Street had planted a hedgerow on the southern edge of his property twenty years earlier. This was done obviously with the intention of pissing off the mailmen.

– from “Wrong Again,” a success story that represents what certain people have gone through, though the details are fictional

Meanwhile at the bottom of the hill the professor was waving his arms in frustration. Mark turned into Profile Road and asked, "What's going on?" The professor was embarrassed. He didn't want to explain what he was doing. He said he had been trying to photograph some wildlife until the truck scared it off. Mark apologized.

"What kind of wildlife?" he asked.

– from “Wrong Again,” a success story that describes life as we know it, though hopefully it can change

"How are you going to enjoy the rest of the evening? It's not even midnight."

"I'll manage." I brushed the bottom of her eye with the back of my finger. She caressed my jaw. I told her I would drive her home. She argued. I shook my head. I told her I would have to insist.

"How are you going to get home?" she asked.

"I'll have Andrea pick me up."

"I'm not going to ruin both your nights."

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that might help overcome one's sense of unease depending on your outlook

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Dolny: Spis Treści

Kolokacja Dolny w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Dolny."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na dolny który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "dolny." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Martwa natura, Patriarchat

Ojciec mówi, że ojciec wie najlepiej

Na celu promowania demokracji, silny musi opróżnić się jego siły. Słaby musi być przyznany szansę na rozwój siły. Nie możemy wymusić koniec patriarchatu. Takie postępowanie po prostu utrwala feudalizm pod inną nazwą.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży