Nagłówki MichałaImpreza

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Impreza, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Możesz uczyć się angielskiego - gramatykę też - we własnym pokoju - Bielsko-Biała style!Ikona słownika

Akceptuję solidność podawania angielskiego jako język dla całego świata. Nie cenię rutynowo usankcjonowanego podejścia z którym angielski język jest nauczany.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Majkel's Inglisz: Słownik Polsko AngielskiPointer

Miejsce oznacza powszechnie używane słowo, które odpowiada na pytanie: "Gdzie?"

Najczęściej używane słowa które po angielsku reprezentują typowe miejsce

Ze sztuką dla kobiet pomagamy położyć kres monopoluZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

W poniedziałek przyjechałem do Europy. W środę kupiłem samochód. Do piątku poznałem kobietę, która kilka miesięcy później mogła powiedzieć że podrózowała ze mną 10,000 kilometry po Europie.

Nazwijmy to wypadek. Nazwijmy to boska wola. Nigdy nie miałem spotkać się z Gosią...gdyby nie przypadkowe przestępstwo pewnego człowieka...kolejne nadużycie spiętrzone przez człowieka na człowiek. Rabunek.Torebka wyrywana z pod rąk, w której był paszport. Kolejny atak na ciało ludzkie. Jeden ze złych zwyczajów społeczeństwa, z którą już od dawna walczyłem jako artysta działający na rzecz akceptacji ciała.

Chociaż urodziłem się w Europie, byłem wychowywany od najmłodszych lat w Stanach Zjednoczonych, mieszkając w różnych stanach jak Nebraska, Ohio i Connecticut. Uczono mnie amerykańskie wartości i zobaczyłem rzeczywistość z amerykańskiego punktu widzenia. Ona urodziła się i wychowała się na wsi w Polsce. Poszła do pracy w najbliższym mieście. Najbliższe duże miasto wydawało się centrum świata. Amerykańska perspektywa nie była czymś, co mogła kiedykolwiek spodziewać że zobaczy.

10.000 kilometrów. Jeden samochód. Jeden namiot. Zaczęliśmy uczyć się jak słuchać. Zaczęliśmy się otwierać. Zaczęliśmy współpracować. Nawet kiedy było żle, nawet jeśli było tak trudne, że nie wydawało się że skończy się dobrze, jakoś wytrzymaliśmy. Zakończyliśmy wycieczkę i wróciliśmy zadowoleni. Pokonaliśmy diabła na drodze. Z powrotem do domu więcej diabłów czekalo nas nadużywać. Jeszcze gniew. Jeszcze strach. Jeszcze wiecej smutku. Tym razem byliśmy przygotowani. Tym razem jeden miał drugiego i mogliśmy powołać na tę radość i zaufanie i niespodziewanie, co 10.000 kilometrów stworzyło. Mogliśmy sobie przypomnieć, jak to było żyć w jednym namiocie.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 12
2011-07-31
 11༛25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Camping Trenta

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Trenta, Slovenia

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Impreza

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo imprezaw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa imprezapo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na impreza znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na ImprezaGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "impreza."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "impreza."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na ImprezaGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na impreza jest angielskie słowo party.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na impreza w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. Are you going to the party that his friend is hosting at his swanky beach house?

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. I can't be a party to these proceedings. Excuse me.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. Come on. You can finish that work later. We want to party with you.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. My objection has nothing to do with party politics. It's a question of my personal morality.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "impreza."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "impreza."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "impreza."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Impreza w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Impreza: Spis treści

Impreza po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "impreza."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Impreza."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "impreza" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na impreza," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na impreza: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na impreza w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #4534

chase's gonna put my money in the safe. upstairs in the attic. were gonna wait for the party. so ike doesnt find out and worry about it.

Sprint "Iphone" Case

2 October, 1:18 PM

Frame #1249

yo - whos coming to the party. chase found goldman sachs. im bringing balloons. theyre flavored and ribbed. whos bringing dessert.

Justin Bieber

9 August, 9:19 AM

Frame #6531

im told the missing men are from the original landing party. they were hanging around the ravine. some think they went east.

Sprint "Iphone" Case

23 December, 2:06 PM

Frame #5621

theres something going on outside the station. some kind of weird party. i need to sober up. find out whats going on.

Sprint "Iphone" Case

29 November, 9:22 AM

Frame #1416

charlenes gonna sell the party. i told her to talk up louis vuitton's boyfriend when hes alone. he needs to feel like hes in charge of who goes.

Kim "Kris" Kardashian

11 August, 4:49 PM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na impreza: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na impreza wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

Your father dressed his top lieutenants in the national colors of Poland that day - not for any personal reasons but because the wardrobe was being provided by a right-wing Polish political party, which, having lost most of its parliamentary seats in that year's parliamentary elections, was, nevertheless, courting your father's support for its presidential candidate. Your father was saving as much money as possible for his Independent (Lower Silesian) Riflemen's Armored Brigade and its upcoming deployment to Mars, and, not having made any specific promises to the League of Polish Nuclear Families, was more than willing to allow them to outfit his men. After all, the wedding was taking place in Poland, in a Polish Church (the Sanctuary of Lichen), your mother was being married to a Pole - however disgraceful and corrupt a Pole - and therefore, there was no reason why your father, a very, very proud Pole himself, shouldn't have been wearing the old royal colors of red and white. In fact, your father took the liberty of reducing everyone's chest measurements by a small but significant margin, making sure that every single member of his party, after having trouble putting on his jacket, had appropriate posture.

Verse 13 from the chapter called Childhood

When it was discovered that Leonard Cohen-Krupnik had met with a former Russian spy somewhere in Vienna, speculation ran wild. When it was revealed that Leonard Cohen-Krupnik, during his conversations with the Russian spy, had called upon his association with 'the first,' the prevailing theory was that Leonard Cohen-Krupnik, in conjunction with the President of Poland and perhaps the Prime Minister and his cronies (all of whom belonged to the same corrupt leftist party), had conspired to sell to the Russians not only a refinery in Danzig, but the controlling interest in Poland's largest petroleum dealer, which, at that point, was still possessed by the Polish state.

Verse 13 from the chapter called Security

Jesus hoped that Stalin's position in the army and, more importantly, his famous association with the Confederation would convince the board of directors to let him do whatever he wanted. After all, the future of the ruling party was at stake. If knowledge of this bribery and arms smuggling were - God forbid - ever to become public, the party would die. Their hopes of slowly rebuilding trust with this new Prime Minister's 'government of experts' by the time the next parliamentary elections took place would be quashed.

Verse 132 from the chapter called Security

The Marshall of Parliament waited five long years (and became Marshall of Parliament) before he was judged a liar for the second time (this time, on appeal). He appealed once again and initially resisted calls for his resignation, but even his own party, to whose leadership he had just been elected three days earlier, was unwilling to support him. They had entered government a few years before with fifty percent approval ratings in national polls and were now down to five. They were suffering not only from the whole Russian spy-chairman of the board debacle, but also from a film producer's corrupt solicitation of potentially very beneficial legislation to a large media firm allegedly in the name of the Prime Minister and his cronies, and also from a case where two Parliamentary deputies revealed state secrets by warning their friends in local government of impending arrest, and also from a case where the husband of one of the Prime Minister's cronies was arrested for taking money in exchange for arranging the privatization of a public power plant and then using that money to finance his wife's political campaign. In that particular case, the woman's sister-in-law and niece were simultaneously arrested for conspiracy and immediately confessed to their own guilt. It was very refreshing.

Verse 19 from the chapter called Security

The situation was bad: terrorism, corruption, Russian oil, Martian agents, alcoholism, domestic violence, hooliganism, the atmosphere, now coal trafficking - not to mention the old standards of poverty, homelessness, and disease. If municipal policemen had their hands full attempting to deal with the new plight of the homeless (extinguishing their fires, taking them to shelters, and then, the next day, extinguishing their fires again), it wasn't surprising that the national government felt like it needed help. That help came with SECURITA. Their new contract allowed them to buy any weapon, any armor, any surveillance device, any vehicle they could afford and which they felt they needed. Their contract also allowed them to obtain warrants. They were the new eyes, ears, and hands of the national government and they were private. What had been the largest private security firm in Poland was now a private paramilitary organization - all in the name of fighting the Polish national government's fight against the illegal traffic in coal and what the ruling party called 'the new corruption.'

Verse 27 from the chapter called Security

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na impreza: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na impreza wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

It had nothing to do with the bottle. Even as those thoughts curled within me, enveloping me, goadingly steeling me in the gathering steam, I knew the real reason for my decision: it was Macy. He would be there at Nike's house; I would have to see him, greet him after all this time, and, fearing the encounter, I knew that I would rather meet him in the context of a party - not the prepared emptiness, the disquieting silence that surrounds a house before its guests are welcomed.

– Title 1, Regarding Peaches and Bananas, Part 2, Section 2, Letting It Steam, Paragraph 4, Clauses 1-3

Now Nike happened to be serving plantains at the party, and I soon realized I had provided him an excellent opportunity of fleshing out the difference. I recalled having asked him to explain this difference once before, and in the wrong company too, by which I mean I had to sit through a prolonged and tiring discussion on whether plantains were a subspecies of the common banana or vice versa.

– Title 1, Regarding Peaches and Bananas, Part 2, Section 8, Partying with Intellectuals, Paragraph 5, Clauses 1-2

I thought about the impending party. Naturally, I wondered why I hadn't just gone straight to Nike's house, which, of course, would've been the natural maneuver.

– Title 1, Regarding Peaches and Bananas, Part 2, Section 2, Letting It Steam, Paragraph 2, Clauses 4-6

I had no idea that my relationship had affected him. It did not last very long: a few weeks; I suspect that in the end he was more affected by it than me. But I rarely ever saw him in those days. I left for Europe soon afterwards, allowing new encounters to remove my mind. I did not think about Macy at all, or at least, very rarely.

– Title 1, Regarding Peaches and Bananas, Part 2, Section 6, Third Party Intervention, Paragraph 3, Clauses 1-5

When, after about half a year, I came back to America, I was rather pleased to see him again. I soon discovered, however, that in my former position of intimate friend he had replaced me with a certain man, who shall remain nameless, but who did share his interest in theatre.

– Title 1, Regarding Peaches and Bananas, Part 2, Section 6, Third Party Intervention, Paragraph 3, Clauses 6-8

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na impreza: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na impreza wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

"It sounds like a golf handicap," said Junior. He almost choked on his words. Randall G. Fitzwater was joining the party.

The burly man slapped Harry Connick's back. "I heard you got shanked," he said. "I had to take your place."

Junior felt compelled to ask, "Did we win?"

– from “A Horse Named Clutch Bag,” an inspiring story featuring a woman from South Africa

"Exactly." Shephard gestured grandly. A square column stood in the middle of the intersection. Chairman Mao's portrait graced every side. White Han characters spelled out the first of many Mao quotations found in The Little Red Book. It was from his opening address to the first National People's Congress. It said, "The force at the core leading our cause forward is the Chinese Communist Party. The theoretical basis guiding our thinking is Marxism-Leninism." They were words the people here had to live by.

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story featuring foreign espionage

"I know what it is. I'm wondering why selling dope is better."

"It promotes foreign trade."

"Flesh isn't imported?"

"If I went into pimping, people would accuse my father of nepotism."

"You're saying he runs a whorehouse."

"He is the chairman of his party."

– from “Paris Is For Rapists, Too,” a ghost story featuring a frank discussion of half-naked nuns

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na impreza: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na impreza wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

Angielski odpowiednik na "impreza" nie pojawia się w Sorry Miss Jackson.

- Michal Slaby

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na impreza: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na impreza w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

Steve O was sent home from the party. Alone. Drunk. He got lost. He ended up having to hop a fence and consequently tore his pants. This added injury to the insult. So Steve O went back to the party to complain. He was sent home again. This time under escort. This was the birth of Steve O's reputation.

– from “A Finger Up The Bum,” a gay fiction story that doesn't try to accomplish much, but what you make of it is up to you

Steve O auditioned for a show on his first day of class. He got the part of a dad. A pretty blonde got the part of the mom. Steve O was suddenly living the dream. He went head over heels. At a party, he got down on one knee just to propose a dance. Everything was going well. Until the girl's upperclass boyfriend intervened.

– from “A Finger Up The Bum,” a gay fiction story that isn't trying to win an award, but what you make of it is up to you

She wrapped her arms around my shoulders. Our foreheads touched. I put my hands on her bare knees. I rubbed her thighs. With each stroke, I circled wider. I went a little slower. I ventured deeper up her leg. I wondered when she would stop me. She didn't. My fingers brushed the edge of her panties. I drew back. I left my hands around her knees.

Indiana lifted her head. I looked up. She was staring into my eyes. She pecked me quickly on the lips. I had no time to pucker. "I'm sorry," she whispered. "I've ruined your party."

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that might calm one's nerves depending on your outlook

I know how you must have felt. I saw how disengaged you were the rest of the evening. I would have handled it much worse. I would have locked myself up in the bathroom. I know that. It happened to me.

It was on St. Andrew's Eve. We were celebrating your name-day. Our parents were overseas. We were in New York. We were having a party.

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that may help overcome one's sense of unease depending on your outlook

I told her not to worry.

"I'm such a nuisance," she said. "This was supposed to be a party."

"It's not important."

"I don't know what came over me."

"I understand."

"Do you forgive me?"

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that may calm one's sense of unease depending on your outlook

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Impreza: Spis Treści

Kolokacja Impreza w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Impreza."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na impreza który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "impreza." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Św. Sebastian

Symbol siły i protestu

Sebastian był członkiem gwardii pretorianów rzymskiego cesarza, który miał czelność uczyć wartości chrześcijańskie w czasie pracy. W Stanach Zjednoczonych, skąd pochodzę, istnieje wśród żołnierzy amerykańskich tradycja brak udziału w polityce, przynajmniej kiedy się nosi mundur. Ja myślę, że mężczyźni i kobiety w mundurach, którzy nie głosują lub nie wyrażają publicznie swoje polityczne poglądy zachowują się idiotyczne albo są zastraszeni groźbą kary od przełożonych. Tak czy inaczej, są rzezańcy. Moim celem w tworzeniu Serię Swiętego Sebastiana jest umieścić ciało i twarz prawdziwego żołnierza na pierwszym planie. Dobry żołnierz stawia swoją misję przed samym sobą. Często kończy się martwy.. Prawdziwy żołnierz rozpoznaje złą misję kiedy go widzi i nie boi się to powiedzieć. Święty Sebastian nie był krową, pomimo to, że mądrzy ludzie chcieliby nam przekonać inaczej. Święty Sebastian jest patronem wszystkich manifestantów, którzy napotykają strzały motłochu za to że mówią głośno.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży