Nagłówki MichałaPrzestrzeń

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Przestrzeń, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Możesz uczyć się angielskiego - gramatykę też - we własnym domu - Bielsko-Biała style!Ikona słownika

Doceniam pojęcie używania angielskiego jako światowa lingua franca. Nie cenię konwencjonalnego przepisu przez który język angielski jest nauczany.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Majkel's Inglisz: Słownik Polsko AngielskiPointer

Miejsce oznacza powszechnie używane słowo, które odpowiada na pytanie: "Gdzie?"

Najczęściej używane słowa które po angielsku reprezentują typowe miejsce

Leczmy antyspołeczne zaburzenie osobowości z pomocą sztuki dla kobietZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Pod koniec mojego pierwszego tygodnia w Europie w 2011 roku, nie tylko kupiłem samochód ale i też poznałem kobietę, która pózniej towarzyszyła mnie na 10.000 kilometrową wędrówką po kontynencie europejskim, jeżdżąc tym samym uszkodzonym samochodem który kupiłem, i dzieląc się tym samym małym namiotem z Walmart, który przyniosłem ze mną na samolocie.

Wiedziałem że naturyzm był popularny w wielu częściach Europy i jako artysta, który pracował na rzecz akceptacji ciała przez całej jego kariery zależało mi na dokumentowanie jakiś mały fragment. Przyglądając się ze zdziwieniem znalazłem bardzo ważną część kryjąca się w Polsce. Miała na imię Gosia.

Będąc z Ameryki, tylko było potrzebne w Europie włączyć radio, aby usłyszeć amerykańską piosenkę. Aby zobaczyć amerykański film, tylko musiałem pójść do kina. Aby być zrozumiany, tylko miałem mówić po angielsku. Będąc z Polski, one nie mogła znieść słuchania radia przez tych wszystkich bzdur politycznych które tam są rzucane. Nie lubiła oglądać amerykańskie filmy, bo twierdziła, że wszystkie kończą się tak samo. Nie chciała mówić po angielsku ze mną, bo nie tylko chciała powiedzieć słowa poprawnie, ale także chciała powiedzieć swóim sposobem. Nikt nigdy jej nie nauczył jak. Ja rozpaczliwie chciałem zrozumieć. Ona chciała być zrozumiana.

Pomimo dystans kulturalny który istniał między nami, udało nam spędzić 10.000 kilometrów w jednym samochodzie. Spędziliśmy ponad 40 dni w jednym namiocie. Zaczęliśmy uczyć się jak mamy słuchać siebie wzajemnie. Zaczęliśmy uczyć się zaakceptować nasze różnice i jak mogliśmy z nich korzystać zamiast pozwolić aby one nas rozdzieliły. Powoli, lecz z pewnością zaczęliśmy uczyć się pokonać te demony które nas nadużywają.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 34
2011-08-22
 3༜25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Koad Ar Roc'h

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Neant Sur Yvel, France

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Przestrzeń

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo przestrzeńw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa przestrzeńpo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na przestrzeń znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na PrzestrzeńGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "przestrzeń."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "przestrzeń."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na PrzestrzeńGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na przestrzeń jest angielskie słowo space.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na przestrzeń w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. There's no air in space. That's one of the reasons why you need a suit.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. Do you like to fantasize about outer space? I happen to write a science fiction series set on a space ship.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. I put all the shoes we use regularly in the space under this stand.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. I bought a tray to organize the office stuff. I hope it'll save a little space around here.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. I'm trying to space them out in regular intervals but I don't think I'm being very precise.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "przestrzeń."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "przestrzeń."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Przestrzeń w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Przestrzeń: Spis treści

Przestrzeń po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "przestrzeń."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Przestrzeń."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "przestrzeń" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na przestrzeń," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na przestrzeń: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na przestrzeń w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #3817

chase's hanging around the office. not doing anything. just staring into space. and today is the day i was gonna put a bug in expedia's desk.

Sprint "Iphone" Case

16 September, 10:23 AM

Frame #1189

steady rising tone warble slowly. build into the sound of empty space encompassing myself. remind me of times everlasting gift of oblivion.

Chase Credit

8 August, 7:53 PM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na przestrzeń: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na przestrzeń wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

What about the launch? Food, air, and tons and tons and tons of water? It makes no sense. The least they could do is take some fossil fuel to sell - I mean: that's what it's all about, right? Fuel? Let's face it: I'm sure there's plenty of people up in space who always need more water, but, first of all, they're poor; second of all, they're not gonna pay much for water - it makes no sense.

The guy's crazy, alright? Face it.

Verses 684-685 from the chapter called Adolescence

"What the fuck is this?" continued the Krupnik. "You know what this is? This is the fuckin' line to the goddamn checkpoint. We're gonna be here for fuckin' two hours or more. When we cross this bridge, you can wave hello to the goddamn howitzers. What the fuck is going on? This planet: it's madness. This is worse than usual - and usually, it's pretty fuckin' bad. That Lipski's gonna have to pay for this - goddamn it: it's not his fault. It's the goddamn situation. It's fuckin' terrorists, outer-space pirates, American interests - goddamn it. It's a good thing this city has a moat - if not for that, fuckin' Lipski wouldn't know where to put his troops. I can read him like a goddamn book. Once we shoot around on this bypass, we can ram ourselves up his goddamn ass. Why do you think I left the hood red? That's a sign for the terrorists. This way, they won't shoot us. Goddamn it! Welcome to the fuckin' party, boy. I hope you like it."

Verse 123 from the chapter called Arms

Blaming America was difficult. For the simple-minded, it was easy, but most people were conflicted. America was a beautiful country; it had suffered much, but who hadn't? Besides, Americans were in space, in stations orbiting around the Earth; America was on the moon, racing China for the best pieces of real estate. Even though half their country was gone, they were still on top! They were in orbit around the Earth! American soil filled the stratosphere, casting its shadow across the globe: and they were above it! They couldn't care less. To them, the damage was done. Yellowstone exploded - thank you very much, now go and help yourself.

Verse 82 from the chapter called Childhood

In those days, many political things were happening. War broke out: a United Nations coalition led by the United States was fighting piracy in outer space. There was a man calling himself Sadatmo of Dhagbod; he was a leader of pirates threatening the trade routes between the Moon, where China dominated, and the Earth's orbit, which America controlled. For reasons beyond my scope of understanding at the time, this conflict involved Mars, which, apparently, had been supporting the pirates in their struggle against American trade interest. Many of the pirates were members of bankrupt or otherwise out-of-business tourist or shipping companies. They blamed America for their abject poverty: they had nothing, and the companies who cooperated with the United States (flying their flag even!) were considered fair game.

Verse 119 from the chapter called Childhood

The Reserve Army division (whose general staff headquarters had been placed in Treblinka) was supposed to be preventing terrorists from joining up with their brethren in Poznan (to the north) or else from filtering through the southwestern Polish countryside towards the nearest spaceport around, located a few miles south of Warsaw. The Reserve Army, in the few weeks since Wroclaw had fallen under terrorist siege, had made several very important and surprising accomplishments: it had finally stopped favoring Germany and German interests; it had finally looked past the so-called 'Looney Triangle' of Hamburg, Bremen, and Berlin; it had finally considered the possibility that terrorists were being manipulated (or else directly controlled) by an agent or agents whose agendas had very little in common with terrorists' traditional goals of killing Americans and their allies - after all, what the hell were they doing on planet Earth? They had plenty of soft targets in outer space and especially in Earth's orbit - they were consciously neglecting them. That made no sense whatsoever. The Reserve Army finally deployed two divisions east. As an afterthought, one was sent down to Silesia, while the main contingent made a beeline to the capital. Thanks to them, Jesus found his way out.

Verse 8 from the chapter called Bohemia

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na przestrzeń: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na przestrzeń wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

He was taken to a room with drawings - many of them I recognized: by Rodin: Cambodian dancers. The rest of them were unknown, but, then again, the room was dimly lit: perhaps there wasn't enough light for me to recognize them. It was very strange: all the lamps had huge, heavy lampshades on them; they were positioned all around the room, which was very spacious, not very cluttered; there was a lot of furniture along the walls, but most of the space was unoccupied. Perhaps they had orgies here, but not tonight.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 5, The Fifth Day, Part 2, Science & Reform Schools, Section 14, Getting to the Heart of a Matter, Paragraph 50

My eyes - I had no eyes - my vision grew accustomed to the dark. I could see the shadows of trees. They were immense. They floated. They rustled. They terrified. The terror took shape. It stretched like a tube of darkness. It headed past the other side of the car. It was the other side. It was emptiness. I floated towards it. I filled it. I was balancing out the space. It was pulling me like dark matter. My hand clung to the door. I tried to hold on. I couldn't.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 19, Interpreting Religious Symbols, Paragraph 3

In the backseat of a broad car - it was American - the upholstery was cold. It was leather. I smelled its tanned freshness. I rubbed its surface. It was smooth - like a lady's backside. The headrest blocked my view. It was dark. I turned. I didn't have a head. There was no reflection in the glass. I had a hand - nothing else. I felt the leather getting warm beneath me. What was it touching? I had no buttocks. My hand passed through the space where my buttocks should have been. I was a ghost.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 19, Interpreting Religious Symbols, Paragraph 2

ANDY: It's not like aliens or whatever. I mean, there's space travel, but: it's only alluded to, you know? They talk about it like it's normal, but it's not a major feature of the book. By this time, in the future, Mars is like Earth, you know?

CHR: Yeah, I get it.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 3, The Third Day, Part 2, Prayer & The Reformation, Section 10, Bringing Up a Sore Subject, Paragraphs 26-27

ANDY: It's living space. And we kill for it, unfortunately. So I think we'll have more space in heaven. Although I hope we don't have a problem with gravity. Because in this world, if our planet were any bigger, we'd all be very fat - or, at least, we'd think so, because we'd feel so heavy. And I suppose if heaven is what it's cracked up to be, we're all going to feel as light as feathers.

OLYMP: What is gravity?

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 6, The Sixth Day, Part 1, Children & Education Reform, Section 2, Discussing Heaven with a Child, Paragraphs 28-29

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na przestrzeń: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na przestrzeń wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

"Do you feel a draft? There must be a window." Shephard ran his hand along the brick. He found a curtain. He opened it. "A back door," he cried. Shephard crawled through. The passage was short and tight. On the other side, a large dune blocked the view. A crawlspace led to the left. Shephard decided to climb the sand.

Clark came up through the passage. "What do you see?" he asked.

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story featuring a pair of hapless guys

All of a sudden, she was gone. Jutsu had taken her place. Tae curled his lip in disgust. He wondered. He learned discreetly from Nin that they had switched fields. She couldn't tell him why. Tae came to understand he missed seeing Bo. He admired not just her rounded figure, but that strangely solicitous spirit. He cursed the spaceship for now blocking his view. He decided he would have to pay her a visit.

– from “How Tae & Bo Took Over the World and Kung & Fu Didn't,” an apocryphal bible story featuring twelve people who have to figure things out

Neal put down his chopsticks. He gave Tatum a hard look. He said, "Do you know who these people are? Do you know why they're here?" Tatum averted her eyes. "Nobody likes to talk about this. Every Manga person you will ever meet is descended from a frozen embryo. They were going to be destroyed on their home planet. Somebody didn't think that was right. Their government decided to send the embryos to us as a gift."

– from “Dirty Manga People Are Disgusting,” a spooky story set in space

Tatum screwed it off. She pulled her arm into the body of her suit. She found the PDA. She squeezed it through her collar. She took it with her gloved hand. She pressed the red button. Tatum counted. It was supposed to take five seconds. She looked down. The man was half-way up. Tatum reached ten. Something was wrong. "Hee-hee."

– from “Dirty Manga People Are Disgusting,” a spooky story set in space

The game resumed. Tatum watched the players leap and flip. Their pecs bounced beneath their shirts. Tatum grew aroused. She realized the beauty lay not in the outcome, but in the execution. She tried to focus on the way all the players were moving in regards to each other. In the fourth quarter, a primal instinct took over. Tatum wanted the Blackguards to win.

– from “Dirty Manga People Are Disgusting,” a spooky story set in space

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na przestrzeń: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na przestrzeń wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

FLETCHER: 'You don't float around staring off into space? You don't flinch when I reach out my hand? You are a fish. You're a catfish. I'm sorry. I didn't mean to tease you. I'm serious. I want to know what's wrong. Are you sick?'

ALICE: 'No.'

FLETCHER: 'You certainly don't seem healthy. I'm going to Father. Maybe he knows what's wrong with you.'

ALICE: 'Fait, Toc. I fay tay you.'

FLETCHER: Toc is my name, by the way; they're my initials. Father is John Jackson, the last of the mutineers - not our real father. 'Alright: speak.'

ALICE: 'Many year aro when you were ritter, te women try to escape in a poat fur of hor. Te men say tat tey fix it, put tey not fix it. Tey laugh when I catch te crap ant ah te women fa in te vater.'

FLETCHER: 'I know this story. Susannah, you're no stranger to water. Don't tell me you're afraid that I would put holes in my canoe and make you fall in.'

ALICE: 'After tis, ah te women talk apout is kirrin' te men. Ant two of tem try.'

FLETCHER: 'You're not saying that you might actually kill me if I humiliated you?'

ALICE: 'I tey you, Toc. You ask me; I tey you.'

– ACT II, lines 81-90

AT RISE: KOKOMO is wiping up the floor.

KOKOMO: Clean. Clean. Clean. We are obsessed by cleaning. If space is a giant vacuum, why does all the dust settle here: underneath the table? Why not in the middle of the floor? Where I can see it? Where I can wipe it up with my feet? We know perfectly well why, don't we, Kokomo? Master Fletcher can't be bothered to take off his shoes. Thanks to him, it's: 'wipe the floor, Kokomo.' Yes, Ms. Jackson. 'Clean the kitchen, girl.' Yes, Ms. Jackson. 'When is lunch, dear?' I don't know, Ms. Jackson. Honestly, where does all this dust come from? What am I supposed to do with it? There really is no sense in cleaning more than once a month. Let the moon show when it's time to clean. Ms. Jackson certainly doesn't know. She would have me clean my way right into an early grave. Kokomo was not built for dust. She was built for love.

MS. JACKSON: (off) Kokomo!

KOKOMO: Yes, Ms. Jackson.

– ACT I, lines 1-3

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na przestrzeń: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na przestrzeń w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

The orbits of Captain Orbitz as told and retold by trillions of Orion systemizens, indeed systemizens from across many a galaxy, never fluctuated from their purpose of helping Captain Tycho "Tych" Orbitz conquer his home galaxy. Tych was firm from the day he resigned his commision as a courier in the Star Alliance to the day he vanished into space. Many were afraid he would come back. Many more hoped he would. They thought he was out pirating somewhere with Lalunia, his pheromonically irresistible great-great-great-great-niece, or ruling a planet with the beautifully blue Sara Lee, or fighting the jilted queen of the Astrazeneca or playing chess with CAROline the computer that loved him. They didn't know he was dead. They had no idea he had died long before he had even resigned his commission. Before he hijacked the tesseract marking the beginning of his rebellion or piloted the stolen ship Nautilus into the singularity the man had physically removed his own dead body from the bridge. He had no choice. At the time the ship was scheduled to be inspected by Star Alliance sanitation officers.

– from “The Death and Life of Captain Orbitz,” a science fiction romance in the spirit of Stanislaw Lem, if you know who that is

Orbitz arrived at the Houston space elevator. He took no bags through customs. Nobody questioned him. At the orbiting platform he bought a fancy skin suit. He chartered a shuttle to take him to his ship. Within an hour he saw the widowmaker stretching out towards the galactic pole. Forestays came into view. They glittered from the main mast in quick succesion like spectral strands. Stone tentacles emerged. From every direction they clustered into the humongous figurehead of the Nautilus Pompilius. Its one brooding eye kept careful watch above its gaping hyponome. Orbitz pulled the hood of his skin suit over his head. He affixed his breathing apparatus. He disembarked directly into space. With a single canister of propellant he reached the airlock nearest to the bridge. He climbed aboard.

– from “The Death and Life of Captain Orbitz,” a science fiction romance written in honor of Stanislaw Lem, if you know who that is

One day Orbitz finally emerged from his hotel room. He was carrying what looked like a book. He went into the shop. "It's you again," said the shopkeeper. "What do you want?" Orbitz said nothing. He dropped the book on the counter and left. One half of the surveillance team followed him all the way to the space port. The other half decided to find out what was going on. They raided the shop. They found nothing. The book Orbitz had been carrying was an antique. It was stamped with the name of the hotel. When one of the agents went to the hotel to ask about it the clerk behind the desk wanted it back. He said every room was supposed to have one. It was tradition. He had no idea why. He said the owner would get mad if one of them disappeared. The owner was questioned about the book. He said the same thing. It was tradition. Every room had a book. Every book was the same. He didn't know why. He didn't care to know. The Amazon cared. According to his sources there was a chance the book had a connection to the Wiki-en Society. He ordered the hotel closed. He arrested the owner and the entire staff. They proved themselves innocent quickly. The Astrazeneca found no deception in them. The shopkeeper was different. He was held long after the others had been released. He wasn't lying about Orbitz. He had never seen the man before in his life. He was lying about the way he did business. He claimed he was an honest businessman. It was a lie. He claimed he knew a good bargain when he saw one. Another lie. The Amazon wondered what was happening. Orbitz had gone from the space port to a low orbit cruise ship. Aboard the same ship was Sara Lee. The scientist who had confounded the Astrazeneca in the first place. He assigned a surveillance team to watch her. She walked around and gazed at the blue planet. She didn't see Orbitz at all.

– from “The Death and Life of Captain Orbitz,” a science fiction romance written with Stanislaw Lem in mind, if you know who that is

Inside the singularity the four-dimensional tesseract squeezed into the two-dimensional space of the interbrane world. All three ships survived the implosion. In the three-dimensional bubble lelt behind time passed slowly relative to the rest of the universe. Within half an hour their velocity reversed. They swung back towards the brane they had just left. After a small change in heading to the left, a roll to the right and a small adjustment in pitch downward all three ships emerged into the Trapezium cluster. The gas giant loomed nearby. As soon as the Argo was clear of the tesseract Orbitz programmed his ship to land on the surface of the planet. Orbitz Número Dos was going to need it.

– from “The Death and Life of Captain Orbitz,” a science fiction romance dictated by my love for Stanislaw Lem, if you know who that is

A quiet corner. A back alley. By the harbor. An ocean liner. The continents from space. Looking through a glass of water. A wildfire. A man on horseback. Surrounded by horses. Galloping. Going to a horse show. Dressage. Austria. Rich people. Descendants of nobility. Peasantry. Young people. Their future. Uncertainty. Old folks. The sky. The phasing of the moon. A crescent. Smiling fortune. Powerful people. Success. Happiness. Envy.

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that might ease one's sense of distaste depending on your outlook

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Przestrzeń: Spis Treści

Kolokacja Przestrzeń w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Przestrzeń."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na przestrzeń który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "przestrzeń." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Plugawość, Sportretowanie

Cenzura mówi wszystko

To naturalne, ukryć brudne rzeczy. Są żenujące. Ale trzeba pamiętać, że kiedy ukrywamy rzeczy, które są trudne, robimy wrażenie że są brudne, gdy są naprawdę coś zupełnie inne. A kiedy sprawiamy że łatwe rzeczy są dostępne, robimy wrażenie że są czyste, kiedy tak naprawdę nie są w ogóle. To jest niebezpieczne.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży