Nagłówki MichałaRóg

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Róg, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Translator Angielski już nie będzie ci potrzebny kiedy uczysz się angielskiego we własnym domu Bielsko-Biała styleIkona słownika

Wierzę w pojęcie podawania angielskiego jako międzynarodowy standard. Nie cenię głupawego podejścia z którym angielski język jest przedstawiony.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Majkel's Inglisz: Słownik Polsko AngielskiPointer

Miejsce oznacza powszechnie używane słowo, które odpowiada na pytanie: "Gdzie?"

Najczęściej używane słowa które po angielsku reprezentują typowe miejsce

Ze sztuką dla kobiet pomagamy położyć kres molestowaniu seksualnemuZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Kiedy przyjechałem do Europy 20 czerwca 2011 roku, nie miałem planu i na pewno nie miałem pojęcia, że do końca tygodnia będę uprawiał fotografię z kobietą której nigdy nie spotkałem - naturysta, która nigdy wcześniej nie pozwoliła sobie być fotografowana nago. Było to pierwsze wydarzenie z całej serii nowych wydarzeń dla nas obu.

Jako artysta zainspirowany przez młodą kobietę walczącą z samooceną i bulimią, akceptacja ciała zawsze zajmowała poczesne miejsce w mojej estetyce. Odkrywając niedawno naturyzm i jego mantrę akceptacji ciała w Stanach Zjednoczonych, byłem chętny do odkrywania styl i filozofię klubów naturystycznych i piękność wokól naturystycznych kempingów w Europie. Los mnie rzucił najpierw w kierunku Bielsku-Białej. Tam gdize Gosia mieszkała.

Dorastałam w Ameryce. "Land of opportunity," czyli lużno przetłumaczone, teren szans. Pełnoletność przyszła w latach 90. kiedy wszystko było możliwe. Ona wychowała się w Polsce. Dorastała w czasach, gdy Sowieci upewnili, że nie było nawet co jeść w kraju. Żadna niespodzianka że nie można nawet poprawnie przetłumaczyć słowo "opportunity" na język polski.

Nigdy nie byłem żonaty. Nigdy nie byłem rozwiedziony. Nigdy nie miałem dzieci. Nigdy nie straciłam dzieci. To nie oznacza, że nie mogę próbować zrozumieć kogoś, komu tak się stało. Słuchając Gosię podczas naszej podróży po Europie zacząłem rozważać jej potrzeby tak, jakby były moje własne. Może nie byłem w stanie zaspokoić wszystkie te potrzeby, ale nieraz udało mi się zamknąć gębę i umieścić swoje własne potrzeby na boku, jeśli była taka potrzeba, przyjamnie na 10.000 kilometrów. Wszyscy musią być wysłuchani i to jest jednyna potrzeba, którą wszyscy mamy obowiązek zaspokoić. Gdy ktoś modli się do innego człowieka, jako człowieka masz obowiązek słuchać. Ludzkość musi zacząć uczyć się tę umiejętność zanim będzie za póżno.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 34
2011-08-22
 3༜25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Koad Ar Roc'h

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Neant Sur Yvel, France

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Róg

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo rógw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa rógpo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na róg znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na RógGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "róg."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "róg."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na RógGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na róg jest angielskie słowo corner.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na róg w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. I don't have the courage to stand on a street corner and sing. People will laugh.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. She had to corner me at the party. As if I owed her something for having entertained her fantasies.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. Guess who now has the corner office.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "róg."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "róg."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "róg."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "róg."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Róg w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Róg: Spis treści

Róg po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "róg."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Róg."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "róg" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na róg," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na róg: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na róg w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #3627

im in the boat. in a quiet little corner. time to hit the water.

Sprint "Iphone" Case

9 September, 8:11 PM

Frame #6920

weve given up the entire heart of the island. elysian park. the ravine. most of halcnów. except for the furthest corner. were divided.

Sprint "Iphone" Case

23 December, 8:35 PM

Frame #4259

im on the other side of the gallery. theres a short flight of stairs wrapping around the corner. a guard is patrolling the hallway up top.

Sprint "Iphone" Case

30 September, 2:37 AM

Frame #3372

if the train cars are pulled off the earth by magnets from every corner of the world there must be be some seriously exotic women up there.

Chase Credit

4 September, 5:18 PM

Frame #3218

chase's having bad dreams. about the train to krakow. when he cornered mcdonalds. he says it was the other way around. sounds bad.

Sprint "Iphone" Case

2 September, 5:09 PM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na róg: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na róg wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

Sadatmo's men were cornered. If Sadatmo had been smart, he would've made some kind of conciliatory gesture, like an agreement to a partial withdrawal. The Americans were uncomfortable: they didn't like to fight, especially in outer space, where it seemed like nothing was really worth their time. Protestors on Earth were always saying, "no blood for oil!" as if they didn't drink it, but the government was having particular difficulty in defending their lack of compromise. The president said the principle was fighting the aggressor and protecting free trade, but then his secretary said the whole thing was about saving jobs, which really confused people. Instead of capitalizing on this confusion, Sadatmo used fighting words and threatened to drop chemical weapons on top of the Jews. People wondered why Sadatmo had chemical weapons: "who gave him chemical weapons?" they said. Nobody answered.

Verse 125 from the chapter called Childhood

When the former heroin dealer left his house, I followed. From a discreet distance, I watched him go down the hill that led to the main road. There was a heath on the right side. Beyond the heath was the convent. At one of its back corners, my prey turned right, onto a path that led behind the convent wall. Cutting across the heath, I ran crossways toward the end of that path, and, pushing through the dense greenery that separated it from the heath, I waited. When the unsuspecting man was passing right in front of me, there was no hesitation. I pushed him into the convent wall.

Verse 779 from the chapter called Adolescence

Jesus took her down to the street. At the corner, they turned left. When they reached the main road, Jesus turned right. "On your left," said Jesus, as Zoe ran to catch up, "you'll find Treblinka's Culture Center. Inside, you would find the town's only movie theatre."

"Do they have a regular theatre as well?"

Verses 322-323 from the chapter called Security

They went down John Paul the Second Street and, turning right, they went behind the Convent wall, where, not so long ago - but what seemed like ages ago - a local drug dealer had been ambushed and threatened with a gun. I still had that gun. Reaching the road, they turned left, and, after turning its first corner, they followed it onto a narrow footpath, which climbed uphill.

Verse 401 from the chapter called Security

Jesus followed them onto the main road. He knew that they were parked at Town Square - he had seen their car on the way back to the club: who else could possibly have driven a custom-made sports car into Treblinka? Only a Krupnik. As far as Jesus knew, this was the only Krupnik in town that night. If his car was parked at Town Square, Jesus could beat them to it. At the fork in the road (where the Town Office Building was), Jesus veered left, onto Church Road, which led directly to the Church of Sts. Peter and Paul - whereas they had turned right, continuing along the main road which led directly to Town Square. Jesus started running. He ran all along Church Road, uphill, turning right onto Linden Flower Road in front of the brick church's red walls and black-shuttered windows, which were closed. He sprinted all the way to the main road. When he got there, he wasn't sure if he were late or on time; he wasn't about to check around the corner. He put his back against the wall.

Verse 612 from the chapter called Adolescence

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na róg: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na róg wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

So I went inside, quickly wending my way through the crowded salon. I went upstairs to the main bedroom. I approached Albert's closet - but, before I got there, I was distracted. Something pulled me towards Indiana's corner. Gowns were draping her screen. Articles of clothing were strewn about, undergarments littering the floor. I approached her infamous mirror. I looked at myself. I saw the door to Albert's closet.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 3, The Third Day, Part 2, Prayer & The Reformation, Section 15, Running Away, Paragraph 2

Albert had called me the previous day, asking if it were 'alright' if he moved in tomorrow. I repeated my consent, and, with gratitude, he made one more request: he asked if I could drive him. I, of course, agreed, thinking nothing more of it, and, the next day, getting off at Holland Park Station, I crossed the perilous avenue, making my way around the corner and down the street. Olympia was kind enough to open the door for me.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 4, The Fourth Day, Part 2, The Assembly & Government Reform, Section 6, Being Obedient, Paragraph 6

Nike walked as fast as he could to his car. Driving down the Rue du Colisée and the Rue de Penthièvre, he crossed the Boulevard Malesherbes, and, continuing down the Rue des Mathurins, he drove around the Opera house. At the northeast corner, he took the Rue La Fayette, but he drove too far: the Rue du Faubourg Poissonnière was going south, so Nike had to turn around at Saint Vincent de Paul, taking Rue D'Abbeville onto the Rue Condorcet before turning northward.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 5, The Fifth Day, Part 2, Science & Reform Schools, Section 14, Getting to the Heart of a Matter, Paragraph 1

But these were more familiar garments: I recognized one of Macy's old T-shirts, one of my favorites, very colorful but tasteful, very tasteful. I had not seen him wear it in years, so many long years, and I imagined a younger Macy wearing it once again. I smiled, and looking around the room, the clutter no longer seemed like clutter. It was Macy: the evidence of his existence. It was his clothing in the bag, his old papers stacked in piles around the room. They were his books, his quarters, his dimes and nickels that were scattered across the desk. It was his pile of pennies that lay separate. It was his bed in the corner, his sheets that were ruffled, his comforter, his blankets falling off the edge.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 9, Intoxication, Paragraph 1, Clauses 6-14

We were standing in a nice corner. The walls around us were high and windowless. Concrete was crumbling and cracking itself. There was a lot of rusted metal. The ground was littered. "You know what I like about big cities? I like these kinds of places: the buttholes and the bellybuttons." There was even some neglected shrubbery around us. It was bordering the crumbling concrete steps upon which Luka was seated. I placed my foot beside his on the lowest one. I started balancing my leg. I thought of the stairs outside our old apartment. I thought of the opium dealer - as a character from a New Comedy, with Luka, the poor yeoman; Anicetus, the corrupted son of an equis; and me, Andreas: the lowly manservant, the torch-bearing slave.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 14, Referencing the Past, Paragraph 16

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na róg: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na róg wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

A woman who started swimming crawl must have noticed something in the corner of her eye. She stopped and stared at Patsy's naked body. He waved and smiled. The woman screamed. Instead of pointing, she began splashing hysterically. The lifeguard dove into the water. Everybody stared. "I'm over here," cried Patsy.

– from “A Cop Named Patsy,” a funny story featuring a frank discussion of tall statues

Something darted. I turned my head. I jumped. I breathed a sigh of relief. It was the road, bathed in headlights. Somebody was driving. There was a passenger. I stretched my arms. I gripped the corners of the bucket seats. I tried to pull myself. I barely moved. My arms were powerless. I sat back.

– from “Paris Is For Rapists, Too,” a ghost story featuring the beautiful people of France

Shephard spotted Pepsi in the opposite corner of the courtyard. She was on top of the wall. "How did she get there?" thought Shephard. There was a rock in her hand. She was going to try to throw it at the guard closest to her.

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story featuring a frank discussion of criminal activities

Tae turned the bend. Sandbars glimmered in the distance. They were at the corner of yet another bend. Tae ran. He could hear the sound of waves. He approached the sandbars. He could see something stuck against one of them. He neared it. He crouched. It was laundry. Tae looked.

– from “How Tae & Bo Took Over the World and Kung & Fu Didn't,” an apocryphal bible story featuring a bunch of Chinese convicts

"What am I going to do?" thought Shephard. He looked around. There was a man tanking a sedan. He was too close to the humvee-there was no time to find keys. A guy in a truck-too far away-too ready to drive off. A car pulled in-behind him, a young man on a motorcycle. Shephard recognized him. It was the man from the accident.

Shephard took another look around the corner. Clark was coming out of the station. A man in a tight uniform was next to him. He was escorting Clark to the humvee.

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story about how certain rich countries have problems understanding other countries

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na róg: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na róg wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

ALICE: It was no big deal. It was some stupid kid with a knife.

FLETCHER: Was it sharp?

LUKE: She didn't have a chance to taste it.

FLETCHER: What did it look like?

ALICE: It was just a regular jackknife. It wasn't very big.

FLETCHER: What did he get away with?

ALICE: My purse.

LUKE: With everything in it.

ALICE: It was so stupid. The cops could've picked him up around the corner if they had just bothered to look. They were such pigs.

FLETCHER: Don't tell that to old Grey Goose! Australian cops guilty of misprision? He would go on a rampage.

– ACT I, lines 157-166

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na róg: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na róg w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

Obama took it the hardest. Any sound, any silent white face staring at him made him run around the corner. He never stopped talking about leaving. He wanted to go to France. Never mind that he didn't speak a word of French. He was obsessed with the idea of being in Paris. As far as I know he's there now. He just disappeared one day. If Barack knew something he never told me.

– from “A Black Man in Moscow,” an inspirational story that represents real life for some people, though the details are fictional

The Amazon called his team. One half was still following Orbitz on the cruise ship. The other half was in front of the shop. He ordered them into the neon building. They walked up to the second floor. The team leader paused. He could hear something in the room ahead. It sounded like a man rapping his fingers on a desk. He pushed open the door. There was no desk. There was no man. There was clutter everywhere. Strange objects of art and furniture stacked on top of each other loomed from every corner. The rapping continued. It was slower now. It was more cautious. The men squeezed into the room. All of them were transfixed by the sound. It was coming from behind a low curtain. The curtain was draped over what seemed like a crate. Or a cage. The men crowded in front of it. The leader reached out his hand. He grabbed a corner of the curtain. He lifted it.

– from “The Death and Life of Captain Orbitz,” a science fiction romance written out of respect for Stanislaw Lem, if you know who that is

The two men stared at each other. Orbitz said, "You're me."

The man nodded. He smiled and said, "I'm me."

"How did you get here?"

"A singularity," said Orbitz Número Dos. "Next to the gas giant in the corner of the Trapezium cluster."

"That's where I'm heading."

"I know," said Orbitz Número Dos. "I was just there."

"Is the singularity natural or artificial?"

"It doesn't matter."

– from “The Death and Life of Captain Orbitz,” a science fiction romance in the tradition of Stanislaw Lem, if you know who that is

I've never been to Hong Kong. I was in Macao once. I lost 25,000 dollars at the casino. I won it back later in Vegas but while I was in Macao and out of money I went for a walk. To clear my head. To get away from the tables. To my great amusement I stumbled upon a street named after Sir Lima. The street ran right into another street named Rebelo. There was a bank on the corner.

– from “Beautiful Branca,” a true story that changes certain facts if I even remember them correctly

I had to go. The attack on Barack was the last straw. The news claimed all the attacks were coming from one bad boxing club. It couldn't have been true. I was seeing skinheads on every street corner. I begged my friends at the university to help. I just wanted to leave the city. By the end of the week I was staying at a friend's dacha. In the middle of winter. With no heat. I had to borrow a small furnace and forage for wood on my own. I was happy. I was safe.

– from “A Black Man in Moscow,” an inspirational story that represents things that have actually happened, though the details are fictional

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Róg: Spis Treści

Kolokacja Róg w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Róg."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na róg który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "róg." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Martwa natura, Patriarchat

Ojciec mówi, że ojciec wie najlepiej

Na celu promowania demokracji, silny musi opróżnić się jego siły. Słaby musi być przyznany szansę na rozwój siły. Nie możemy wymusić koniec patriarchatu. Takie postępowanie po prostu utrwala feudalizm pod inną nazwą.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży