Nagłówki MichałaSypialnia

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Sypialnia, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Angielski - Matura - te słowa nie będą ci niepokoić kiedy uczysz się angielskiego we własnym mieszkaniu Bielsko-Biała styleIkona słownika

Doceniam pojęcie ogłaszania angielskiego jako wspólny język dla świata. Nie cenię regularnego programu w jakim język angielski jest nauczany.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Majkel's Inglisz: Słownik Polsko AngielskiPointer

Miejsce oznacza powszechnie używane słowo, które odpowiada na pytanie: "Gdzie?"

Najczęściej używane słowa które po angielsku reprezentują typowe miejsce

Ze sztuką dla kobiet pomagamy położyć kres seksualnemu wykorzystywaniu dzieciZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Cztery dni po przyjeździe do Polski, w znacznej mierze kraj katolicki obchodził Boże Ciało, czyli uroczyste procesje wdzłuż ulicy i tym podobnym. Trzy dni później zrobiłem własną uroczystą przysięgę, że jeśli dostanę szansę to wyrazić, chciałbym pokazać miłość do pewnej kobiety, którą dopiero spotkałem.

Nazwijmy to wypadek. Nazwijmy to boska wola. Nigdy nie miałem spotkać się z Gosią...gdyby nie przypadkowe przestępstwo pewnego człowieka...kolejne nadużycie spiętrzone przez człowieka na człowiek. Rabunek.Torebka wyrywana z pod rąk, w której był paszport. Kolejny atak na ciało ludzkie. Jeden ze złych zwyczajów społeczeństwa, z którą już od dawna walczyłem jako artysta działający na rzecz akceptacji ciała.

Byłem Amerykaninem. Świeżo przybywszy do Europy i nowym właścicielem Ford Escort produkowany w 1997 roku w Niemczech. Jedyna rzecz na co mogłem narzekać, był fakt, że instrukcje były pisane w języku niemieckim. Ona była zaś z Polski, a niemieckojęzyczna instrukcja obsługi samochodu kupionego w Polsce nie była jedyną rzeczą, na co ona mogła narzekać. Coś takiego nawet nie zarejestrowało.

Pomimo policjantów w Wiedniu. Mimo deszczu w Veržej. Pomimo zagubienia się we Włoszech. Mimo rozstania się w Soest. Pomimo tej nocy w Amsterdamie. Mimo naszej walki w Lisieux. Mimo burzy w Bois de la Roche. Pomimo tego strasznego poranka poza Collonges. Pomimo długiej drodze do Pielenhofen, wróciliśmy cali i zdrowi, a co najważniejsze, byliśmy szczęśliwi. Zaczęliśmy uczyć się jak słuchać. Zostawiliśmy za nami diabły z drogi i te pozostałe diabły z przódu wydawały się trochę mniejszy. Zaczęliśmy się otwierać.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 37
2011-08-25
 6༜25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Camping de la Lèze

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Gaillac-Toulza, France

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Sypialnia

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo sypialniaw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa sypialniapo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na sypialnia znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na SypialniaGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "sypialnia."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "sypialnia."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na SypialniaGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na sypialnia jest angielskie słowo bedroom.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na sypialnia w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. Is he into having a little fun in the bedroom? A little danger?

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. This house has only two bedrooms but they're very spacious.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. Muszę jeszcze wymyślić trzecie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "sypialnia."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "sypialnia."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "sypialnia."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "sypialnia."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "sypialnia."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Sypialnia w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Sypialnia: Spis treści

Sypialnia po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "sypialnia."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Sypialnia."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "sypialnia" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na sypialnia," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na sypialnia: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na sypialnia w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #3427

were underway. i gave the attendant a photo of mcdonalds. shes making a list of all the vacant bedrooms. im heading to the engine.

Chase Credit

6 September, 4:57 AM

Frame #4254

pandora's new boyfriend wants to take her somewhere. im guessing a bedroom. theyre going inside. turning to the right.

Sprint "Iphone" Case

30 September, 2:32 AM

Frame #2643

im in one of the bedrooms. the carpet in front of the closet is stained. its the edge of a dirty wet spot that dried. somebody was here.

Chase Credit

24 August, 10:54 AM

Frame #4260

i slipped up the stairs. into the corner bedroom. thank god its empty. theres a set of doors. going to the balcony.

Sprint "Iphone" Case

30 September, 2:38 AM

Frame #3440

there are too many bedrooms. each car has two floors.

Chase Credit

6 September, 5:35 AM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na sypialnia: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na sypialnia wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

The right bedroom was empty; the window was open. The main room was also empty; the area where the Black Madonna had proudly stood was now given back to the television. The bathroom was empty; so was the kitchen. That was it. She's not here, I said to myself.

Verse 593 from the chapter called Adolescence

Jesus had eaten supper (kindly prepared by his uncle's wife), had listened to the radio for news of terrorist advances, had blown out the candles in front of the Black Madonna's shrine, and, retiring to his bedroom and waking up in morning, was obliged, for the whole day, to allow anyone to come inside and pray before that shrine.

Verse 510 from the chapter called Adolescence

Jesus entertained his guests in his bedroom. They sat around his tiny, little table. Through the wall, they heard a group of old women chanting the Rosary.

Verse 514 from the chapter called Adolescence

I went back to the right bedroom to close the window. Passing by the tiny, little table where just a few hours ago a Krupnik had shot heroin, I noticed a small, plastic bag, emptied of its contents.

Verse 594 from the chapter called Adolescence

My own cousin, Roman Stalin, had joined the 2nd Infantry out of desperation. His attempt to escape unemployment, indigence, and his alcoholic father was rewarded with more humiliation, more abuse, and more stress. I remember when we tried to fall asleep: I was fourteen years old; it was four o'clock in the morning; the windows were broken; the bedroom door had a hole in it where the window used to be; my uncle was drunk; he was calling his wife a slutty bitch-whore who didn't deserve the kind of life she had (he was right); he was being very loud; I wanted to get up and do something - anything - but my cousin said, "Shh: be quiet." We couldn't fall asleep.

Verse 19 from the chapter called Arms

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na sypialnia: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na sypialnia wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

He will be driven back down; he will run to his bedroom, and, looking out his western window, he will see the red horizon; he will see the sun spreading its arms across the foothills. He will say "Good evening," and he will try everything to welcome his unexpected guest. He will place her in the most comfortable bedroom, with the best view; he will tell her to unpack her bags and come down for dinner. At table, he'll be enamored. He will wonder at this beautiful creature. He will want to ask her many questions, but knowing this impolite, he will restrict himself to the most important ones. He will ask her if Happiness be her real name. She will look up at him and smile. She will say, "No, people call me Happiness. But my real name is Joy."

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 1, The First Day, Part 1, Victory & Calendar Reform, Section 1, Cancer, Paragraph 1, Clauses 9-19

I will not even notice when it does; I will be so wrapped up in following - just the way I was that night. I didn't notice the landing or the hallway; I didn't notice the doorway that opened itself onto the main bedroom; I didn't notice how large it was, how high the ceiling, how luxurious the furniture, nor the ability of such a large fourposter to look so small in a room.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 1, The First Day, Part 1, Victory & Calendar Reform, Section 9, Intoxication, Paragraph 3, Clauses 1-2

I left the bedroom, and, going down the hall, I stopped at the top of the stairs. I saw the front door down below me, and, going quickly, but quietly, downstairs, I left the house. I didn't go back. I said to myself: O Indiana! Why have you possessed me? Why have seduced me into this maddening dream? I want to love you, but I want to love you quietly and peacefully and safely: for you are a good wife; you are a good mother and I can't resist you. And yet, while your husband walks and talks, you tempt me - and you do so quietly and safely, but leaving me no peace! That's all I want: I want peace. I want to love you. But I want peace.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 3, The Third Day, Part 2, Prayer & The Reformation, Section 15, Running Away, Paragraph 5

I heard Indiana saying something loudly, but her words were indistinct. She was all the way down the hall in their bedroom; perhaps she was trying to be heard through the bathroom door - I don't think she was yelling or screaming or anything. After a while, I could hear them approaching the landing, and, as they came down the stairs, I was now privy to their conversation.

BERT: I don't want that: don't give it to me.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 4, The Fourth Day, Part 2, The Assembly & Government Reform, Section 7, Properly Taking One's Leave, Paragraphs 1-2

I have three people to blame; I'm going to start with Luke: he was responsible for my living arrangements. Having moved into Nike's townhouse on Prospect Street, and not planning to share it with any other lodgers, Luke had the pick of three bedrooms: one on the ground floor, one on the second floor, and Nike's old bedroom on the top floor. Luke wisely chose the middle bedroom, the only one that stays warm in the winter. Now Nike had been visiting for a few days, and, since he comes to visit so often, he has taken to leaving his junk all over the upstairs bedroom. When I arrived, Luke was sorry to inform me that I would be sleeping on the ground floor, in Macy's old bedroom, which hadn't been heated since Macy last slept there (and Luke couldn't remember when that was). Nike was leaving that night, so I was free to use the radiator; up I jumped, running upstairs to steal it, knowing exactly how cold Macy's room could get.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 8, Loneliness, Paragraph 6

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na sypialnia: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na sypialnia wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

Over the next few months of Ferrari's ultimately short life, he would wonder what was meant by that revelation. Was it the nature of her bedroom window she wished to relay or its location? "The glass," she had said, "is stained red after my name." Ferrari decided, having been dismissed rather coldly from her presence, it must have been the former.

– from “Italy Sucks and Has Sucked For A Long Time,” an adventure story featuring senseless destruction

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na sypialnia: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na sypialnia wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

Angielski odpowiednik na "sypialnia" nie pojawia się w Sorry Miss Jackson.

- Michal Slaby

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na sypialnia: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na sypialnia w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

"Bedroom" does not make an appearance in Miscellaneous Dingbats

- Michal Slaby

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Sypialnia: Spis Treści

Kolokacja Sypialnia w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Sypialnia."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na sypialnia który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "sypialnia." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Naturalne + Życie

Pejzaż ludzki

Życie to wirująca kula. Radość znajduje się na jednym biegunie a smutek na drugim. Każdy ciągle karmi drugiego. Radość jest otoczona przez emocji zaufania z jednej strony, i przez niespodziewanie z drugiej. Zaufanie prowadzi do przewidywanie, przewidywanie prowadzi do strachu. Niespodziewanie prowadzi do niesmaku; niesmak prowadzi do złości. Złość i strach napędzają nasz smutek. Smutek zamienia się z upływem czasu w radość, Poprzez nadziei, czyli zorientowanie się na miłość. Miłość, czyli otwartość na radość, zaufanie i zaskoczenie. Suma emocji, emocja wzmacniana przez innych. Mnożone i dzielone, w uczciwych kawałkach. Takie, że do tych, od których zostało odjęte, trzeba dodać. Do czasu, gdy jesteśmy cali.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży