Nagłówki MichałaCzłowiek

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Człowiek, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Matury - Angielski - te słowa nie będą ci niepokoić kiedy uczysz się angielskiego we własnym zakresie Bielsko-Biała styleIkona słownika

Ufam w wykonalność ogłaszania angielskiego jako światowy standard. Nie doceniam zwykłego stylu w którym język angielski jest nauczany.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Majkel's Inglisz: Słownik Polsko AngielskiPointer

Osoba oznacza powszechnie używane słowo, które odpowiada na pytanie: "Kto?"

Najczęściej używane słowa które po angielsku reprezentują typowe osoby

Ze sztuką dla kobiet pomagamy położyć kres zachowaniu antyspołecznemuZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Kiedy przyjechałem do Europy 20 czerwca 2011 roku, nie miałem planu i na pewno nie miałem pojęcia, że do końca tygodnia będę uprawiał fotografię z kobietą której nigdy nie spotkałem - naturysta, która nigdy wcześniej nie pozwoliła sobie być fotografowana nago. Było to pierwsze wydarzenie z całej serii nowych wydarzeń dla nas obu.

Nazwijmy to wypadek. Nazwijmy to boska wola. Nigdy nie miałem spotkać się z Gosią...gdyby nie przypadkowe przestępstwo pewnego człowieka...kolejne nadużycie spiętrzone przez człowieka na człowiek. Rabunek.Torebka wyrywana z pod rąk, w której był paszport. Kolejny atak na ciało ludzkie. Jeden ze złych zwyczajów społeczeństwa, z którą już od dawna walczyłem jako artysta działający na rzecz akceptacji ciała.

Ja uważałem się jako młody i zdolny. Będąc Amerykaninem często sobie przekonałem, że byłem jeszcze zdolniejszy. Ona nie czuła się taka młoda. Dorastając w Polsce, miejsce co było i jest nadal uważane przez wielu za biednym krajem, miała dodatkowy ciężar iż nie tylko była w niekorzystnej sytuacji, ale było to wykorzystywane przeciwko jej. Różnica stała się namacalna, kiedy uświadomiłem sobie, że nie mogę nawet prawidłowo przetłumaczyć na język polski bardzo amerykańskie słowo "opportunity". Coś wiekszego niż szansa czy okazja. Nie ma w słownictwie.

10.000 kilometrów. Jeden samochód. Jeden namiot. Zaczęliśmy uczyć się jak słuchać. Zaczęliśmy się otwierać. Zaczęliśmy współpracować. Nawet kiedy było żle, nawet jeśli było tak trudne, że nie wydawało się że skończy się dobrze, jakoś wytrzymaliśmy. Zakończyliśmy wycieczkę i wróciliśmy zadowoleni. Pokonaliśmy diabła na drodze. Z powrotem do domu więcej diabłów czekalo nas nadużywać. Jeszcze gniew. Jeszcze strach. Jeszcze wiecej smutku. Tym razem byliśmy przygotowani. Tym razem jeden miał drugiego i mogliśmy powołać na tę radość i zaufanie i niespodziewanie, co 10.000 kilometrów stworzyło. Mogliśmy sobie przypomnieć, jak to było żyć w jednym namiocie.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 8
2011-07-27
 7༛25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Hoteli Baška

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Baška, Croatia

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Człowiek

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo człowiekw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa człowiekpo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na człowiek znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na CzłowiekGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "człowiek."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "człowiek."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na CzłowiekGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na człowiek jest angielskie słowo man.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na człowiek w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. There is a man who can fix that problem for you for pretty cheap.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. You need to man up and start taking control of your life.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. Muszę jeszcze wymyślić trzecie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "człowiek."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "człowiek."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "człowiek."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "człowiek."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "człowiek."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Człowiek w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Człowiek: Spis treści

Człowiek po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "człowiek."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Człowiek."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "człowiek" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
ŚREDNIA4298903SUMA2586442631605625106176
2.9%7576man9021472251952253475
0.9%135142woman47369511201823120
4.2%man's510268953
2.6%woman's450572823
5.6%4192243chairman201120700
5.9%4202323mans181800000
5.9%4202323policeman183201102
6.7%4222537gentleman163011200
8.3%4252923bondsman131100002
12.5%4293812Frenchman9801000
12.5%4293812Irishman9090000
12.5%4293812Sherman9090000
14.3%4304120businessman8051101
14.3%4304120headman8000107
16.7%4314523womans7700000
20.0%4325006womanizer6001005
25.0%4335609doorman5041000
33.3%4346361horseman4000400
33.3%4346361mankind4031000
33.3%4346361manly4002101
33.3%4346361manned4210001
33.3%4346361postman4000004
50.0%4357542Goldman3300000
50.0%4357542manhood3110010
50.0%4357542manpower3200100
50.0%4357542womanhood3021000
50.0%4357542womanizing3000012
50.0%4357542wuman3000300
100.0%4369305chairman's2000200
100.0%4369305crewman2200000
100.0%4369305foreman2100100
100.0%4369305Frenchmans2200000
100.0%4369305freshman2001001
100.0%4369305gentleman's2002000
100.0%4369305madman2101000
100.0%4369305man-girls2001100
100.0%4369305manning2200000
100.0%4369305manpack2200000
100.0%4369305Norman2000200
100.0%4369305radarman2200000
100.0%4369305yeoman2002000
n/a43712632policeman's2010100
n/a43712632agribusinessman1010000
n/a43712632alderman1001000
n/a43712632axe-woman1000010
n/a43712632brakeman1100000
n/a43712632brinkmanship1100000
n/a43712632businesswoman1100000
n/a43712632craftsman1010000
n/a43712632ferryman1100000
n/a43712632fisherman1000100
n/a43712632frogman1100000
n/a43712632gentleman-farmer1001000
n/a43712632Goldmans1100000
n/a43712632guardsman1100000
n/a43712632hangman1010000
n/a43712632Hausmann1000100
n/a43712632horsemans1100000
n/a43712632horseman's1000100
n/a43712632horsemanship1000100
n/a43712632infantryman's1010000
n/a43712632Kleinman1001000
n/a43712632kresman1000100
n/a43712632mailman1010000
n/a43712632man-fearing1001000
n/a43712632manhunt1100000
n/a43712632manliness1000010
n/a43712632mannish1001000
n/a43712632manservant1001000
n/a43712632manslaughter1100000
n/a43712632man-whore1000010
n/a43712632man-whores1001000
n/a43712632militaman1100000
n/a43712632milkman's1000001
n/a43712632nobleman1001000
n/a43712632Normandy1000100
n/a43712632salesman1000100
n/a43712632spokesman1100000
n/a43712632swagman1000010
n/a43712632weatherman1001000
n/a43712632wild-man1000100
n/a43712632wingman's1000100
n/a43712632womanize1000001
n/a43712632yeomanry's1001000
nie pokrewne grupy wyrazów pochodzenia germańskiego
1.0%181202many31471799740918
100.0%4369305many-storied2011000
n/a43712632many-colored1010000
n/a43712632mangled1000100
n/a43712632mane1000100
10.0%4273317performance11226010
nie pokrewne grupy wyrazów pochodzenia łacińskiego
2.7%4001302human386513734
7.7%4242780Romania140010301
8.3%4252923Romanov130013000
10.0%4273317Roman11065000
10.0%4273317Romanian11009101
12.5%4293812romantic9232002
20.0%4325006romance7105010
20.0%4325006humans6100401
33.3%4346361Romaniac4004000
50.0%4357542adamant3012000
100.0%4369305Humanity2002000
100.0%4369305Humanoid2000002
100.0%4369305Romans2011000
100.0%4369305romantically2002000
100.0%4369305adamantly2010001
n/a43712632humanly1100000
n/a43712632humanoids1000001
n/a43712632superhuman1000100
n/a43712632romanizations1100000
3.8%4111716manager271441251
9.1%4263084manage12411420
10.0%4273317managed11500501
10.0%4273317management11230204
11.1%4283548manner10027100
20.0%4325006maneuver6031200
33.3%4346361managing4300100
33.3%4346361manipulated4011101
33.3%4346361manual4310000
50.0%4357542manually3300000
50.0%4357542manure3120000
100.0%4369305maneuvers2100100
100.0%4369305manifest2011000
100.0%4369305manners2002000
100.0%4369305manufactured2020000
n/a43712632emancipation1010000
n/a43712632manageable1100000
n/a43712632managements1100000
n/a43712632managers1000100
n/a43712632manages1100000
n/a43712632maneuvering1010000
n/a43712632manifested1000100
n/a43712632manifesting1001000
n/a43712632manipulating1010000
n/a43712632mannered1001000
n/a43712632manufacturer1000100
n/a43712632manufacturer's1000100
n/a43712632manuscript1001000
n/a43712632mild-mannered1000100
n/a43712632outmaneuvered1100000
n/a43712632out-maneuvering1000100
7.1%4232666command150113100
6.3%4212428commandant170170000
14.3%4304120commandant's8080000
100.0%4369305commanded2010100
n/a43712632commandeer1100000
50.0%4357542commandeered3120000
25.0%4335609commander5050000
100.0%4369305commander-in-chief2010100
33.3%4346361commanders4040000
50.0%4357542commanding3010200
33.3%4346361commandment4004000
14.3%4304120demand8150110
20.0%4325006demanded6021102
50.0%4357542demanding3012000
16.7%4314523demands7122110
6.3%4212428permanent174101200
6.3%4212428remained17094301
8.3%4252923remains13045112
10.0%4273317remain11045101
16.7%4314523manor7070000
20.0%4325006permanently6121101
33.3%4346361mansion4130000
33.3%4346361remaining4010111
100.0%4369305mansions2020000
n/a43712632permanence1000010
33.3%4346361informants4200110
100.0%4369305informant2200000
50.0%4357542emanating3010200
n/a43712632emanates1001000
100.0%4369305mantel2001100
100.0%4369305mantelpiece2002000
n/a43712632mantle1000100
n/a43712632dismantle1100000
100.0%4369305mangy2010010
n/a43712632reprimanding1001000
nie pokrewna grupa wyrazów pochodzenia celtyckiego
5.3%4182159German200164000
10.0%4273317Germany110110000
20.0%4325006Germans6060000
50.0%4357542German-lovers3030000
n/a43712632Germanic1001000
n/a43712632German-loving1010000
n/a43712632half-German1010000
nie pokrewna grupa wyrazów pochodzenia greckiego
20.0%4325006mania6123000
33.3%4346361maniac4021100
100.0%4369305maniacs2010100
n/a43712632egomaniac1100000
n/a43712632manic1001000
nie pokrewne wyrazy pochodzenia of różnego
4.5%4151930Manfredo230002300
50.0%4357542ottoman3003000
100.0%4369305mandorla2002000
n/a43712632Osman1000100
n/a43712632Mancini's1001000
n/a43712632manganese1100000
n/a43712632Mangone1000100
n/a43712632Manhattan1000001
n/a43712632Mantegna's1001000
n/a43712632Shamans1000100
n/a43712632talisman1000100

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na człowiek: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na człowiek w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #264

its not the efficiency that scares me. its the thought that if reddit cant catch goldman sachs then i have no shot. at least not without chase.

Sprint "Iphone" Case

28 July, 3:00 PM

Frame #989

i might as well give everybody his own mark. jayce gets merill lynch. bieber takes target. chase took over goldman sachs. that leaves me with ben.

Sprint "Iphone" Case

6 August, 10:05 AM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na człowiek: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na człowiek wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

He wasn't the first Panzer-Tank to try. Apparently, that honor will forever belong to Sherman 'Lucky' Panzer II. I will always remember the unforgettable day your grandfather told me his story: it was the night before your blessed mother's wedding to the atrocious Sacha Cohen-Krupnik. A great ball was being held at the Sanctuary in Lichen.

Verse 11 from the chapter called Childhood

In those days, America was everywhere: in your eyes, in your ears, your nose, your mouth, your hair. You could smell it, taste it, brush it away with your hands - but it kept coming back. It was under your fingernails, lodged permanently between your toes, your legs, your buttcrack. Everywhere you went, you felt it. Walking down the street, you felt it. Everywhere you went, you found it. Getting off the bus, you found it: there it was! right there: in front of you: next to you and above you - always out of reach, like a dirty cloud. If you went to the store, you found it. If you went shopping, you found it. The shelves were never empty. If you went to the woods, you found it. If you went to the hills, you found it: America! the beautiful! Amber waves of grain! Purple mountains' majesty! Majestic, purple skies! filled with mountains! The haze! Once-fruited plain! Dizzy, dizzy, dizzy! The fox-trot! The twist!

Verse 76 from the chapter called Childhood

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na człowiek: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na człowiek wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

And so, with my hand on his, I laughed. Letting go of his hand, I circled past his still rigid body, noticing the curls of a smile now forming as I, still laughing, began my way down the hall. Within a few steps his laugh was stronger than mine, and I half-turned to see his glowing face and to say, "Sorry, I mistook you for someone else," which made us both redouble our laughing effort. Turning again, I felt him stay by the corner for a while, and I was half-way down the hall before I had the courage to turn around, see him gone, and retrace my steps back to Luke's room. I felt very good.

– Title 1, Regarding Peaches and Bananas, Part 2, Section 3, Ambushing a Man, Paragraph 2, Clauses 7-12

I expected more, and, waiting for it, I was unaware for a moment that her statement was meant to be taken for what it was - independently, literally, and quite free from explication. Macy's face had become a disturbing shade of red; at least he was smiling. Stuttering my way through an explanation, I had the presence of mind to salvage my dignity and compliment him otherwise, capping my appraisal of his talent by saying, "You should enter the theatre," which had a miraculous effect.

– Title 1, Regarding Peaches and Bananas, Part 2, Section 4, Meeting a Man in Austria, Paragraph 5, Clauses 6-9

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na człowiek: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na człowiek wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

"You're straight."

"They're disgusting. They're from the poorest families in Martinique or French Guiana or something."

"If that's true, why would anybody want them?"

– from “Paris Is For Rapists, Too,” a ghost story featuring the sex trade

"I'll tell you where. In my opinion, the best place is a swinger bar. Paris has great ones. You need to be lucky. Sometimes you find an orgy. Sometimes there's a bunch of women in their sixties-which I don't mind, if they're hot."

"How much is it?"

– from “Paris Is For Rapists, Too,” a ghost story featuring poverty of the mind

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na człowiek: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na człowiek wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

(LESBIAN exits.)

LUKE: Speakin' of leaving, I'd just like to say that it's been a pleasure staying here with you all. As much as I'd like to stay longer - ingestin' your wonderful fish, Kokomo, and imbibin' your wonderful grog, Master Grey Goose, et cet'ra, et cet'ra - as me manager would say, duty calls. Mistress Jackson, Fletch, Grey Goose, Kokomo: it's been real nice. Nevertheless, me and the Mrs. have to be going. I'll leave you the check on me way out - right after I pack me bags.

– ACT II, lines 366-366

(GREY GOOSE and LUKE exit.)

MS. JACKSON: Barbarians.

ALICE: Some honeymoon: Luke spends more time with your husband than he does with me.

MS. JACKSON: He can have him. I do feel sorry for you, Alice.

ALICE: I don't mind. He makes up for it with other, more important qualities of manliness.

LESBIAN: Is he large?

ALICE: Yes.

MS. JACKSON: How large?

ALICE: Massive. I can barely take it.

LESBIAN: I don't know if I would like that.

– ACT I, lines 385-393

FLETCHER: How dangerous!

ALICE: It'll never happen again: I swear. I almost had a heart attack.

FLETCHER: Pretty girls do make for the best smugglers.

ALICE: An Australian woman in Indonesia was almost executed for that.

FLETCHER: Promise me you'll never do it again.

ALICE: I promise.

FLETCHER: Now hand it over.

ALICE: I have been tempted to get rid of it.

FLETCHER: Doesn't Luke smoke?

ALICE: He's not particularly fond of it.

– ACT II, lines 141-150

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na człowiek: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na człowiek w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

I had to go. The attack on Barack was the last straw. The news claimed all the attacks were coming from one bad boxing club. It couldn't have been true. I was seeing skinheads on every street corner. I begged my friends at the university to help. I just wanted to leave the city. By the end of the week I was staying at a friend's dacha. In the middle of winter. With no heat. I had to borrow a small furnace and forage for wood on my own. I was happy. I was safe.

– from “A Black Man in Moscow,” an inspirational story that represents things that have actually happened, though the details are fictional

On the fourth day I read aloud again from Dostoyevsky's The Idiot. I was practicing my diction. After I got tired of reading I started thinking aloud. I was discussing with myself the imagery in the story. Relating it to my own situation. After amusing myself in this way I decided I was being silly. I sat in silence again. I thought about Barack and his twitching and the general ignorance of people.

– from “A Black Man in Moscow,” an inspirational story that describes the mess we're in as people, though hopefully you're one of those helping to clean it up

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Człowiek: Spis Treści

Kolokacja Człowiek w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Człowiek."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na człowiek który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "człowiek." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Naturalne + Życie

Pejzaż ludzki

Życie to wirująca kula. Radość znajduje się na jednym biegunie a smutek na drugim. Każdy ciągle karmi drugiego. Radość jest otoczona przez emocji zaufania z jednej strony, i przez niespodziewanie z drugiej. Zaufanie prowadzi do przewidywanie, przewidywanie prowadzi do strachu. Niespodziewanie prowadzi do niesmaku; niesmak prowadzi do złości. Złość i strach napędzają nasz smutek. Smutek zamienia się z upływem czasu w radość, Poprzez nadziei, czyli zorientowanie się na miłość. Miłość, czyli otwartość na radość, zaufanie i zaskoczenie. Suma emocji, emocja wzmacniana przez innych. Mnożone i dzielone, w uczciwych kawałkach. Takie, że do tych, od których zostało odjęte, trzeba dodać. Do czasu, gdy jesteśmy cali.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży