Nagłówki MichałaFacet

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Facet, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Trzeba uczyć się angielskiego we własnym mieszkaniu Bielsko-Biała style - to nie jest Metoda Callana!Ikona słownika

Cenię solidność podawania angielskiego jako uniwersalny standard. Nie doceniam konwencjonalnego podejścia z którym angielski jest nauczany.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Majkel's Inglisz: Słownik Polsko AngielskiPointer

Osoba oznacza powszechnie używane słowo, które odpowiada na pytanie: "Kto?"

Najczęściej używane słowa które po angielsku reprezentują typowe osoby

Ze sztuką dla kobiet pomagamy położyć kres insider tradingZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Kiedy przyjechałem do Europy 20 czerwca 2011 roku, nie miałem planu i na pewno nie miałem pojęcia, że do końca tygodnia będę uprawiał fotografię z kobietą której nigdy nie spotkałem - naturysta, która nigdy wcześniej nie pozwoliła sobie być fotografowana nago. Było to pierwsze wydarzenie z całej serii nowych wydarzeń dla nas obu.

Chociaż czułem w pełni ukształtowany jako pisarz, i byłem przeszkolony do użycia języka wizualnego, to był mój pierwszy raz z profesjonalnym aparatem w rękach. Zacząłem uczyć się od podszewki i przybyłem do Europy, aby znaleźć najbardziej zróżnicowanego wyboru tematu co możliwe, najlepiej coś, co pasowało do mojej estetyki oddany promowaniu akceptacji ciała. Tu weszła Gosia.

Będąc z Ameryki, tylko było potrzebne w Europie włączyć radio, aby usłyszeć amerykańską piosenkę. Aby zobaczyć amerykański film, tylko musiałem pójść do kina. Aby być zrozumiany, tylko miałem mówić po angielsku. Będąc z Polski, one nie mogła znieść słuchania radia przez tych wszystkich bzdur politycznych które tam są rzucane. Nie lubiła oglądać amerykańskie filmy, bo twierdziła, że wszystkie kończą się tak samo. Nie chciała mówić po angielsku ze mną, bo nie tylko chciała powiedzieć słowa poprawnie, ale także chciała powiedzieć swóim sposobem. Nikt nigdy jej nie nauczył jak. Ja rozpaczliwie chciałem zrozumieć. Ona chciała być zrozumiana.

Pomimo policjantów w Wiedniu. Mimo deszczu w Veržej. Pomimo zagubienia się we Włoszech. Mimo rozstania się w Soest. Pomimo tej nocy w Amsterdamie. Mimo naszej walki w Lisieux. Mimo burzy w Bois de la Roche. Pomimo tego strasznego poranka poza Collonges. Pomimo długiej drodze do Pielenhofen, wróciliśmy cali i zdrowi, a co najważniejsze, byliśmy szczęśliwi. Zaczęliśmy uczyć się jak słuchać. Zostawiliśmy za nami diabły z drogi i te pozostałe diabły z przódu wydawały się trochę mniejszy. Zaczęliśmy się otwierać.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 10
2011-07-29
 9༛25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Hoteli Baška

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Baška, Croatia

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Facet

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo facetw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa facetpo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na facet znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na FacetGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "facet."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "facet."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na FacetGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na facet jest angielskie słowo guy.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na facet w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. There's a guy in a suit who wants to see you.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. I wouldn't mind dating a guy like that. As long as he makes up for it in other ways.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. Muszę jeszcze wymyślić trzecie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "facet."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "facet."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "facet."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "facet."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "facet."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Facet w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Facet: Spis treści

Facet po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "facet."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Facet."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "facet" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na facet," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na facet: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na facet w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #2915

i told a guy i wanted to rent his boat. not to use it. just to sit on it for who knows how long. he was confused but i brought him around.

Sprint "Iphone" Case

28 August, 2:58 PM

Frame #32

i will now shorten hey you guys to just hey.

Sprint "Iphone" Case

26 July, 10:52 AM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na facet: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na facet wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

"Would you happen to have any idea who could've robbed this guy Krupnik last night?"

Jesus said, "I can think of a thousand people."

Verses 661-662 from the chapter called Adolescence

What about the launch? Food, air, and tons and tons and tons of water? It makes no sense. The least they could do is take some fossil fuel to sell - I mean: that's what it's all about, right? Fuel? Let's face it: I'm sure there's plenty of people up in space who always need more water, but, first of all, they're poor; second of all, they're not gonna pay much for water - it makes no sense.

The guy's crazy, alright? Face it.

Verses 684-685 from the chapter called Adolescence

"What?" she said. "There's a guy in a tree?" She looked around. "Where?" I laughed. "You're kidding, right?"

Verse 570 from the chapter called Bohemia

There was still a small crowd of people near the entrance to the club. Jesus had no idea who those people were, but, nevertheless, trying to approach his prey at that point would've been suicide; Jesus had no way of knowing how many random people knew him as that guy whose father sells books - "you know, his father's that crazy guy who talks to himself," they would've told the police. Besides, the Krupnik would've seen his face, and, having seen his face, Jesus would've been compelled by all sense of self-preservation to kill the man. That was not an option: Jesus was not prepared to kill anyone; he was not a murderer; he was a poor man. Jesus waited. The future brother-in-law showed up. "Shit," Jesus said. The two of them were leaving together; that made things very difficult.

Verse 611 from the chapter called Adolescence

"You think these guys can shoot some heroin?" asked Columbus.

Verse 545 from the chapter called Adolescence

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na facet: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na facet wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

NIKE: Aw, don't be bitter Luka. Hey, let's give the guy a break. Let's talk about something he knows a lot about.

ANDY: Like bees?

NIKE: Like the sexuality of bees. Hey Luka, tell Andre what it's like to be a king bee.

LUKA: Oh, it is very hard.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 13, Discussing the Birds and the Bees, Paragraphs 1-4

INDIE: I'm almost convinced it wasn't a club. The thing is: guys had to pay a lot of money and the girls got in for free. And then, you would just hook up, you know - but the thing is: I think those girls were hookers. I don't believe they just came off the streets lookin' for sex.

NIKE: Why not?

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 5, The Fifth Day, Part 2, Science & Reform Schools, Section 9, Respecting Another's Politics, Paragraphs 26-27

CHR: Anything you want: I'm sure he'll be up for it.

ANDY: Yeah, that sounds good. How well do you know this guy?

CHR: I know him pretty well: we've been hanging out.

ANDY: Really?

CHR: Yeah.

ANDY: Have you been dating?

CHR: Yeah: kind of.

ANDY: Well, well, well.

CHR: Whatever.

ANDY: ...

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 3, The Third Day, Part 2, Prayer & The Reformation, Section 10, Bringing Up a Sore Subject, Paragraphs 71-80

"He came right backstage and knocked on the dressing room door," Christie was explaining as we turned onto Pall Mall. "I thought he was just some guy who saw the show. I had no idea he was connected to the theatre; I had never met him before. He was just some creepy old man randomly asking me out on a date. He introduced himself of course, told me his name, but he certainly didn't tell me he owned the theatre. When he left I was like: 'who was that guy?' and everyone tells me, 'Christie: that guy owns the theatre.' Boy was I surprised. When you told me you'd be coming over this weekend, I knew I'd have to take you here.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 12, Private Clubs, Paragraph 3, Clauses 2-10

INDIE: I heard from this guy who works with my dad. Ever since he got elected, he's been meeting with all these French guys from the PS. Word must have got around. Apparently, it's where all the Socialists go.

NIKE: Socialists, huh? What is this: some kind of Joy Division?

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 5, The Fifth Day, Part 2, Science & Reform Schools, Section 9, Respecting Another's Politics, Paragraphs 40-41

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na facet: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na facet wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

His commanding officer, Captain Winthrop, was skeptical. "Captain," Lieutenant Peplowski said, "I know this guy. I checked his rap sheet. He did time for distribution. I'm telling you he's back in business. Why else would a guy like that have a twenty-foot pleasure craft?"

"For pleasure?" was the Captain's response.

– from “A Cop Named Patsy,” a funny story featuring a cop who's smarter than he sounds

"I don't get it," said Patsy, digging his feet into the sand. "With only a rope and nobody around, how does a woman get dropped from the top of a tall statue?"

"What's that?" asked Sergeant Majors.

"I said: how does a woman get dropped?"

"She talks too much," replied the naked old man, stroking his dog.

– from “A Cop Named Patsy,” a funny story featuring a guy who lets people fall off of tall statues

One day, Purse found the courage to break the ice. They were scrambling Sammy D Watanabe, an Asian-Australian they had met in a Los Angeles fetish club. She had told Purse not to be afraid. "Be yourself," she had said, caressing his cheek.

– from “A Horse Named Clutch Bag,” an inspiring story featuring one of those guys

Meanwhile, the Tokyo Metropolitan Police, at Patsy's suggestion, searched rooftops near sites of questionable suicides for evidence of anything remotely resembling a breakaway collar. They found nothing. Detective Morimoto was discouraged. Sitting by the bay, he saw a white egret fly past him. Landing in a pile of refuse, it reminded him of the old saying, hakidame ni tsuru, meaning, a crane in the garbage dump.

– from “A Cop Named Patsy,” a funny story featuring a guy who kills people in a very specific manner

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na facet: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na facet wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

(LESBIAN exits.)

FLETCHER: Judging by the appearance of this parlor, I'm going to have to conclude that this didn't exactly go the way that you had planned. You've got to admit: things could've been a hell of a lot worse. You could be the one on trial for murder instead of that other guy. Not that I mean to disparage your efforts; I admire them. I just think that we should count our blessings and look on the bright side of life. Homo may not be one of the boys, but, in the end, if it makes Mother happy, I'm happy.

– ACT I, lines 1204-1204

FLETCHER: Good. My mother's been trying to stop her. I don't blame her for that. I feel sorry for the poor girl. Her story is a sad one. Kokomo's grandmother was raped by the Japanese while they were occupying the island of Upolu in Western Samoa. That's where Kokomo was born. Her mother was the product of that horrendous crime. Though they were the victims, both mother and child were ostracized by their tribe. Even after her mother had grown up, only the Catholic priest would take pity on them. Kokomo was the product of that pity. Eventually, she went to American Samoa to work as a prostitute for the tuna canners. One day, she came home with fifty thousand dollars and a baby. It turned out her pimp had threatened to kill her if she didn't have an abortion. Unfortunately, Kokomo made the ill-advised decision, once the baby came, to run away with the pimp's money. He ended up tracking her down. When he showed up at the mother's hut, Kokomo, in a state of pure shock, burned the money. The guy flipped out, killed her mother, slit the baby's throat, burned down the hut and forced her onto his boat. On their way to Pago Pago, they were hijacked by a bunch of pirates from Fiji. They killed the pimp and then realized he didn't have anything worthwhile except for the girl. While they stood around, trying to decide what to do, Kokomo offered them the greatest sex they would ever have in their entire lives: on the condition that they release her. They figured: why not? They could do whatever they wanted with her no matter what happened. Kokomo blew their minds. They were so satisfied, they stuck to the deal. They let her go in Fiji, where they begged her to stay and work as a prostitute. Kokomo agreed to do it, but only until she made up the fifty thousand dollars that she burned: the money that killed her mother and her newborn baby.

– ACT I, line 770

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na facet: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na facet w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

The address on the list was a basement apartment. Nobody answered the door. There was a sign. Rooms for rent. Proctor called the number. Nobody picked up. Somebody yelled from upstairs. It was a neighbor. He said the guy in the basement wasn't home. He had seen him taking out a carpet to his car just a few hours ago. Proctor had him come down. He showed the guy a picture of vic number three. The man shook his head. "I just moved in," he said. "I don't really know his face."

– from “We Need To Talk,” a mystery story featuring a cop put in a weird position

I guess we were fated, you know. Me and my brothers. We came out first though. Not those other guys. That's why we won. That's why I won. I always said I was the oldest. I never had any proof though, you know. I mean we were probably switched around ten times when we were babies. So who was to say. But I always believed I was the eldest. You know. Now nobody can argue with me.

– from “The Testament of Publio Orazio,” a horror story based on principles of honor coming straight out of Roman mythology

A small but considerable uproar followed reports of the accident. Some people unfairly blamed the drivers. Most blamed the postal service and the other guys for not adequately training their men. A handful blamed the professor. Everybody tried to blame the town. For the first time in a while it seemed like the town actually hadn't done anything wrong. No private person or business was willing to pay for sidewalks, with the one exception being the post office. Something Postmaster Steve pointed out rather tactlessly one day in the local paper.

– from “Wrong Again,” a success story to teach children about grown-up stuff that may or may not work

"I don't know," said John. "Maybe anybody. I wrote him a letter before we got married. I told him things. People I had made love to. Not everybody. Not that last guy. That was after the wedding. He found out I cheated on him. Proctor, I'm sorry. I couldn't help it."

"Am I on the list?" asked Proctor. He dug his arm into John's throat. "Am I in that letter?"

– from “We Need To Talk,” a mystery story featuring a life model put in a weird position

"Listen," said the captain. "I want you to interview this John Gamble but don't take Bob. Apparently he busted the guy's husband when he was back on vice."

Proctor interrupted. "I think you should know, captain," he said. "My wife probably modeled for this guy way back when."

The captain sighed. "Are you sure?" he asked. "You know what. Never mind. Take Simmons with you. Just do it."

– from “We Need To Talk,” a mystery story featuring a dead figure model put in a weird position

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Facet: Spis Treści

Kolokacja Facet w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Facet."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na facet który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "facet." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Naturalne + Życie

Pejzaż ludzki

Życie to wirująca kula. Radość znajduje się na jednym biegunie a smutek na drugim. Każdy ciągle karmi drugiego. Radość jest otoczona przez emocji zaufania z jednej strony, i przez niespodziewanie z drugiej. Zaufanie prowadzi do przewidywanie, przewidywanie prowadzi do strachu. Niespodziewanie prowadzi do niesmaku; niesmak prowadzi do złości. Złość i strach napędzają nasz smutek. Smutek zamienia się z upływem czasu w radość, Poprzez nadziei, czyli zorientowanie się na miłość. Miłość, czyli otwartość na radość, zaufanie i zaskoczenie. Suma emocji, emocja wzmacniana przez innych. Mnożone i dzielone, w uczciwych kawałkach. Takie, że do tych, od których zostało odjęte, trzeba dodać. Do czasu, gdy jesteśmy cali.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży