Nagłówki MichałaOjciec

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Ojciec, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Korepetycje nie będą potrzebne jak uczysz się angielskiego we własnym domu Bielsko-Biała style!Ikona słownika

Doceniam pojęcie podtrzymywania angielskiego jako wspólny język dla świata. Nie doceniam pedantycznego przepisu przez który język angielski jest przedstawiony.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Majkel's Inglisz: Słownik Polsko AngielskiPointer

Osoba oznacza powszechnie używane słowo, które odpowiada na pytanie: "Kto?"

Najczęściej używane słowa które po angielsku reprezentują typowe osoby

Ze sztuką dla kobiet pomagamy położyć kres monopoluZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

W czerwcu 2011 przyjechałem do Europy, mając nadzieję że trafie na wspaniałą przygodę, mój jedyny konkretny plan będąc odwiedzić Chorwację. Do września przejeżdżałem 10.000 kilometrów i odwiedziłem 12 krajów, wszystko w towarzystwie kobiety, którą spotkałem w pierwszy piątek mojej podróży.

Jako artysta, od początku mojej kariery, praca moja została poświęcona problemowi akceptacji ciała, cel, który później uświadomiłem sobie wspolnie trzymałem z całą społecznością ludzi którzy się nazywają naturystami, skromny fragment z której znalazłem zamieszkany w Polsce, kraj, którego kulturalny konserwatyzm nie nadaje się łatwo do przyszłościowego myślenia. Jeden z tych przyszłosciowo-myślących polskich naturystów była Gosia.

Będąc z Ameryki, tylko było potrzebne w Europie włączyć radio, aby usłyszeć amerykańską piosenkę. Aby zobaczyć amerykański film, tylko musiałem pójść do kina. Aby być zrozumiany, tylko miałem mówić po angielsku. Będąc z Polski, one nie mogła znieść słuchania radia przez tych wszystkich bzdur politycznych które tam są rzucane. Nie lubiła oglądać amerykańskie filmy, bo twierdziła, że wszystkie kończą się tak samo. Nie chciała mówić po angielsku ze mną, bo nie tylko chciała powiedzieć słowa poprawnie, ale także chciała powiedzieć swóim sposobem. Nikt nigdy jej nie nauczył jak. Ja rozpaczliwie chciałem zrozumieć. Ona chciała być zrozumiana.

Pomimo policjantów w Wiedniu. Mimo deszczu w Veržej. Pomimo zagubienia się we Włoszech. Mimo rozstania się w Soest. Pomimo tej nocy w Amsterdamie. Mimo naszej walki w Lisieux. Mimo burzy w Bois de la Roche. Pomimo tego strasznego poranka poza Collonges. Pomimo długiej drodze do Pielenhofen, wróciliśmy cali i zdrowi, a co najważniejsze, byliśmy szczęśliwi. Zaczęliśmy uczyć się jak słuchać. Zostawiliśmy za nami diabły z drogi i te pozostałe diabły z przódu wydawały się trochę mniejszy. Zaczęliśmy się otwierać.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 29
2011-08-17
 28༛25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Camping Ypres

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Kemmel, Belgium

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Ojciec

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo ojciecw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa ojciecpo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na ojciec znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na OjciecGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "ojciec."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "ojciec."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na OjciecGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na ojciec jest angielskie słowo father.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na ojciec w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. Have you ever met his father? He's a grumpy old codger.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. They're gonna have to prove that he did in fact father the child.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. Muszę jeszcze wymyślić trzecie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "ojciec."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "ojciec."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "ojciec."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "ojciec."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "ojciec."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Ojciec w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Ojciec: Spis treści

Ojciec po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "ojciec."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Ojciec."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "ojciec" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
0.7%142150father4491829538513017
1.2%354650grandfather842743203
2.0%386970father's660524730
2.6%3981235grandfather's400400000
14.3%4304120fathers8241001
20.0%4325006forefathers6110301
50.0%4357542great-grandfather3012000
100.0%4369305father-in-law2020000
100.0%4369305great-great-grandfather2010001
100.0%4369305great-great-great-grandfather2000002
n/a43712632fatherhood1000010
n/a43712632great-great-great-great-great-great-grandfather1010000

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na ojciec: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na ojciec w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #4774

im at chase's house. things are quiet. ikea's in her room. her father says shes still not speaking. he scheduled the funeral for Saturday.

Sprint "Iphone" Case

13 October, 5:54 PM

Frame #4323

i see etsy. shes getting off the bus. her grandfather is waiting.

Chase Credit

30 September, 2:15 PM

Frame #1166

the clerks and the girls. theyd sell out their own fathers for a grudge or a dime. especially when its both. whats a twobit banger to them.

JC Penney

8 August, 5:18 PM

Frame #3952

the kids at the christian school are all well behaved. i cant imagine mcdonalds's kid fitting in. after all her father killed her mother.

Chase Credit

20 September, 11:16 AM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na ojciec: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na ojciec wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

"Oh, quite right. Quite right. Do you interest yourself in gastronomy?"

I smiled. "I like to eat."

"Yes, quite right. Then you must try these," he said, pointing.

"Sweetbreads: yes, I'm familiar."

"Yes. How about these?"

"Those are macaroons."

"And these?"

"I'm Polish, not stupid." Your grandfather laughed. "Yes, that was a joke: thank you."

"Hitler Panzer-Tank the Third," he said, offering me his hand. I shook it.

"Nice to meet you," I said - and smiled, not introducing myself. It was awkward.

"Yes, well, the feeling's mutual."

Verses 38-48 from the chapter called Childhood

Everyone thought your father was in trouble, but nobody said a goddamn thing. What were they going to do? Call him a Communist? I was very proud. We had done a brave thing: we had learned the true words and we had sung them - your father had sung them, loud and clear - but those who were brave had whispered: they had shown their allegiance to the warrior of truth, even though none of us had any idea what those true words had meant. We did it for the sake of truth - for the sake of truth and solidarity.

Verse 117 from the chapter called Childhood

In the third grade, we kept singing, "This Land is Your Land." The choir was rehearsing for some kind of stupid assembly. There was an older boy there who kept saying that we were singing the goofy lyrics: the stupid lyrics made for children. He wanted to sing the real words. The teacher said these were the real words and we should be quiet. Your father asked him how he knew that these were fake. He said his older brother had told him. I asked him if he actually knew the real words. He said yes. The teacher got very angry with us and gave us both red cards.

Verse 110 from the chapter called Childhood

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na ojciec: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na ojciec wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

Now I don't know why it has to do with St. Barbara's Day. She was one of those beautiful early Christian saints, one of those mythic virgins who was very pious among pagans and who scorned all of her suitors, et cetera. She was locked up in a tower by her jealous father - according to the fabulous legend - to prevent anyone from seeing her great beauty, but Barbara, noticing that the tower had only two windows, demanded the workmen that they build one more, which they were convinced to do because the father was off on a long journey.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 20, The Role Of Religion, Paragraph 4, Clauses 1-4

NIKE: He inspired him. Like I said before, my father came of age during the Twenty-First Party Congress. Nineteen fifty-nine was the year he grew a political consciousness: he was twelve years old, and Khrushchev just came back from a successful trip to the United States. If he hadn't, I would probably be speaking Russian right now.

INDIE: Do you speak Russian?

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 27, Penetration, Paragraphs 53-54

But when he returned, he confronted his daughter about the window and she turned to him and said: "I have done this because three windows lighten all the world and all creatures, but two make darkness," whereupon she explained to him the significance of the Holy Trinity, which did not sit well with her pagan father: he brought her before the magistrate, who, for the sake of her pagan soul, prescribed extensive torture, and, after a lengthy period of suffering, she was beheaded by her own father.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 20, The Role Of Religion, Paragraph 4, Clauses 5-6

These were the only thoughts that Nike was entertaining, especially when he was waiting to be interrogated. He didn't know what time it was or how long he had been or would be waiting. He didn't care. Thanks to his father, he knew all the tricks of the trade, and much worse besides: things these creatures would never dare to attempt. So, when the door opened behind him, our Nike did not feel the slightest apprehension. He simply yearned for his beloved, waiting for the chance to say something to her, do something for her - but what? he didn't know, nor could he expect anything. So be it, he thought. He would have to surprise himself.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 3, The Third Day, Part 1, Family & Welfare Reform, Section 5, Being an Ass, Paragraph 1

Suffering from intellectual humiliation, I turned to the other conversation on my right, hoping that my adolescent interest in the military might stand me in better stead. The boy was describing how both the father and the grandfather and the great-grandfather of his roommate had served in the Marines, and of course the inescapable nature of such a legacy. The grandfather had served in the Second World War, and the great-grandfather in the Banana Wars in Honduras, and I yelled, "Bananas! Now we're both talking about fruit!"

– Title 1, Regarding Peaches and Bananas, Part 2, Section 8, Partying with Intellectuals, Paragraph 4

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na ojciec: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na ojciec wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

"There is Anshar, father of An, who may be our Indra and Voruna. The disc of the sun itself they call Shamash. We hear that Sargon of Ashur, great king of the southern lands, represents himself atop the winged disc, known to us as Fravashi."

– from “In the Beginning, There was Gog,” a fantasy story featuring a man who can satisfy a warrior woman

The people wondered why Ferrari hadn't been prepared. Was he really a coward? Not being able to figure it out, they soon forgot. Something more memorable occurred. His brother miraculously regained his speech and his hearing.

– from “Italy Sucks and Has Sucked For A Long Time,” an adventure story about a man who takes his father's wife to bed

Gog formed an army. Many of his men were more handy with a lasso than with a bow or a spear. Gog had to reassure himself they would be enough. As they lay arrayed about the dense forest, he said, "Sargon's son is in a mighty hurry to rule. His father faces certain death."

– from “In the Beginning, There was Gog,” a fantasy story featuring a man who smiles only when he's happy

Junior's favorite sport was sex. The people at his father's company, M.J. Jefferson, thought it was golf. Many of the upper managers who weren't vice presidents (nor had permanent seats on the executive jet) liked to talk to him using golf metaphors, thinking it might get them invited to the next round. Usually, Junior had no idea what they were saying.

– from “A Horse Named Clutch Bag,” an inspiring story featuring a horse

Shephard said, "Kumis or camel's milk?" The girl laughed.

"I'll have a Coke."

Shephard started dating her. He would drive her around on his motorcycle. He was mortified to learn her father was already planning their wedding. His girlfriend laughed.

She said, "He doesn't want me to end up like my sister."

"What happened to her?" asked Shephard.

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story featuring a pair of hapless guys

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na ojciec: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na ojciec wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

GREY GOOSE: No. You're a good kid. I know that. I only wish I could've been a better father.

FLETCHER: You were good enough.

GREY GOOSE: I wasn't.

FLETCHER: You only hit me - what? Once? I deserved it.

GREY GOOSE: I made it count.

FLETCHER: I barely felt it.

GREY GOOSE: Come on.

FLETCHER: It's better than what you had. I'm grateful.

GREY GOOSE: I'm going to miss this place.

FLETCHER: You're not out yet.

– ACT I, lines 1277-1286

MS. JACKSON: If he came to me repentant of his sins - I mean all of them - I would forgive him. I would consider allowing him to return to this house. Do you think I don't want him? I want him more than you could ever know. I want him in a way that, unfortunately, I have never had him. I won't settle for less than I deserve. That's all I'm going to say on the subject. It upsets me. Your father has behaved strangely in the past; as of late, his actions have been frightening me. Maybe it is the climate around here - I'm not going to take any chances. (to KOKOMO) I want you to watch out for him, in case he should try to violate you.

FLETCHER: That is unwarranted.

MS. JACKSON: It may have taken a hundred and fifty years for another murder to occur, but we are not immune to rape. We need only bear witness to what took place on Pitcairn in recent times. Six men were found guilty of sexual offenses. That's almost the entire adult male population over there. I'm not going to let that happen around here - not while I'm alive. Do you understand? As soon as you're done with this mess, Kokomo, I would like these towels to go to the laundry. We have all of Lesbian's things to wash.

KOKOMO: I have a question, ma'am.

MS. JACKSON: Yes?

KOKOMO: Will our guest from New Zealand be staying with us for considerably longer than planned? If that's the case, I'm going to have to make a new schedule.

MS. JACKSON: I don't know, dear. I don't think so, but, then again, you can never be sure, can you? Just stick to the current schedule for now. I'm sorry if you've been overworked.

KOKOMO: That is not my concern at all.

MS. JACKSON: I just want Homo to feel as welcome as possible. Thank you for your continued cooperation. Excuse me.

– ACT I, lines 1323-1332

(FLETCHER enters.)

FLETCHER: What's going on here?

MS. JACKSON: Fletcher.

FLETCHER: What are you two doing?

MS. JACKSON: Your father-

FLETCHER: Trying to hide?

MS. JACKSON: Your father is in there-

FLETCHER: Don't think you can get away from me.

MS. JACKSON: Your-

FLETCHER: I know what you two are up to.

– ACT I, lines 963-971

LUKE: If I can.

FLETCHER: Exactly.

LUKE: Do you know what I mean?

FLETCHER: No.

LUKE: Kokomo.

FLETCHER: Yes.

LUKE: I'm told that sometimes she takes clients.

FLETCHER: Is that right?

LUKE: Am I just bein' a drongo?

FLETCHER: Not at all. My father told you?

– ACT I, lines 747-756

FLETCHER: There is a house on Norfolk that no longer stands. Its eaves of pine were reduced to ash. Its worthy frame that I helped build collapsed in a huge fury of smoke and fire that I helped start. I watched it burning from the top of Mount Pitt. I was too ashamed to go any closer. I was there in the room the night my father planned that terrible justice with his friends. I heard them goading each other into teaching their fellow man not to cooperate with the Australian government. It was madness I heard from their lips. They were the drunken lips of dogs waiting to pounce. I said nothing. I did nothing to stop them. When the police came, I lied and said I knew nothing. I climbed Mount Pitt out of morbid curiosity to see what I had wrought. That image of the house whose beams I placed - whose trusses I tied - in the distance - engulfed in flames - is seared upon my mind. I did nothing to stop it. Do you know how sorry I am? If I told you that somebody died in that fire, would it be in your power to forgive me?

– ACT II, line 183

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na ojciec: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na ojciec w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

Grandmother folded her hands. "St. Barbara was a beautiful Christian - a virgin. Surrounded by pagans, she rebuffed her suitors. Despite that, her father - who was also pagan - decided to lock her in a tower. He didn't want anybody to see her except for him.

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that might ease one's sense of anxiety depending on your outlook

Father walked in with Albert. They told us Christkindl had flown by. It was time to open presents. We gradually gathered ourselves together. You stayed on the couch. Indiana took Olympia out of her chair. Mother begged to take her. Indiana held her out. I watched Mother bounce the baby in her arms. She followed Grandmother out of the room. I turned to leave.

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that might help put fears to rest depending on your outlook

"I was at work that day," my father explained. "I would have told your mother to get out of the shot. The director, the producer, even what's his name. The actor. They all got on the megaphone. They screamed at her. She refused to budge. They made such a big fuss about it."

For the first time in my rotten life I was proud of my mother.

– from “The Most Idiotic Actress,” a fictional story that represents the spirit of actual events as far as the author can tell

Grandmother laughed. "I married his son. He was named after his father. His face came from somewhere else - most people suspected the village headman. I liked your Grandfather very much growing up. He was a good boy. I made sure he was the one I saw."

"How did you do it?" I asked. "Did you trick him into climbing onto the roof?"

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that may ease one's fears depending on your outlook

You were probably thinking about it as you lay on the couch. It was after dinner. Albert was in the other room with Father. Indiana and I were on the floor. Mother was on the love seat. Grandmother was in her chair.

Olympia stopped bouncing. She squirmed. She giggled. She drooled. She started bouncing again.

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that may calm one's sense of distaste depending on your outlook

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Ojciec: Spis Treści

Kolokacja Ojciec w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Ojciec."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na ojciec który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "ojciec." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Martwa natura, Patriarchat

Ojciec mówi, że ojciec wie najlepiej

Na celu promowania demokracji, silny musi opróżnić się jego siły. Słaby musi być przyznany szansę na rozwój siły. Nie możemy wymusić koniec patriarchatu. Takie postępowanie po prostu utrwala feudalizm pod inną nazwą.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży