Nagłówki MichałaPolicja

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Policja, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Słownik Angielski już nie będzie ci potrzebny kiedy uczysz się angielskiego we własnym mieszkaniu Bielsko-Biała styleIkona słownika

Mam wiarę w potencjał podtrzymywania angielskiego jako światowy standard. Nie akceptuję męczącego systemu w którym angielski język jest przedstawiony.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Majkel's Inglisz: Słownik Polsko AngielskiPointer

Osoba oznacza powszechnie używane słowo, które odpowiada na pytanie: "Kto?"

Najczęściej używane słowa które po angielsku reprezentują typowe osoby

Zapobiegajmy autoagresji z pomocą sztuki dla kobietZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Pod koniec mojego pierwszego tygodnia w Europie w 2011 roku, nie tylko kupiłem samochód ale i też poznałem kobietę, która pózniej towarzyszyła mnie na 10.000 kilometrową wędrówką po kontynencie europejskim, jeżdżąc tym samym uszkodzonym samochodem który kupiłem, i dzieląc się tym samym małym namiotem z Walmart, który przyniosłem ze mną na samolocie.

Wiedziałem że naturyzm był popularny w wielu częściach Europy i jako artysta, który pracował na rzecz akceptacji ciała przez całej jego kariery zależało mi na dokumentowanie jakiś mały fragment. Przyglądając się ze zdziwieniem znalazłem bardzo ważną część kryjąca się w Polsce. Miała na imię Gosia.

Dorastałam w Ameryce. "Land of opportunity," czyli lużno przetłumaczone, teren szans. Pełnoletność przyszła w latach 90. kiedy wszystko było możliwe. Ona wychowała się w Polsce. Dorastała w czasach, gdy Sowieci upewnili, że nie było nawet co jeść w kraju. Żadna niespodzianka że nie można nawet poprawnie przetłumaczyć słowo "opportunity" na język polski.

Nigdy nie byłem żonaty. Nigdy nie byłem rozwiedziony. Nigdy nie miałem dzieci. Nigdy nie straciłam dzieci. To nie oznacza, że nie mogę próbować zrozumieć kogoś, komu tak się stało. Słuchając Gosię podczas naszej podróży po Europie zacząłem rozważać jej potrzeby tak, jakby były moje własne. Może nie byłem w stanie zaspokoić wszystkie te potrzeby, ale nieraz udało mi się zamknąć gębę i umieścić swoje własne potrzeby na boku, jeśli była taka potrzeba, przyjamnie na 10.000 kilometrów. Wszyscy musią być wysłuchani i to jest jednyna potrzeba, którą wszyscy mamy obowiązek zaspokoić. Gdy ktoś modli się do innego człowieka, jako człowieka masz obowiązek słuchać. Ludzkość musi zacząć uczyć się tę umiejętność zanim będzie za póżno.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 33
2011-08-21
 2༜25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Nature et Soleil de Normandie

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

St. Laurent-de-Condel, France

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Policja

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo policjaw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa policjapo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na policja znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na PolicjaGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "policja."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "policja."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na PolicjaGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na policja jest angielskie słowo police.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na policja w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. The police are too busy to deal with a simple break-in.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. They don't police this neighborhood because they're scared of us.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. Muszę jeszcze wymyślić trzecie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "policja."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "policja."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "policja."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "policja."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "policja."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Policja w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Policja: Spis treści

Policja po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "policja."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Policja."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "policja" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na policja," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na policja: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na policja w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #2730

jayce - pandora. how are you doing. should i be calling the police.

Sprint "Iphone" Case

26 August, 12:49 AM

Frame #2623

this manhunt is a mess. the military wastes its time in bielsko with bloodhounds. while the state police have a roadblock a 100 miles away.

Chase Credit

23 August, 7:00 PM

Frame #2470

i finally get service. i call minecraft. and a policemen picks up the phone. he wont even let me talk. and now hes calling back. forget it.

Chase Credit

21 August, 2:08 AM

Frame #6069

redbox found a building called the police society. she doesnt know what it means. that makes two of us.

Justin Bieber

22 December, 9:11 AM

Frame #3094

i was right. its on the police scanner. a stolen 2097 silver galactica. the owner pulled over for a squad car. the cop knocked him out.

Chase Credit

29 August, 5:27 AM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na policja: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na policja wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

Some guy bought some land on the opposite side of Sts. Peter and Paul. Inviting the local farmers to come, he called it the 'New New Marketplace.' They did come; so did the men selling clothes and odds and ends; your grandfather went too - then the local shopkeepers complained: the owner of the property didn't have a vending permit; the police came on the very first day and told everyone to leave. They were threatened with fines and other kinds of unpleasantries.

Verse 69 from the chapter called Adolescence

The situation was bad: terrorism, corruption, Russian oil, Martian agents, alcoholism, domestic violence, hooliganism, the atmosphere, now coal trafficking - not to mention the old standards of poverty, homelessness, and disease. If municipal policemen had their hands full attempting to deal with the new plight of the homeless (extinguishing their fires, taking them to shelters, and then, the next day, extinguishing their fires again), it wasn't surprising that the national government felt like it needed help. That help came with SECURITA. Their new contract allowed them to buy any weapon, any armor, any surveillance device, any vehicle they could afford and which they felt they needed. Their contract also allowed them to obtain warrants. They were the new eyes, ears, and hands of the national government and they were private. What had been the largest private security firm in Poland was now a private paramilitary organization - all in the name of fighting the Polish national government's fight against the illegal traffic in coal and what the ruling party called 'the new corruption.'

Verse 27 from the chapter called Security

"Something just crossed your mind."

"No," said Jesus. "It was nothing."

"What was it?"

"Nothing," said Jesus.

"Anything could be important," one of them said.

"He said something about silk," said Jesus.

"Silk?" the policemen said.

"Silk stockings," Jesus whispered.

"Silk stockings?"

Verses 636-644 from the chapter called Adolescence

Meanwhile, as the battle escalated into the night, a small company of brave terrorists escaped by jumping from the windows of buildings. They were headed south and reappeared a few kilometers later at Kummersdorf, where Hitler Panzer-Tank the Third, your grandfather, owned and operated a spaceport. It was called 'Panzer-Tank Spaceport at Kummersdorf' - your grandfather had many spaceports, one of which was at Kummersdorf. The terrorists took over the spaceport and held it for two days. When it was recaptured by Panzer-Tank's own security forces (the Panzer-Tank Spaceport Police) they discovered that the terrorists had been preparing for a launch - in fact, the launch vehicle was moments away from lift-off when the control room was seized. People were fascinated by this news.

Verse 677 from the chapter called Adolescence

The next day, the fruit vendors told the police to fine your grandfather; he didn't have a license either, they said. So the police went to your grandfather and told him to leave. Your grandfather told them to go to hell. They fined him; he laughed. One of them, as it turned out, had married his second cousin's niece. After that, the policemen decided not to bother him.

Verse 71 from the chapter called Adolescence

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na policja: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na policja wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

As he slowed his car to a stop, he removed a single cigarette from its package (a decision he would later regret) and, placing it between his lips, he exited his vehicle. Nike began smoking and pacing alongside his car. Meanwhile, the gendarmes were taking their time. From within their patrol car, they shot occasional glances at Nike, who began raising his brow. He was getting impatient. "At least the car's clean," he thought, having removed all incriminating evidence while cleaning it that morning. So Nike was unworried, but he was getting even more impatient. He was thinking about that beautiful woman. Who could she have been? he thought. Who could she have been? Then the police approached.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 3, The Third Day, Part 1, Family & Welfare Reform, Section 3, Dealing With Arrest, Paragraph 1

This is not to say that one night in jail had some sort of debilitating psychological effect on Nike - by no means. He was ready to face the Inquisition. But, as for what he wanted to do, the surroundings of a police station were not the most conducive to courting beautiful women, especially if that woman was a beautiful whore/rape victim.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 3, The Third Day, Part 1, Family & Welfare Reform, Section 4, Falling in Love, Paragraph 2

There was a larger man; he was not as friendly: "It should not matter to you. We are taking what we need. Find his wallet." They were looking for cash. Nike realized who ransacked his apartment. He cursed himself quietly for not even bothering to see if anything had been stolen. He had automatically assumed police had done it, looking for a black tunic. Then again, perhaps they did: they really wanted to find it: and why would criminals ransack his house for cash? Well, it's possible: after all, why would police ransack so brutally?

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 4, The Fourth Day, Part 1, Our Constitution & Constitutional Reform, Section 2, Dealing with Creditors, Paragraph 5

Before long, there was something else on Nike's mind. It was a beautiful realization, and, despite the horrible circumstances, Nike had to celebrate the gorgeous irony. By setting out to find this woman, this beautiful raped woman, he had unwittingly brought himself into the hands of those who would take him to her. Sooner or later, that woman would have to come to the police station, and, if Nike were extremely lucky, there would be a chance to do something. Although, for the life of him, he knew not what that was, and, even though he spent the entire night in jail, he woke up even less prepared.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 3, The Third Day, Part 1, Family & Welfare Reform, Section 4, Falling in Love, Paragraph 1

The police were too busy setting people apart; they were not interested in bringing them together. But, hopefully, Nike could use this to his advantage. How could they know that he was the happiest man ever to grace their prison cells? They were oblivious to love. They were mechanicals - intelligent and tough-skinned beasts, some more intelligent than others, of course, but all of them insensible. They walked about on cloven-feet - even toed, perhaps, but heavy-handed.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 3, The Third Day, Part 1, Family & Welfare Reform, Section 4, Falling in Love, Paragraph 3

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na policja: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na policja wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

"He made you run?" asked Patsy, incredulously. "Remind me to thank him. Now keep your eyes open to either side. He may have thrown something into the bushes." Sure enough, several yards down the boardwalk, Juanita found something.

"What is it?" asked Patsy.

– from “A Cop Named Patsy,” a funny story featuring good police-work

"Not long," said another one. "She hit part of the robe and that must have knocked her out."

– from “A Cop Named Patsy,” a funny story featuring a frank discussion of what good police-work is all about

Clark tied the sleeve to the branch with an awkward solemnity. He looked ridiculous with one sleeve.

Shephard reached into his pants. He tore off a square of fabric from his boxer shorts. He pinned it onto the branch.

The policeman didn't want to stick out. Ripping the manufacturer's tag from his tie, he wrapped it around the branch and knotted it.

Back at the mosque, Shephard had Clark call the hotel. Coke was still waiting in the lobby. "Finally," he said. "It's time and a half for making me wait."

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story set in a place most people haven't heard of

Hotan was full of Uyghur. They kept their distance. Shephard shook his head. "It seems the People's Armed Police got here before us." Clark couldn't find a single person on his list. "Don't worry," said Shephard. He slapped Clark on the back. "We'll get them on the way home."

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story featuring a pair of hapless guys who get kidnapped

"To what?"

"To our own kidnapping. The investigator brought guards from a special armed police unit. They have sub-machine guns."

"How many of them are there?"

"Two. He's got a guy from the local PSB as well. You were wrong about them. They have guns. This one has a nine millimeter."

"Are they looking for me?"

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story featuring people who will cut your throat

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na policja: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na policja wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

MS. JACKSON: I have something to confess.

GREY GOOSE: Go on.

MS. JACKSON: I lied to you.

GREY GOOSE: You lied to me?

MS. JACKSON: Earlier today: when I told you it wasn't me.

GREY GOOSE: It wasn't you that did what?

MS. JACKSON: I gave your name to the police. It was so stupid. I was afraid of you for no reason. I was foolish. I was emotional. I was a coward. Perhaps I even did it for revenge - I don't know. I have no idea why I did it.

GREY GOOSE: It was instinct, woman.

MS. JACKSON: My instinct failed me. Grey Goose, I can't believe it. I'm so sorry. Forgive me.

GREY GOOSE: I forgive you.

– ACT II, lines 481-490

GREY GOOSE: Not to mention this island's penchant for making the most grotesque of assumptions - never mind that. I did a terrible thing in burning down that house: I know it. I've been paying for it ever since. I'm finally sorry for doing it. I don't think I could've said that this morning. Something's changed. I don't want to be like that anymore. I don't want to do those things. I think the Australians should mind their own business; that's neither here nor there. If you didn't squeal my name to the police, somebody else did. I'm going to find that person - not to burn down his house - to talk to him calmly and rationally: to put these absurd suspicions to rest. Everybody deserves to hear the truth, especially the people you love. I was kicked out not because of my reputation or the looks you were getting in town. It wasn't because you thought I killed that girl. It was because I hurt you. I hurt you a long time ago and I've always been too selfish to realize it. I expected you to understand - even though I never properly explained myself. It had nothing to do with you. You were perfect. I loved you. I was afraid of being a father. You know my childhood - or perceived lack thereof. I was insecure. I was scared to death. I panicked. I didn't talk to anybody about it because I was ashamed. I thought that, if you knew, you would despise me for it. You were always so strong and fearless. I envied you. When your family came and asked me what was going on, I lied. I acted as if I didn't care about you anymore: as if I had lost interest. Nothing could've been further from the truth. I was an idiot. I was such an idiot. I'm sorry for that. I'm so sorry for everything. I won't trouble you anymore. Even if you and your friend want to move in together, I won't trouble you. File divorce papers in the morning. You can keep the house - and the sofa bed - and the mattress - and the comforter - and the dishwasher. You can even keep the cook - and the boy.

– ACT II, line 356

GREY GOOSE: That's not what I mean.

MS. JACKSON: You devil!

GREY GOOSE: Ms. Jackson! Did you confide in the Aussie police - God preserve their infernal souls - your suspicions that I might be capable of murder?

MS. JACKSON: I will not answer you.

GREY GOOSE: Bitch!

MS. JACKSON: How dare you speak to me in such a filthy way?

GREY GOOSE: I will speak to you like that for as long as you deserve it.

MS. JACKSON: How have I merited this barbaric intrusion into my home and this battering of my senses? I am a scorned woman.

GREY GOOSE: Don't start playing the martyr.

MS. JACKSON: You seem to think I'm afraid of telling you the truth. I'm not.

– ACT I, lines 291-300

ALICE: I was taken aback.

FLETCHER: By whom?

ALICE: I was hit on by the nearest policemen I could find. I had just been mugged and middle-aged married policemen decided to hit on me.

FLETCHER: What did they say?

ALICE: They said I was too cute to be mugged. That's what they said.

FLETCHER: They weren't lying.

ALICE: I was so disappointed. They didn't want to help me. They didn't do anything except hit on me.

LESBIAN: They were married.

MS. JACKSON: And bored.

FLETCHER: What was the mugging like?

– ACT I, lines 147-156

FLETCHER: There is a house on Norfolk that no longer stands. Its eaves of pine were reduced to ash. Its worthy frame that I helped build collapsed in a huge fury of smoke and fire that I helped start. I watched it burning from the top of Mount Pitt. I was too ashamed to go any closer. I was there in the room the night my father planned that terrible justice with his friends. I heard them goading each other into teaching their fellow man not to cooperate with the Australian government. It was madness I heard from their lips. They were the drunken lips of dogs waiting to pounce. I said nothing. I did nothing to stop them. When the police came, I lied and said I knew nothing. I climbed Mount Pitt out of morbid curiosity to see what I had wrought. That image of the house whose beams I placed - whose trusses I tied - in the distance - engulfed in flames - is seared upon my mind. I did nothing to stop it. Do you know how sorry I am? If I told you that somebody died in that fire, would it be in your power to forgive me?

– ACT II, line 183

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na policja: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na policja w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

John nodded. "Unless he got another one." Proctor was already out the door. He called the policeman up. He passed him on the stairs. When he heard the door to the hallway shut he went back up a flight. To the floor below John's apartment. He found the right door. He kicked it open. Inside stood the shadow of a bed. A desk. John went to the window. He opened the curtains. He started rummaging through the drawers. He didn't have to look for long. "Dear beloved," said a letter. It listed the names of the victims. Starting with Emily.

– from “We Need To Talk,” a mystery story featuring a victim put in a weird position

"Detective Carlson," came the mocking tone. "Nice of you to join us." The captain was at the crime scene. That meant there was no doubt. There was a link with the first body. "Are you ready for class?" continued the captain. "We're drawing from life today." It was another man. Standing naked. Twisting. His arm over his head. His eyes closed. His face cherry red. It was turned against his shoulder. Looking back as if on a lover. Frozen in a wistful remembrance of ecstasy too swiftly gone by. It was a statue of dead flesh.

– from “We Need To Talk,” a mystery story featuring a policeman put in a weird position

Publio Orazio (d. Mar 3, 2011), also known as Il Primogenito, a soldato for the Orazio crime family, was indicted for the murders of three policemen as well as his own sister; through the intervention of his father, Marco Orazio, a well-known mafioso, the case was eventually dismissed on all charges. Publio rose to the rank of caporegime before succumbing to cancer at an unknown age.

– from “The Testament of Publio Orazio,” a horror story without much blood or gore coming straight out of Roman mythology

Proctor spent a sleepless night at the station. The next day he was questioned for hours by an FBI consultant. In the evening he snuck out. He made his way to John's apartment. He had to wait. John was under protective custody. When it was dark Proctor climbed up the fire escape. He tapped on John's window.

John appeared. He opened the window. "Thank God," he said. "I didn't know what happened to you." He helped Proctor inside. He started kissing him.

– from “We Need To Talk,” a mystery story featuring a pair of policemen put in a weird position

"That's it," said the captain. "I'm taking Proctor to the station. I'll have five guys watching him at once. We can't possibly have five traitors."

– from “We Need To Talk,” a mystery story featuring a policeman's wife put in a weird position

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Policja: Spis Treści

Kolokacja Policja w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Policja."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na policja który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "policja." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Martwa natura, Patriarchat

Ojciec mówi, że ojciec wie najlepiej

Na celu promowania demokracji, silny musi opróżnić się jego siły. Słaby musi być przyznany szansę na rozwój siły. Nie możemy wymusić koniec patriarchatu. Takie postępowanie po prostu utrwala feudalizm pod inną nazwą.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży