Nagłówki MichałaWujek

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Wujek, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Matury - Angielski - te słowa nie będą ci niepokoić kiedy uczysz się angielskiego we własnym mieszkaniu Bielsko-Biała styleIkona słownika

Cenię pojęcie podawania angielskiego jako światowy standard. Nie akceptuję konwencjonalnego modelu przez który język angielski jest nauczany.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Majkel's Inglisz: Słownik Polsko AngielskiPointer

Osoba oznacza powszechnie używane słowo, które odpowiada na pytanie: "Kto?"

Najczęściej używane słowa które po angielsku reprezentują typowe osoby

Ze sztuką dla kobiet pomagamy położyć kres księgowemu oszustwuZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Jeden tydzień po przybyciu do Europy, poznałem kobietę w saunie na parterze dużej willi, co dzieliła z byłym mężem. Cztery tygodnie później dzieliła ze mną mały nasączony z deszczem namiot w Wiedniu, nasza mała gazowa kuchnia ledwo zdolna do gotowania kubka wody. Dopiero jak dotarliśmy do Chorwacji, zdecydowaliśmy się zainwestować w dużym czajnikiem elektrycznym. To było dość luksusowe i mnie bardzo pocieszyło.

Chociaż czułem w pełni ukształtowany jako pisarz, i byłem przeszkolony do użycia języka wizualnego, to był mój pierwszy raz z profesjonalnym aparatem w rękach. Zacząłem uczyć się od podszewki i przybyłem do Europy, aby znaleźć najbardziej zróżnicowanego wyboru tematu co możliwe, najlepiej coś, co pasowało do mojej estetyki oddany promowaniu akceptacji ciała. Tu weszła Gosia.

Jako Amerykanin, ja byłem pełen optymizmu i pewności siebie graniczącej z brawurą. Byłem gotowy do wypalania kół z samochodu, którego dopiero kupiłem i przed koncem tak właśnie się stało. Jako Europejczyk, ona była ostrożna i nieufna. Musiała się upewnić, że klimatyzacja działała. Działało. Jeżeli właściwym sposobem złamane pokrętło kręcono.

Pomimo dystans kulturalny który istniał między nami, udało nam spędzić 10.000 kilometrów w jednym samochodzie. Spędziliśmy ponad 40 dni w jednym namiocie. Zaczęliśmy uczyć się jak mamy słuchać siebie wzajemnie. Zaczęliśmy uczyć się zaakceptować nasze różnice i jak mogliśmy z nich korzystać zamiast pozwolić aby one nas rozdzieliły. Powoli, lecz z pewnością zaczęliśmy uczyć się pokonać te demony które nas nadużywają.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 42
2011-08-30
 11༜25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

La Clapere

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Maureillas, France

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Wujek

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo wujekw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa wujekpo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na wujek znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na WujekGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "wujek."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "wujek."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na WujekGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na wujek jest angielskie słowo uncle.

An uncle is a person who, if he's lucky, will be able to have warm relations with you. Just make sure he's not a pervert.

Wujek jest osoba, która, jeśli ma szczęście, będzie mógł mieć ciepłe stosunki z wami. Wystarczy upewnić się, że nie jest zboczeńcem.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na wujek w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. Don't tell me you have a rich uncle who's looking to invest.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. I won't let you go until you cry uncle.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. Muszę jeszcze wymyślić trzecie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "wujek."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "wujek."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "wujek."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "wujek."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "wujek."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Wujek w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Wujek: Spis treści

Wujek po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "wujek."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Wujek."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "wujek" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na wujek," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na wujek: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na wujek w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #4790

sears says he didnt plant the beacon. he didnt sell it. im the only guy he ever gave one to. theres no way his uncle can know who bought it.

Sprint "Iphone" Case

14 October, 12:39 PM

Frame #4238

its nice having a sister whos planning on marrying a man whose brother has an uncle who owns a security company.

Sprint "Iphone" Case

29 September, 6:31 PM

Frame #1125

it wont help me if target's dead. i should assume hes alive. a nice boy seduced by a glamorous uncles life of crime. its possible.

Justin Bieber

7 August, 7:56 PM

Frame #2660

the beacon sears showed me is a prototype. his uncle owns a tech firm in lincoln nebraska. he can get me the real deal by friday.

Sprint "Iphone" Case

24 August, 12:41 PM

Frame #4650

jayce found target. the guy i called small fry. shes holding him for ransom. according to pandora. cause his uncle nordstrom's a big crime boss.

Sprint "Iphone" Case

11 October, 9:38 AM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na wujek: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na wujek wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

There they were that night, walking arm in arm. They walked in silence. When they got to his uncle's house, Jesus used his own key: the one his uncle had given him when he was thirteen years old, when his mother had died. Once they were inside, they made love. Jesus put his penis into his aunt's vagina. "Good," she told him. "So good."

Verse 590 from the chapter called Adolescence

For generations before that tragic explosion (and the other one that followed it), the use of fossil fuels on Earth had been, generally speaking, limited. Subject to strict regulation and prohibitive taxation, most of it had gone to the planet Mars, the cost of transport being cheaper for oil than for any other potential source of energy, and, thanks to general tax relief and subsidies for processes like coal liquefaction, this export of fossil fuels was actively encouraged. When Yellowstone exploded, this trend was immediately reversed: export was discouraged while taxation and restrictions for consumption on Earth were quickly repealed. This move was meant to help the unfortunate ones who either needed a fast and easy source of energy or heat or else required the speed and mobility that oil and gas fueled internal-combustion engines offered. These people were not just Americans; they lived all across the globe - a globe now darkened by layers upon layers of atmospheric haze that made large photovoltaic power systems, based upon thousands of silicon and gallium arsenide solar cells, incapable of meeting the urgent energy needs of a suffering planet. Fossil fuel consumption was allowed to grow despite the knowledge that fossil fuel emissions would only make the Earth's atmosphere even more unclean.

Verse 6 from the chapter called Security

Sitting on the back step, holding a pistol in his hands, Jesus had no idea whom to expect. Which side? Anything was possible. The terrorists were, no doubt, in need of resupply, but who would represent them? Who could've made all the arrangements? And if these weapons were destined for honest men, what were they doing here in his uncle's backroom? The Silesian Air Squadron didn't need them. The 2nd Infantry was broke; they needed weapons, but who was going to pay for them? Perhaps this was a way of getting them cheap. "Who knows?" said Jesus. "Perhaps they received a budget increase."

Verse 16 from the chapter called Arms

"Thank you. That's very generous. Your uncle's very generous; did you know that?"

Verse 353 from the chapter called Adolescence

"After Andrew's father died, his uncle adopted him. He sent him to college; he was good to him. But when he fell in love with a German girl, neither the Commandant nor his wife would let him marry. Andrew said, 'If I can't marry her, then I'm not going to marry anyone' - so it's been for all these years. I told him to reconsider, but, nowadays, what woman wants to be a farmer's wife? Especially for a dirty, two-bit farmer like him: with five teeth!

Verse 266 from the chapter called Adolescence

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na wujek: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na wujek wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

NIKE: Exactly. Mead hasn't been popular since the Middle Ages. If I succeed in Paris? Whoa: Mistah Mistah, I am ready to roll - hey, is that kicked or what?

ANDY: Who's doin' your legal work?

LUKA: I think...

NIKE: My uncle.

LUKA: It is finished.

NIKE: Dude...

ANDY: Is he workin' for free?

NIKE: Pass the bowl - yeah, he's workin' pro bono.

ANDY: That's what I figured.

NIKE: Shall we pack another?

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 15, Dealing with Grand Schemes, Paragraphs 46-55

BERT: Both of you come here and hug me. I love the two of you so much - but remember to listen to your mother. And listen to your uncle Andrea - got it?

OLYMP: Got it.

BERT: Good. Now kiss me one last time.

KIN: ...

OLYMP: ...

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 4, The Fourth Day, Part 2, The Assembly & Government Reform, Section 7, Properly Taking One's Leave, Paragraphs 64-68

You, on the other hand: you were still fishing around for that ball, and only after our father and our uncle came through the house with Albert did you finally come walking up that hill. I remember the moment distinctly: our father was joking that Albert being Hungarian, and Indiana being Romanian, we had the better part of the old Austrian empire assembled before us. Indiana began elaborating the joke, and, as she neared a punch line, you appeared, wet and out of breath, just in time to watch everyone heartily laugh - everyone but me and Indiana, of course. You had no idea what the joke was, and, as if searching for an explanation, you had to look around quickly, ignoring me (of course), before transfixing your eyes on the source of everyone's merriment.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 1, Genital Pain as a Result of Physical Trauma, Paragraph 4

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na wujek: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na wujek wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

Enkidu rushed to warn his uncle. Gog was nowhere to be seen. He had charged straight into the belly of the beast. "That's one way," thought the boy. Though he didn't have a whisker to call his own, he tried to rally the men.

– from “In the Beginning, There was Gog,” a fantasy story featuring a man on a quest

"You realize raising thoroughbreds is a useless and despicable pastime. It causes needless suffering to the animals." Junior was speechless. Nyota kept going. "I don't mean to insult you. I just wonder if you know what you're doing. I care very much for horses. My uncle was a breeder."

As shocked as he was, somewhere in the bottom of his mind, Junior appreciated Nyota's passion. She was a principled woman. That was sexy.

– from “A Horse Named Clutch Bag,” an inspiring story featuring annoying people

When the morning sun pierced the starboard hull, Ferrari knew something was wrong. He asked the other passengers where they were headed. "To Venice," they said. He checked the cargo. It was full of porcelain. "I knew that mate looked familiar," he told Carmina. "I took something from his uncle."

"What are we going to do?"

– from “Italy Sucks and Has Sucked For A Long Time,” an adventure story featuring a frank discussion of morality

"Praise to the Holy Bhag," said Gog. "My son and I shall soon be buried with our forefathers." The champion of the west took the sword of the son of Gog. He prepared to face his great uncle in single combat. Gog took up his sword and the sword of his consort.

– from “In the Beginning, There was Gog,” a fantasy story featuring a man with a sword

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na wujek: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na wujek wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

Angielski odpowiednik na "wujek" nie pojawia się w Sorry Miss Jackson.

- Michal Slaby

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na wujek: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na wujek w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

I was taken to a football game. Not at a stadium. More like a field with a stand. My uncle called it "The Moldavian Wembley." This is where my stomach caught up with me. At some point during the first half I rushed out to find a toilet. The only permament structure I found had a long line sticking out of it. The portable toilets were crowded. I decided to find something further afield. At the very least a bush.

– from “The Most Idiotic Actress,” a fictional story based on true events as related to the author

"I always made a small drop. I wanted it to be in the shape of a coin. I knew Albert was in business. He was always coming to Romania, where I lived, to visit his uncle. He would smile at me all the time. I wanted to show my friends my husband would be a businessman like Albert. They told me, 'No cheating.'

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that might calm one's sense of anxiety depending on your outlook

I met family. I was introduced to a long lost uncle. Some cousins. Things were going great. Until I realized none of these people spoke Ukrainian. They spoke Moldovan. They assured me it was basically Romanian. It didn't help. All the books I had bought were for Ukrainian. All the time I wasted preparing for the trip was spent learning Ukrainian phrases. I was reduced to a repeating series of infantile gestures and nods of my head. I felt supremely embarrassed until the alcohol finally kicked in.

– from “The Most Idiotic Actress,” a fictional story based on somebody's real life as related to the author

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Wujek: Spis Treści

Kolokacja Wujek w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Wujek."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na wujek który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "wujek." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Św. Sebastian

Symbol siły i protestu

Sebastian był członkiem gwardii pretorianów rzymskiego cesarza, który miał czelność uczyć wartości chrześcijańskie w czasie pracy. W Stanach Zjednoczonych, skąd pochodzę, istnieje wśród żołnierzy amerykańskich tradycja brak udziału w polityce, przynajmniej kiedy się nosi mundur. Ja myślę, że mężczyźni i kobiety w mundurach, którzy nie głosują lub nie wyrażają publicznie swoje polityczne poglądy zachowują się idiotyczne albo są zastraszeni groźbą kary od przełożonych. Tak czy inaczej, są rzezańcy. Moim celem w tworzeniu Serię Swiętego Sebastiana jest umieścić ciało i twarz prawdziwego żołnierza na pierwszym planie. Dobry żołnierz stawia swoją misję przed samym sobą. Często kończy się martwy.. Prawdziwy żołnierz rozpoznaje złą misję kiedy go widzi i nie boi się to powiedzieć. Święty Sebastian nie był krową, pomimo to, że mądrzy ludzie chcieliby nam przekonać inaczej. Święty Sebastian jest patronem wszystkich manifestantów, którzy napotykają strzały motłochu za to że mówią głośno.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży