Nagłówki MichałaBiznes

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Biznes, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Trzeba uczyć się angielskiego we własnym domu Bielsko-Biała style - to nie jest Metoda Callana!Ikona słownika

Ufam w pojęcie podtrzymywania angielskiego jako międzynarodowy język dla świata. Nie cenię głupawego programu w jakim angielski język jest przedstawiony.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Majkel's Inglisz: Słownik Polsko AngielskiPointer

Paliwo oznacza powszechnie używane słowo, które odpowiada na pytanie "Jak?"

Najczęściej używane słowa które po angielsku reprezentują typowe paliwa

Popierajmy poczucie własnej wartości z pomocą sztuki dla kobietZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Europa, lato 2011. Dwanaście krajów. 46 dni. Jeden samochód. Jeden namiot. Jeden człowiek. Jedna kobieta, którą dopiero poznał.

Przyjechałem do Europy, aby doświadczyć europejskiego naturyzmu, ruch, którego filozofia pasowała moją estetykę akceptacji ciała i którego struktura organizacyjna i przywództwo myślałem niemal wyłącznie ograniczone do zachodniej części kontynentu. Byłem w szoku dowiadując się, że naturyzm miał oficjalną siedzibę w Polsce, kraj który nie jest szczególnie znany za swoją liberalną kulturę. Byłem mniej wstrząśnięty odkryciem, że dom był własnością Holendra, ale jeszcze bardziej wstrząśnięty, dowiadując się, że została ona w dużej mierze zbudowany przez Gosię.

Ja uważałem się jako młody i zdolny. Będąc Amerykaninem często sobie przekonałem, że byłem jeszcze zdolniejszy. Ona nie czuła się taka młoda. Dorastając w Polsce, miejsce co było i jest nadal uważane przez wielu za biednym krajem, miała dodatkowy ciężar iż nie tylko była w niekorzystnej sytuacji, ale było to wykorzystywane przeciwko jej. Różnica stała się namacalna, kiedy uświadomiłem sobie, że nie mogę nawet prawidłowo przetłumaczyć na język polski bardzo amerykańskie słowo "opportunity". Coś wiekszego niż szansa czy okazja. Nie ma w słownictwie.

Każdy człowiek wyrasta z własnego rodzaju ubóstwa. Nawet jeśli on ma ciepły dom i dużo jedzenia i miękkie łóżko i mnóstwo rozrywek, zawsze jest coś, czego potrzebuje człowiek. Czasem po prostu musi być wysłuchany, jeśli tylko przez ptaki i drzewa, a najlepiej przez innego człowieka, nawet jeśli on jest artystą z Ameryki, który nie jest zbyt dobrze przygotowany wysłuchać kogoś. Ucząć się słuchać, uczymy się współpracować. Dzięki współpracy, budujemy lepszy świat. W lepszym świecie, nie istnieją diabły które nas nadużywają. Lepszy świat nie nadaje się do nadużycia, ponieważ lepszy świat jest zaludniony przez osób, które nauczyły się, jak słuchać.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 2
2011-07-21
 1༛25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

FKK-Verein Donaustadt

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Vienna, Austria

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Biznes

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo biznesw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa biznespo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na biznes znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na BiznesGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "biznes."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "biznes."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na BiznesGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na biznes jest angielskie słowo business.

Business is how you maintain your physical existence.

Biznes to sposób na utrzymanie istnienia fizycznego.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na biznes w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. Business has been a little slow.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. I tried to start my own business but it ended up being too much work.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. He's a business associate of mine.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "biznes."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "biznes."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "biznes."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "biznes."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Biznes w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Biznes: Spis treści

Biznes po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "biznes."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Biznes."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "biznes" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na biznes," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na biznes: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na biznes w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #4663

pandora asked why i call them kim kris's gifted young girls. i told her ive seen it on a business card. she says the cards must be fake.

Sprint "Iphone" Case

11 October, 10:10 AM

Frame #1247

i dont know what to make of this yacht business. maybe the feds are right. paypal left. it does seem like a stupid trail to fake.

Sprint "Iphone" Case

9 August, 9:17 AM

Frame #3694

i gave the card to twitter. i told him if he ever needs any more delicate business taken care of he should call. mcdonalds mustve heard me.

Chase Credit

10 September, 6:03 PM

Frame #1040

jenny called. she wants me to come up to palmdale again. some kind of soiree. this whole wedding business is pissing me off.

Sprint "Iphone" Case

6 August, 4:38 PM

Frame #3810

the manager called. she says pandora replied to her message. she writes that everythings okay and asks hows business. she didnt mention me.

JC Penney

15 September, 7:25 PM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na biznes: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na biznes wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

"Why do we have to break through the barricades?" asked Jesus.

"That's where the buyer is," said his much more experienced business partner, "behind the barricades."

"I don't get it," said Jesus. He was getting on his business partner's nerves.

"What don't you get about it?" said the Krupnik, through clenched teeth.

"How am I getting paid?" said the young businessman.

"You'll find out."

"Wait a minute," said Jesus. "If I'm getting a fucking bullet in the head, I want to know it."

"Keep your panties on," said the Krupnik.

"Why don't you fucking tell me what the fuck is going on?" Jesus shouted.

Verses 73-81 from the chapter called Arms

When I went to the paper-money-actuated coin dispenser, I removed a high-denomination bill from my wallet and a monkey stole it. He came out of nowhere and ripped it from my hand. He was a half a meter long, with a somewhat longer tail. He was tan colored, with a big, round head, a bare brown face and well-built arms and legs. He looked at me from two meters away and said 'Come and get it.' He was thick; his body was nice and thick - well-fed - his belly was bulging out like nobody's business. "You've got a lot of nerve," I said, "with a belly like that." He was standing erect, using his tail for support. Then he placed the paper money into his mouth, turned around, dropped to his little monkey hands and walked away - very, very slowly. The bastard didn't even run; he walked.

Verse 389 from the chapter called Bohemia

Our most important surveillance work was in Wroclaw's Town Square, close to the Rathaus, which Jesus had thoroughly searched during our defense of the Old Town. Finding out where the building archives were, Jesus had made copies of all the blueprints for properties owned by anyone named Krupnik. One property was particularly interesting. It turned out, the Rathaus Club, a dance club in the middle of Wroclaw's Town Square (close to the Town Hall, or, in German, Rathaus), not surprisingly, was indeed owned by Leonard Cohen-Krupnik. This was the dance club which Columbus had played the very same night he met my sister's killer. It was very exclusive. Both the basement and the ground floor had popular dance floors. They were large and spacious; the ceiling on the ground floor was high enough to accommodate a crystal ball two meters in diameter. The second floor was a private lounge for private guests only. The third and fourth floors had private rooms and offices. Leonard Cohen-Krupnik was often there when he was in Wroclaw. He did business in the center office on the fourth floor. His window looked over the alleyway that went through the buildings in the middle of Town Square. From one of those buildings, our cameras looked on.

Verse 229 from the chapter called Security

Columbus described him. "What kind of business are you looking for?" he asked.

Verse 774 from the chapter called Adolescence

"Not only would it put his spaceports back into business, it would save all those fossil fuel companies out there, too."

Verse 185 from the chapter called Bohemia

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na biznes: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na biznes wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

LUKA: Hey, this guy's got some business.

NIKE: He ain't a bad lookin' girl. Let's see the guy in the car.

LUKA: Do you think he's gay?

NIKE: I bet he's the straightest man in the world.

LUKA: He wants the ass.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 21, Anal Sex, Paragraphs 1-5

So I, on purpose, made a small drop: the shape of a coin: because I knew that Albert was interested in me, and he was working in business. So I said to my friends: I will have a businessman.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 21, Giving and Receiving a Look, Paragraph 2, Clauses 4-6

Fortunately for me, that's all I really miss. I think I just enjoy the act of reclining. I can do without the rest. In fact, I wouldn't mind being able to work on my back, if only it were more productive to do so. But I suppose that's why you should never mix business with pleasure. Nor should you be too comfortable with any one given situation. And that's why, when I look at Nike and his new partner, I begin to worry about their success. To look at Luka and be reminded of dope-smoking days? It cannot possibly bode well for Nike.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 6, Doing Business, Paragraph 10

I have also taken notice of your desire for poetry, but I must confess that I am not in the mood for waxing poetic. These modern hospitals are not quite fitting; they are too sterile, too mechanical; there are too many synthetic materials, too much plastic to be a good place for fostering passion. This corner is too quiet, too deadly quiet: a good place for writing - but not poetry; whether it be for my poetry or my prose, this hospital wing is too orderly; the rhythm here is too tired, too much going about one's business with a barely disguised reluctance. There's no way to wheedle any poetry out from these people. They are probably underpaid - but then again, I know nothing about British health care, and I'm not the sick one, so I won't complain. I don't think you want any elegies - although, when I look at Albert's quiet body: the once sturdy frame slowing sinking into itself - an elegy is all I can think of writing. But there is time for that.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 1, The First Day, Part 1, Victory & Calendar Reform, Section 2, Poetics, Paragraph 5

I'm sure there was no other option, if Indiana had to ask me. I have no business taking care of children. I can't imagine what will happen; I told this to Indiana, but she was convinced: she said that I would do no harm and that no harm could come to me. "They love you, Giant: they will listen to you." I told her: I don't know what to do or what to tell them. She said: "bathe Fabric, because Friday is the day she has a bath. Then, put them to bed." And pray, I said. "Yes, of course, you must pray - but really, Giant, it will not be so difficult."

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 5, The Fifth Day, Part 2, Science & Reform Schools, Section 6, Making a Request, Paragraph 2

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na biznes: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na biznes wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

"I'm sorry," said Nyota. "It's none of my business. I shouldn't have spoken. I apologize."

– from “A Horse Named Clutch Bag,” an inspiring story set in sort of the same place as the Great Gatsby

"Shut up," said the Captain, digging his knuckles into his desk. "You're lucky the Governor had his own naked business to attend to."

"How was I supposed to know the boat was owned by a parole officer?"

"By checking it out."

"And the bearded man?"

"That was the parole officer," said the Captain.

"The life jackets?"

"They were for his boat."

"What was he doing in Jersey?"

"That is none of your business, lieutenant."

"The drugs?"

– from “A Cop Named Patsy,” a funny story featuring a cop hot on the trail of an absurdly strange serial killer

Junior stopped punishing the man. Harry Connick slumped in the saddle. "Good luck," he whispered, "getting me onto the real thing. I'm going to vomit."

Pleased with his success, Junior went back to the business of courtship. He called Sammy D Watanabe. "Have you ever played netball?" he asked.

"Of course," said the Asian-Australian. "When I was a kid."

– from “A Horse Named Clutch Bag,” an inspiring story featuring a frank discussion of debauchery

They weren't alone. Physical intimacy was the first order of business for almost everybody. Kung did it with Bei. Kong the ATM thief did it with Jing the lottery cheat. Even the old man got busy. Tae was surprised to learn he did it with Do. "What happened?" he asked Kwon. "I left you two alone. Why didn't you take advantage?"

Kwon shrugged. He said, "I'm a Christian."

– from “How Tae & Bo Took Over the World and Kung & Fu Didn't,” an apocryphal bible story featuring a frank discussion of women

Nobody cared what Lorenzo did. When a cherry tree was chopped down in the Bishop's orchard, nobody suspected him. "Who would do such a thing?" asked the concertmaster. Ferrari shrugged. He had his own business next to the Honorable Carmina's litter. Every time she came to the Bishop's palace to hear a concert, Ferrari escorted her home.

"I would be your servant," he whispered.

– from “Italy Sucks and Has Sucked For A Long Time,” an adventure story featuring the system as it still stands

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na biznes: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na biznes wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

LUKE: Good question.

FLETCHER: You'd better think it over. There's nothing like a walkabout to clear one's mind.

LUKE: That's the good oil. Fletch: you're a hell of an offsider.

FLETCHER: Thanks. Listen: if you do decide on doing some business, here's the procedure. Do you see that music box? It's the only thing from the family hut that survived the fire. Once it's opened, it will play a tune. Put the money inside. Kokomo will know what to do. She'll thank you for it.

LUKE: It'll have been my pleasure.

FLETCHER: Enjoy your walk.

(LUKE exits.)

– ACT I, lines 791-796

(MS. JACKSON enters.)

MS. JACKSON: Oh. I'm sorry. Excuse me.

KOKOMO: Not at all.

MS. JACKSON: I was going to do this later, but since you're both here, I'd like to apologize. Earlier, I let my emotions get the better of me. Despite the fact that you are my son and you are my faithful employee, I was very quick to think the worst of you. That's inexcusable and I'm sorry.

KOKOMO: Thank you, Ms. Jackson. I forgive you.

FLETCHER: Likewise.

MS. JACKSON: I know you don't like what's going on, but try to see things from my perspective. I have a responsibility - not only to my guests, but to myself. I'm not going to let anybody interfere with this business - even your father.

– ACT I, lines 1314-1319

(ALICE exits.)

GREY GOOSE: Alone at last.

KOKOMO: You've done your business: now leave.

GREY GOOSE: There's more. I need your help.

KOKOMO: Again?

GREY GOOSE: Yes.

KOKOMO: I'm not your little plaything.

GREY GOOSE: Do you want to be thrown out? I didn't think so. Come with me to the kitchen. I need those tender little hands.

KOKOMO: This is the last time, Grey Goose. You've made me sore from all your stupid amusements. I can barely even walk or lift a finger. I'm totally spent.

GREY GOOSE: Don't pretend you don't like it.

– ACT I, lines 852-860

LESBIAN: Mind your own business.

FLETCHER: This is my business.

MS. JACKSON: Stop it: both of you.

FLETCHER: The way you two carry on: it makes me sick.

LESBIAN: You think you're any better. You lost your virginity to a married woman.

FLETCHER: How did you know that?

LESBIAN: She told me.

FLETCHER: You told him? How did you know?

MS. JACKSON: Your father-

FLETCHER: My father!

– ACT I, lines 983-992

(MS. JACKSON enters.)

MS. JACKSON: Grey Goose!

GREY GOOSE: Speak of the devil.

MS. JACKSON: Up to your old threats again, are you?

GREY GOOSE: Not at all.

MS. JACKSON: Get out.

GREY GOOSE: Stop trying to run me out of my own home.

MS. JACKSON: This is a place of business, mind you, of which you have none.

GREY GOOSE: As it happens, I do.

MS. JACKSON: What's that? Threatening arson?

– ACT I, lines 252-260

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na biznes: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na biznes w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

Look at all the people who get fat from fast food. You're not gonna put fast food out of business. It's not good for you but so what. As long as the customer knows it's not good. And who doesn't know that drugs and cigarettes are bad. Everybody knows that. They don't need me to tell them. But I'm getting off the subject.

I'm not here to defend our way of life. It is what it is. The money people pay us. Its a tax like any other. It's not my fault people have to pay two taxes. Complain to the other government.

– from “The Testament of Publio Orazio,” a horror story based on principles of honor coming straight out of Roman mythology

"What about this?" asked Simmons. He came over with a framed photo in his hand. He showed it to Proctor. It was a pair of men in front of a silver SUV.

"That's my husband," said John. "And his partner. His business partner. The SUV must belong to him."

– from “We Need To Talk,” a mystery story featuring a dead body put in a weird position

Those other guys weren't cowards. People think I hated them. I didn't hate them. They were doing their thing. Their father was a judge. Our father was a capo. You know. Why wouldn't they go into the family business. They were part of the system. The government. If I was one of them I would've done the same thing. Their way of life was to come to our homes and ruin our way of life. It was a war.

– from “The Testament of Publio Orazio,” a horror story based on good intentions coming straight out of Roman mythology

One day Orbitz finally emerged from his hotel room. He was carrying what looked like a book. He went into the shop. "It's you again," said the shopkeeper. "What do you want?" Orbitz said nothing. He dropped the book on the counter and left. One half of the surveillance team followed him all the way to the space port. The other half decided to find out what was going on. They raided the shop. They found nothing. The book Orbitz had been carrying was an antique. It was stamped with the name of the hotel. When one of the agents went to the hotel to ask about it the clerk behind the desk wanted it back. He said every room was supposed to have one. It was tradition. He had no idea why. He said the owner would get mad if one of them disappeared. The owner was questioned about the book. He said the same thing. It was tradition. Every room had a book. Every book was the same. He didn't know why. He didn't care to know. The Amazon cared. According to his sources there was a chance the book had a connection to the Wiki-en Society. He ordered the hotel closed. He arrested the owner and the entire staff. They proved themselves innocent quickly. The Astrazeneca found no deception in them. The shopkeeper was different. He was held long after the others had been released. He wasn't lying about Orbitz. He had never seen the man before in his life. He was lying about the way he did business. He claimed he was an honest businessman. It was a lie. He claimed he knew a good bargain when he saw one. Another lie. The Amazon wondered what was happening. Orbitz had gone from the space port to a low orbit cruise ship. Aboard the same ship was Sara Lee. The scientist who had confounded the Astrazeneca in the first place. He assigned a surveillance team to watch her. She walked around and gazed at the blue planet. She didn't see Orbitz at all.

– from “The Death and Life of Captain Orbitz,” a science fiction romance written with Stanislaw Lem in mind, if you know who that is

Branca lives in California now with her husband. Her old torch-bearer, Fr. Rebelo, lives outside Boston. I'm not sure when they last saw each other but it couldn't have been long ago. Rebelo does weddings for the family. He just did one for Lima child number ten. I don't remember any of their names. In fact, old Sir Lima announced at that wedding that henceforth a Lima marriage would not be valid unless performed by Rebelo. That's one of those chummy deals that's kept Hong Kong in business through the ages.

– from “Beautiful Branca,” a true story that has a few facts mixed up as far as I can tell

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Biznes: Spis Treści

Kolokacja Biznes w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Biznes."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na biznes który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "biznes." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Martwa natura, Patriarchat

Ojciec mówi, że ojciec wie najlepiej

Na celu promowania demokracji, silny musi opróżnić się jego siły. Słaby musi być przyznany szansę na rozwój siły. Nie możemy wymusić koniec patriarchatu. Takie postępowanie po prostu utrwala feudalizm pod inną nazwą.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży