Nagłówki MichałaRozmowa

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Rozmowa, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Możesz uczyć się angielskiego - gramatykę też - we własnym mieszkaniu - Bielsko-Biała style!Ikona słownika

Ufam w pojęcie wykorzystania angielskiego jako światowy standard. Nie doceniam regularnego planu przez który angielski jest nauczany.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Majkel's Inglisz: Słownik Polsko AngielskiPointer

Paliwo oznacza powszechnie używane słowo, które odpowiada na pytanie "Jak?"

Najczęściej używane słowa które po angielsku reprezentują typowe paliwa

Ze sztuką dla kobiet pomagamy położyć kres dyskryminacjiZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Wiele osób wyruszają w podróz samochodem. Nie każdy przecina Europę wzórem krzyżowym w 46 dni. Zwłaszcza nie z towarzyszącą osobą zupełnie jemu obca.

Przyjechałem do Europy udokumentować ludzi praktykujących naturyzmu. Wstępnie ustaliłem spotkanie z nudystem z egiptu odwiedzającym Europę i było też w planie jakieś zgromadzenie paneuropejskie co odbywało się w Chorwacji. Zorganizowałem dla siebie asystent który miał mnie towarzyszyć i pomagać w czymkolwiek potrzebne, ale kiedy jej paszport został skradziony w nocy przed planowanym wyjazdem, plany poszły przez okna. Zdecydowałem się na coś mniej ambitnego. Chciałem odwiedzić saunę reklamowana dla naturystów w Bielsku-Białej, co znalazłem w Internecie. Kiedy tam dotarłem, spotkałem Gosię.

Byłem z Ameryki, krainą wolnych... siedzibą odważnych. Ona zaś niosła ciężar Starej Europy...domowe i religijne ubóstwie...zduszona kreatywność. Gniew. Smutek. Tęsknota.

10.000 kilometrów. Jeden samochód. Jeden namiot. Zaczęliśmy uczyć się jak słuchać. Zaczęliśmy się otwierać. Zaczęliśmy współpracować. Nawet kiedy było żle, nawet jeśli było tak trudne, że nie wydawało się że skończy się dobrze, jakoś wytrzymaliśmy. Zakończyliśmy wycieczkę i wróciliśmy zadowoleni. Pokonaliśmy diabła na drodze. Z powrotem do domu więcej diabłów czekalo nas nadużywać. Jeszcze gniew. Jeszcze strach. Jeszcze wiecej smutku. Tym razem byliśmy przygotowani. Tym razem jeden miał drugiego i mogliśmy powołać na tę radość i zaufanie i niespodziewanie, co 10.000 kilometrów stworzyło. Mogliśmy sobie przypomnieć, jak to było żyć w jednym namiocie.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 34
2011-08-22
 3༜25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Koad Ar Roc'h

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Neant Sur Yvel, France

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Rozmowa

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo rozmowaw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa rozmowapo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na rozmowa znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na RozmowaGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "rozmowa."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "rozmowa."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na RozmowaGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na rozmowa jest angielskie słowo conversation.

Conversation is how you exchange ideas.

Rozmowa to sposób wymiany pomysłów.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na rozmowa w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. I'm not looking forward to making polite convsersation with her.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. We were talking for a while about literature and contemporary art but then the conservation turned in a less interesting direction so I excused myself.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. Muszę jeszcze wymyślić trzecie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "rozmowa."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "rozmowa."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "rozmowa."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "rozmowa."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "rozmowa."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Rozmowa w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Rozmowa: Spis treści

Rozmowa po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "rozmowa."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Rozmowa."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "rozmowa" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na rozmowa," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na rozmowa: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na rozmowa w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #4011

expedia's typing away. with a hint of a smile. maybe beefcakes a conversationalist too.

Sprint "Iphone" Case

24 September, 11:21 AM

Frame #2910

i tried holding a conversation with an mp. all she said was .private security matter. i need to find a real grunt. the kind that digs pussy.

JC Penney

28 August, 2:44 PM

Frame #7492

im heading down to the water. harley's gonna keep track of the conversation for me.

Sprint "Iphone" Case

24 December, 6:07 AM

Frame #2810

curly brown hair. 57 inches. c cup. pink nipples. trimmed. not a great conversationalist though.

Chase Credit

27 August, 6:49 PM

Frame #3929

expedia left. with reddit and beefcake. after what looked like a considered conversation in the bedroom. expedia kept nodding her head.

Sprint "Iphone" Case

20 September, 10:05 AM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na rozmowa: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na rozmowa wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

For the pirates to abandon their way of life, they would have to change their language. They would have to change the word 'despot' to mean 'Supercapitalist,' 'despot's mistress' to mean 'mid-level manager,' and so on. They would have to trade in their guns and bullets and bombs for water-cooler conversations, wage cuts, and pink slips. That's what they abandoned in the first place; they turned to piracy for lack of apparent options. You have to crush pirates by speaking their own language, using words and ideas and gestures that pierce flesh, tear apart limbs, and decapitate. To the extent that the forces of Good refuse to do this, they fail. Cruelty is the only thing the cruel understand.

Verse 3 from the chapter called Bohemia

When it was discovered that Leonard Cohen-Krupnik had met with a former Russian spy somewhere in Vienna, speculation ran wild. When it was revealed that Leonard Cohen-Krupnik, during his conversations with the Russian spy, had called upon his association with 'the first,' the prevailing theory was that Leonard Cohen-Krupnik, in conjunction with the President of Poland and perhaps the Prime Minister and his cronies (all of whom belonged to the same corrupt leftist party), had conspired to sell to the Russians not only a refinery in Danzig, but the controlling interest in Poland's largest petroleum dealer, which, at that point, was still possessed by the Polish state.

Verse 13 from the chapter called Security

They talked about this and that for several hours. Drinking tea, the conversation remained rather timid. When they finally decided it was time to go to bed, Jesus donated half his mattress.

Verse 620 from the chapter called Security

One time, for example, during a telephone conversation Jesus insisted upon (Zoe had promised to call him back at nine o'clock but didn't), your mother had once again been crying about how worthless she was and Jesus, having contemplated the nature of Zoe's 'disease,' had been trying to cheer her up with some scornful humor - sarcasm, as they call it, which Jesus had tried to give in a goodhearted fashion, which failed, of course, despite the fact that she had laughed several times - and then, having been told to stop 'clowning around,' Jesus said, with all seriousness (and with no idea what the consequences would be), "Do you know what your disease is called?"

Verse 1123 from the chapter called Security

The whole day was spent on the battlefield. The first day, my excuse had been the mellophone; on the second day, Mass; the third day, she ran away; on the fourth, I was unprepared. Saying goodbye might have been awkward, but, near the end - or, rather, what I felt like should be the end, thanks to my rumbling stomach (your mother seemed to be suppressing her appetite) - I steered the conversation toward your mother's musical talents, which she claimed were, in terms of instrument familiarity, very broad (thanks to her mother's insistence), but which, in terms of quality, she also claimed were, on the whole, rather meager, if not embarrassing.

"Is that also your mother's fault?"

Verses 1011-1012 from the chapter called Bohemia

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na rozmowa: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na rozmowa wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

That Christmas Eve in Austria was very memorable, and Indiana had much to do with it. Though she had been fawning over Olympia for most of the conversation, when Grandmother began discussing Santa Lucia, she became conspicuously engaged. Grandmother was describing a most curious practice of apple consumption.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 21, Giving and Receiving a Look, Paragraph 1, Clauses 1-3

The reason was that we were all high on weed. Brian, who had been smoking all day, was truly high off his mind. Nike was pretty blazed. I was speechless. My companions were definitely more talkative. Brian happened to be the dealer's friend; both he and Nike were engaging him in steady conversation. But Brian was talking about something completely different from Nike; they were holding separate conversations. Brian would say something, then he would either stop to think, or maybe, stop thinking, and then Nike would have something to say, possibly something more intelligible - but of course, I was not concentrating on the dialogue.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 6, Doing Business, Paragraph 2

MÉL: No, I'm staying here. But listen: if you're gonna see Madame any time soon, give her a present for me, alright?

NIKE: What is it?

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 5, The Fifth Day, Part 2, Science & Reform Schools, Section 13, Framing The Conversation, Paragraphs 18-19

He hesitated momentarily but he agreed, kicking the snow off his boots and patting down his coat. I offered some rum that Luke had left behind one day; Macy was more than happy to accept, and the conversation became spirited. After only a few shots, we ran out of rum; I made some screwdrivers from cheap vodka. Macy, finding these palatable enough, allowed them to carry us well past midnight, as we continued discussing the drawbacks and merits of the production.

– Title 1, Regarding Peaches and Bananas, Part 2, Section 7, Trying to Kiss, Paragraph 2

So who is this Luka? Is he trying to live a dream? And who is this new friend of his? Who is Nike to be entering a partnership? Doesn't he worry about destroying dreams? Don't they both know that yeomanry's been dead or dying? Yeomen live on the hillsides only. For their own sakes, they dare not ply their trade on the plains of Europe. For we have consolidated agriculture, and, if Luka isn't careful, he'll become just another vīlicus: a slave to Nike or the next man who comes to control the revenue. But I wanted to save him. I wanted to ask Nike what the nature of this operation was. I wanted to know whether Luka were patronizing him: providing him with a cheap supply in exchange for percentage. But of course, naturally: Nike was in complete control. He led the conversation elsewhere.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 7, Being Pessimistic, Paragraph 2

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na rozmowa: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na rozmowa wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

Ferrari took note of the fact that Lorenzo was eager to play. Such desire is easily exploited. Meanwhile, his conversations with Carmina progressed to the Baron's garden. Among the olive and maple tree, she regaled him with stories of her Mongolian forefathers.

– from “Italy Sucks and Has Sucked For A Long Time,” an adventure story set in a seemingly distant time and place

"That's why it's so expensive," remarked Debbie. "You're not expected to use it the way you would use a regular bag."

"If you're rich, you don't need a regular bag. That's the idea. When you make something impractical, all the rich people buy it to show off how impractical they can be."

Junior realized he needed to join the conversation quickly. Harry Connick wouldn't be of any help. He was quietly nursing his finger next to his wife.

– from “A Horse Named Clutch Bag,” an inspiring story featuring an affront to morality

Ann was not about to cede the conversation to patriarchal advances. She returned to the subject of handbags.

– from “A Horse Named Clutch Bag,” an inspiring story featuring a frank discussion of one man's descent into debauchery

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na rozmowa: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na rozmowa wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

Angielski odpowiednik na "rozmowa" nie pojawia się w Sorry Miss Jackson.

- Michal Slaby

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na rozmowa: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na rozmowa w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

I drove all the way to the beach to find relief. It took hours to get there. I stumbled into the woman's bar by accident. I knew it was around. I heard girls talking about it. I never thought I'd go. I assumed it was a waste of time. I was right. I didn't hook up with anybody. I tried to make conversation a few times. It didn't work. On my way home I got lost. I was so angry. When I saw the sign for the camping ground I had no idea it was for queers. I stopped to ask for directions.

– from “Two Years,” an adult fiction story about a correctional officer at a women's prison

"What about Jeff?" asked Jessica. Sarah crossed her eyebrows. "The two of you were having quite the conversation by the lake. What were you talking about?"

Sarah laughed weakly. She said, "Adopting a child." Jessica almost spit her drink. "Not between the two of us, obviously," explained Sarah. "We talked about adoption in general."

"So," said Jessica. "Are you going to tap that?"

This time Sarah spit her drink. "My husband is coming in two days," she said. "What are you talking about?"

– from “A Magnum Condom,” a bedtime story to teach children about relationships that may or may not work

The case against Captain Orbitz stymied. The investigation plodded on. It was discovered that Orbitz had recently purchased a ship, the Nautilus. It was capable of inter-brane travel. He was seen in private conversation with an enginner from a planet abandoned by the Alliance to marauding Scutus forces. He was in constant contact with the lieutenant in charge of operating the prototype for an automated combat system. All of it curious. None of it meaningful. When the funding for the combat system was discontinued as part of a swath of spending cuts it generated the usual bitterness and threats among the interested parties. Among them turned out to be Orbitz. Within one microarcsecond of the announcement he tendered his resignation. It was an outrage. He was the poster child of the military. If he didn't want to be a courier anymore he could have a desk job. He could be a liaison. Or a recruiter. He didn't have to quit. According to Orbitz he could no longer serve a government that didn't safeguard its own citizens. As far as the Admiralty could tell he was referring to some outlying garbage planet. It was obscene.

– from “The Death and Life of Captain Orbitz,” a science fiction romance written in honor of Stanislaw Lem, if you know who that is

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Rozmowa: Spis Treści

Kolokacja Rozmowa w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Rozmowa."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na rozmowa który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "rozmowa." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Św. Sebastian

Symbol siły i protestu

Sebastian był członkiem gwardii pretorianów rzymskiego cesarza, który miał czelność uczyć wartości chrześcijańskie w czasie pracy. W Stanach Zjednoczonych, skąd pochodzę, istnieje wśród żołnierzy amerykańskich tradycja brak udziału w polityce, przynajmniej kiedy się nosi mundur. Ja myślę, że mężczyźni i kobiety w mundurach, którzy nie głosują lub nie wyrażają publicznie swoje polityczne poglądy zachowują się idiotyczne albo są zastraszeni groźbą kary od przełożonych. Tak czy inaczej, są rzezańcy. Moim celem w tworzeniu Serię Swiętego Sebastiana jest umieścić ciało i twarz prawdziwego żołnierza na pierwszym planie. Dobry żołnierz stawia swoją misję przed samym sobą. Często kończy się martwy.. Prawdziwy żołnierz rozpoznaje złą misję kiedy go widzi i nie boi się to powiedzieć. Święty Sebastian nie był krową, pomimo to, że mądrzy ludzie chcieliby nam przekonać inaczej. Święty Sebastian jest patronem wszystkich manifestantów, którzy napotykają strzały motłochu za to że mówią głośno.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży