Nagłówki MichałaWysoki

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Wysoki, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Korepetycje nie będą potrzebne jak uczysz się angielskiego we własnym domu Bielsko-Biała style!Ikona słownika

Doceniam pomysł używania angielskiego jako wspólny język dla świata. Nie doceniam demoralizującego przepisu przez który angielski jest nauczany.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Majkel's Inglisz: Słownik Polsko AngielskiPointer

Rodzaj oznacza powszechnie używane słowo, które odpowiada na pytanie: "Który?"

Najczęściej używane słowa które po angielsku reprezentują typowe rodzaje

Zapobiegajmy autoagresji z pomocą sztuki dla kobietZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Europa, lato 2011. Dwanaście krajów. 46 dni. Jeden samochód. Jeden namiot. Jeden człowiek. Jedna kobieta, którą dopiero poznał.

Jako artysta zainspirowany przez młodą kobietę walczącą z samooceną i bulimią, akceptacja ciała zawsze zajmowała poczesne miejsce w mojej estetyce. Odkrywając niedawno naturyzm i jego mantrę akceptacji ciała w Stanach Zjednoczonych, byłem chętny do odkrywania styl i filozofię klubów naturystycznych i piękność wokól naturystycznych kempingów w Europie. Los mnie rzucił najpierw w kierunku Bielsku-Białej. Tam gdize Gosia mieszkała.

Z Ameryki ja przyniósłem ze sobą amerykański duch że da się zrobić. Ona widziała samochód który kupiłem, straszną kuchnię polową którą pożyczyłem i moje różne konserwy w bagażniku i wyzwała mnie do wytrzymania. Z moim optymizmem zapewniłem ją, że jeśli brakowało coś to byłem przygotowany wypełnić tą różnicę. Ona zapewniła mnie, że jeśli powstanie jakiś brak, to była przygotowana znaleźć sobie drogę do najbliższego lotniska i lecieć zpowrotem do domu. Na szczęście to nigdy się nie stało.

Zrób dla innych to, co chciałbyś by zrobili dla Ciebie. Ale jak zdecydować co chcielibyśmy żeby ktoś zrobił, jeśli nigdy nie mieliśmy okazji wejść w czyjeś buty? Jeśli nigdy nie zostałesz porzucona przez matki, jak mamy traktować kogoś, kto był? Ktoś, kto widocznie nieustannie cierpi z tego powodu? Ja z Gosią mieliśmy 46 dni i 10.000 kilometrów, aby spróbować wzajemnie buty drugiego. Mieliśmy jeden samochód i jeden namiot, w których mogliśmy usłyszeć nawzajem naszych słów. Nauczyliśmy się współpracować. Zaczęliśmy się uczyć jak słuchać.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 43
2011-08-31
 12༜25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Village naturiste du domaine d'Enriou

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

St. Laurent-du-Verdon, France

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Wysoki

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo wysokiw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa wysokipo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na wysoki znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na WysokiGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "wysoki."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "wysoki."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na WysokiGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na wysoki jest angielskie słowo High.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na wysoki w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. He got pretty high into the organization without anyone realizing he was a cop.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. That guy wasn't just high on weed. Smoking marijuana will not make you bite off a guy's face.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. I have high expectations for him. I just hope I won't be disappointed.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. The kite got stuck pretty high up in that tree. I don't know if we'll be able to get it down.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "wysoki."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "wysoki."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "wysoki."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Wysoki w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Wysoki: Spis treści

Wysoki po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "wysoki."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Wysoki."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "wysoki" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na wysoki," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na wysoki: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na wysoki w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #277

i told the bouncers im here to audition. its a good thing im wearing my thigh.highs.

JC Penney

28 July, 4:58 PM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na wysoki: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na wysoki wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

"I want solid-fuel tactical missile systems, one hundred and fifty-five millimeter howitzers, fire-control computers, multiple-rocket launchers, weapons platforms, five armored personnel carriers, five tanks, motorcycles, and high-frequency radio equipment."

"Anything else?"

Verses 56-57 from the chapter called Vows

Procurators' enthusiasm notwithstanding, there was serious cause for alarm. The estimate - and that's all it was - that there were about five thousand current or former Russian agents in Poland, thirty of whom were supposed to have high-level government positions, was troublesome enough. It was much worse when Western governments were involved.

Verse 32 from the chapter called Vows

It was under these circumstances that the national government extended and modified substantially its contract with SECURITA. The security firm had been hired by the Ministry of Defense to supplement its border guard, which, when terrorists appeared in Germany, was deployed along Poland's western frontier by adding units withdrawn from the southwestern border shared with the Czech Republic. This move had been severely criticized and very much resented by most people not in charge of national security, but, considering that terrorists and terrorism were responsible (or, at least, held responsible) for just about everything that happened, there wasn't much that anyone could do to prove beyond a reasonable doubt that this new and startling development (which was the privatization of national defense) was not necessary or, at least, justified. Private security firms had always been popular among the elite - why shouldn't national governments be able to take advantage of their highly trained professionals? especially since these were difficult times - made even more difficult by coal trafficking.

Verse 26 from the chapter called Security

"Fuck off, guys!" We ran - the way we used to run when Moochka was mad: with our knees up high and our shoulders back, so nobody could shoot us in the ass (which was known to happen, especially in certain parts of Treblinka).

Verse 340 from the chapter called Adolescence

We were taken to the second floor. In the foyer, I happened to notice a clock that was hanging on the wall. It said, at the very bottom, in cursive writing: 'High-Class Quartz Clock.' Decorated with fabric flowers and machine-pressed forms made of a kind of copper alloy, it was, at best, a dubious claim. The hands didn't even move; either a new battery was needed, or the clock simply didn't work. He must've taken it from the trash, I thought. I imagined him doing it.

Verse 285 from the chapter called Adolescence

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na wysoki: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na wysoki wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

They were so careful as to seem casual. But they were not casual. They were deliberate. They placed me. They put me so high, so very high: right against her hip. I could feel her bone against my bone: my wrist against her hip - her strong hip, her proud hip, a child-bearing hip - oh what kind of hip was touching my hand? Could it be an honest hip? the kind I can trust? Or is it too fragile? close to breaking down? Is it? the bone? I pressed it. I pushed it, rubbing my wrist against it. I was communicating. I was saying hello. I pressed it again. What's your name, hip? Are you a good hip? I pressed it again, but this time, I held my pressure...then I let go. Then I pressed it again. This time, I held it even longer, and, when I let go, I waited. I waited for a while. And then, her hand responded. She gave me the answer. She said: yes! it's a good hip. Trust me: I know. Don't worry, she said. And she kept saying it. She was caressing my hand; she was barely moving it, but she was caressing.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 1, The First Day, Part 1, Victory & Calendar Reform, Section 13, Apprehension, Paragraph 5, Clauses 29-50

Please: show mercy upon me, sister: for, when you met me, I would never have imagined myself in such garb, and I would not have held any treasure so high above me that I could have borne it. I would have balked, dear sister, like the most wretched of mules; like a brutish, flea-bitten thing, I have not understood myself, sister. I have been compelled. I have followed your beautiful echoing right into the most unsightly of places. I have hated myself. And now that I have found you here, sister, I am deathly afraid I shall never leave, even if the ground below me break, and a swarm of bees try to lift me away. So I beg you, sister, no matter what the greatness of your love be, and who the object of its glory, to bless my suffering with pity and charity, and to marry yourself to me, this once hopeless creature." Nike stopped, and he waited.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 6, The Sixth Day, Part 1, Children & Education Reform, Section 7, Becoming Obedient, Paragraph 8, Clauses 8-16

MÉL: I would let my skirt fall down my thighs. I would spread my legs. One time, I wasn't wearing underwear. Why are you laughing? You think it's funny?

NIKE: Yeah, I think it's funny.

MÉL: You want me to stop?

NIKE: No, keep going.

MÉL: Alright. Where was I?

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 5, The Fifth Day, Part 2, Science & Reform Schools, Section 12, Economic Justice, Paragraphs 26-30

Great sinew that grips the crest of the pelvic girdle - at the threshold of ilium - whence many great muscles start their journey, such as gluteus maximus, rectus femoris, his three vasti (lateralis, medialis and intermedius): four great ships whose massive hulls you, sartorius, have the privilege of escorting down man's thigh (cuddling them, wrapping yourself over and across them) until you fall spiraling down the inner side, inserting yourself at the tibia, that shimmering place behind which the robust and shapely gastrocnemius makes his dwelling: the great propellant, whom the ancients framed with gleaming buskins, which, connecting with the humble soleus, comes down to the very heel of man: that splendiferous tuberosity! that beneficial growth which takes the weight of our standing, which balances our otherwise feeble attempts at uprightness.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 22, Encountering Poverty, Paragraph 55

So anyway: there's only one reason I remember the opium dealer. One time, when he came by the apartment, he was standing outside on the steps: one foot on a higher step, the other foot stretching almost to the ground; his arms were spread out: one was grasping the railing, the other one was balancing. As he talked to Nike, I was standing in the doorway watching him balance like this. He kept moving his arms around and shifting his weight, balancing in a new way, playing with the stairs and gravity like so many had done before him. He kept moving his head too - but he wasn't looking around: his eyes were always on Nike, or else on Brian (who was also talking to him), and sometimes, he would look at me for a while, even though I don't think I ever said a word. And looking at us, he kept moving his head around - like a pet bird, but slower and more deliberate.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 6, Doing Business, Paragraph 1

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na wysoki: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na wysoki wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

"Are the highways so empty that robbers stoop to throwing down boys?"

"How did you know I was thrown?"

Ferrari betrayed nothing. "I can see the bruises on your face. I assume they didn't have to hit you. What did they take?"

"My flaut," said Lorenzo. The words had a little more spirit than Ferrari expected. Lorenzo continued, "It won't stop me. The concertmaster let me borrow one of his."

"Where is it?"

"He won't let me take it home."

Ferrari guffawed. "How will you practice?"

– from “Italy Sucks and Has Sucked For A Long Time,” an adventure story about a man who tries to carve his own destiny

"Give me your flaut." Handing it over, Ferrari watched his young charge lift her robes to her milky-white thighs. Spreading her legs wide, she dipped the flaut beneath her hems, nudging the fipple into her sheath; she pushed down on her mound and out came a sound, while the concertmaster sat gritting his teeth.

"It's a good thing," said Ferrari, clearing his throat, "this particular type of wood is resistant to moisture."

– from “Italy Sucks and Has Sucked For A Long Time,” an adventure story featuring a man who didn't like what he saw

Sartorius led the way, twisting around the quadriceps, gripping the crest of the pelvic girdle, whence many muscles start their path-like gluteus maximus, rectus femoris, the three vasti: lateralis, medialis, intermedius-great ships whose massive hulls sartorius escorts down man's thigh-cuddling, wrapping himself over and around them-until he falls spiraling down the inner side, inserting himself at the tibia, the shimmering place behind which robust and shapely gastrocnemius makes his dwelling: the propeller, whom the ancients framed with gleaming buskins.

– from “Paris Is For Rapists, Too,” a ghost story featuring a frank discussion of police work

Gog and Magog continued southeast in search of the Medeans. Encountering a tribe whose speech was intelligible, they inquired as to the location of High Harrah. "We know this mountain," said the chiefs. "It lies to the east. Find the tribe of the Magi. Among our people, they are the ones who keep the Haoma."

– from “In the Beginning, There was Gog,” a fantasy story about following your beliefs

"It's not far to the road," said Shephard. "If one of us collapses, the other might be able to get help." He crawled through the back door. Clark followed. Shephard climbed the dune. Clark climbed after him. Shephard reached the top. He saw the highway to the east. He went south. Clark was confused. He reached the top. He saw trucks driving on the highway.

"I hate to ask this again," he said. "Why aren't we being driven? Couldn't somebody just pick us up?"

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story featuring a man who never really grew up

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na wysoki: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na wysoki wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

LESBIAN: I was in Goroka - in the highlands of New Guinea - in September, I believe - for the cultural show. There I saw the Mudmen.

MS. JACKSON: Who are the Mudmen?

LESBIAN: The Mudmen make these clay masks - some big, some small -all of them hideously grotesque with giant noses and sharp, pointy teeth.

MS. JACKSON: They dance around with these masks?

LESBIAN: With mud caked over their entire bodies: from neck to toe.

ALICE: Are they naked?

LESBIAN: Of course not: they're wearing masks. In Rabaul - on the island of New Britain - I saw the famous Baining fire dance. There they wear masks that are made from bamboo, which they cover with tapa, a kind of bark cloth. That makes these masks very light. Naturally, they're even bigger.

MS. JACKSON: How big?

LESBIAN: Humongous: thirty to forty feet.

ALICE: No way!

– ACT I, lines 414-423

(ALICE exits.)

KOKOMO: Yet again, I'm left holding the wet, dirty towels. Not to worry. It's alright. I don't mind. In truth, if I could spend the rest of my life cleaning up after Fletcher Christian, I would be a very happy woman. Even if that is silly and backwards, that's how I feel. I would never phrase it like that to anybody; I'm not crazy. I'd make him take out the garbage and all that. Alice is right. It's high time I told him how much he makes my heart beat. I could turn it into a joke if it looks like he's uncomfortable. That would be dreadful. What kind of a joke would it be? I need a heart transplant? That's not funny. What am I going to do?

MS. JACKSON: Kokomo!

KOKOMO: Of course: the laundry.

– ACT I, lines 1381-1383

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na wysoki: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na wysoki w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

Mark had a thing about being fast. The faster he went, the higher he could claim his wage was, since as a rural carrier he was paid the same salary no matter how long he took. Being able to say to his family and friends that he was paid to sit on his couch and drink margaritas was one of the small perquisites of the job.

– from “Wrong Again,” a success story about something terrible that unfortunately exists in real life

The general continued. "Reports of our agents in the Perseus arm confirm the possibility that forces of Scutum-Centaurus are assembling within the shadow of the galactic core. Their presumed intention is to make further raids into the open clusters that border the near end of the bar. Rumors of a so-called hypersphere capable of transporting infinite mass via the brane strings are just that. Rumors. The Orion Star Alliance has concluded that Scutum is not planning further incursions into our territory. Nevertheless the military is on high alert. Dark matter mining will continue to increase. All projects confirmed within the last two galactic arc-seconds will be subject to review and possible suspension. That is all."

– from “Titan's Reign,” a science fiction story that absorbs all hope even when it's traveling at light speed

Sir Lewis wasn't surprised by the scores. He rocked the individual competition. If not for his brain-dead team he could've won. One other math genius in his high school was all he needed. Instead he was matched with doofuses.

– from “The Skirt on the Proctor,” a kid story about getting together in an unforgiving world

She wrapped her arms around my shoulders. Our foreheads touched. I put my hands on her bare knees. I rubbed her thighs. With each stroke, I circled wider. I went a little slower. I ventured deeper up her leg. I wondered when she would stop me. She didn't. My fingers brushed the edge of her panties. I drew back. I left my hands around her knees.

Indiana lifted her head. I looked up. She was staring into my eyes. She pecked me quickly on the lips. I had no time to pucker. "I'm sorry," she whispered. "I've ruined your party."

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that might calm one's nerves depending on your outlook

Orbitz pulled up the hood of his skin-suit. Destiny lay aboard the Nautilus. Orbitz sputtered his way towards the stern of the ship. By the time he got to the airlock he could see the flashing red lights of an intruder alert. Marriott had done her job. Orbitz boarded the ship. He looked at the clock. There wasn't much time left before his bomb would explode. He headed carefully towards the gallery. He wasn't sure how this was going to happen. When he got to the hatch he saw Heather Mills. All eight of her legs were stretching to their limit. She was craning her head over the edge of the window, straining to see the Argo. She lifted herself a little higher with the hand bar. She dropped her doll. It didn't matter. She was fascinated by the ship's slow spinning descent. It was already transitting the planet. "That's why she doesn't see me," thought Orbitz. "She's distracted by the view. She knows there's an intruder but she's acting like nothing's wrong." Orbitz wondered for a moment if he had told himself too much. If Heather Mills might know what was happening. He tried to remember what he had told himself so many years ago. He smiled. He had mentioned the sauna. He had tried in vain to change his past. He had said go to the sauna. It was the one piece of the ship that went back in time. Heather Mills had read his mind on the bridge. That's why she was here. She had come to be next to the sauna. It was on the other side of the hall. Like a child she had been distracted. Orbitz realized his entire destiny pivoted on the childishness of this pathetic little girl. It made him give the lightest of chortles. Heather Mills jerked her head. She saw Orbitz's reflection in the dark part of the glass. Before she could turn around he had shut the hatch. He locked it. He turned and walked into the sauna.

– from “The Death and Life of Captain Orbitz,” a science fiction romance dictated by my respect for Stanislaw Lem, if you know who that is

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Wysoki: Spis Treści

Kolokacja Wysoki w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Wysoki."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na wysoki który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "wysoki." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Martwa natura, Patriarchat

Ojciec mówi, że ojciec wie najlepiej

Na celu promowania demokracji, silny musi opróżnić się jego siły. Słaby musi być przyznany szansę na rozwój siły. Nie możemy wymusić koniec patriarchatu. Takie postępowanie po prostu utrwala feudalizm pod inną nazwą.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży