Nagłówki MichałaMłody

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Młody, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Korepetycje nie będą potrzebne jak uczysz się angielskiego we własnym zakresie Bielsko-Biała style!Ikona słownika

Ufam w solidność uchwalenia angielskiego jako światowy standard. Nie doceniam męczącego procesu w którym angielski jest nauczany.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Majkel's Inglisz: Słownik Polsko AngielskiPointer

Rodzaj oznacza powszechnie używane słowo, które odpowiada na pytanie: "Który?"

Najczęściej używane słowa które po angielsku reprezentują typowe rodzaje

Ze sztuką dla kobiet pomagamy położyć kres łamaniu praw człowiekaZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Na przedostatni weekend czerwca 2011 r., pojechałem na wsi w Pensylwanni na spotkanie Stowarzyszenia Naturistycznego. Następnego dnia poleciałem do Europy. Przed koncem tygodnia spotkałem niespodziewanie inną naturystę, kobietę, która jakby była przeznaczona towarzyszyć mnie podczas zwiedzania wielkich europejskich ośrodków naturystycznych.

Choć jako artysta pracowałem na rzecz akceptacji ciała od początku mojej kariery, i będąc, jako byłym modelem który nieraz pozował do aktu, przyżwyczajony do bycia nagi w otoczeniu społecznym, nie byłem znacznie zapoznany ze światem naturystów i nudystów który pracował na ten sam cel wspierająć człowieka. Zwiedzając nagie plaże i ośrodki wzdłuż wschodniego wybrzeża i biorąc udział w imprezach organizowanych wokół Nowego Jorku przez Young Naturists America, pozostało we mnie niedosyt i przybyłem do Europy, aby zobaczyć rzeczy jak mówią Amerykanie, z drugiej strony stawu. Moje wprowadzenie przejęła Gosia.

Z Ameryki ja przyniósłem ze sobą amerykański duch że da się zrobić. Ona widziała samochód który kupiłem, straszną kuchnię polową którą pożyczyłem i moje różne konserwy w bagażniku i wyzwała mnie do wytrzymania. Z moim optymizmem zapewniłem ją, że jeśli brakowało coś to byłem przygotowany wypełnić tą różnicę. Ona zapewniła mnie, że jeśli powstanie jakiś brak, to była przygotowana znaleźć sobie drogę do najbliższego lotniska i lecieć zpowrotem do domu. Na szczęście to nigdy się nie stało.

Zrób dla innych to, co chciałbyś by zrobili dla Ciebie. Ale jak zdecydować co chcielibyśmy żeby ktoś zrobił, jeśli nigdy nie mieliśmy okazji wejść w czyjeś buty? Jeśli nigdy nie zostałesz porzucona przez matki, jak mamy traktować kogoś, kto był? Ktoś, kto widocznie nieustannie cierpi z tego powodu? Ja z Gosią mieliśmy 46 dni i 10.000 kilometrów, aby spróbować wzajemnie buty drugiego. Mieliśmy jeden samochód i jeden namiot, w których mogliśmy usłyszeć nawzajem naszych słów. Nauczyliśmy się współpracować. Zaczęliśmy się uczyć jak słuchać.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 18
2011-08-06
 17༛25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Naturistenbun Rhein-Main

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Trebur, Germany

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Młody

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo młodyw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa młodypo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na młody znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na MłodyGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "młody."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "młody."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na MłodyGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na młody jest angielskie słowo young.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na młody w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. Aren't you a little young to be a mailman?

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. Some animals don't nurture their young at all.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. Muszę jeszcze wymyślić trzecie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "młody."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "młody."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "młody."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "młody."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "młody."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Młody w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Młody: Spis treści

Młody po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "młody."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Młody."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "młody" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na młody," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na młody: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na młody w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #7055

redbox was very frustrated at home. when she was young she moved away. she lived on her own for a few years and she made a lot of mistakes.

Chase Credit

23 December, 10:50 PM

Frame #498

were young. thats what it is. we take risks. we do foolish things. we trust each other. i cant believe i didnt make a move.

Justin Bieber

31 July, 9:12 AM

Frame #889

agatha rented the room above the theater this morning. to what she calls a nice young man. sounds like a cop.

Kim "Kris" Kardashian

5 August, 12:37 PM

Frame #4660

no wonder kim kris's gifted young girls are so gifted. theyre trained from infancy.

Sprint "Iphone" Case

11 October, 10:05 AM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na młody: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na młody wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

I remembered one time when a younger Jesus had expressed his fears that someone might break into his father's apartment and steal his books. "That's never happened," his uncle had said. "Someone breaking into a poor man's apartment building and climbing three flights of stairs? To steal his books? Never happened - not in Poland. Maybe in the States, but: I doubt it."

Verse 592 from the chapter called Adolescence

"Now, in those days, people still went to the altar rail and kneeled to receive Communion. This process, though quaint, was always a grand rush among the old people to get there first, probably so they wouldn't have to walk alone on the way back - they were so afraid of being judged. Those people poked each other with their elbows, pushed ahead, and nearly trampled the hunchbacked. The first time I saw it, when I was thirteen years old, I thought the elderly went first for the sake of courtesy. I was waiting for the young people to go up; they never did. I missed Communion. Not even the middle-aged went. They were sinners. If they hadn't been to confession in - let's say - the past two weeks, they weren't supposed to take Communion. That's how well trained they were. Maybe the priests couldn't afford the bread.

Verse 680 from the chapter called Security

When my parents were young, the government in Warsaw told everyone that Americans were dropping potato bugs onto Poland. Supposedly, they were dropping them from planes. Nobody believed it. People thought it was some kind of strange propaganda: why would Americans drop potato bugs on Poland? Nevertheless, the potato bugs were there. People admired their beautiful colors. "What beautiful eggs," they said. Then, the eggs hatched. People didn't realize these were potato bugs. Before long, the potatoes were gone; people blamed America. The government in Warsaw was safe.

Verse 85 from the chapter called Childhood

"Look: I understand that you're young. You haven't lived as long as I have. You're inexperienced. But after you've lived on this planet for a while, you'll gain some experience-"

Verse 317 from the chapter called Bohemia

"She was sacrificed. She was not innocent, but she was sacrificed - not for your sakes, but for her own. Do you understand that? She didn't have to do what she did. She didn't have to die so young; it wasn't her calling. It was her sin. She fell into it and she couldn't get out. She was trapped by my father's obsessions. Do not follow him!

Verse 196 from the chapter called Security

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na młody: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na młody wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

NIKE: Yeah, it's like heaven wrapped up in hell. They don't have to work alright, but not because they don't want to: they can't even feed themselves: they don't know how. The women have to feed them until the queen's ready to have kids. It's like the Amazons, for godsake. These chicks have careers, man: they start by takin' out the trash: they're on clean-up duty, disinfecting the honeycomb. After that, they become nurses - right? first for the older kids, then they're graduated to the younger ones. And then what? They become builders for a while, and then, finally, they get to fly outside for the first time. But then? they go straight to guard duty - 'cause only when you're at the top of the hive can you go out and hunt for nectar. Can you imagine what that's like? Matriarchy?

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 13, Discussing the Birds and the Bees, Paragraph 11

Do you know what I'm talking about? Every time I began pouring water over that tiny head of hers, she would get extremely nervous. She would stand up in the bathtub and wave her arms about as if she were trying to fly. And, as the water came pouring down, she would squeeze her face as tightly as possible, fluttering those tiny little arms of hers. She blew raspberries to prevent the water from coming in. It was very cute - especially when the water was finished, because then she would smile, and, giggling, she would flap her arms about a few more times - but this time, much more forcefully, with determination: as if she were trying to assure us that she was indeed a very happy child.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 6, The Sixth Day, Part 1, Children & Education Reform, Section 1, Bathing Young Children, Paragraph 2

Then he put it back on the plate. This time he ignored the crumbs on his mouth. Holding the newspaper with his left hand, he placed his right elbow on the armrest, brought his hand to his nose, pushed up his falling glasses, and leaned back in his chair. Then he started reading again; I thought to myself, "What an old man: Nike looks just like an old man. If he were wrinkly and gray - except for those minor differences, he would look exactly the same. He would do the exact same things - in fact, he will do the same things. He will be Nike many years from now. He will be older and he will not look as young, but he will still be Nike.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 1, The First Day, Part 1, Victory & Calendar Reform, Section 1, Cancer, Paragraph 5, Clauses 8-16

ANDY: And that's why Iraq is an interesting model, and the Polish especially: I can't imagine who would know more about nation-building: considering they went from having one of the largest states in Europe to nothing at all in the span of a generation. Their whole mythology is about nation-building - in the sense of creating a single people, you know? Not like America's ideals of manifest destiny: the American Dream: go west, young man. Not like British mythology, either: the sun never sets on the empire, et cetera.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 3, The Third Day, Part 2, Prayer & The Reformation, Section 10, Bringing Up a Sore Subject, Paragraph 48

I checked up on the old woman down the aisle. She was being fucked by the young man. An old man sitting next to her was trying to masturbate. He looked like Bob Dole. I laughed out loud, but very nervously.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 6, The Sixth Day, Part 1, Children & Education Reform, Section 8, Allowing For One's Imagination, Paragraph 8

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na młody: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na młody wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

As the men crossed, one of his favorite pages, a boy named Mangone, was pushed by the current to high water. Instinctively, Sforza rode out to save him. His horse slipped. In an instant, underneath the weight of Sforza's heavy armor, the loins of his horse gave way. Both man and beast were delivered into the arms of the cold current.

– from “Italy Sucks and Has Sucked For A Long Time,” an adventure story about a young man who tries to be manly

Her husband had appeared. Ferrari was beaten within an inch of his life. Undaunted, the young boy remained. To spite his treacherous stepmother, he gave her no privacy. His father gave no quarter. Beaten senselessly on a regular basis, Ferrari gave up. He began wandering through the Puglian countryside.

– from “Italy Sucks and Has Sucked For A Long Time,” an adventure story featuring a man who understood capitalism

Tae had trouble concentrating on the argument. The man of average build was standing between two women. One was young. She had square shoulders. The other was middle-aged. Her breasts were enormous. She wore-like everybody else-a standard issue People's Liberation Army uniform. Her physique defied standards. The brown, woolen skirt mushroomed her belly. The top button of her white shirt was fastened; the bottom one, less so-the three in between had already popped.

– from “How Tae & Bo Took Over the World and Kung & Fu Didn't,” an apocryphal bible story featuring a bunch of Chinese convicts

The chairman of the committee was of a different mind. Patsy went to the chairman's wife, saying, among other things, that, though he proposed to pursue full time his own investigation into the suspicious death of Nancy Cartwright, he was told that dead young women don't vote. "Excuse me?" said the chairman's wife. Eventually, the chairman gave in.

Patsy's colleagues in New York were less than excited. "Nancy Cartwright committed suicide," said the Captain.

– from “A Cop Named Patsy,” a funny story featuring cops who do things other cops aren't ready to accept

"If I a brigand be,

Then so be all of ye.

For though I robbed and sinned,

I did it like the wind.

I never left my stench,

Upon a church's bench.

While you Lords sit and pray,

You do it every day,

Thinking yourselves so wise,

Deserving every prize,

For having such clean feet,

And farting out your meat."

– from “Italy Sucks and Has Sucked For A Long Time,” an adventure story featuring a man who kidnaps a young woman

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na młody: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na młody wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

FLETCHER: You assume I lied about that.

MS. JACKSON: I've never heard you accused of anything.

FLETCHER: No one's ever gossiped to you about me or what I do or whom I see?

MS. JACKSON: Why are you being so contrary?

FLETCHER: I'm just surprised you didn't hear anything about me and Mrs. Menzies making out behind St. Barnabas. I guess the McCoy brothers kept their end of the bargain. They extorted five hundred and fifty-two dollars from me in exchange for promising to keep quiet. Cash, by the way, is very hard to come by on this island. What could I do? I couldn't have the usual gossip substantiated by solid testimony from a pair of young, sweet, innocent-looking boys, could I?

– ACT I, lines 122-126

FLETCHER: Trouble. The Tahitians were already upset. They hadn't been given any land when the island was divided, not to mention the fact that some of them were being beaten. Naturally, they started plotting. What they didn't take into account was the fact that To-ofa-iti, the blacksmith's new wife, was not complaining. The blacksmith was important. That made her important. She started singing a song, the words of which went, "Why does black man sharpen axe? To kill white man." When Fletcher Christian heard that song, he grabbed his musket, ran to the Tahitians, charged them with their crime, and pulled the trigger. The gun misfired. Two of the men ran; the rest protested their innocence. They begged for a chance to take care of it. They decided they should try to poison To-ofa-iti's husband. He didn't fall for it. He was too smart. Ultimately, one of the Tahitian men pulled a pistol on him in the presence of his wife. Again, the gun misfired. The two of them started grappling on the ground. Who knows who would've won? To-ofa-iti, however, was not about to take chances. She picked up the pistol with her own two hands and bopped her husband squarely on the head.

ALICE: She killed him?

FLETCHER: Eventually. Things were deceptively quiet for a few weeks. It didn't take long for judgment to fall upon the poor blacksmith. The Tahitians shot him down like a pig. Ironically, that's what the other mutineers thought they were doing. Being scattered all over the island, each man heard the shots and naturally assumed that somebody was hunting. Most of them found out too late that they were the prey.

ALICE: How many of them were killed?

FLETCHER: On that day, now known as Massacre Day, five of the original nine mutineers were fatally shot. Fletcher Christian was next. He was standing in his garden. Both of his hands were on his spade. He looked up at the sky and smiled. He never saw it coming. They shot him right through the heart.

ALICE: How did the others survive?

FLETCHER: Jackson was shot through the neck but he lived.

ALICE: Incredible.

FLETCHER: It's a miracle. Ned Young slept through the whole thing. The women didn't want to wake him. They all liked him and they didn't want to see him get hurt, so they stood around his hut and guarded him. Eventually, though, even he had to get his hands dirty. The women wanted revenge on the Tahitians for killing their husbands. After Ned's consort chopped off the ringleader's head with an axe, he was made to go and shoot the last remaining rebel. That was the end of the bloodshed - not counting when he and Jackson got Quintal drunk and murdered him.

ALICE: It's so barbaric.

– ACT I, lines 616-625

ALICE: 'If you shoot want a yun wife rater?'

FLETCHER: 'I am not Ned Young. I'm not going to shoot anybody. I'm not going to chop anybody's head off with an axe. I'm not going to abandon you for anyone. I'm going to love you for the rest of my life. So help me God, I will. You don't have to run away anymore. You don't have to be afraid that someday you're going to want to hurt me. I will never give you cause.'

ALICE: 'You ton't know tis.'

FLETCHER: 'I do know it. I may be young, but I'm not stupid. I know what I'm doing. I'm following my heart. Even if a thousand men-of-war were to show up this very afternoon with a thousand brides for me to choose from, I wouldn't leave you: not for all the Englishwomen in the world. Who took care of the sprawlers with me? Who threw me Johnny Mills to save young Polly's life? You did. Do you remember that day when the wave nearly swept those infants away? Who saved their lives? We did. Tera-ura: "Sacred Dance." Mata Ohu. It's time we had children of our own. It's time for you to have a proper family. What say you? Will you marry me?'

– ACT II, lines 214-217

KOKOMO: Do you have any other newly found faith I should know about?

FLETCHER: I believe in the strength of our love.

KOKOMO: Do you love me?

FLETCHER: With all my heart.

KOKOMO: Are there any other new beliefs?

FLETCHER: You're in a bit of a hurry.

KOKOMO: I'm not getting any younger.

FLETCHER: I believe in the Catholic Church.

KOKOMO: You are not Catholic.

FLETCHER: I will be. I won't stand for any more impediments. I will adore God, worship Mary, and venerate the saints - as long as I can ask your hand in marriage.

– ACT II, lines 527-536

FLETCHER: Next you'll say my mother.

ALICE: Why not Kokomo?

FLETCHER: Our cook?

ALICE: She's pretty.

FLETCHER: That's not the point.

ALICE: I think she's beautiful.

FLETCHER: You like boys: strapping young men, who know how to treat a woman right.

ALICE: Stop it.

FLETCHER: You like it when they stroke your arm and your back.

ALICE: Stop.

– ACT I, lines 672-681

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na młody: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na młody w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

When the Nautilus left orbit Orbitz shadowed it in the Argo. When the Nautilus turned off course and headed towards the tesseract the Argo turned too. It wasn't alone. On the opposite side of the Nautilus there was another Argo. It was may have been younger but it had the same shape. The same designation. The same frequency to its identification transmitter. The presence of the two identical ships seemed impossible. It confused the operators of the control station long enough to let all three ships pass into the tesseract. From that point on they couldn't be stopped. They passed through the singularity.

– from “The Death and Life of Captain Orbitz,” a science fiction romance written in honor of Stanislaw Lem, if you know who that is

The bank on the corner of Lima and Rebelo streets was a big bank. It had a glass tower reaching up into the heavens like every other building in the area. It was an old bank. Its first two floors were refreshingly free of the massive luxury watch billboards and perfume ads that littered the eye in every direction. The walls were made of stone. Walking further I realized it was just a facade. But the wall that ran perpendicular to Lima and Rebelo streets had a gallery on the second floor. It was the one old thing of substance I could see. The one part of the old building you could actually stand on. For a second I imagined myself in 19th century China as if I were a young Rebelo in love with a young Lima whose father owned the bank and whom I was dangerously wooing from the street with a bouquet of flowers. The world was beautiful and full of hope. Until the garbage truck honked for me to get out of the way.

– from “Beautiful Branca,” a true story that includes fiction as far as I can tell

Grendel never saw her mother again. She was taken to live with a quiet family next to a quiet house with a young boy in it. The young boy was fond of Grendel even though she was quiet and shy. The boy told Grendel he loved her and would take her away. "Like the Chinook," she said.

One day the Chinook came and Grendel disappeared. The boy was left quiet and sad.

– from “Little Grendel's First Hair,” a fairy tale story about something terrible that unfortunately exists in real life

"I saw the two of them down by the court," said the young woman. She was talking about Matt and Parker. She whispered, "I think they're doing it." Jessica puckered her mouth in excitement. She was grateful to be off the grindstone. Her beer-fueled dalliance with the old man fueled giggles and shakes of the head for days. She was the youngest counselor. Barely eighteen.

I considered mentioning Matt's condoms. I thought better of it.

– from “A Magnum Condom,” a bedtime story to teach children about the real world that may or may not work

The older girls took Grendel to a warm cabin full of stuffed animals. They left her with two younger girls about Grendel's age. They were quiet and shy. The witch came with a bowl of macaroni and cheese. Grendel liked it.

– from “Little Grendel's First Hair,” a fairy tale story where the horrible happens not entirely unlike the real world

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Młody: Spis Treści

Kolokacja Młody w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Młody."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na młody który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "młody." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Św. Sebastian

Symbol siły i protestu

Sebastian był członkiem gwardii pretorianów rzymskiego cesarza, który miał czelność uczyć wartości chrześcijańskie w czasie pracy. W Stanach Zjednoczonych, skąd pochodzę, istnieje wśród żołnierzy amerykańskich tradycja brak udziału w polityce, przynajmniej kiedy się nosi mundur. Ja myślę, że mężczyźni i kobiety w mundurach, którzy nie głosują lub nie wyrażają publicznie swoje polityczne poglądy zachowują się idiotyczne albo są zastraszeni groźbą kary od przełożonych. Tak czy inaczej, są rzezańcy. Moim celem w tworzeniu Serię Swiętego Sebastiana jest umieścić ciało i twarz prawdziwego żołnierza na pierwszym planie. Dobry żołnierz stawia swoją misję przed samym sobą. Często kończy się martwy.. Prawdziwy żołnierz rozpoznaje złą misję kiedy go widzi i nie boi się to powiedzieć. Święty Sebastian nie był krową, pomimo to, że mądrzy ludzie chcieliby nam przekonać inaczej. Święty Sebastian jest patronem wszystkich manifestantów, którzy napotykają strzały motłochu za to że mówią głośno.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży