Nagłówki MichałaOgólny

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Ogólny, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Matury - Angielski - te słowa nie będą ci niepokoić kiedy uczysz się angielskiego we własnym pokoju Bielsko-Biała styleIkona słownika

Akceptuję pomysł ogłaszania angielskiego jako międzynarodowy język dla świata. Nie doceniam konwencjonalnego stylu w którym angielski jest nauczany.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Majkel's Inglisz: Słownik Polsko AngielskiPointer

Rodzaj oznacza powszechnie używane słowo, które odpowiada na pytanie: "Który?"

Najczęściej używane słowa które po angielsku reprezentują typowe rodzaje

Zapobiegajmy tortur z pomocą sztuki dla kobietZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Cztery dni po przyjeździe do Polski, w znacznej mierze kraj katolicki obchodził Boże Ciało, czyli uroczyste procesje wdzłuż ulicy i tym podobnym. Trzy dni później zrobiłem własną uroczystą przysięgę, że jeśli dostanę szansę to wyrazić, chciałbym pokazać miłość do pewnej kobiety, którą dopiero spotkałem.

Choć jako artysta pracowałem na rzecz akceptacji ciała od początku mojej kariery, i będąc, jako byłym modelem który nieraz pozował do aktu, przyżwyczajony do bycia nagi w otoczeniu społecznym, nie byłem znacznie zapoznany ze światem naturystów i nudystów który pracował na ten sam cel wspierająć człowieka. Zwiedzając nagie plaże i ośrodki wzdłuż wschodniego wybrzeża i biorąc udział w imprezach organizowanych wokół Nowego Jorku przez Young Naturists America, pozostało we mnie niedosyt i przybyłem do Europy, aby zobaczyć rzeczy jak mówią Amerykanie, z drugiej strony stawu. Moje wprowadzenie przejęła Gosia.

Jako Amerykanin, ja byłem pełen optymizmu i pewności siebie graniczącej z brawurą. Byłem gotowy do wypalania kół z samochodu, którego dopiero kupiłem i przed koncem tak właśnie się stało. Jako Europejczyk, ona była ostrożna i nieufna. Musiała się upewnić, że klimatyzacja działała. Działało. Jeżeli właściwym sposobem złamane pokrętło kręcono.

Pomimo policjantów w Wiedniu. Mimo deszczu w Veržej. Pomimo zagubienia się we Włoszech. Mimo rozstania się w Soest. Pomimo tej nocy w Amsterdamie. Mimo naszej walki w Lisieux. Mimo burzy w Bois de la Roche. Pomimo tego strasznego poranka poza Collonges. Pomimo długiej drodze do Pielenhofen, wróciliśmy cali i zdrowi, a co najważniejsze, byliśmy szczęśliwi. Zaczęliśmy uczyć się jak słuchać. Zostawiliśmy za nami diabły z drogi i te pozostałe diabły z przódu wydawały się trochę mniejszy. Zaczęliśmy się otwierać.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 29
2011-08-17
 28༛25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Camping Ypres

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Kemmel, Belgium

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Ogólny

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo ogólnyw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa ogólnypo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na ogólny znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na OgólnyGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "ogólny."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "ogólny."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na OgólnyGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na ogólny jest angielskie słowo general.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na ogólny w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. That's the general idea. We just show up and see what happens.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. Have you ever participated in a general assembly?

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. They fired the general after it was revealed he was having an affair. I'm sorry. I forget. He resigned.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "ogólny."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "ogólny."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "ogólny."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "ogólny."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Ogólny w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Ogólny: Spis treści

Ogólny po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "ogólny."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Ogólny."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "ogólny" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
2.1%3901055general498267215
14.3%4304120generally8043100
25.0%4335609generals5140000
25.0%4335609Governor-General5050000
33.3%4346361Procurator-General4040000
50.0%4357542Governor-General's3030000
n/a43712632generalizations1100000
n/a43712632Procurator-General's1010000
n/a43712632Procurators-General1010000
n/a43712632Secretary-General1010000

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na ogólny: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na ogólny w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #2130

im an idiot. i bought a ticket for the stands. kohls went through the general admission gate. how was i supposed to know.

Sprint "Iphone" Case

18 August, 7:09 PM

Frame #4304

i asked pandora for the generals name. she said aznar.

Sprint "Iphone" Case

30 September, 3:22 AM

Frame #4800

we cant catch our own fugitives. how can we expect to catch aznar. a top bohemian general hiding in our country. surrounded by friends.

Sprint "Iphone" Case

14 October, 2:07 PM

Frame #1467

nordstrom brought two cars. the whole general staff. perfect. just what i need.

Kim "Kris" Kardashian

12 August, 12:27 PM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na ogólny: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na ogólny wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

The Russian government was particularly supportive. Pumping a billion dollars into Panzer-Tank's war chest, the Russian government equipped and trained two entire divisions for the invasion force. Composed of fifty thousand volunteer Russian troops, this army corps was led by officers from the ranks of the Russian general staff. Each division was led by a major general who used to be, in the Russian army, a lieutenant general. These two major generals reported to a lieutenant general who, in the Russian army, used to be a general. This lieutenant general reported to a general who, as it happened, used to be a U.S. Army colonel. That's how important this war was to the Russian government.

Verse 214 from the chapter called Security

Thus it was that the center-right party won the Parliamentary elections in Poland that year. Through the Defense Ministry, the government ended up making a sizable contribution to Panzer-Tank's war effort. This contribution, however, was entirely in Jesus's hands. As de facto leader of the Independent (Lower Silesian) Riflemen's Armored Brigade, or NOBS(DS), as the Polish acronym was spelled, Jesus was entitled to, and, before he left, was ultimately granted by the new Polish government, the rank of Brigadier General, a distinction which placed him in rather good standing with respect to the other independent commanders.

Verse 62 from the chapter called Vows

Twenty years! How quickly they have passed! I thought your grandfather would die before me. I thought I might have a chance to do something. But whom am I kidding? His generals would've killed me as soon as your grandfather were dead. I am hated. I am the most hated man on Mars. I am the Lonely Planet. I killed your father! I killed your mother and Your brother!

Verse 16 from the chapter called Invocation

Then, in Jesus's bedroom, we played our favorite game, blind man's buff. It was Sapper's idea; Sapper always wanted to play it. At the time, it was generally known as the best opportunity for grabbing girls, but Sapper's excitement was unparalleled. Your father liked it too: he liked to fall on top of girls when he caught them. He said that on top of them was the only way he could recognize girls blindfolded. We were devils, but ladies like devils. Fathers, on the other hand, do not - and Sapper got your father in trouble one time.

Verse 205 from the chapter called Childhood

Jesus was not just commander of NOBS(DS) - the Independent (Lower Silesian) Riflemen's Armored Brigade - he was also named Grand Master (G.M.) of the Cosmonauts of St. Benedict (C.S.B.) by the Vatican. The two institutions, though partially pooling their memberships, were entirely distinct, but, because Jesus owned the Brigade, technically, under his leadership, the Cosmonauts of St. Benedict, as a religious order with property held in common, had a corporate claim. It was precisely as 'Grand Master and Brigadier General' - not 'Brigadier General and Grand Master' - that Jesus was invested with a permanent seat in the Presidium.

Verse 87 from the chapter called Vows

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na ogólny: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na ogólny wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

BERT: Oh, my beautiful, little Olympia: your daddy needs a rest. He's been working too hard for you. Don't you want me to rest a bit?

OLYMP: Can't you just go to sleep?

BERT: How do you expect me to sleep when you keep banging away at that piano, screaming with your sister and making general havoc all the time?

OLYMP: I can stop playing.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 4, The Fourth Day, Part 2, The Assembly & Government Reform, Section 7, Properly Taking One's Leave, Paragraphs 45-48

ANDY: No, not specifically on this war. I don't know anything about this war. But it's about war in general, and, specifically, nation-building.

CHR: Oh, I see.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 3, The Third Day, Part 2, Prayer & The Reformation, Section 10, Bringing Up a Sore Subject, Paragraphs 46-47

Now that Barbara should've become the patron saint of architects, builders, and stonemasons is quite understandable; that she also protects artillerymen is somewhat more intuitive; but that she should become associated with the practice of keeping cherry branches warm: that is a little unexpected. However, it is not for me to challenge the common sense of tradition. Besides, in older days, the connection was not so farfetched: the blooming of the cherry branch was not a sign of general felicity, but carried a very specific matrimonial significance.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 20, The Role Of Religion, Paragraph 5

There is nothing like philosophy to kill the spirit. And don't try to infer from my history of failure that somehow my judgment has been flawed all along; I assure you that the overwhelming majority of gentlemen, and of course ladies, who have presented themselves to me as potential companions have done so with the utmost regard for disclosure. What many have lacked in dignity, or especially tact, was generally offset by charming attributes in other areas. And I feel no shame in confessing that often enough our relations were hampered only by my own indiscretions.

– Title 1, Regarding Peaches and Bananas, Part 1, Section 1, Introduction, Paragraph 2, Clauses 7-11

Waiting a few seconds to make the moment more dramatic, I mustered in my throat as stern a voice as possible, and just when it looked like malice and cruel amusement would triumph, I yelled out three hundred dollars with coldest passion. It caused a sensation, a sweet and climactic joy for which no other bidder was prepared. Almost immediately Barbara was sold, causing a general sigh of relief that passed over the crowd, enveloping Barbara's own satisfaction as if they were apologizing for what almost happened, congratulating themselves at the same time for being able to enjoy such a dangerous game so successfully.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 7, Dating a Woman with Dogs, Paragraph 10

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na ogólny: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na ogólny wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

His wife wouldn't touch him. She generally slept with Lorenzo above the side of the hall facing the garden. Manfredo would sleep on the daybed, whether or not it was outside. Since the room above the shop was usually rented, Ferrari, like a dog, would have to sleep in the center of the hall, curled around the fireplace.

– from “Italy Sucks and Has Sucked For A Long Time,” an adventure story featuring a disappearing flaut

It's hard to say whether Ferrari loved his mother. She died of plague when he was young. Often he would try to remember what she was like by cuddling next to a pillow and pretending it was her. He grew out of that. Like many children who have lost parents, the energy that would have gone into pleasing his mother was devoted to a general resentment of other people, which he hid, and a feeling of entitlement, which manifested itself more obviously.

– from “Italy Sucks and Has Sucked For A Long Time,” an adventure story featuring a flautist

"A Bantu woman," thought Junior, "in my company. She must be worthwhile." He checked the department listing. She was a secretary for Ann Taylor. That was going to be a problem. Ann was the most successful woman in the history of the company. She worked for the general commercial manager, Randall G. Fitzwater III.

– from “A Horse Named Clutch Bag,” an inspiring story featuring a frank discussion of cruelty to animals

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na ogólny: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na ogólny wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

KOKOMO: It's easy. The very thought of prostituting myself makes me sick to my stomach. All I have to do is stick my finger in.

FLETCHER: I assure you, Mother, to the modern woman it comes quite naturally.

GREY GOOSE: They do it all the time.

MS. JACKSON: You knew about this?

FLETCHER: Know about it? He was twisting my arm for a bigger cut.

GREY GOOSE: I deserve it. I'm the one who brought in those big spenders. John the orthodontist?

FLETCHER: He wanted everything just right.

GREY GOOSE: Michael the podiatrist?

KOKOMO: He put his foot in it.

GREY GOOSE: Rob the general practitioner?

– ACT II, lines 441-450

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na ogólny: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na ogólny w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

Management won. With the general decline in mail volume that year rural paychecks went down. Resentment and grumbling went up. When Rural Rural Route 6 finally acquired the house at the end of Profile it added to the workload and nothing else. Rural Route 4 felt overburdened as well. When Old Man Perkinson retired from Rural Rural Route 9 and it was decided once again to eliminate the vacant route, tempers flared.

– from “Wrong Again,” a success story that isn't factual and yet represents reality, since the details are fictional

The general continued. "Reports of our agents in the Perseus arm confirm the possibility that forces of Scutum-Centaurus are assembling within the shadow of the galactic core. Their presumed intention is to make further raids into the open clusters that border the near end of the bar. Rumors of a so-called hypersphere capable of transporting infinite mass via the brane strings are just that. Rumors. The Orion Star Alliance has concluded that Scutum is not planning further incursions into our territory. Nevertheless the military is on high alert. Dark matter mining will continue to increase. All projects confirmed within the last two galactic arc-seconds will be subject to review and possible suspension. That is all."

– from “Titan's Reign,” a science fiction story that absorbs all hope even when it's traveling at light speed

Pfizer fiddled with his laser pointer. "If only the old man could see me now," he thought. He was staring out the window. Listening to the tap-tap rattle of methane as it hit the transparent concrete. "Things could be worse," he thought. "I could be at Lagrangian Station 3. On the far side of the sun. Without the glimmer of a hope of seeing that beautiful blue orb in the sky."

"Doctor Pothammer," said the general. "I hope I'm not boring you."

– from “Titan's Reign,” a science fiction story from which light cannot emerge even when it's traveling at light speed

"What about Jeff?" asked Jessica. Sarah crossed her eyebrows. "The two of you were having quite the conversation by the lake. What were you talking about?"

Sarah laughed weakly. She said, "Adopting a child." Jessica almost spit her drink. "Not between the two of us, obviously," explained Sarah. "We talked about adoption in general."

"So," said Jessica. "Are you going to tap that?"

This time Sarah spit her drink. "My husband is coming in two days," she said. "What are you talking about?"

– from “A Magnum Condom,” a bedtime story to teach children about relationships that may or may not work

On the fourth day I read aloud again from Dostoyevsky's The Idiot. I was practicing my diction. After I got tired of reading I started thinking aloud. I was discussing with myself the imagery in the story. Relating it to my own situation. After amusing myself in this way I decided I was being silly. I sat in silence again. I thought about Barack and his twitching and the general ignorance of people.

– from “A Black Man in Moscow,” an inspirational story that describes the mess we're in as people, though hopefully you're one of those helping to clean it up

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Ogólny: Spis Treści

Kolokacja Ogólny w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Ogólny."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na ogólny który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "ogólny." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Martwa natura, Patriarchat

Ojciec mówi, że ojciec wie najlepiej

Na celu promowania demokracji, silny musi opróżnić się jego siły. Słaby musi być przyznany szansę na rozwój siły. Nie możemy wymusić koniec patriarchatu. Takie postępowanie po prostu utrwala feudalizm pod inną nazwą.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży