Nagłówki MichałaZły

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Zły, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Możesz uczyć się angielskiego - gramatykę też - we własnym domu - Bielsko-Biała style!Ikona słownika

Doceniam możliwość zatrudniania angielskiego jako uniwersalny standard. Nie doceniam zupełnie zwyczajnego trybu w jakim angielski język jest przedstawiony.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Majkel's Inglisz: Słownik Polsko AngielskiPointer

Rodzaj oznacza powszechnie używane słowo, które odpowiada na pytanie: "Który?"

Najczęściej używane słowa które po angielsku reprezentują typowe rodzaje

Ze sztuką dla kobiet pomagamy położyć kres molestowaniu seksualnemuZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Kiedy przyjechałem do Europy 20 czerwca 2011 roku, nie miałem planu i na pewno nie miałem pojęcia, że do końca tygodnia będę uprawiał fotografię z kobietą której nigdy nie spotkałem - naturysta, która nigdy wcześniej nie pozwoliła sobie być fotografowana nago. Było to pierwsze wydarzenie z całej serii nowych wydarzeń dla nas obu.

Chociaż czułem w pełni ukształtowany jako pisarz, i byłem przeszkolony do użycia języka wizualnego, to był mój pierwszy raz z profesjonalnym aparatem w rękach. Zacząłem uczyć się od podszewki i przybyłem do Europy, aby znaleźć najbardziej zróżnicowanego wyboru tematu co możliwe, najlepiej coś, co pasowało do mojej estetyki oddany promowaniu akceptacji ciała. Tu weszła Gosia.

Chociaż urodziłem się w Europie, byłem wychowywany od najmłodszych lat w Stanach Zjednoczonych, mieszkając w różnych stanach jak Nebraska, Ohio i Connecticut. Uczono mnie amerykańskie wartości i zobaczyłem rzeczywistość z amerykańskiego punktu widzenia. Ona urodziła się i wychowała się na wsi w Polsce. Poszła do pracy w najbliższym mieście. Najbliższe duże miasto wydawało się centrum świata. Amerykańska perspektywa nie była czymś, co mogła kiedykolwiek spodziewać że zobaczy.

Nigdy nie głodziłem nie zasługując na to. Nigdy nie byłem systematycznie pobity przez rodziców. Ksiądz nigdy mnie nie pieścił w majtkach. Ale to nie oznacza, że nie mogę słuchać kogoś, kto przeżył takie nadużycię i to nie oznacza, że nie mogę próbować to zrozumieć. Razem z Gosią podróżowaliśmy 10.000 kilometrów razem. Spaliśmy w tym samym namiocie. Musieliśmy słuchać siebie nawzajem. Człowiek nie powinien potrzebować 10.000 kilometrów aby to zrobić. Powinniśmy być w stanie słuchać siebie wzajemnie bo tak chcemy. Powinniśmy być nauczeni to zrobić. Jeśli tego nie nauczono nam, powinniśmy się uczyć, jak to robić i szybko.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień +1
2011-09-04
 16༜25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Sauna Cezar

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Bielsko-Biała, Poland

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Zły

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo zływ jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa złypo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na zły znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na ZłyGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "zły."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "zły."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na ZłyGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na zły jest angielskie słowo bad.

The word bad refers either to a kind of artifact that doesn't do exactly what's expected or desired of it or to a kind of person who doesn't follow the precepts of a community, whether that leads to disgust or pleasure.

Tłumaczenie w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na zły w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. I've got a bad feeling about this.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. Why do you have to be such a bad boy?

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. Muszę jeszcze wymyślić trzecie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "zły."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "zły."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "zły."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "zły."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "zły."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Zły w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Zły: Spis treści

Zły po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "zły."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Zły."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "zły" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na zły," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na zły: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na zły w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #4062

the bedroom with the bondage toys is locked. its tempting but i think ill pass. listening to expedia's moaning is bad enough.

Sprint "Iphone" Case

26 September, 11:31 AM

Frame #785

i hope lesley knows what to expect. lesley sears. thats gonna make my sister jenny case.sears. not bad. kind of stylish.

Sprint "Iphone" Case

4 August, 11:26 AM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na zły: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na zły wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

"It's emotion," she said. "It's a lot of bad emotion. It makes me think I'm ugly and worthless, et cetera, et cetera." She was trying to be flippant. "It makes me not want to be seen, not want to be touched." She was trying to be serious at the same time.

Verse 626 from the chapter called Bohemia

"Lucius! You've got bad legs! You wanna go to a war on Mars with bad legs?"

"I don't have to fight." Jesus laughed.

Verses 69-70 from the chapter called Vows

"I didn't notice him. If he did, he only came to the Mass - didn't have time for the burial. He always has to work. You know why? 'Cause he has to have an estate! He had to build a manor house! He had to buy fields from everybody else. Why did he have to do that? Because he's a 'real farmer!' A Christian farmer! A natural farmer! He's seventy years old! He takes all day to move a barrow of hay from one side of the barn to the other. He falls over when his dogs try to hug him - even though they're starving. Seven dogs he has! Two bitches just gave birth: six in one litter and two in the other. I told him to give 'em away, but he said, 'No, I can't do that. They're good dogs: they're guard dogs. They know when somebody bad is trying to do something. When the neighbors come, they won't let them in: they know what they're about. I can't kill these dogs; I can't do that.' I said give 'em away, but does he listen? No! He just talks ridiculous things all day long!

Verse 254 from the chapter called Adolescence

It was not far from the truth: many years and much pain and suffering would go by before I finally figured out what that sign meant. When I was thirteen years old, I had no idea. The first time I saw that bitch, I was looking through your great-uncle's car window, past the garbage bags full of clothes, and I had no idea that she would bring me even more bad tidings. On that fateful day when I returned to Poland, nevertheless, I was scared. I knew it was a bad sign.

Verse 197 from the chapter called Adolescence

It was said that the practice originated some time after the Second Coming of Yellowstone, when, for some reason, there was an epidemic of sarcoptic itch, or scabies, which, being caused by a mite of very small proportions, is transmitted by skin-to-skin contact. However, long after the threat had passed, the habit remained and became infixed in what is called 'the parochial imagination' as part of the sacredness and immutable tradition and righteousness of the Holy Roman Catholic Church. When the priest bade his congregation and all assembled guests to share the sign of peace, Jesus watched as Hitler Panzer-Tank extended his hand to his wheelchair-bound neighbor. The old grandmother was shocked. She nodded her head as brusquely as possible and turned it back around. Jesus chuckled, but it wasn't funny. Hitler Panzer-Tank the Third was genuinely confused. Holding his hand out, he didn't understand what had just happened. It took him several moments before he finally concluded that the woman in the wheelchair had just rejected him. By that time he was facing forward again, his arm was back at his side, and his face was expressing his extreme displeasure. Jesus caught his eyes and nodded. Your grandfather decided not to nod back.

Verse 97 from the chapter called Vows

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na zły: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na zły wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

There is nothing to consider. There was nothing overtly suspicious about Indiana's request. It was perfectly logical. They were, in fact, planning on moving to London; as a result, they were, in fact, hoping to sell their house in New York. Why shouldn't they paint it? Why shouldn't Indiana ask you to help? Albert was in London for the week; he was supposed to do it a month ago; the man from the bank was coming; Indiana wanted so badly to do it herself, but she didn't want to hire anyone; she was afraid they might steal something; you weren't doing anything; you were looking for work; and you would make such a handsome painter, she said; she would pay you handsomely.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 31, Receiving A Curious Invitation, Paragraph 5

INDIE: Almost: I'm from Szatmárnémeti, which is very close to Transylvania - you are very intelligent.

NIKE: Thank you. I blame my father.

INDIE: Is he a schoolteacher?

NIKE: No: he was a tyrant. I'm glad he's dead.

INDIE: That's too bad.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 27, Penetration, Paragraphs 6-10

His features are very chunky - and not necessarily in a bad way. For example, his nose is long and broad but also very prominent; if it were any closer to the rest of his face it might be offensive, but, being at just the right distance, the size and shape of his nose complement the rest of his features, which are all very delicately crafted - fortunately, for Luka, because otherwise I think his face would be a gargantuan mess; without the overall smoothness to its design, the individual chunks would overwhelm each other, upsetting the very heavy balance to his face - although I must say it's all a bit too symmetrical for my taste - but I do confess: the end of his nose is actually very adroitly curved, and because only a direct view betrays the excessive symmetry, one is afforded many good angles from which to view not only the whole face, but especially this curve - I think it's the best part.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 5, A Man's Features, Paragraph 2, Clauses 5-7

NIKE: Alright. I must say that, despite myself, I've known plenty of people with good habits...and...I have to say, yours is the best.

BARB: Flesh is a bad habit.

NIKE: Oh, no doubt. I mean: it gets so wrinkly, and...patchy - but, in the meantime, it drapes very well, especially on you, if I may be so bold.

BARB: Thank you.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 22, Encountering Poverty, Paragraphs 157-160

When I started taking a few bites, Macy was encouraged. He started talking about his own family in Boston: the breakdowns in communication he had suffered through no fault of his own. He described particulars; he described his own feelings: which situations gave him more discomfort, which people presented more of a problem. He kept talking and I was listening for a while. Part of me wanted badly to enjoy it. We had not been this intimate with each other for a long time. But a long time is a long time, and part of me was uneasy; that part began dominating my attention.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 13, Bringing Up a Delicate Subject, Paragraph 8, Clauses 11-18

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na zły: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na zły wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

"It wasn't political or violent. That ruled a lot of people out. What did you do?"

"I pirated software."

"Must have been a lot."

"Enough to get life." Tae extended his arm. "What's your name?"

"Kwon," said the man.

They shook hands. "I'm Tae."

– from “How Tae & Bo Took Over the World and Kung & Fu Didn't,” an apocryphal bible story featuring twelve people who make bad judgments

Gog laughed. "I have an army."

"If that's what it pleases Your Lordship to call it."

"It's too bad the women of Sargon's harem only taught you to use a sharpened tongue. If I weren't afraid you would cut off your toes with it, I might give you a real sword."

Enkidu replied, "A quick wit is the greatest of weapons."

– from “In the Beginning, There was Gog,” a fantasy story featuring a sharp sword

"These girls aren't bad."

"Look over there."

"Where? Nice. I give her a seven. The other one is ugly. I'll give her a two."

"Is that guy holding a snake?"

– from “Paris Is For Rapists, Too,” a ghost story featuring not-so-beautiful people

"I can't wait for the animated version."

"I was getting to that. Scientists reconstructed her face from what were supposedly her bones. It was all over the news. The boys in there think I look like her."

Shephard smiled. He leaned in close. He inhaled. He whispered, "You don't smell so bad either." Pepsi giggled.

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story featuring a man in uniform

Gog called on his ancestors. He prayed to Gomer, son of Japheth, son of Noah. His prayers went unanswered. His herds of antelope were driven away. The badger and the fox deserted him. His people fed themselves with fish.

"Why has Indra forsaken us?" they asked. "Why do the four corners conspire to drown us?"

– from “In the Beginning, There was Gog,” a fantasy story featuring dragons

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na zły: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na zły wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

(MS. JACKSON enters.)

MS. JACKSON: How are you coming along?

KOKOMO: I'm almost done with the floor.

MS. JACKSON: Excellent. Do you mind if I help?

KOKOMO: Not at all.

MS. JACKSON: Can you believe my husband's charity? In trying to lighten your load, he increases it ten-fold.

KOKOMO: I'm sure he meant well.

MS. JACKSON: As every man always does. I'm sorry. I didn't come to complain. I want to apologize to you personally for not being a better employer.

KOKOMO: You haven't been bad, Ms. Jackson.

MS. JACKSON: Don't lie. I know I could've been much better to you. The truth is I haven't wanted to be: not since the day I hired you. I don't know if you can understand this. I saw so much of myself in you. I hated it - not because it was a bad thing - because it was good. The things I saw in you were things about me that I felt had never been properly appreciated. I permitted my resentment to stand in the way of my great admiration. I abused you. I'm sorry. Please accept my apology.

– ACT II, lines 4-12

ALICE: Do you like living here?

FLETCHER: That's a hard question. I'd like to go around and travel like Lesbian. Norfolk's all I've ever known. It is home and not a bad one. There's farming to be done. I like that. There's carpentry. That's satisfying. I get to meet all of you tourists.

– ACT I, lines 448-449

LUKE: If you insist. I was out one night at the ole rubbadedub gettin' rotten with me ping-pong mates; bloody bonzer alright 'cause I took a screamer that day 'gainst the ole Banana Benders - who didn't stand Buckley's by the way - too right! So I turn to me tall poppies and say, 'Look, boys: it's my shout; first, allow me to shoot through, piss a slab, maybe buy some dinkum durries to boot. We were hittin' the turps that night so they thought London to a brick that she'd be apples. On me way back from the durry, this yobbo throws a wobbly and spills beer all over me uni. We take it outside. He comes a gutser and falls flat on his face. 'Good on you,' I say. 'Go take a walkabout.' I'm so full and cranky, I sit next to this swagman drinkin' plonk right there on the side of the road. 'I'll be stuffed,' he says. 'Sheila told me I'd see a fight.' I'm like, what sheila? 'Sheila down the road,' says he. 'Take me there,' I say. We go. Sheila reads me palm. She tells me I'll have a ripper year. She holds out her hand and says, 'Fifty quid.' I haven't got a brass razoo. I ask her if she takes credit. 'I knew you would say that,' says she, pullin' out a credit card machine. The next thing you know, there's a bunch of prezzies on me credit card statement. As for the old swaggie and sheila, they weren't within cooee.

– ACT I, line 179

FLETCHER: I'm telling you.

ALICE: It's not bad.

FLETCHER: To covet your neighbor's wife?

ALICE: It's not against the law in Australia.

FLETCHER: What if I were to tell you I did something bad: something that is against the law: would it change your mind?

ALICE: It depends on what it is you did.

FLETCHER: Or what I didn't do.

ALICE: Whatever it is, you can tell me.

FLETCHER: I've never told anybody.

ALICE: It's okay. You can tell me.

– ACT II, lines 173-182

LUKE: Misprision?

LESBIAN: Neglect of official duty.

ALICE: Why don't you tell them about your thing, Luke?

LUKE: What thing?

ALICE: You know.

LUKE: Absolutely not.

ALICE: What's wrong?

LUKE: It's embarrassing.

FLETCHER: You must.

ALICE: Come on. It's not so bad.

– ACT I, lines 167-176

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na zły: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na zły w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

I thought the old man could've done it. I knew things were bad. Men at his age have mid-life crises. I also thought it was possible my mother was making it all up. She's crazy. She's proven that. Attacking her own son.

– from “The Backed-Up Toilet,” a literature story based on true experiences, namely the author's

Some people think I'm a smarty-pants. It's not true. I'm the biggest idiot of all. I immigrated to America. I came willingly. I don't regret it. As bad as things are in this country they're even worse where I was born. A lot of Americans don't realize that. Whenever I hear snobs complaining about how things are I tell them to relax. Take a trip to Woodstock. By the time you get home you'll be grateful.

– from “Woodstock,” a life story based on reality as I remember it

Look at all the people who get fat from fast food. You're not gonna put fast food out of business. It's not good for you but so what. As long as the customer knows it's not good. And who doesn't know that drugs and cigarettes are bad. Everybody knows that. They don't need me to tell them. But I'm getting off the subject.

I'm not here to defend our way of life. It is what it is. The money people pay us. Its a tax like any other. It's not my fault people have to pay two taxes. Complain to the other government.

– from “The Testament of Publio Orazio,” a horror story based on principles of honor coming straight out of Roman mythology

"My English is good. That's true. I went to school here in the States."

Indiana smiled. "I mean to say you speak with a clarity of purpose."

Nike feigned offense. "Are you saying I have an accent?"

"Not as bad as mine."

"Your accent is beautiful."

"You should hear me speak French."

"You should hear me speak Hungarian."

Indiana laughed. "My language is difficult."

"You'll have to teach me."

"It takes practice."

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that might ease one's fears depending on your outlook

My friends kept telling me I was crazy. They said no matter how bad it is in the city at least I have friends. In the village I would have nobody. It was true. I didn't argue. I didn't want them to know what was on my mind. I was thinking what good are friends if they can't protect you. I knew it wasn't their fault.

– from “A Black Man in Moscow,” an inspirational story that describes life on this planet, though hopefully we can change

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Zły: Spis Treści

Kolokacja Zły w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Zły."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na zły który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "zły." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Naturalne + Życie

Pejzaż ludzki

Życie to wirująca kula. Radość znajduje się na jednym biegunie a smutek na drugim. Każdy ciągle karmi drugiego. Radość jest otoczona przez emocji zaufania z jednej strony, i przez niespodziewanie z drugiej. Zaufanie prowadzi do przewidywanie, przewidywanie prowadzi do strachu. Niespodziewanie prowadzi do niesmaku; niesmak prowadzi do złości. Złość i strach napędzają nasz smutek. Smutek zamienia się z upływem czasu w radość, Poprzez nadziei, czyli zorientowanie się na miłość. Miłość, czyli otwartość na radość, zaufanie i zaskoczenie. Suma emocji, emocja wzmacniana przez innych. Mnożone i dzielone, w uczciwych kawałkach. Takie, że do tych, od których zostało odjęte, trzeba dodać. Do czasu, gdy jesteśmy cali.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży