Nagłówki MichałaAczkolwiek

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Aczkolwiek, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Możesz uczyć się angielskiego we własnym mieszkaniu - Bielsko-Biała style!Ikona słownika

Ufam w pojęcie podtrzymywania angielskiego jako światowa lingua franca. Nie doceniam nieożywionego stylu w którym język angielski jest przedstawiony.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Lepszy sposób do nauki angielskiego: Definicje podzielone na osiem typ słówPointer

Typ 7 odpowiada na "Dlaczego?"

Można powiązać osiem rodzajów słów z dniami tygodnia w kalendarzu akceptacji. Sobota, lub Dzień Sił Zbrojnych Demokracji, reprezentuje "Dlaczego."

Zniewagę zastępujmy sztuką dla kobietZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Mój samolot wylądował w Polsce 20 czerwca. Miesiąc później byłem w Austrii. Dwa dni później, w Słowenii. Następnego dnia, w Chorwacji. Tydzień później, we Włoszech. Następnego dnia, w Szwajcarii. Następnego dnia, we Francji. Następnego dnia, w Niemczech. Następnego dnia, w Belgii. Następnego dnia, w Holandii. Wszystko w towarzystwie kobiety którą poznałem mojego pierwszego weekendu w kraju.

Jako artysta zainspirowany przez młodą kobietę walczącą z samooceną i bulimią, akceptacja ciała zawsze zajmowała poczesne miejsce w mojej estetyce. Odkrywając niedawno naturyzm i jego mantrę akceptacji ciała w Stanach Zjednoczonych, byłem chętny do odkrywania styl i filozofię klubów naturystycznych i piękność wokól naturystycznych kempingów w Europie. Los mnie rzucił najpierw w kierunku Bielsku-Białej. Tam gdize Gosia mieszkała.

Jako Amerykanin, ja byłem pełen optymizmu i pewności siebie graniczącej z brawurą. Byłem gotowy do wypalania kół z samochodu, którego dopiero kupiłem i przed koncem tak właśnie się stało. Jako Europejczyk, ona była ostrożna i nieufna. Musiała się upewnić, że klimatyzacja działała. Działało. Jeżeli właściwym sposobem złamane pokrętło kręcono.

10.000 kilometrów. Jeden samochód. Jeden namiot. Zaczęliśmy uczyć się jak słuchać. Zaczęliśmy się otwierać. Zaczęliśmy współpracować. Nawet kiedy było żle, nawet jeśli było tak trudne, że nie wydawało się że skończy się dobrze, jakoś wytrzymaliśmy. Zakończyliśmy wycieczkę i wróciliśmy zadowoleni. Pokonaliśmy diabła na drodze. Z powrotem do domu więcej diabłów czekalo nas nadużywać. Jeszcze gniew. Jeszcze strach. Jeszcze wiecej smutku. Tym razem byliśmy przygotowani. Tym razem jeden miał drugiego i mogliśmy powołać na tę radość i zaufanie i niespodziewanie, co 10.000 kilometrów stworzyło. Mogliśmy sobie przypomnieć, jak to było żyć w jednym namiocie.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień -36
2011-06-14
 2625/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Walden Pond

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Concord, MA, United States

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Aczkolwiek

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo aczkolwiekw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa aczkolwiekpo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na aczkolwiek znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na AczkolwiekGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "aczkolwiek."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "aczkolwiek."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na AczkolwiekGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na aczkolwiek jest angielskie słowo although.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na aczkolwiek w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. I've never eaten there although I've heard it's not bad.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. Muszę jeszcze wymyślić drugie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "aczkolwiek."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. Muszę jeszcze wymyślić trzecie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "aczkolwiek."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "aczkolwiek."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "aczkolwiek."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "aczkolwiek."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "aczkolwiek."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Aczkolwiek w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Aczkolwiek: Spis treści

Aczkolwiek po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "aczkolwiek."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Aczkolwiek."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "aczkolwiek" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na aczkolwiek," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Aczkolwiek: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Aczkolwiek w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin.

Frame #5862

im an idiot. a total idiot. all this time i didnt realize who harley was. although she did stop wearing glasses. cut her hair. lost weight.

Sprint "Iphone" Case

11 December, 3:16 PM

Frame #2967

mcdonalds dumped binoculars at the train yard. if hes relying on bieber's goggles i may have an edge. although he must still have his scope.

Chase Credit

28 August, 6:50 PM

Frame #493

most girls know better than to trust a strange guy like me. i mean strange like a stranger. im not weird. although harley did say that.

Justin Bieber

31 July, 7:49 AM

Frame #3120

bieber didnt keep very good notes. the photos arent labeled. half his espn entries are filed under personal. although i do the same thing.

JC Penney

29 August, 1:19 PM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Aczkolwiek: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Aczkolwiek wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

Personal design was key. A Capitalist would spend, at most, an hour for grooming, but his or her family might take an average of three hours for an average occasion, never less than two, and five at most (although seven was not unheard of - especially if Guderians were involved). The way you could tell was by counting the difference between a Capitalist's arrival and his or her family's. No Capitalist would ever wait for his or her family, no matter how quick they be and even if that family were his or her greatest pride. It was a great sign of disrespect among Capitalists if one of their kind were suddenly to arrive with his or her family. What would they do? Talk business? Look stupid? It was inconceivable. Families were always late in coming.

Verse 20 from the chapter called Childhood

"Although, I suppose, now that the Google Protocol is going into effect, he's not going to be able to."

Verse 968 from the chapter called Bohemia

These things didn't really concern Jesus; they were perceptions that reflected people's insecurities. Jesus had his own problems: that fateful night, while loading arms from his uncle's back room, Baron Cohen-Krupnik showed up in his electric truck. Efforts to capture him were complicated by Jesus's desire to capture this valuable asset (the truck), which he did (intact), but only after having Stalin chase it halfway around Center City (on foot), by which point, although the battery was dead and the truck's driver was forced to proceed on foot, Stalin's own battery was well out of range: he was so tired, he could barely lift his gun. Ironically, the Krupnik disappeared around St. Jesus's Church.

Verse 418 from the chapter called Arms

At first, Jesus tried to make it a controlled descent: one step down the hill at a time. Unfortunately, the second step soon became a slip, and, although Jesus tried to make it a controlled slip by, among other things, pushing his back into the side of the wall, it was only causing more sand to avalanche, which, in turn, caused Jesus's back to fall faster than his legs, which made him spin around. Realizing the utter futility of further action from this particular position, Jesus gave up, and the two of them went tumbling down the side of the ridge hand in hand.

Verse 506 from the chapter called Security

In a few cases, death from asthma is remarkably rapid - too rapid for this complete sequence of events to have occurred, although at autopsy the lungs are overinflated.

Verse 39 from the chapter called Adolescence

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Aczkolwiek: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Aczkolwiek wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

NIKE: With anything you want, my friend - although I recommend my personal favorite: ginger.

ANDY: Ginger? You're talkin' about makin' ginger mead?

NIKE: Oh no, strictly speaking: when mead is spiced, it's not called mead: it's called metheglin. Hence, my favorite drink is more properly known as ginger meth.

ANDY: Ginger meth? You gotta be kidding.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 2, Introducing Male Friends, Paragraphs 56-59

ANDY: It's living space. And we kill for it, unfortunately. So I think we'll have more space in heaven. Although I hope we don't have a problem with gravity. Because in this world, if our planet were any bigger, we'd all be very fat - or, at least, we'd think so, because we'd feel so heavy. And I suppose if heaven is what it's cracked up to be, we're all going to feel as light as feathers.

OLYMP: What is gravity?

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 6, The Sixth Day, Part 1, Children & Education Reform, Section 2, Discussing Heaven with a Child, Paragraphs 28-29

Now Macy's room has always been cramped, owing to its inappropriately large furniture. So, although I expected the room to be vacated, I was certain I would still have some rearranging to do. With this in mind, I was only mildly annoyed when I walked into Macy's room and found it completely cluttered.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 9, Intoxication, Paragraph 1, Clauses 1-3

I'm supposed to be describing to you the Piano Kiss Party - the 'infamous' Piano Kiss Party by now, and you have been patiently waiting for its description, I'm sure. But now I'm afraid I'm altogether too upset. Although I suppose I already began describing it...and I ought to finish... Teasing you like that would be unfair. But, I have done it before.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 3, The Third Day, Part 2, Prayer & The Reformation, Section 12, Approaching Individuals in a Group Setting, Paragraph 1

Maybe that's why the orderlies walk around here with such pained expressions. You'd think they'd be happy to watch rich men die. But I am being grossly unfair: it's probably just Monday morning - but I can't help noticing such things from my current situation; sitting next to Albert's deathbed, it does seem to be a rather expensive way of dying. I would much rather prefer to die in my own bed, in my own house, surrounded by my own children. Although I must admit, this is a rather nice room. However, I don't think Indiana likes coming here. I'm not sure whether it's because of Albert's condition or because of the surroundings, but she was very grateful when I said I could take the bulk of the vigil.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 1, The First Day, Part 1, Victory & Calendar Reform, Section 3, Wondering, Paragraph 1, Clauses 6-13

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Aczkolwiek: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Aczkolwiek wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

Angielski odpowiednik na "Aczkolwiek" nie pojawia się w Tsiga Tsiga Tsiga.

- Michał Słaby

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Aczkolwiek: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Aczkolwiek wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

Angielski odpowiednik na "Aczkolwiek" nie pojawia się w Sorry Miss Jackson.

- Michal Slaby

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Aczkolwiek: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Aczkolwiek w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

On the third date, although Steve O didn't like to call it that, he made a point of asking about Adam's house. Adam told him it was being fumigated. On the fourth date there was a gas leak. Steve O began to suspect that either Adam was hiding a homeless man in his house or he was in fact homeless.

Steve O learned the truth on the fifth date. Adam brought Steve O home. He introduced him to his fiance. He was marrying a man. The invitations had been sent out. Months ago.

– from “A Finger Up The Bum,” a gay fiction story that nobody should think twice about, but what you make of it is up to you

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Aczkolwiek: Spis Treści

Kolokacja Aczkolwiek w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Aczkolwiek."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na aczkolwiek który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "aczkolwiek." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Plugawość, Sportretowanie

Cenzura mówi wszystko

To naturalne, ukryć brudne rzeczy. Są żenujące. Ale trzeba pamiętać, że kiedy ukrywamy rzeczy, które są trudne, robimy wrażenie że są brudne, gdy są naprawdę coś zupełnie inne. A kiedy sprawiamy że łatwe rzeczy są dostępne, robimy wrażenie że są czyste, kiedy tak naprawdę nie są w ogóle. To jest niebezpieczne.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży