Nagłówki MichałaCzy

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Czy, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Translator Angielski już nie będzie ci potrzebny kiedy uczysz się angielskiego we własnym zakresie Bielsko-Biała styleIkona słownika

Cenię praktyczność ogłaszania angielskiego jako światowy standard. Nie doceniam pedantycznego procesu w którym język angielski jest nauczany.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Lepszy sposób do nauki angielskiego: Definicje podzielone na osiem typ słówPointer

Typ 7 odpowiada na "Dlaczego?"

Można powiązać osiem rodzajów słów z dniami tygodnia w kalendarzu akceptacji. Sobota, lub Dzień Sił Zbrojnych Demokracji, reprezentuje "Dlaczego."

Ze sztuką dla kobiet pomagamy położyć kres łamaniu praw człowiekaZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Europa, lato 2011. Dwanaście krajów. 46 dni. Jeden samochód. Jeden namiot. Jeden człowiek. Jedna kobieta, którą dopiero poznał.

Chociaż czułem w pełni ukształtowany jako pisarz, i byłem przeszkolony do użycia języka wizualnego, to był mój pierwszy raz z profesjonalnym aparatem w rękach. Zacząłem uczyć się od podszewki i przybyłem do Europy, aby znaleźć najbardziej zróżnicowanego wyboru tematu co możliwe, najlepiej coś, co pasowało do mojej estetyki oddany promowaniu akceptacji ciała. Tu weszła Gosia.

Jako Amerykanin, ja byłem pełen optymizmu i pewności siebie graniczącej z brawurą. Byłem gotowy do wypalania kół z samochodu, którego dopiero kupiłem i przed koncem tak właśnie się stało. Jako Europejczyk, ona była ostrożna i nieufna. Musiała się upewnić, że klimatyzacja działała. Działało. Jeżeli właściwym sposobem złamane pokrętło kręcono.

Razem z Gosią spędziłem ponad 40 dni w drodze. Zaczęliśmy jako zasadniczo nieznajomymi, ale w tych 40 dniach zaczeliśmy słuchać siebie wzajemnie. Zaczęliśmy uczyć się, jak współpracować. Nasza podróż po Europie może się skończyła, ale nasza podróż ku siebie nadal trwa. Żadna ilość strachu, złości, smutku, niesmaku lub oczekiwania jest w stanie zatrzymać nadzieję. Powoli, lecz z pewnością uczymy się, jak pokonać te demony, które nas nadużywają.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 8
2011-07-27
 7༛25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Hoteli Baška

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Baška, Croatia

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Czy

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo czyw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa czypo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na czy znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na CzyGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "czy."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "czy."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na CzyGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na czy jest angielskie słowo whether.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na czy w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. I don't know whether to slap you or kiss you.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. Muszę jeszcze wymyślić drugie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "czy."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. Muszę jeszcze wymyślić trzecie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "czy."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "czy."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "czy."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "czy."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "czy."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Czy w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Czy: Spis treści

Czy po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "czy."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Czy."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "czy" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na czy," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Czy: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Czy w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin.

Frame #6237

the men agree. whether or not the hurricane had anything to do with the inital collapse of the canyon it certainly made things worse.

Sprint "Iphone" Case

23 December, 9:12 AM

Frame #1426

the fire is more than twenty miles long. ten miles wide. thats 200 square miles. no word yet on whether its arson. im getting impatient.

Chase Credit

12 August, 9:03 AM

Frame #2531

chase says whether or not it was mcdonalds he was chasing a guy with a qvc.leg. the imdb told him not to talk about it. so much for that.

Sprint "Iphone" Case

21 August, 10:41 AM

Frame #830

nordstrom's men clammed up. they realized they said too much. i still dont know what this gang war has to do with lowes. whether or not hes a cop.

Kim "Kris" Kardashian

4 August, 8:16 PM

Frame #3114

i wonder if there was an open casket. i keep imagining how they mightve dressed the body. whether you could see the damage.

JC Penney

29 August, 12:28 PM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Czy: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Czy wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

Did the first man who successfully defended himself against one of those predators do so with a weapon? If so, whether that weapon was a rock, a spear, a bone, or a horn, did he throw it? or did he hold it in his hand? More importantly, did the first man to hunt down successfully one of those predators do so by holding his weapon? or by throwing it? Which was preferred? Which left the most men living? Which was admired more by the womenfolk? Are we the children of those who threw their weapons? or those who held them?

Verse 4 from the chapter called Arms

"This morning, before I left for the battlefield, I asked my grandfather's nephew whether he would join me for church. He's half-Czech, by the way. You know what he said? He said he would go to church only if the farář paid him - farář is their word for priest - but seeing as how he's expected to pay the farář, there's no way that he would ever go."

We were silent again.

Verses 906-907 from the chapter called Bohemia

"It was very big news back then, I assure you - and I'm not surprised that they found it. You'll notice that Treblinka has at least one of everything. It makes you never want to leave: one theatre, one basilica, one convent, one rotunda, and one homo erectus archeological dig. Now, you might not be ready to believe this, but, in the campsite - the homo erectus campsite - they found rhinoceros bones - and, whether or not you choose to believe, as the scientists have already assumed, that primitive man hunted rhinoceros, I hope you come to accept the simple fact that, at some point, we even entertained a wild rhinoceros in our midst. Can you image hunting wild rhinoceros around here? With a pointy stick?"

Verse 458 from the chapter called Security

"Regardless whether anyone sent them, now that they exist, and they're here, we have to fight them."

"I agree, of course."

Verses 296-297 from the chapter called Bohemia

In the second grade, your father kissed a girl. It was nice, but Jesus was scared: he wasn't sure whether kids would laugh or be jealous - or maybe both. So he didn't tell a single soul.

Verse 109 from the chapter called Childhood

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Czy: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Czy wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

I wondered whether someone had moved it: I don't think I could ever see into the kitchen so clearly before - but this time, sitting down before it, I could see Indiana standing where she was by her cutting board. She saw me smiling.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 3, The Third Day, Part 2, Prayer & The Reformation, Section 13, The Role of Music, Paragraph 4

NIKE: Because no matter who she is, why would she admit that she was walking around half-naked? Why would she say that she was never wearing a tunic? She's hiding that.

INDIE: Alright, but Nike: the police can check her out. They know whether she's a nun or not.

NIKE: And so what?

INDIE: So if they know she's not a nun, why would they think that she's some random woman who likes to dress up in a veil? I mean, it's absurd.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 6, The Sixth Day, Part 1, Children & Education Reform, Section 5, Talking Through A Problem With A Friend, Paragraphs 36-39

Macy gave me a quick look, and then, resting his eyes on his pint glass, he asked me: "Do you think it was his punishment?" I said: "Certainly, at least in a poetic sense." And Macy, slowly cocking his head and lifting his eyes, opened his mouth again: "It seems to me it was inevitable, whether he eloped or not. Did the infertility make his marriage any less valuable?"

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 13, Bringing Up a Delicate Subject, Paragraph 3

We started walking down the road. I was a few steps in front, Indiana behind me holding her husband's arm. It was pleasant walking, but, before long, I realized I shouldn't be leading the party. I stopped and waited for the couple. As Albert was passing me, he asked whether I wouldn't mind taking the Underground. "Certainly not," I said, and, turning behind them, I started following step. But soon Indiana twisted herself and offered me her hand; I was obliged. She took her husband's hand as well, and, smiling boisterously, she made the three of us walk down Holland Park hand in hand.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 1, The First Day, Part 1, Victory & Calendar Reform, Section 10, Polyandry, Paragraph 24

Knowing that Indiana would ask: why the filthy face? I was hoping I could think of some funny story to cheer her up. But when she did ask me, there was no funny story. Instead, I felt foolish. I told her I was closing the fireplace: someone had forgotten to close the flue, and: "I sneezed." She told me to go wash my face. She was ready to insist, but we were already standing by the open door. We left, and that's how we drove home: one black face, one red face. There was very little conversation. We entered the car in silence and that's how it remained. I was pretty sure an explanation was coming at some point, so I wasn't going to fish for it. But I was hoping it would come in the car - because that way, one can always concentrate on the road. I have very little patience for grief, whether it be warranted or not.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 30, Presenting Oneself to a Potential Husband, Paragraph 19

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Czy: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Czy wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

It's hard to say whether Ferrari loved his mother. She died of plague when he was young. Often he would try to remember what she was like by cuddling next to a pillow and pretending it was her. He grew out of that. Like many children who have lost parents, the energy that would have gone into pleasing his mother was devoted to a general resentment of other people, which he hid, and a feeling of entitlement, which manifested itself more obviously.

– from “Italy Sucks and Has Sucked For A Long Time,” an adventure story featuring a flautist

Much fiction surrounds the names Gog and Magog. According to my understanding, they were not giants or blood-thirsty monsters. They were not fallen angels. They were one man and one woman. They apparently loved each other, though they often quarreled. Whether or not they made up half their adventures is beside the point. They were definitely the first people to circumnavigate the world. The evidence for that, though circumstantial, is overwhelming.

– from “In the Beginning, There was Gog,” a fantasy story featuring a barbarian

"It carries your most important things," said Nyota. "Whether it's your phone or your make-up."

"This is my clutch bag," said Debbie, squeezing her arm around her husband. Harry Connick squirmed.

Junior turned to Nyota. "I always wondered what those were called. It's a good name. I should give it to my horse. 'Clutch Bag to win.' It's got a nice ring to it."

"You own a race horse?"

Junior nodded. "A few."

"Are they thoroughbreds?"

"Of course."

– from “A Horse Named Clutch Bag,” an inspiring story featuring a frank discussion of what to do with a diseased horse

Tae walked along Kwon's field. He saw his friend washing clothes in the river. He waved. His friend waved back. Tae approached the front of the ship. In the distance, he saw Hong and Do. He waved to them. They didn't see. He passed Kong and Jing's fields. He wondered whether Kong were in Jing's tent or Jing in Kong's. He thought, somebody should tell them to put their tents together-on the other hand, he concluded, they might not be ready for that.

– from “How Tae & Bo Took Over the World and Kung & Fu Didn't,” an apocryphal bible story featuring twelve people left to themselves

Eventually, somebody complained of a water leak. A radiator was found crushed up against a window. Patsy was attached to the other end. Hoisted onto terra firma, he wasn't sure whether he was still alive. Opening his eyes, he giggled at the dumbfounded emergency workers. He whispered, "What beautiful angels."

– from “A Cop Named Patsy,” a funny story featuring an honest cop

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Czy: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Czy wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

LESBIAN: I can put this one back. No one can accuse me of stealing it. I just borrowed it to show that some things in life are more important than others. Whom am I kidding? I took it to get into my landlady's panties. I'm a terrible human being. There have been worse than me - like the person who stabbed that poor girl sixty-two times: the first murderer this island has had to fear in more than one hundred and fifty years. Both suspect and victim were like me: alien to this place. Why did we come? What did we hope to find? Peace? We scared her off. Happiness? Satisfaction? Understanding? Why here? Why do we trespass on other people's land? It stands in our way - but of what? There's nothing beyond what's right in front of us at any given time. There's no way of knowing that unless you trespass. All that one can hope to do is make as little damage as possible along the way. We are all criminals, whether we like it or not. Though some of us are big and some of us small, we are all cut from the same dough. That's not the easiest thing to believe when one man robs or kills another man. What was my crime? Why am I punished? Why am I the only one who's alone? Or is it just my imagination? Are there others out there who can see me? Who know me? Who can feel my pain? If there are, I salute you. I would kiss you if I could. I can't, so I just say, 'Thank you.'

– ACT II, line 583

LUKE: (to ALICE)

I'll explain later.

MS. JACKSON: How dare you invade this house? You idiot! What were you trying to do? Rape my cook? Don't tell me she was expecting you. You weren't expecting him, were you?

KOKOMO: No.

MS. JACKSON: You were trying to seduce her. My God! With a sudden invasion of the sofa bed? Not even an imbecile would consider that an effective strategy. You've lost your wits completely, haven't you? Pathetic. If you're so desperate for sex, why don't you try buying some attention?

GREY GOOSE: I admit that there have been a few times in the past couple years when I thought my vow of fidelity to you had long since expired. There may even have been a few times when I looked after a nice bit of flesh. Despite that, I've never been unfaithful to you, Ms. Jackson, no matter what you might think. As for this, I won't deny what I was after - and have been after for too long now - which is, namely, to sleep in my own bed, whether or not your cook or your lover or anyone else is in it at the time - and that, my dear, is a matter of your own construction.

MS. JACKSON: You deserved to be expelled. Do you think I enjoyed getting looks in town? Complimenting my dress, were they? You promised me you had never fooled around and that you never would. Now I know every single word they ever uttered about you is true. How could you? After all we've been through? I loved you.

FLETCHER: Come on.

GREY GOOSE: Wait. I've got some more to say. I confess I earned somewhat of a reputation in my day - for reasons mostly beyond my control, like my virility and my instinctual desire to perform well.

FLETCHER: Don't screw it up.

– ACT II, lines 347-355

FLETCHER: Or whether I knew where to get some. I became so curious as to its inspirational qualities I had to try it out for myself.

ALICE: Did you like it?

FLETCHER: I loved it. I was full of incredible ideas. Unfortunately, afterwards I couldn't remember a single one.

ALICE: You didn't write them down?

FLETCHER: I was in no mood to write things down - not with any amount of clarity.

ALICE: You must have had some great revelations.

FLETCHER: That it wasn't worth my while: a point later made very clear to me by the axe which Kokomo was wielding.

ALICE: The mysterious axe-woman was Kokomo.

FLETCHER: She found my stash. It upset her.

ALICE: I couldn't imagine lifting an axe, let alone threatening you with one.

– ACT II, lines 111-120

FLETCHER: I'm glad you liked it.

LESBIAN: We happened to see your father looking down on us the whole time from a cliff.

FLETCHER: What do you mean?

LESBIAN: He was staring at us the entire morning from a cliff. I thought he was going to jump.

FLETCHER: He was just standing there?

LESBIAN: He was just standing there.

LUKE: I went up to him. He was only watching us bathe.

ALICE: I hope he liked it.

FLETCHER: Don't mind him. My father's a bit crazy. One time, I woke up in the middle of the night. It was about three in the morning. I saw him standing in front of a pine tree, trying to decide whether or not he should chop it down. This was three in the morning. There was absolutely no reason for him to chop it down. It was really quite bizarre.

– ACT I, lines 55-63

FLETCHER: There was a girl who tried to kill me. She came after me with an axe. It reminded me of Susannah's story.

ALICE: What made you want to write a play about it?

FLETCHER: Mull.

ALICE: I'm sorry?

FLETCHER: Isn't that what you Australians like to call it?

ALICE: I guess.

FLETCHER: It's the modern artist's drug of choice.

ALICE: Even here on Norfolk?

FLETCHER: There was a time when every other artistically-inclined tourist I met asked me about it.

ALICE: Whether you had any?

– ACT II, lines 101-110

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Czy: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Czy w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

Due to a law passed by the town government the development was never completed. Of the houses that were built all were on Login Road and passed to City Rural Route 15 with the exception of one house which was on Login Road but faced Profile. Its address was Profile at the end of a vast stretch of undeveloped land with no mailboxes. Logically it would have made sense for the city carrier to service that mailbox. Fortunately logic had nothing to do with the process. Profile was rural territory. Any box on Profile belonged to the rural craft. The only question was whether it would be Rural Route 4, Rural Route 2, or Rural Route 6 which gained the prize.

– from “Wrong Again,” a success story inspired by real events, though the details are fictional

On the next day one of the old men was back. I asked him to come inside but he stayed at the window. He wanted to know where I was from. I gave him a brief history of my country and we started arguing over European aid to Africa and whether the Soviet Union was right to have ever been there. It seemed like no matter what I said I was wrong. At least the man treated me like a civil human being. Until he got angry with me and left. I went back to teaching my imaginary class.

– from “A Black Man in Moscow,” an inspirational story that isn't factual and yet is very true no matter who you are

Jeff suddenly stopped grooming. He came close and said, "I hear you're a virgin. Is that right?" I was taken completely by surprise. It took me a moment to nod yes. "I've had sex once in my life," said Jeff. "I regret having done it. I want you to know. In case you have the wrong impression." He went back to grooming. He left after a while. I sat listening to tree crickets. One pitched high. The other pitched low. As if they were discussing the disturbing growth of cicadas in the neighborhood and whether they should just move out. By dark the cicadas were everywhere. The constant buzz left me adrift. Jeff's words like a raft bubbling up and down in my head. To think he and I could be anything alike.

– from “A Magnum Condom,” a bedtime story to teach children about what's real that may or may not work

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Czy: Spis Treści

Kolokacja Czy w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Czy."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na czy który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "czy." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Martwa natura, Patriarchat

Ojciec mówi, że ojciec wie najlepiej

Na celu promowania demokracji, silny musi opróżnić się jego siły. Słaby musi być przyznany szansę na rozwój siły. Nie możemy wymusić koniec patriarchatu. Takie postępowanie po prostu utrwala feudalizm pod inną nazwą.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży