Nagłówki MichałaPoza tym

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Poza tym, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słów ze wszystkich stron...

Możesz uczyć się angielskiego we własnym domu - Bielsko-Biała style!Ikona słownika

Mam wiarę w perspektywę ogłaszania angielskiego jako światowa lingua franca. Nie akceptuję zwykłego procesu w którym język angielski jest przedstawiony.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Lepszy sposób do nauki angielskiego: Definicje podzielone na osiem typ słówPointer

Typ 7 odpowiada na "Dlaczego?"

Można powiązać osiem rodzajów słów z dniami tygodnia w kalendarzu akceptacji. Sobota, lub Dzień Sił Zbrojnych Demokracji, reprezentuje "Dlaczego."

Ze sztuką dla kobiet pomagamy położyć kres wykorzystywaniu religinemuZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Na przedostatni weekend czerwca 2011 r., pojechałem na wsi w Pensylwanni na spotkanie Stowarzyszenia Naturistycznego. Następnego dnia poleciałem do Europy. Przed koncem tygodnia spotkałem niespodziewanie inną naturystę, kobietę, która jakby była przeznaczona towarzyszyć mnie podczas zwiedzania wielkich europejskich ośrodków naturystycznych.

Przyjechałem do Europy udokumentować ludzi praktykujących naturyzmu. Wstępnie ustaliłem spotkanie z nudystem z egiptu odwiedzającym Europę i było też w planie jakieś zgromadzenie paneuropejskie co odbywało się w Chorwacji. Zorganizowałem dla siebie asystent który miał mnie towarzyszyć i pomagać w czymkolwiek potrzebne, ale kiedy jej paszport został skradziony w nocy przed planowanym wyjazdem, plany poszły przez okna. Zdecydowałem się na coś mniej ambitnego. Chciałem odwiedzić saunę reklamowana dla naturystów w Bielsku-Białej, co znalazłem w Internecie. Kiedy tam dotarłem, spotkałem Gosię.

Będąc z Ameryki, tylko było potrzebne w Europie włączyć radio, aby usłyszeć amerykańską piosenkę. Aby zobaczyć amerykański film, tylko musiałem pójść do kina. Aby być zrozumiany, tylko miałem mówić po angielsku. Będąc z Polski, one nie mogła znieść słuchania radia przez tych wszystkich bzdur politycznych które tam są rzucane. Nie lubiła oglądać amerykańskie filmy, bo twierdziła, że wszystkie kończą się tak samo. Nie chciała mówić po angielsku ze mną, bo nie tylko chciała powiedzieć słowa poprawnie, ale także chciała powiedzieć swóim sposobem. Nikt nigdy jej nie nauczył jak. Ja rozpaczliwie chciałem zrozumieć. Ona chciała być zrozumiana.

Pomimo dystans kulturalny który istniał między nami, udało nam spędzić 10.000 kilometrów w jednym samochodzie. Spędziliśmy ponad 40 dni w jednym namiocie. Zaczęliśmy uczyć się jak mamy słuchać siebie wzajemnie. Zaczęliśmy uczyć się zaakceptować nasze różnice i jak mogliśmy z nich korzystać zamiast pozwolić aby one nas rozdzieliły. Powoli, lecz z pewnością zaczęliśmy uczyć się pokonać te demony które nas nadużywają.

Zdjęcie Gosiiz naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 34
2011-08-22
 3༜25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Koad Ar Roc'h

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Neant Sur Yvel, France

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowa Poza tym

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowa poza tymw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słów poza tympo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na poza tym znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na Poza tymGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "poza tym."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "poza tym."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na Poza tymGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na poza tym jest angielskie słowo otherwise.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na poza tym w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. Call him first. Otherwise I'm not going. I'm can't risk wasting any more time.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. Muszę jeszcze wymyślić drugie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "poza tym."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. Muszę jeszcze wymyślić trzecie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "poza tym."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "poza tym."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "poza tym."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "poza tym."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "poza tym."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Poza tym w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Poza tym: Spis treści

Poza tym po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "poza tym."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Poza tym."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "poza tym" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na poza tym," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Poza tym: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Poza tym w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin.

Frame #4433

im heading back to the office. ill talk to the lawyer tomorrow. give him the recording. if the coroner say suicide no problem. otherwise.

Sprint "Iphone" Case

1 October, 8:58 PM

Frame #639

the city needs to pay attention. stop trouble before it starts. thats the only way to save anybody. otherwise youre just cleaning up.

Ikea Credit

2 August, 3:53 PM

Frame #6267

hulu's mother hurt her foot a little getting to the top of the caldera. but otherwise she was okay.

Chase Credit

23 December, 9:42 AM

Frame #5931

the doctors back. he says the sheriff struck him as a little irritable but otherwise in his right mind. at least for now.

Justin Bieber

15 December, 1:24 PM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Poza tym: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Poza tym wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

"It was big enough to cushion your fall," said Jesus. "Otherwise your tailbone would hurt."

Verse 527 from the chapter called Security

Your grandfather was ruined. After years of devoting himself to 'justice,' proving torts of various size and scope, the career plaintiff was himself turned into a reprehensible, grossly negligent and most liable tort-feasor. He was made to forfeit whatever damages he otherwise would've gained in favor of the other parties to his wife's estate. Jesus, for reasons never made explicitly known to him, was not a party.

Verse 63 from the chapter called Adolescence

These were only thoughts of momentary fascination. On the whole, Jesus pursued his work with interest. He did not test God. He applied himself and his men always with reason. When he entered St. Elizabeth's church all by himself in the middle of the night when there was no electricity around and killed the seven men hiding inside by stabbing their throats or otherwise, it was the most reasonable thing he could think of. When he sat on Sand Island waiting for Stalin or one of his other commanders to report, there wasn't anything else he could reasonably have done. He had already shown his men how to do it; now they had to go and do it: bravely - that's all. To the extent that they were unhindered by their own selfish desires, or the selfish desires of non-combatants, they were successful, and Jesus prosecuted his personal war against terrorism with admirable results.

Verse 6 from the chapter called Bohemia

"They've got a bouncer," he said, "who stands in front of the door to the stairs non-stop. He's a big one. He doesn't even need to check a list. He knows everybody who's allowed up inside the lounge or whatever. New people have to be introduced always - no matter what - even if you're part of a group and you're having all kinds of fun, he's not gonna let you just sneak on by. I've seen it. The deejay booth's all the way on the other side of the dance floor, but I've seen it. All I have to do is flash the LED lights. Then that whole place back there lights up like a goddamn carnival. Otherwise, it's too dark to see anything.

Verse 231 from the chapter called Security

Jesus stood against the wall for what seemed like an eternity. The man was still peeing. This was it, Jesus thought. This was meant for him - there was no denying it: this was a gift! From the Devil or the Lord, from Fortune's famous wheel - there was no difference: this was a gift! Jesus had to accept it. All the things he had ever known, all the lessons he had ever learned, all the decency that was ever beaten into him told him that he had to accept it. To do otherwise would've been impolite.

Verse 618 from the chapter called Adolescence

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Poza tym: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Poza tym wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

INDIE: That is the occasion. It's a party for drinking all the wine.

ANDY: Oh. I think I understand, but: I'm not quite sure.

INDIE: He says he will never drink it otherwise. And besides, he says, there is hardly ever the occasion for drinking Eszencia. So he is going to make the occasion.

ANDY: Yeah, I noticed the bottle. How much did that cost?

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 1, The First Day, Part 1, Victory & Calendar Reform, Section 9, Intoxication, Paragraphs 106-109

My dear sister: I had a terrible dream last night. It started early - right after I finished writing to you - when I began tossing and turning - and lasted all through the night. The dream was a protracted one; many things took place but these things took longer than necessary. And I was aware of time being distorted. I saw how things - which otherwise take place in quick succession - were being strung together separately - like photographs developing - one by one dangling from the twine of unconsciousness - as if the events themselves were brief - captured in a single moment - but time itself was stretching and stretching till morning broke. And despite the light caressing my face, I awoke unhappily, knowing that I should not have gone to bed so feverish: that whole day yesterday was spent remembering those tantalizing things, those quietly torturous things you just read. I was reliving them, and if they weren't bad enough the first time, I was doing so by a dying man's bedside.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 1, Visiting London, Paragraph 1

Hungry people appreciate that rumbling: it is something that momentarily fills the revolving emptiness; one is reminded of one's fate, but that person may still relish the largeness, the otherwise hidden proportions of her emptiness, as the rumbling presses against her walls and reverberates.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 8, Loneliness, Paragraph 3, Clauses 5-6

NIKE: Right: but they're looking for evidence because the woman refuses to testify. She won't press charges: do you realize that?

INDIE: Yeah, right: 'cause otherwise you'd be in jail.

NIKE: Well, not necessarily me - I mean, it was my car, but that's beside the point. What kind of a person wouldn't press charges after being raped?

INDIE: A really good nun.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 6, The Sixth Day, Part 1, Children & Education Reform, Section 5, Talking Through A Problem With A Friend, Paragraphs 26-29

Great sinew that grips the crest of the pelvic girdle - at the threshold of ilium - whence many great muscles start their journey, such as gluteus maximus, rectus femoris, his three vasti (lateralis, medialis and intermedius): four great ships whose massive hulls you, sartorius, have the privilege of escorting down man's thigh (cuddling them, wrapping yourself over and across them) until you fall spiraling down the inner side, inserting yourself at the tibia, that shimmering place behind which the robust and shapely gastrocnemius makes his dwelling: the great propellant, whom the ancients framed with gleaming buskins, which, connecting with the humble soleus, comes down to the very heel of man: that splendiferous tuberosity! that beneficial growth which takes the weight of our standing, which balances our otherwise feeble attempts at uprightness.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 22, Encountering Poverty, Paragraph 55

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Poza tym: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Poza tym wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

"You lied to Bei," said Nin. "Otherwise you would not be in power. Now you don't tolerate a lie? You're a hypocrite."

"I did not bring false accusations," said Bo. "Carry out the sentence." Kwon dragged her away. The others watched. After a moment, they dispersed.

Tae admired Bo's strength and her wisdom. He told her this is what he meant when he said she would find it in herself.

"I will not keep Nin there for long," said Bo. "I love her. I understand her pain."

– from “How Tae & Bo Took Over the World and Kung & Fu Didn't,” an apocryphal bible story featuring a frank discussion of rice production

Junior was otherwise employed. He had a newfound urge to fulfill his fantasies. He frequented fetish clubs. He liked Asians who only shaved their heads. He paid black girls to wear pink wigs. He visited Thailand.

– from “A Horse Named Clutch Bag,” an inspiring story featuring a wealthy dude

Junior took Harry onto his yacht. "The wind does the work for you," he explained. "All you have to do is sit back. Use your brain." He gave him the mainsheet. "This line controls the boom. We're downwind. We want to make sure not to sail by the lee. Otherwise, the wind will catch the clew and push it when we're not looking. I'll turn the rudder. You ease the line. This is called jibing."

– from “A Horse Named Clutch Bag,” an inspiring story featuring one of those guys

Tatum stopped. At the back of an otherwise empty pool, Neal was seated against the wall. A Manga person had its mouth wrapped around his modesty. Tatum strode up to the edge of the water. Neal saw her. He blanched. He pushed the dirty Manga off of him.

Tatum said, "What makes you think you can get away with it? I want it back."

– from “Dirty Manga People Are Disgusting,” a spooky story about what happens when people don't listen

One day, after a hard game of netball, Dorothea went to the girls' locker. She always waited until most of the people had left. She needed to make sure the private shower was unoccupied. With the water off, she started soaping herself. She realized she had once more forgotten to buy a new curtain. This one only came down to her knees.

A pair of giggling women came rushing into the otherwise empty room. Dorothea sat on the seat. She lifted up her legs, resting them against the wall. She didn't want anybody to see them.

– from “A Horse Named Clutch Bag,” an inspiring story about strength

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Poza tym: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Poza tym wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

Angielski odpowiednik na "Poza tym" nie pojawia się w Sorry Miss Jackson.

- Michal Slaby

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Poza tym: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Poza tym w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

Steve saved me. He finally found a guy named Dave who was willing to procure some supplement. All Steve had to do was give Dave money and he would walk down to the street to pick it up. He told Steve to wait on the patio otherwise the deal might not go down. Dave left with Steve's money. He never came back. The bar girl had some information. She told us Dave worked for the guy who owned the bar. He helped him fix roofs. She wasn't surprised we were looking for him. She didn't know where he went. I asked if Dave carried any weapons. The girl claimed not to know anything and then shut up.

– from “Woodstock,” a life story based on somebody's real life, namely the author's

I don't know who decided to make first contact with the woman or who invited her down to our camp but that's where she ended up. She was staying for dinner. Her name was Mary. I thought to myself this is what happens to a hipster's child when he doesn't inherit a bed and breakfast. I wanted to ask Mary about her upbringing but she was too busy sharing with us a finger-painted monist philosophy. She kept mentioning the armature of the universe. She had taken some studio art classes otherwise I doubt she would know the word. She said the armature was penetrating each of us like an alien probe. I decided to beat her at her own game. I brought up the concept of the noosphere and Teilhard de Chardin's unification of consciousness. She had no idea what I was talking about. I hoped her confusion would cow her into shutting up. It didn't.

– from “Woodstock,” a life story based on real life, namely mine

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Poza tym: Spis Treści

Kolokacja Poza tym w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Poza tym."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na poza tym który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "poza tym." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Plugawość, Sportretowanie

Cenzura mówi wszystko

To naturalne, ukryć brudne rzeczy. Są żenujące. Ale trzeba pamiętać, że kiedy ukrywamy rzeczy, które są trudne, robimy wrażenie że są brudne, gdy są naprawdę coś zupełnie inne. A kiedy sprawiamy że łatwe rzeczy są dostępne, robimy wrażenie że są czyste, kiedy tak naprawdę nie są w ogóle. To jest niebezpieczne.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży