Nagłówki MichałaPomiędzy

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Pomiędzy, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Słownik Angielski już nie będzie ci potrzebny kiedy uczysz się angielskiego we własnym domu Bielsko-Biała styleIkona słownika

Cenię możliwość wykorzystania angielskiego jako międzynarodowy standard. Nie doceniam prozaicznego sposobu w jakim język angielski jest nauczany.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Lepszy sposób do nauki angielskiego: Definicje podzielone na osiem typ słówPointer

Typ 4 odpowiada na "Gdzie?"

Można powiązać osiem rodzajów słów z dniami tygodnia w kalendarzu akceptacji. Środa, lub Dzień Konstytucji, reprezentuje "Gdzie."

Ze sztuką dla kobiet pomagamy położyć kres rankizmuZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Wiele osób wyruszają w podróz samochodem. Nie każdy przecina Europę wzórem krzyżowym w 46 dni. Zwłaszcza nie z towarzyszącą osobą zupełnie jemu obca.

Wiedziałem że naturyzm był popularny w wielu częściach Europy i jako artysta, który pracował na rzecz akceptacji ciała przez całej jego kariery zależało mi na dokumentowanie jakiś mały fragment. Przyglądając się ze zdziwieniem znalazłem bardzo ważną część kryjąca się w Polsce. Miała na imię Gosia.

Miałem amerykański paszport. Ona nie. A fakt, że jechałem samochodem z polskimi tablicami dał jej wiele okazji, aby wskazać różnicę. To nie było tylko policja i straż graniczna, kto na to patrzyło. Zwykli ludzie zrobili takie same etniczne profilowanie. Jeden właściciel kempingu nie uścisnął mi dłoń, aż uświadomił sobie, że jestem Amerykaninem. Do tego czasu, już miałem wypracowane użycie uproszczonego Angelskiego, co bylo bardziej bliski tego co uchodzi za lingua franca w dzisiejszej Europie. To co Gosia starała się opanować.

10.000 kilometrów. Jeden samochód. Jeden namiot. Zaczęliśmy uczyć się jak słuchać. Zaczęliśmy się otwierać. Zaczęliśmy współpracować. Nawet kiedy było żle, nawet jeśli było tak trudne, że nie wydawało się że skończy się dobrze, jakoś wytrzymaliśmy. Zakończyliśmy wycieczkę i wróciliśmy zadowoleni. Pokonaliśmy diabła na drodze. Z powrotem do domu więcej diabłów czekalo nas nadużywać. Jeszcze gniew. Jeszcze strach. Jeszcze wiecej smutku. Tym razem byliśmy przygotowani. Tym razem jeden miał drugiego i mogliśmy powołać na tę radość i zaufanie i niespodziewanie, co 10.000 kilometrów stworzyło. Mogliśmy sobie przypomnieć, jak to było żyć w jednym namiocie.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 33
2011-08-21
 2༜25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Nature et Soleil de Normandie

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

St. Laurent-de-Condel, France

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Pomiędzy

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo pomiędzyw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa pomiędzypo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na pomiędzy znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na PomiędzyGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "pomiędzy."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "pomiędzy."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na PomiędzyGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na pomiędzy jest angielskie słowo among.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na pomiędzy w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. Is there not a man among you who is ready to take on this challenge?

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. Muszę jeszcze wymyślić drugie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "pomiędzy."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. Muszę jeszcze wymyślić trzecie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "pomiędzy."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "pomiędzy."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "pomiędzy."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "pomiędzy."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "pomiędzy."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Pomiędzy w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Pomiędzy: Spis treści

Pomiędzy po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "pomiędzy."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Pomiędzy."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "pomiędzy" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na pomiędzy," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Pomiędzy: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Pomiędzy w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin.

Frame #5608

were almost there. theres a crowd on the beach. im sure theres a doctor among them. a lot of doctors live on this island.

Sprint "Iphone" Case

27 November, 8:25 AM

Frame #6216

an argument has broken out among my men concerning my solution to the mystery of the first surge that hit palos verdes.

Sprint "Iphone" Case

23 December, 8:51 AM

Frame #5926

a doctor is among our new arrivals. on the suggestion and constant urging of redbox im dispatching him downtown to check up on the sheriff.

Justin Bieber

15 December, 11:04 AM

Frame #1261

not matter how much a woman working among men feels like she fits in shes still left out. even if she has a ruger strapped to her thigh.

JC Penney

9 August, 6:54 PM

Frame #7028

if i was an engineer id be hiding among the civilians. i dont want to be locked up. i want to be free to mind my own business.

Sprint "Iphone" Case

23 December, 10:23 PM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Pomiędzy: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Pomiędzy wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

The fact that Jesus discovered the missing Martian among bodies of known terrorists was good for the cause. That was a big news story: LEADER OF CONFEDERATION CLAIMS MARTIAN FOUND AMONG TERRORISTS. Apart from the fact that the Confederation existed, and that Jesus had predicted the artillery assault in a sworn affidavit (which Jesus had made before dawn that night somewhere in Center City - at the office of a magistrate who was related to one of the Forty-two, and which was later published in all of the newspapers), and that the army's artillery assault had, in fact, been totally ineffective against the terrorists, the Martian was Jesus's main proof in the eyes of the public that he was not crazed.

Verse 424 from the chapter called Arms

Once upon a time, in fairy book land (that is, medieval Europe), there was a thing called common ground. This almost mythical farmland was controlled by individual farmers only during the growing and harvesting seasons. After that, until the next growing season, it was freely available for grazing and for other purposes. Land with a fence around it, or a hedge, was off limits - enclosed, so to speak. In those days, mankind ruled. Then came a time of change. A strange, new king came to rule in Britain. His name was Progress the First. His Queen was Greed; they named their son, Efficiency, the crown prince. They enclosed all the land in Britain. Other nations soon followed suit. By fiat, they encouraged the enclosure of land. Germany encouraged, then France and Denmark - even the Russian czar. But Poland was among the last: we clung to our old ways. We felt the common ground slipping from underneath our feet. Finally, we had to give way. Progress ruled.

Verse 146 from the chapter called Childhood

If your father had known that, he might have had his lieutenants wait: they were his only family, and, despite their self-respect, they were definitely not Capitalists - but neither was your father, for that matter - or at least, he didn't feel like one. In real terms, he was very much a Capitalist, a recent Capitalist; but no matter how recent one's fortune, if there was a fortune, there was a Capitalist. New Capitalists were not made all the time - in fact, for the established Capitalist, the only thing more exciting than new capital was a new Capitalist. You never knew what to expect. He or she might destroy you; he or she might make you very rich: he or she might make you a Supercapitalist. Then you would thank him or her. But if he or she destroyed you, then you might just commit murder. And the penalty for killing a Capitalist was death. The penalty for killing a Supercapitalist was bankruptcy and death. It was known to happen quite often, even among Capitalists.

Verse 21 from the chapter called Childhood

"But first," said Jesus, "we need to get a truck. Does anybody have a truck? Not with them, obviously - but somewhere nearby."

There was silence among the men. Jesus waited.

Verses 398-399 from the chapter called Arms

When I got back to Stando's house, I gave him the mellophone and said, "Give this to the army guys once they come." Going back to the Old Town, at five o'clock I attended Mass at the Jesuit church. It was full of old women; there were few men. I was the youngest thing around. How strange, I thought to myself. Does no one among the younger generation appreciate the divine service? Then I noticed something even more strange: the homily was being given by the selfsame Italian Jesuit who had whipped himself on top of Henry the Bearded's tomb just a few months ago. He was being translated by the local priest! I laughed out loud. Was he going to whip himself again? The babičkas gave me a dirty look. I laughed. This time, in the Czech Republic, the Italian Jesuit wasn't going to find many able-bodied volunteers: they were all too old and tired.

Verse 782 from the chapter called Bohemia

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Pomiędzy: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Pomiędzy wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

But, when he saw his protector, he was no longer sure what he felt. There was disgust, obviously. But there was also admiration. There was, in fact, the most forceful kind of repugnance, but: there was also veneration: a deep respect for anyone who could possibly reach this position. It was incredible.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 5, The Fifth Day, Part 2, Science & Reform Schools, Section 15, The Rule of Fantasy Among Men, Paragraph 1, Clauses 1-5

As far I was concerned, among the three of us, I knew the least. Of this, I was certain. I was not enjoying it, but there was nothing I could do except wait. I was pretending like I was just helping out, minding my own business. It was a terrible feeling, especially when I was alone with Albert.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 4, The Fourth Day, Part 2, The Assembly & Government Reform, Section 6, Being Obedient, Paragraph 3

Now I don't know why it has to do with St. Barbara's Day. She was one of those beautiful early Christian saints, one of those mythic virgins who was very pious among pagans and who scorned all of her suitors, et cetera. She was locked up in a tower by her jealous father - according to the fabulous legend - to prevent anyone from seeing her great beauty, but Barbara, noticing that the tower had only two windows, demanded the workmen that they build one more, which they were convinced to do because the father was off on a long journey.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 20, The Role Of Religion, Paragraph 4, Clauses 1-4

I returned to the party and everything seemed all right; no one said anything. I stole a glance at Macy but he was listening to Nike, who was still babbling on about something. There were conversations here and there, nothing out of the ordinary. The only noticeable difference I felt was my extreme fatigue, so I sat down, as far away from Macy as possible. Disregarding the party, I sat absorbed in my own thoughts, rerunning the scene in my head, imagining what Macy could possibly have murmured. What could he have said in this company, among these people oblivious to our strange and secret love? What would he probably mention, without waiting for a private moment? What would he dare whisper? These were unanswerable questions for the time being, and I had little hope of having the courage to ask them.

– Title 1, Regarding Peaches and Bananas, Part 2, Section 9, Attacking homosexuality, Paragraph 3

Then, she spoke: "The Lord is kind and merciful. He made me for the greatest humiliation. But now I am glorified. For I have done the good Lord's work: he made me walk among dogs without my tunic. But now, I have saved a man."

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 6, The Sixth Day, Part 1, Children & Education Reform, Section 7, Becoming Obedient, Paragraph 9

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Pomiędzy: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Pomiędzy wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

They talked differently amongst themselves. Gog's informers told him, "They say, 'Who is he to command us? He killed his entire family. If they had wanted to challenge Sargon, they would have come themselves. They sacrificed each other because they knew it would be hopeless. All they needed was a fool who wouldn't realize it.

"Gog needs to know, if we continue in this manner, we will lose everything. Are we expected to push our herds over every hill until we reach High Harrah? It is madness."

– from “In the Beginning, There was Gog,” a fantasy story set in ancient mesopotamia

"Wait a minute," interrupted Patsy. "A girl fell from a statue in Taiwan?"

"Yesu," said the detective. "A sutachu ofu Beipu."

"Who is Beipu?"

"He isu Buddha," said the detective, "witu bigu berry."

"A Buddha with a berry?"

"No," said the detective. "Witu a berry."

"A berry."

– from “A Cop Named Patsy,” a funny story set in Tokyo among other places

They observed a great flame descending toward the earth. They saw three separate balls of fire. The bravest among them did not run away. They did not avert their eyes. They watched it smash into the ground. A mighty force knocked them off their feet.

– from “In the Beginning, There was Gog,” a fantasy story featuring a man who doesn't make many mistakes

Gog proceeded to conquer the people of the valley. There was little resistance. Taking their tribute, Gog said, "I am Gog, son of Gomer, son of Japheth, who disembarked from the boat of Noah. I seek the high watchtower behind which the sun hides at night, about which the stars revolve, and from which all waters flow. Who among you knows the way?" The people claimed ignorance.

– from “In the Beginning, There was Gog,” a fantasy story featuring a world full of dragons

"Is she the Pope that she must be carried?" asked Ferrari.

"His Lordship," explained the first man, "cares very much for his daughter."

"His wife," added the other, "is a descendent of one of the finest families of the Ilkhanato."

"She possesses," said the first man, "among her many exotic treasures, a wash painting from the time of the Great Khan himself."

– from “Italy Sucks and Has Sucked For A Long Time,” an adventure story featuring a man who didn't like what he saw

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Pomiędzy: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Pomiędzy wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

Angielski odpowiednik na "Pomiędzy" nie pojawia się w Sorry Miss Jackson.

- Michal Slaby

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Pomiędzy: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Pomiędzy w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

The surveillance team was lucky they weren't airlocked into oblivion. They caught up with the transport. They rocketed past its puny sails. When the passengers disembarked at one of Earth's orbiting elevators Orbitz was among them. The men breathed a sigh of relief. They decided to cling to their subject like spoiled lettuce. If Orbitz was aware of them he didn't show it. He went straight to a curiosity shop outside of Lubbock, Texas. The men waited in the street in a nondescript white autovan. They plugged in their earpieces. They heard the jingling of a bell. Footsteps.

– from “The Death and Life of Captain Orbitz,” a science fiction romance dictated by my respect for Stanislaw Lem, if you know who that is

The shopkeeper never talked. The Amazon was forced to do things the old-fashioned way. He started interviewing the shop's most frequent customers. The kinder more gentle among them reported having felt a strange sense that a small trapped creature was somewhere in the area. Some of them had even gone so far as to walk around the block. The bravest had considered entering a neon building right next to the shop. They had wanted to go up to the second floor. None had been brave enough to do it.

– from “The Death and Life of Captain Orbitz,” a science fiction romance dictated by my respect for Stanislaw Lem, if you know who that is

Sir Lewis walked down the marbled hall with head held high. A sense of incipient triumph wafted between smells of old paper posters and crusty deli sandwiches and stale cookies munched on by bejacketed professors and parents out for an open house weekend. The poor fools had no idea a champion marched amongst them.

– from “The Skirt on the Proctor,” a kid story about building attachments in an unforgiving world

The case against Captain Orbitz stymied. The investigation plodded on. It was discovered that Orbitz had recently purchased a ship, the Nautilus. It was capable of inter-brane travel. He was seen in private conversation with an enginner from a planet abandoned by the Alliance to marauding Scutus forces. He was in constant contact with the lieutenant in charge of operating the prototype for an automated combat system. All of it curious. None of it meaningful. When the funding for the combat system was discontinued as part of a swath of spending cuts it generated the usual bitterness and threats among the interested parties. Among them turned out to be Orbitz. Within one microarcsecond of the announcement he tendered his resignation. It was an outrage. He was the poster child of the military. If he didn't want to be a courier anymore he could have a desk job. He could be a liaison. Or a recruiter. He didn't have to quit. According to Orbitz he could no longer serve a government that didn't safeguard its own citizens. As far as the Admiralty could tell he was referring to some outlying garbage planet. It was obscene.

– from “The Death and Life of Captain Orbitz,” a science fiction romance written in honor of Stanislaw Lem, if you know who that is

Inside the cage stood a pretty little girl with the legs of a giant spider. From behind those legs a hairy abdomen suddenly poked down. It spewed a thin secretion across the faces of the men. They cried out and dropped to the floor. They started writhing in pain. Their movements jerked more and more until their limbs finally locked in a rigid posture. They heard helplessly the sound of a man calmly climbing up the stairs. It was Orbitz. The men recognized him. Unable to express their shock their eyes blazed with confusion and fury. Orbitz knelt among them. "I'm sorry," he said. "The creature poisoned you with a paralytic. At this dosage it's fatal. I didn't want any of you to die. It wasn't up to me. She didn't want to take any chances with her freedom. I wish I could stay with you until the end. Unfortuately the creature has a short refractory period. I have to surgically remove her gland before she's capable of killing me."

– from “The Death and Life of Captain Orbitz,” a science fiction romance in the tradition of Stanislaw Lem, if you know who that is

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Pomiędzy: Spis Treści

Kolokacja Pomiędzy w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Pomiędzy."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na pomiędzy który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "pomiędzy." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Plugawość, Sportretowanie

Cenzura mówi wszystko

To naturalne, ukryć brudne rzeczy. Są żenujące. Ale trzeba pamiętać, że kiedy ukrywamy rzeczy, które są trudne, robimy wrażenie że są brudne, gdy są naprawdę coś zupełnie inne. A kiedy sprawiamy że łatwe rzeczy są dostępne, robimy wrażenie że są czyste, kiedy tak naprawdę nie są w ogóle. To jest niebezpieczne.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży