Nagłówki MichałaBez

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Bez, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Translator Angielski już nie będzie ci potrzebny kiedy uczysz się angielskiego we własnym zakresie Bielsko-Biała styleIkona słownika

Mam wiarę w praktyczność ogłaszania angielskiego jako międzynarodowy język dla świata. Nie cenię głupawego trybu w jakim angielski jest nauczany.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Lepszy sposób do nauki angielskiego: Definicje podzielone na osiem typ słówPointer

Typ 2 odpowiada na "Jak?"

Można powiązać osiem rodzajów słów z dniami tygodnia w kalendarzu akceptacji. Poniedziałek, lub Dzień Pracy, reprezentuje "Jak."

Zapobiegajmy tortur z pomocą sztuki dla kobietZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Jeden tydzień po przybyciu do Europy, poznałem kobietę w saunie na parterze dużej willi, co dzieliła z byłym mężem. Cztery tygodnie później dzieliła ze mną mały nasączony z deszczem namiot w Wiedniu, nasza mała gazowa kuchnia ledwo zdolna do gotowania kubka wody. Dopiero jak dotarliśmy do Chorwacji, zdecydowaliśmy się zainwestować w dużym czajnikiem elektrycznym. To było dość luksusowe i mnie bardzo pocieszyło.

Nazwijmy to wypadek. Nazwijmy to boska wola. Nigdy nie miałem spotkać się z Gosią...gdyby nie przypadkowe przestępstwo pewnego człowieka...kolejne nadużycie spiętrzone przez człowieka na człowiek. Rabunek.Torebka wyrywana z pod rąk, w której był paszport. Kolejny atak na ciało ludzkie. Jeden ze złych zwyczajów społeczeństwa, z którą już od dawna walczyłem jako artysta działający na rzecz akceptacji ciała.

Jako Amerykanin, ja byłem pełen optymizmu i pewności siebie graniczącej z brawurą. Byłem gotowy do wypalania kół z samochodu, którego dopiero kupiłem i przed koncem tak właśnie się stało. Jako Europejczyk, ona była ostrożna i nieufna. Musiała się upewnić, że klimatyzacja działała. Działało. Jeżeli właściwym sposobem złamane pokrętło kręcono.

Nigdy nie byłem żonaty. Nigdy nie byłem rozwiedziony. Nigdy nie miałem dzieci. Nigdy nie straciłam dzieci. To nie oznacza, że nie mogę próbować zrozumieć kogoś, komu tak się stało. Słuchając Gosię podczas naszej podróży po Europie zacząłem rozważać jej potrzeby tak, jakby były moje własne. Może nie byłem w stanie zaspokoić wszystkie te potrzeby, ale nieraz udało mi się zamknąć gębę i umieścić swoje własne potrzeby na boku, jeśli była taka potrzeba, przyjamnie na 10.000 kilometrów. Wszyscy musią być wysłuchani i to jest jednyna potrzeba, którą wszyscy mamy obowiązek zaspokoić. Gdy ktoś modli się do innego człowieka, jako człowieka masz obowiązek słuchać. Ludzkość musi zacząć uczyć się tę umiejętność zanim będzie za póżno.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień -13
2011-07-07
 18༚25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Sauna Cezar

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Bielsko-Biała, Poland

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Bez

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo bezw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa bezpo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na bez znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na BezGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "bez."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "bez."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na BezGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na bez jest angielskie słowo without.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na bez w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. I can't live without you. I certainly can't cook to save my life.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. Muszę jeszcze wymyślić drugie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "bez."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. Muszę jeszcze wymyślić trzecie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "bez."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "bez."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "bez."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "bez."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "bez."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Bez w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Bez: Spis treści

Bez po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "bez."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Bez."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "bez" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na bez," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Bez: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Bez w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin.

Frame #5968

the plane showed up without the barge. the pilot says it got swamped. half a mile south of downtown. im on my way with the ferry.

Justin Bieber

17 December, 10:02 AM

Frame #3667

jcpenney's programming the autodrive. in case of trouble she can back up and keep shooting. without her hector might put me on that bus.

Chase Credit

10 September, 5:36 PM

Frame #1962

looking for one drug dealer i find a bunch of gunrunners. you cant walk around this town without bumping into crime.

Justin Bieber

17 August, 1:09 PM

Frame #4042

skype is running through the back yard. ive never seen anything so funny in my life. hes trying to get to the van without being seen.

Sprint "Iphone" Case

25 September, 7:59 AM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Bez: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Bez wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

"It's one of those nineteenth-century things. You know: like a bicycle without pedals. The girl down the street has one. They're made of wood."

Verse 220 from the chapter called Adolescence

First, the Church hosted a ceremonial commissioning attended by both Church and State dignitaries and which Jesus had take place in St. Hedwig's Basilica in Treblinka. Hitler Panzer-Tank the Third showed up halfway through, and, since his seat in the front pew had been taken, was surrendered a chair in front of the pews next to a certain sergeant's wheelchair-bound grandmother. Jesus watched him from behind the altar. Seated next to Henry the Bearded's tomb, facing the other side of the chancel, Jesus couldn't look without turning his head. Not wanting to be conspicuous or to seem undignified, Jesus refrained from looking after Panzer-Tank was seated.

Verse 95 from the chapter called Vows

There was no way of fighting such a plague without guns and bullets and bombs. You could try reasoning with pirates; you could try sending them tons of grain and water and air and fuel to far-out relay stations built by once prosperous interplanetary shipping companies - but they had grain; they had water; they had air and fuel; they were sitting on top of piles of it. They starved themselves because it made them angrier; the angrier they got, the harder they fought in battle. That was their way of life. Their leaders were their leaders because they followed them. When they said, "Attack the Americans," they listened. They liked it. They wanted to conquer the entire solar system. Every little pirate boy dreamed of being a despot. Every little pirate girl dreamed of being a despot's mistress. They were sick with dreams - just like the Americans.

Verse 2 from the chapter called Bohemia

"Yes, it is," said the conductor. "With the people I have, it's bad enough. Without a left-handed mellophone, there's not going to be a band: it's going to suck - and it's going to be your fault."

Verse 215 from the chapter called Bohemia

"That's nice," I said, chortling. "He can help me look for bullets." There was no way of knowing exactly what she meant without asking, but it seemed as if she were trying to say that she was still 'standing by her man,' which was meaningless, of course, considering that she had shown up. "We should go someplace wet," I said, "where the rain might've uncovered something." I led the way.

Verse 788 from the chapter called Bohemia

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Bez: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Bez wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

I just came back from lunch. I went for a long walk around the parks, going down Birdcage and around the Royal Mews. I walked up Grosvenor Place and then turned onto Piccadilly - and who should happen to pass by me in front of the Ritz? Ms. Christie, of course. She walked right by me, didn't recognize my face - and I swear: she looked straight at me. I stopped immediately, never one to be surprised by the unexpected. And, when I turned around, I waited for her to stop and think twice - maybe even turn around. It took her about twelve steps. Then, she stopped, and, without a word from me, she turned around and hit herself in the head.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 3, The Third Day, Part 2, Prayer & The Reformation, Section 9, The Effectiveness of the Random Encounter, Paragraph 1

Like streams of consciousness converging, former thoughts and current questions began flooding my mind. My heart was in danger. I took a deep breath and I held it in my chest, as if to reinforce the floodgates cradling my heart. I had to protect her from being overwhelmed by my sick and moiling stomach, or the storm clouds of my mind. I began a deep and steady breathing, calmly pumping away the feeling with my diaphragm, blowing out my nose, trying to dissipate my thoughts. But my thoughts - even without the weight of feeling welling up against me, pressuring my soul, churning my stomach - these thoughts were not dissolvable. They would not go away, and how could I let them infuse my heart? that fountain of dangerous feeling? that chemical dynamo that would send them shooting to my throat - give them voice! - no! that would send them bursting through my mouth in sentences of self-destructing rancor - an explosive solution, one which I would not allow to break my stony face.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 14, Feelings, Paragraph 2

Nike threw himself at her knees. "No, beloved. I am not a priest. I assure you: I am the scurviest man ever to wear this collar: since I do so in the rankest of deception, having no respect for obedience and coming here only to steal you from this beautiful place. My own life, dear sister, without you, is complete agony.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 6, The Sixth Day, Part 1, Children & Education Reform, Section 7, Becoming Obedient, Paragraph 8, Clauses 1-5

How could I talk to him about his problems without feeling like a snake-in-the-grass? Besides, engaging in a conversation like that was practically begging for trouble. Who knew what Albert would ask me? I was not prepared to lie. To put it bluntly, I was very afraid of him. I was even more afraid of Indiana. In fact, I was afraid of any sort of situation where my ignorance could be exploited, and, as far as I knew, that included every situation.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 4, The Fourth Day, Part 2, The Assembly & Government Reform, Section 6, Being Obedient, Paragraph 4

Like a plantar wart on the sole of your foot, this feeling is a very common, and yet abnormal, proliferation of growth, caused by infection, which normally would be painless, and is, until it expands to a place of pressure, so that, with each step, it painfully flattens itself against the surface of your body and you can barely see it without careful examination.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 5, Warts, Paragraph 2, Clauses 3-4

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Bez: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Bez wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

On the surface, the river was calm. Thoughts of rapids and waterfalls injected themselves into Tae's mind. He imagined Bo drowning. He shook his head. He solemnly vowed never to return without her, no matter how far he would go. If the river drained into a massive whirlpool, he would jump into it. He would die in its murky depths looking for her body.

Tae noticed the river growing narrow. It was getting deep. If it emptied into a lake, he thought, Bo would be saved-unless there were a lake monster. Tae rubbed his eyes. It was useless to worry.

– from “How Tae & Bo Took Over the World and Kung & Fu Didn't,” an apocryphal bible story about patience

Tatum nodded. She tried to forget it. The man stayed with them until Pf Chang. Tatum watched him out of the corner of her eye. Neal took her hand. He led her through the crowded station. Tatum kept looking over her shoulder. The man in the suit fell behind. Tatum decided he wasn't following. A few minutes later, they reached an apartment.

– from “Dirty Manga People Are Disgusting,” a spooky story featuring aliens without jawbones

Within the hour, a team of investigators was crowding the apartment. A generator fueled a pair of floodlamps. Harris took Tatum's statement in the corridor. He kept holding back a smile.

"I'm not sure you're being entirely forthright, Ms. Read."

"I told you. Somebody ransacked my room. I didn't feel safe."

The man cast a sidelong glance at the corpse. Without turning his head, he shifted his eyes slowly back to Tatum.

– from “Dirty Manga People Are Disgusting,” a spooky story featuring a frank discussion of human sympathy

"If you must know, I didn't see eye to eye with Bei."

Tae giggled. He said, "Neither do the men."

"You are awful. You're keeping me from my planting."

Tae stopped Bo. He held her by the arm. He said, "There is no work without rest." She turned to face him. Tae gazed into her eyes. "Maybe we can do both together."

– from “How Tae & Bo Took Over the World and Kung & Fu Didn't,” an apocryphal bible story about waiting for the opportunity to strike

She went back to Shaq's place. The door opened. The dim light from the corridor shone on the dresser. The candle was there. The matches were in the corner. Tatum glanced at the mattress on the floor. Shaq was back in bed.

– from “Dirty Manga People Are Disgusting,” a spooky story featuring aliens without jawbones

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Bez: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Bez wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

ALICE: I suppose they left.

KOKOMO: Without drinking their tea?

ALICE: Something must have come up.

FLETCHER: Oh, krikey! They're unchaperoned.

– ACT I, lines 807-810

FLETCHER: We'll be chased off the island thanks to you.

GREY GOOSE: You can't go anywhere without my help.

FLETCHER: Do you think I want it like this?

GREY GOOSE: You've been itching to leave since you could swim.

FLETCHER: I happen to like life on an island - just not this one.

GREY GOOSE: Do you think Australia's any better?

FLETCHER: Maybe it is.

GREY GOOSE: Or New Zealand?

FLETCHER: Why not?

GREY GOOSE: Take that back, you pussy-footed pimp.

– ACT II, lines 461-470

FLETCHER: Oh, Money! God of first fruits! Bringer of knowledge! Harvester of truth! Where would Man be without thy cold kindness? Give me your hand. Let the lorikeets squeak out the rhythm of our steps. We'll dance a polonaise. I'll sashay you around the South Pacific. Who could prove to be a better partner? No man could be as faithful; no woman either. Even if she bleed by the moon, her temper is not as mild. Obedience notwithstanding, her character can seem, at times, positively restive. Feistiness is a woman's most vicious virtue. It can burn a man's pride even while it warms his heart. In truth, a man who marries money is liable to finding a bed so stiff the kingfisher would laugh. Without it, one would cry at night like the ghost bird. Thanks to money, nature is Man's slave. Weathering the vicissitudes of fortune, the wealthy man works the ground for as long as the ground does not work him. When that day comes, let's hope that our money has not defrauded us of our nature.

– ACT I, line 797

LUKE: Too right. Does she do cut lunches?

FLETCHER: I'm sorry?

LUKE: Peter, Pauline, and Mary? Two to one shop? The beast with three backs? Threesomes.

FLETCHER: Of course.

LUKE: I wouldn't want to have a naughty without me wife. It is our honeymoon, after all.

FLETCHER: Is she up for it?

LUKE: I don't know. She is the adventurous type.

FLETCHER: She's never done anything like this before.

LUKE: Not to my knowledge.

FLETCHER: How are you going to ask her?

– ACT I, lines 781-790

MS. JACKSON: Your father is in there doing the cook!

FLETCHER: What?

MS. JACKSON: Listen.

FLETCHER: Without me? What the hell is going on around here? Hey!

– ACT I, lines 1013-1016

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Bez: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Bez w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

I invited Indiana. I must have been crazy. I thought it would help raise the level of maturity. I didn't expect her to come. I was sure she would be too embarrassed to be here without Mother. I called her. She told me it was perfect timing. Albert was working at home. He could stay with Olympia. She would come on her own. I wondered if they had quarreled.

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that may calm one's sense of anxiety depending on your outlook

When the dust settled, Rural Route 4 had given up the entire hill. It was split down the middle between Routes 6 and 2. Rural Route 6 got one half of Facebook Terrace and what was colloquially known as Update Street and Rural Route 2 got the other half of Facebook Terrace and what was known as Download Street as well as the lonely box at the end of Profile. It looked great on paper. In practice it proved a disaster.

– from “Wrong Again,” a success story that represents the truth without being factual, since the details are my creation

I escorted Indiana to the car. She said she felt funny. She explained she meant going to the passenger side without Albert. I circled around. The outdoor lights were on. I could tell Indiana was watching me. I didn't want her getting the wrong idea.

I decided to defuse the situation. "You feel funny," I smirked. "I feel funny. I'm not wearing a bra." I climbed inside. Indiana followed suit. The announcement settled.

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that may ease one's fears depending on your outlook

I nodded. Indiana opened the door. She got out. I realized I shouldn't wait. If she got around before I climbed out, we would meet each other face to face. I wanted desperately to avoid that. I couldn't move. Indiana reached the door. She opened it. Without looking at her, I unbuckled my seat belt. Indiana pulled it off my body. She offered me her hand.

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that may calm one's sense of anxiety depending on your outlook

I was the smartest. I was the strongest. So I survived. That's life. That's what needed to happen. But what happened to my sister. When I came home. What she did? That was a pity. It was unnecessary. My sister didn't need to love a Curiazo. They were the enemy. She could've had a bit more sense than that. I don't blame her. Love is love. She did what she had to do. That's the truth of it. My sister wanted to die. That's why she attacked me.

– from “The Testament of Publio Orazio,” a horror story without much blood or gore coming straight out of Roman mythology

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Bez: Spis Treści

Kolokacja Bez w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Bez."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na bez który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "bez." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Św. Sebastian

Symbol siły i protestu

Sebastian był członkiem gwardii pretorianów rzymskiego cesarza, który miał czelność uczyć wartości chrześcijańskie w czasie pracy. W Stanach Zjednoczonych, skąd pochodzę, istnieje wśród żołnierzy amerykańskich tradycja brak udziału w polityce, przynajmniej kiedy się nosi mundur. Ja myślę, że mężczyźni i kobiety w mundurach, którzy nie głosują lub nie wyrażają publicznie swoje polityczne poglądy zachowują się idiotyczne albo są zastraszeni groźbą kary od przełożonych. Tak czy inaczej, są rzezańcy. Moim celem w tworzeniu Serię Swiętego Sebastiana jest umieścić ciało i twarz prawdziwego żołnierza na pierwszym planie. Dobry żołnierz stawia swoją misję przed samym sobą. Często kończy się martwy.. Prawdziwy żołnierz rozpoznaje złą misję kiedy go widzi i nie boi się to powiedzieć. Święty Sebastian nie był krową, pomimo to, że mądrzy ludzie chcieliby nam przekonać inaczej. Święty Sebastian jest patronem wszystkich manifestantów, którzy napotykają strzały motłochu za to że mówią głośno.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży