Nagłówki MichałaJeszcze

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Jeszcze, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Możesz uczyć się angielskiego - gramatykę też - we własnym pokoju - Bielsko-Biała style!Ikona słownika

Wierzę w praktyczność podtrzymywania angielskiego jako globalna lingua franca. Nie akceptuję chłodnego podejścia z którym język angielski jest przedstawiony.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Lepszy sposób do nauki angielskiego: Definicje podzielone na osiem typ słówPointer

Typ 2 odpowiada na "Jak?"

Można powiązać osiem rodzajów słów z dniami tygodnia w kalendarzu akceptacji. Poniedziałek, lub Dzień Pracy, reprezentuje "Jak."

Ze sztuką dla kobiet pomagamy położyć kres seksualnemu wykorzystywaniu dzieciZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Na przedostatni weekend czerwca 2011 r., pojechałem na wsi w Pensylwanni na spotkanie Stowarzyszenia Naturistycznego. Następnego dnia poleciałem do Europy. Przed koncem tygodnia spotkałem niespodziewanie inną naturystę, kobietę, która jakby była przeznaczona towarzyszyć mnie podczas zwiedzania wielkich europejskich ośrodków naturystycznych.

Nazwijmy to wypadek. Nazwijmy to boska wola. Nigdy nie miałem spotkać się z Gosią...gdyby nie przypadkowe przestępstwo pewnego człowieka...kolejne nadużycie spiętrzone przez człowieka na człowiek. Rabunek.Torebka wyrywana z pod rąk, w której był paszport. Kolejny atak na ciało ludzkie. Jeden ze złych zwyczajów społeczeństwa, z którą już od dawna walczyłem jako artysta działający na rzecz akceptacji ciała.

Chociaż urodziłem się w Europie, byłem wychowywany od najmłodszych lat w Stanach Zjednoczonych, mieszkając w różnych stanach jak Nebraska, Ohio i Connecticut. Uczono mnie amerykańskie wartości i zobaczyłem rzeczywistość z amerykańskiego punktu widzenia. Ona urodziła się i wychowała się na wsi w Polsce. Poszła do pracy w najbliższym mieście. Najbliższe duże miasto wydawało się centrum świata. Amerykańska perspektywa nie była czymś, co mogła kiedykolwiek spodziewać że zobaczy.

Pomimo policjantów w Wiedniu. Mimo deszczu w Veržej. Pomimo zagubienia się we Włoszech. Mimo rozstania się w Soest. Pomimo tej nocy w Amsterdamie. Mimo naszej walki w Lisieux. Mimo burzy w Bois de la Roche. Pomimo tego strasznego poranka poza Collonges. Pomimo długiej drodze do Pielenhofen, wróciliśmy cali i zdrowi, a co najważniejsze, byliśmy szczęśliwi. Zaczęliśmy uczyć się jak słuchać. Zostawiliśmy za nami diabły z drogi i te pozostałe diabły z przódu wydawały się trochę mniejszy. Zaczęliśmy się otwierać.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 15
2011-08-03
 14༛25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Camping Club Léman

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Préverenges, Switzerland

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Jeszcze

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo jeszczew jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa jeszczepo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na jeszcze znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na JeszczeGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "jeszcze."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "jeszcze."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na JeszczeGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na jeszcze jest angielskie słowo yet.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na jeszcze w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. You say you own nothing at yet your lifestyle suggests otherwise.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. Muszę jeszcze wymyślić drugie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "jeszcze."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. Muszę jeszcze wymyślić trzecie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "jeszcze."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "jeszcze."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "jeszcze."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "jeszcze."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "jeszcze."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Jeszcze w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Jeszcze: Spis treści

Jeszcze po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "jeszcze."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Jeszcze."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "jeszcze" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na jeszcze," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Jeszcze: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Jeszcze w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin.

Frame #2015

somebodys coming out of java's building. i cant see the face yet. the umbrellas in the way.

Justin Bieber

17 August, 4:37 PM

Frame #6490

we may be on glenalbyn but were not home yet. the turn at the bottom of the road is flooded. glenalbyn station is still a few ridges away.

Justin Bieber

23 December, 1:25 PM

Frame #1426

the fire is more than twenty miles long. ten miles wide. thats 200 square miles. no word yet on whether its arson. im getting impatient.

Chase Credit

12 August, 9:03 AM

Frame #4217

the girls are partying. they dont realize theyre prisoners. not yet. not until they cant leave catalina.

Sprint "Iphone" Case

29 September, 3:04 PM

Frame #1263

the guys say every bounty hunter earns his respect the hard way. with results. and yet they guess your potential by the size of your tats.

JC Penney

9 August, 7:12 PM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Jeszcze: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Jeszcze wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

The town of Treblinka lay before them like a storybook, the right page already flattened out against the ground, stretching northward all the way to the town of New Court, the left page still hanging in mid-air, supported by the belfries of Town Hall, the Church of Sts. Peter and Paul, and St. Hedwig's Basilica, lifted by the hilltop neighborhoods of Bridge Street, and especially by the one on Casimir the Great, which rose directly to the southwest, almost blocking the view, but, nevertheless, below the horizon, its many-colored houses perhaps wishing for greater heights, but, unfortunately, constrained by the fact that each house was indivisibly connected to the other: a block of townhouses on the hilltop, anchoring the landscape and yet reaching high, as if its exclusive inhabitants were uncertain whether it were truly time to turn the page.

Verse 441 from the chapter called Security

Going back, I found yet another strange and delightful specimen: the boletus luteus, the mud-colored mushroom: the unctuous borowik. There was not one, but two sticky brown pilei - two stems connected to one foot. I put them (or it) into my bag, next to the Cossack.

Verse 16 from the chapter called Bohemia

He had no idea what the hell those weapons were doing in his uncle's store - but, if he couldn't yet distinguish a rifle barrel from his butthole, at least there was one thing Jesus did notice. The shiny, black nine millimeter pistols with double-action triggers and fifteen-shot magazines were familiar. They were Italian Berettas - like the one I purchased from Goofy - except that these guns were still showing off their serial numbers. They were standard NATO issue - and if one of them was worth four hundred dollars for one's friend, who knew how much they'd be worth for one's enemy.

Verse 14 from the chapter called Arms

In such a scenario, it seems entirely possible that the first prey might have been some kind of larger mammal. If such was the case, then the first hunter, using a fractured rock, might have procured for himself yet another weapon: a large bone, or, if his prey happened to be a bovid, a horn. However, considering the prevalence of other, more established predators, it seems entirely likely that man's awareness of large bones and their potential as weapons was, to a large extent, contemporaneous with his knowledge and use of sticks and stones. This presents an interesting question.

Verse 3 from the chapter called Arms

"It's interesting," said Jesus, "that the best houses in Treblinka all belong to the State. This particular mansion belongs to the Health Service. Up ahead, on your left, you'll see yet another mansion - that's the public pre-school. Further down the road, to your right, you'll see the County Sheriff and the County Commandant's Offices. They, too, reside in ancient mansions. Go figure."

Verse 597 from the chapter called Security

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Jeszcze: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Jeszcze wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

Like the angels who must congregate on those high and ghostly triforia - those seemingly impenetrable heights - I too felt myself leaning out from one of those three openings, looking down onto the nave below. It was Nike standing there - and, except for his friend Rothko, the place must have been empty. There was no one else around. I saw no one. And yet, the two of them were conversing in hushed tones. They must have been cowed by the grandeur. I came down softly and slowly, floatingly, until, finally, I could hear their voices.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 6, The Sixth Day, Part 1, Children & Education Reform, Section 4, The Importance of Having a Dream House, Paragraph 3

When Indiana told me that Albert was sick with a brain tumor, I was genuinely unsettled. I had to pull over to the side of the road, and, before long, my hands were completely black, having rubbed away not only my tears, but most of the ash. I told her how sorry I was. She told me all the specifics. But there weren't many of them yet - it was too soon, said Indiana.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 30, Presenting Oneself to a Potential Husband, Paragraph 20

There was even a bottle of Eszencia from nineteen eighty-three, with a stamped handwritten label. There were a lot of Hungarian folk dolls, even a Gypsy doll. I was reminded of our own Austrian folk dolls, and I wondered whether these figurines were the only way we would ever remember the old customs. It was certainly decorative, and a convenient way of keeping the ancestral traditions alive. Although, I suppose they are not alive, not if we refuse to practice them. But if we do cling to these dolls then they are not yet dead. They are simply comatose.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 1, The First Day, Part 1, Victory & Calendar Reform, Section 6, The Drawing Room, Paragraph 2, Clauses 8-15

INDIE: All right: fair enough. So are you French yet?

NIKE: Well it depends: are we in business?

INDIE: Well it depends: are you circumcised?

NIKE: I'll show you mine if you show me yours.

INDIE: What must I show you?

NIKE: Your breasts.

INDIE: All right: but only one of them.

NIKE: Which one?

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 25, Second Base, Paragraphs 10-17

On those days, like this one, my mind remembers that day when reason conquered my feeling, and prevented me from exploding in front of Macy with these thoughts: O dearly beloved friend! who speaks of having family and children - what kind of family? whose children? What sort of marriage will you be contracting when you return to Boston? Do you not know that your state has been ill served by her highest court? by those who control its judgment? Do you not know that they have abandoned reason? that they are not your friends: that they are devious cowards? They did not consider the plaintiffs' most important arguments: they did not officially recognize a fundamental right to have what many people desire; they did not officially recognize the classification of those people as suspect: and yet, in their hearts they did recognize those things: their inflated arguments betray them.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 15, The Role of the Judicious Mind, Paragraph 1

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Jeszcze: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Jeszcze wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

"He's so far from the reeds," he mused. "Yet he sings without a care in the world."

"It was your own brother."

Ferrari took a moment to respond. "Lorenzo?"

"He made himself a flaut, poor thing," his stepmother said. "He carved it all on his own. It was beautiful." The skylarks fell silent.

"Where is it?"

– from “Italy Sucks and Has Sucked For A Long Time,” an adventure story featuring a frank discussion of people's pettiness

"There's something we haven't tried yet," said Junior. "The mechanical bull."

"Oh, no," said Harry Connick.

– from “A Horse Named Clutch Bag,” an inspiring story featuring a frank discussion of one man's descent into debauchery

Junior executed the maneuver. The boom began swinging across too quickly. "Slow it down," said the captain. Harry Connick tried to keep the sail in check. He was lifted out of his seat. Junior laughed. "Get back," he said. "We're not clear yet. Keep the line going."

– from “A Horse Named Clutch Bag,” an inspiring story featuring a lothario of sorts

A middle-aged woman approached. She looked attractive. From a distance, she said, "I'm Do. How's the water?"

"We haven't tried it yet," said Tae. "Help yourself."

The woman reached the bank. She crouched to her knees. Tae and Kwon shared a look. Tae smiled wryly. He said, "What's a girl like you doing on a planet like this?"

The woman huffed. "You think I'm not worthy of it?"

"I'm surprised they would punish such beauty."

– from “How Tae & Bo Took Over the World and Kung & Fu Didn't,” an apocryphal bible story featuring the birth of mythology

Tae turned the bend. Sandbars glimmered in the distance. They were at the corner of yet another bend. Tae ran. He could hear the sound of waves. He approached the sandbars. He could see something stuck against one of them. He neared it. He crouched. It was laundry. Tae looked.

– from “How Tae & Bo Took Over the World and Kung & Fu Didn't,” an apocryphal bible story featuring a bunch of Chinese convicts

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Jeszcze: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Jeszcze wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

(KOKOMO exits. GREY GOOSE enters.)

GREY GOOSE: My darling Polynesian beauty, Fletcher must be right. It's pointless for me to put the moves on you - especially since it's obvious you're in love with him. My chances of success were always slim. I never lost faith in a woman's whim. I was certain, if I tried hard enough, you would let me taste-test your sweeter stuff. Each one of my advances you rebuffed. You're too good. My situation has changed now that my dear wife and I are estranged. Perhaps some trickery can be arranged. If I were to slip softly into your bed, not smelling like chattel, but like that perfume you gave my son - that little brat - who cares more about annoying my wife than pursuing the love of his own life, even though I'm the one she causes strife - perchance I might convince you with a kiss - before you discover my artifice - that I am the best way to earthly bliss. It would give me joy. My desire to light this house on fire would be assuaged. Despite what I have said, I will never ignite another house again. I am reborn. Ever since your mistress unleashed her scorn, making me sit in filth, lost and forlorn, in my old cowshed, I have taken stock. I'll no longer blindly follow the flock. I cannot yet say the same for my cock. If my wife's got a lover, I'll be damned if I don't. I'm not going to be crammed away. I'll come back with my monogrammed pajamas. I'll drink champagne and cut loose like there's no tomorrow. I'll introduce Kokomo to my little one-eyed goose and she'll say I'm her daddy. My excitement notwithstanding, I must not invite suspicion. I'll save my strength for tonight!

– ACT II, line 30

LUKE: He said that she: you know.

FLETCHER: Uh-huh.

LUKE: I thought I might: you know.

FLETCHER: Uh-huh.

LUKE: What do you think? Is it possible?

FLETCHER: I don't see why not.

LUKE: I haven't decided yet.

FLETCHER: Of course not.

LUKE: I'd like to do it.

FLETCHER: Right.

– ACT I, lines 737-746

(ALICE exits.)

KOKOMO: Yet again, I'm left holding the wet, dirty towels. Not to worry. It's alright. I don't mind. In truth, if I could spend the rest of my life cleaning up after Fletcher Christian, I would be a very happy woman. Even if that is silly and backwards, that's how I feel. I would never phrase it like that to anybody; I'm not crazy. I'd make him take out the garbage and all that. Alice is right. It's high time I told him how much he makes my heart beat. I could turn it into a joke if it looks like he's uncomfortable. That would be dreadful. What kind of a joke would it be? I need a heart transplant? That's not funny. What am I going to do?

MS. JACKSON: Kokomo!

KOKOMO: Of course: the laundry.

– ACT I, lines 1381-1383

GREY GOOSE: No. You're a good kid. I know that. I only wish I could've been a better father.

FLETCHER: You were good enough.

GREY GOOSE: I wasn't.

FLETCHER: You only hit me - what? Once? I deserved it.

GREY GOOSE: I made it count.

FLETCHER: I barely felt it.

GREY GOOSE: Come on.

FLETCHER: It's better than what you had. I'm grateful.

GREY GOOSE: I'm going to miss this place.

FLETCHER: You're not out yet.

– ACT I, lines 1277-1286

MS. JACKSON: I haven't invited you back yet.

GREY GOOSE: It wouldn't hurt to clean up, would it?

FLETCHER: (to KOKOMO) This is one kind of dusting you won't mind.

MS. JACKSON: What is this?

GREY GOOSE: I've had it. Go ahead and keep it: all of it. I don't even want it anymore.

FLETCHER: You hear that?

MS. JACKSON: Want what?

FLETCHER: We've got a witness. It's ours.

GREY GOOSE: Consider it my engagement present.

MS. JACKSON: What are you talking about?

– ACT II, lines 392-401

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Jeszcze: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Jeszcze w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

"John's dead," said Bob. "He killed himself half an hour ago. He left a note to you. Apologizing. Better yet. They have the real letter. A handwritten rough draft they found in his desk. They'll blame you for sure."

"What about my car," said Proctor. "They'll figure out it wasn't you. They'll know it was Emily."

– from “We Need To Talk,” a mystery story featuring a dead body put in a weird position

Management won. With the general decline in mail volume that year rural paychecks went down. Resentment and grumbling went up. When Rural Rural Route 6 finally acquired the house at the end of Profile it added to the workload and nothing else. Rural Route 4 felt overburdened as well. When Old Man Perkinson retired from Rural Rural Route 9 and it was decided once again to eliminate the vacant route, tempers flared.

– from “Wrong Again,” a success story that isn't factual and yet represents reality, since the details are fictional

Grandmother shook her head. "There was yet another way. Do you see how desperate girls were when I was young? On the feast of St. Lucia, a girl could take a bite from an apple. If she took a bite every day, making sure she took the last one on Christmas Eve, she could see her future husband.

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that might help overcome one's sense of discomfort depending on your outlook

After days of detention the shopkeeper started to panic. He claimed he had a pet. He said if the pet was left unfed he would never forgive the government. He demanded to be released. The Astrazeneca did not dispute his claims. The Amazon wondered what and where the pet could be. It was not at any of the shopkeeper's registered domiciles. The man stubbornly refused to say where it was despite his apparant alarm. The Amazon realized he had the answer. The pet was not a dumb animal. The shopkeeper was not afraid for its well-being. He was afraid for himself. The creature was capable of revenge. It was sentient. It was strong enough to free itself yet weak enough to be imprisoned. It was a telepath.

– from “The Death and Life of Captain Orbitz,” a science fiction romance written in honor of Stanislaw Lem, if you know who that is

The bug is followed by a worm. It wriggles up into the cavern of my head. It senses the feast beyond. The meat is not yet ready. Like a cooling pie the lattices of my brain sink on top of each other. They form craters here and lumps there. All we can do is wait.

– from “Shovels Fall,” an interesting story about the cycle of rebellion throughout history

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Jeszcze: Spis Treści

Kolokacja Jeszcze w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Jeszcze."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na jeszcze który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "jeszcze." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Św. Sebastian

Symbol siły i protestu

Sebastian był członkiem gwardii pretorianów rzymskiego cesarza, który miał czelność uczyć wartości chrześcijańskie w czasie pracy. W Stanach Zjednoczonych, skąd pochodzę, istnieje wśród żołnierzy amerykańskich tradycja brak udziału w polityce, przynajmniej kiedy się nosi mundur. Ja myślę, że mężczyźni i kobiety w mundurach, którzy nie głosują lub nie wyrażają publicznie swoje polityczne poglądy zachowują się idiotyczne albo są zastraszeni groźbą kary od przełożonych. Tak czy inaczej, są rzezańcy. Moim celem w tworzeniu Serię Swiętego Sebastiana jest umieścić ciało i twarz prawdziwego żołnierza na pierwszym planie. Dobry żołnierz stawia swoją misję przed samym sobą. Często kończy się martwy.. Prawdziwy żołnierz rozpoznaje złą misję kiedy go widzi i nie boi się to powiedzieć. Święty Sebastian nie był krową, pomimo to, że mądrzy ludzie chcieliby nam przekonać inaczej. Święty Sebastian jest patronem wszystkich manifestantów, którzy napotykają strzały motłochu za to że mówią głośno.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży