Nagłówki MichałaProszę

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Proszę, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Translator Angielski już nie będzie ci potrzebny kiedy uczysz się angielskiego we własnym pokoju Bielsko-Biała styleIkona słownika

Ufam w solidność podawania angielskiego jako globalna lingua franca. Nie cenię rutynowo usankcjonowanego projektu przez który angielski język jest przedstawiony.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Lepszy sposób do nauki angielskiego: Definicje podzielone na osiem typ słówPointer

Typ 2 odpowiada na "Jak?"

Można powiązać osiem rodzajów słów z dniami tygodnia w kalendarzu akceptacji. Poniedziałek, lub Dzień Pracy, reprezentuje "Jak."

Ze sztuką dla kobiet pomagamy położyć kres dyskryminacjiZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

W poniedziałek przyjechałem do Europy. W środę kupiłem samochód. Do piątku poznałem kobietę, która kilka miesięcy później mogła powiedzieć że podrózowała ze mną 10,000 kilometry po Europie.

Jako artysta, od początku mojej kariery, praca moja została poświęcona problemowi akceptacji ciała, cel, który później uświadomiłem sobie wspolnie trzymałem z całą społecznością ludzi którzy się nazywają naturystami, skromny fragment z której znalazłem zamieszkany w Polsce, kraj, którego kulturalny konserwatyzm nie nadaje się łatwo do przyszłościowego myślenia. Jeden z tych przyszłosciowo-myślących polskich naturystów była Gosia.

Byłem Amerykaninem. Świeżo przybywszy do Europy i nowym właścicielem Ford Escort produkowany w 1997 roku w Niemczech. Jedyna rzecz na co mogłem narzekać, był fakt, że instrukcje były pisane w języku niemieckim. Ona była zaś z Polski, a niemieckojęzyczna instrukcja obsługi samochodu kupionego w Polsce nie była jedyną rzeczą, na co ona mogła narzekać. Coś takiego nawet nie zarejestrowało.

Były czasy, w trakcie naszej podróży, kiedy myślałem, że może nie będzie szczęśliwe zakończenie. Były czasy, kiedy katastrofa była bliska i zastanawiałem się, czy nie popełniłem błąd. Zastanawiałem się, czy strach, gniew czy smutek może triumfować i czy jeden z nas nie będzie musiał zakończył podróż sam. Jak zwisałem nad skałami w Normady zostałem ocalony. Jak światła zgasły jechałem dalej. Choć wypaliłem opony do drutu było w porządku. Wróciliśmy do domu w jednym kawałku. Wróciliśmy do domu zadowoleni. Zaczęliśmy proces uczenia się, jak słuchać i dźwięk tego był piękny. Mogliśmy być pewni, że zostaliśmy gotowi na podbój diabłów, które nas nadużywają, bez względu na jak długo to potrwa.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 34
2011-08-22
 3༜25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Koad Ar Roc'h

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Neant Sur Yvel, France

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Proszę

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo proszęw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa proszępo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na proszę znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na ProszęGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "proszę."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "proszę."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na ProszęGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na proszę jest angielskie słowo please.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na proszę w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. I would like to read the newspaper in peace, if you please.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. Muszę jeszcze wymyślić drugie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "proszę."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. Muszę jeszcze wymyślić trzecie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "proszę."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "proszę."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "proszę."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "proszę."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "proszę."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Proszę w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Proszę: Spis treści

Proszę po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "proszę."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Proszę."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "proszę" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na proszę," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Proszę: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Proszę w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin.

Frame #2722

jayce - pandora. please. youve done a wonderful job. turn around and walk away. well find the warehouse later. just go.

Sprint "Iphone" Case

26 August, 12:41 AM

Frame #4580

jennys here. shes pleased for the most part. she says the head stinks. theres no power in the galley. and the cushions are worn out.

Sprint "Iphone" Case

4 October, 2:08 PM

Frame #5811

i told the new arrivals the same thing i told the men last night. everythings up for grabs. they look pleased. its refreshing.

Sprint "Iphone" Case

8 December, 12:02 PM

Frame #4826

.please dont go. harley's last words. i told her id be back. she didnt say anything. she walked to the top of the pier. shes still there.

Sprint "Iphone" Case

17 October, 9:03 AM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Proszę: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Proszę wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

"No," said Jesus. "I haven't had the chance for a while. Please: bring me up to date."

Verse 116 from the chapter called Arms

"I brought sandwiches," I said. "Please have one." I removed two sandwiches from my jacket pocket. "Ham and cheese," I said.

"No, thanks. I don't eat meat."

Verses 791-792 from the chapter called Bohemia

Jesus went back to the blond. "I don't have my ticket, remember?"

"Please wait," she said.

Verses 111-112 from the chapter called Adolescence

"Here you go," he said. "Enjoy yourself - please."

Verse 574 from the chapter called Adolescence

"That's it," I said. "Thanks for the dance. Please: knock yourself out."

Verse 469 from the chapter called Bohemia

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Proszę: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Proszę wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

And yet, I wanted him to stay close to me. I wanted us to keep talking for hours and hours, but finally, it was time to go; it was already past dawn. We embraced; he moved in to kiss me, but I turned my head. "I know it makes you uncomfortable," he whispered, "but please, just this once." I let him kiss me - once. Then he tried another, but once more I turned my head.

– Title 1, Regarding Peaches and Bananas, Part 2, Section 7, Trying to Kiss, Paragraph 13

He is too pleased with himself and his own situation. In a word, he has grown complacent. If you were to ask Nike today if he's happy, the answer would probably be, "Why shouldn't I be happy?" And, indeed, he would be right: he has no reason for unhappiness.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 1, The First Day, Part 1, Victory & Calendar Reform, Section 1, Cancer, Paragraph 6, Clauses 5-8

ANDY: Because you only feel you need a man's love gazing back at you. But Macy: why does that love have to be gazing, or penetrating or kissing and hugging? All your friends keep saying 'it's not about sex, it's about love.' I don't believe they know what they're talking about. They're deceiving themselves: of course it's about sex. If you took the sex out of homosexuality there would be nothing left to talk about. All you people seem to think that sex can somehow transmit love. Explain to me how humping a man or a woman can possibly translate into love. Which fluid represents the love, Macy? Or is it the rubbing flesh? Please tell me, if you can, where exactly is the love in sex?

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 5, The Fifth Day, Part 1, Greenery & Land Reform, Section 5, Surrendering the Debate, Paragraph 4

GEN: Identification.

NIKE: What's goin' on?

GEN: Is this your car?

NIKE: Yeah.

GEN: Do you have registration?

NIKE: Yes.

GEN: Can I see it please, Monsieur Romanov?

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 3, The Third Day, Part 1, Family & Welfare Reform, Section 3, Dealing With Arrest, Paragraphs 2-8

NIKE: Thank you. Please, allow me. Luka: we have a new passenger.

LUKA: Yes?

NIKE: We're going for a ride.

LUKA: Hello!

BARB: How do you do?

LUKA: My name is Luka.

BARB: That's very nice.

LUKA: I am from Romania.

BARB: ...

LUKA: I will be your driver.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 22, Encountering Poverty, Paragraphs 128-137

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Proszę: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Proszę wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

"We who have displeased the Bhag with our complacence will fight each other to the death. Our champion will carry our swords to the holy Harrah Berezati [i.e., literally, the high watchtower, mountain abode of the gods]. He will offer them in sacrifice. This is the will of Gog."

– from “In the Beginning, There was Gog,” a fantasy story featuring a man who cuts heads first

Positioning himself over a pool window, Patsy prayed. "Please, God, let somebody see me." Everybody was swimming breast stroke. "Are you kidding me?" cried Patsy. "After all the stroking I've done for you, this is how you repay me? Sidestroke! Why isn't that more popular?"

– from “A Cop Named Patsy,” a funny story featuring a frank discussion of police power

The horses lined up. Crowds gathered. Bets were placed. "What am I doing?" thought Harry Connick. His knees were knocking. The saddle kept shifting back and forth.

"Please, God," prayed Junior. "I know I don't deserve Your Mercy. For the sake of those who depend upon the company, I beg You. Let Clutch Bag win. Defy the odds, Lord. Show them Your Power."

– from “A Horse Named Clutch Bag,” an inspiring story featuring a woman from South Africa

Junior stopped punishing the man. Harry Connick slumped in the saddle. "Good luck," he whispered, "getting me onto the real thing. I'm going to vomit."

Pleased with his success, Junior went back to the business of courtship. He called Sammy D Watanabe. "Have you ever played netball?" he asked.

"Of course," said the Asian-Australian. "When I was a kid."

– from “A Horse Named Clutch Bag,” an inspiring story featuring a frank discussion of debauchery

Neal knit his eyebrows. "I'm sorry. I don't know what you're talking about."

"My PDA. You ransacked my room." Neal seemed dumbfounded. He started searching for words. "Don't tell me you were playing in front of millions of viewers. You had one of your slurpees find it."

Neal tried to shush her. "Please don't use that word."

"You were the only one who knew about it. You saw it when I wrote down your phone number."

– from “Dirty Manga People Are Disgusting,” a spooky story about murder spree in space

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Proszę: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Proszę wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

(FLETCHER exits.)

GREY GOOSE: (off) Shh.

FLETCHER: (off) What are you two doing?

KOKOMO: (off) Shh.

FLETCHER: (off) Why didn't you tell me?

GREY GOOSE: (off) Shh!

KOKOMO: (off) Shh!

FLETCHER: (off) Can I please participate?

KOKOMO: (off) Yes!

FLETCHER: (off) Thank you.

– ACT I, lines 1017-1025

FLETCHER: You were trying to sneak away.

MS. JACKSON: Your father-

LESBIAN: What's the big idea?

MS. JACKSON: Listen.

LESBIAN: Your mother and I can do whatever the hell we please.

FLETCHER: Whenever the kids aren't looking.

MS. JACKSON: Fletch!

LESBIAN: Your mother is a grown woman.

FLETCHER: Why doesn't she act like it?

MS. JACKSON: That's enough.

– ACT I, lines 973-982

GREY GOOSE: Open your eyes. Do you know what I was trying to do here? Look at this place. It's a god-damn mess.

FLETCHER: You were only trying to help.

GREY GOOSE: I wasn't. I was trying to please Kokomo. That dishwasher wasn't a gift for your mother. It was a gift for her.

FLETCHER: Don't expect me to believe Mother's story that all this time you've been chasing after the cook.

GREY GOOSE: Things changed the moment your mother convinced herself that she's falling in love with that Kiwi.

FLETCHER: Lesbian is not going to stay here. I doubt Mother would just pack up and leave. All we have to do is be patient. We have to ride this thing out without losing our heads and without letting anybody catch the two of them going at it - whatever the hell it is they do together, which can't be much. They probably just kiss and talk about running off to get married in Spain. Regardless, we can't afford to take any chances - not with our reputation as low as it is.

GREY GOOSE: I argued with her today - not because it was necessary - because I desired it. I shouted what I should never murmur without her permission.

FLETCHER: What are you talking about?

GREY GOOSE: I called her a whore - not because I was roping Luke -because she turned me on. It made me angry to feel so helpless. I argued with Kokomo so that I could be close to her: so that I could breathe in her scent. That's all this stupid dishwasher business was about. Did I say it was a gift? It wasn't a gift. It was a ploy.

FLETCHER: Stay away from her.

– ACT I, lines 1237-1246

(LESBIAN tries to comfort MS. JACKSON.)

MS. JACKSON: Don't touch me! Oh, my God: I'm sorry, Homo. Please forgive me. I'm beside myself.

LESBIAN: What can I do?

MS. JACKSON: There's nothing you can do. I married a miscreant; I gave birth to a rogue; I brought a Jezebel into my employment!

LESBIAN: Calm down.

MS. JACKSON: How can I be calm when my family is having an orgy in my kitchen?

LESBIAN: I'll put a stop to this.

MS. JACKSON: Homo, I'm ruined. I'm finished. I'll never be respected again.

LESBIAN: Not if I have anything to do with it.

MS. JACKSON: What are you going to do?

– ACT I, lines 1027-1035

MS. JACKSON: What in the name of Christ is going on?

KOKOMO: You didn't tell me we were doing it.

GREY GOOSE: He didn't tell me either.

FLETCHER: I thought you knew. I thought you started the whole thing.

GREY GOOSE: I made a mistake.

FLETCHER: I wasn't even informed about the dishwashing machine.

MS. JACKSON: Somebody please tell me what's going on!

GREY GOOSE: Alright.

FLETCHER: Calm down, Mother.

KOKOMO: Please, Ms. Jackson.

– ACT II, lines 421-430

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Proszę: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Proszę w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

"Please," said Proctor. "I don't know what's going on. It has nothing to do with me. I swear. If you leave me I won't be able to protect you. It'll drive me crazy." Elizabeth wasn't listening. She started climbing into the cab. Proctor stopped her. "Take this," he said. He offered her a gun. She took it.

– from “We Need To Talk,” a mystery story featuring a life model put in a weird position

The whole issue was rendered moot when the first resident of the house in question decided not to put up a mailbox. He purchased a post office box instead. This pleased nobody. Especially not the clerks. The man got a lot of oversized first-class mail. The situation lasted years until the man finally moved out. His mother moved in. His mother received a lot of third-class mail. Half a tray of URGENT! URGENT! contest victories everyday. It was getting thrown out. The woman was horrified to learn that third class mail didn't get delivered to post office boxes. She put up her own box. A month before the Rural Mail Count. The count of all mail that would decide rural carrier salaries for the foreseeable future.

– from “Wrong Again,” a success story inspired by fact, though the details are fictional

The man interviewing Sara Lee was taken aback. He had asked the woman one of the control questions. The correct answer was supposed to be no. The Amazon spoke into his microphone. He had the interviewer ask the question again. Sara Lee squinted. She thought about it. She said, "I'm not sure."

"Answer yes or no, please" said the interviewer.

– from “The Death and Life of Captain Orbitz,” a science fiction romance which hopefully would make Lem proud, if you know who that is

Orbitz turned towards the door to the corridor. A tinny woman's voice said, "Rishi."

Orbitz stopped. He said, "I told you not to use that fake voice."

"I'm sorry," said the voice. "Please come to the terminal."

Orbitz went back to the monitor. A message appeared. "I am not ill nor do I believe that the ship's computer is malfunctioning."

– from “The Death and Life of Captain Orbitz,” a science fiction romance in the tradition of Stanislaw Lem, if you know who that is

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Proszę: Spis Treści

Kolokacja Proszę w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Proszę."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na proszę który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "proszę." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Naturalne + Życie

Pejzaż ludzki

Życie to wirująca kula. Radość znajduje się na jednym biegunie a smutek na drugim. Każdy ciągle karmi drugiego. Radość jest otoczona przez emocji zaufania z jednej strony, i przez niespodziewanie z drugiej. Zaufanie prowadzi do przewidywanie, przewidywanie prowadzi do strachu. Niespodziewanie prowadzi do niesmaku; niesmak prowadzi do złości. Złość i strach napędzają nasz smutek. Smutek zamienia się z upływem czasu w radość, Poprzez nadziei, czyli zorientowanie się na miłość. Miłość, czyli otwartość na radość, zaufanie i zaskoczenie. Suma emocji, emocja wzmacniana przez innych. Mnożone i dzielone, w uczciwych kawałkach. Takie, że do tych, od których zostało odjęte, trzeba dodać. Do czasu, gdy jesteśmy cali.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży