Nagłówki MichałaPrzestraszony

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Przestraszony, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Możesz uczyć się angielskiego we własnym domu - Bielsko-Biała style!Ikona słownika

Doceniam pomysł uchwalenia angielskiego jako światowa lingua franca. Nie akceptuję zupełnie zwyczajnego podejścia z którym angielski język jest nauczany.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Lepszy sposób do nauki angielskiego: Definicje podzielone na osiem typ słówPointer

Typ 2 odpowiada na "Jak?"

Można powiązać osiem rodzajów słów z dniami tygodnia w kalendarzu akceptacji. Poniedziałek, lub Dzień Pracy, reprezentuje "Jak."

Ze sztuką dla kobiet pomagamy położyć kres seksualnemu wykorzystywaniu dzieciZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

W poniedziałek przyjechałem do Europy. W środę kupiłem samochód. Do piątku poznałem kobietę, która kilka miesięcy później mogła powiedzieć że podrózowała ze mną 10,000 kilometry po Europie.

Nazwijmy to wypadek. Nazwijmy to boska wola. Nigdy nie miałem spotkać się z Gosią...gdyby nie przypadkowe przestępstwo pewnego człowieka...kolejne nadużycie spiętrzone przez człowieka na człowiek. Rabunek.Torebka wyrywana z pod rąk, w której był paszport. Kolejny atak na ciało ludzkie. Jeden ze złych zwyczajów społeczeństwa, z którą już od dawna walczyłem jako artysta działający na rzecz akceptacji ciała.

Będąc z Ameryki, tylko było potrzebne w Europie włączyć radio, aby usłyszeć amerykańską piosenkę. Aby zobaczyć amerykański film, tylko musiałem pójść do kina. Aby być zrozumiany, tylko miałem mówić po angielsku. Będąc z Polski, one nie mogła znieść słuchania radia przez tych wszystkich bzdur politycznych które tam są rzucane. Nie lubiła oglądać amerykańskie filmy, bo twierdziła, że wszystkie kończą się tak samo. Nie chciała mówić po angielsku ze mną, bo nie tylko chciała powiedzieć słowa poprawnie, ale także chciała powiedzieć swóim sposobem. Nikt nigdy jej nie nauczył jak. Ja rozpaczliwie chciałem zrozumieć. Ona chciała być zrozumiana.

Razem z Gosią spędziłem ponad 40 dni w drodze. Zaczęliśmy jako zasadniczo nieznajomymi, ale w tych 40 dniach zaczeliśmy słuchać siebie wzajemnie. Zaczęliśmy uczyć się, jak współpracować. Nasza podróż po Europie może się skończyła, ale nasza podróż ku siebie nadal trwa. Żadna ilość strachu, złości, smutku, niesmaku lub oczekiwania jest w stanie zatrzymać nadzieję. Powoli, lecz z pewnością uczymy się, jak pokonać te demony, które nas nadużywają.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 34
2011-08-22
 3༜25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Koad Ar Roc'h

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Neant Sur Yvel, France

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Przestraszony

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo przestraszonyw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa przestraszonypo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na przestraszony znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na PrzestraszonyGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "przestraszony."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "przestraszony."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na PrzestraszonyGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na przestraszony jest angielskie słowo afraid.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na przestraszony w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. I'm afraid to tell you the joke. I worried you might get offended.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. Muszę jeszcze wymyślić drugie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "przestraszony."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. Muszę jeszcze wymyślić trzecie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "przestraszony."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "przestraszony."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "przestraszony."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "przestraszony."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "przestraszony."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Przestraszony w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Przestraszony: Spis treści

Przestraszony po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "przestraszony."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Przestraszony."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "przestraszony" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na przestraszony," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Przestraszony: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Przestraszony w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin.

Frame #3597

i folllowed chase to a cantina. it looks as mexican as it gets. im afraid if i go in there im gonna get a few whistles.

JC Penney

9 September, 5:12 PM

Frame #5340

the plane is resting on its wing. i was afraid it might be the propeller. it doesnt have much room to move. i need to be careful.

Sprint "Iphone" Case

18 November, 6:44 AM

Frame #4514

im in yorba linda. outside chase's house. im afraid to leave the car. i should find out if expedia's here.

Sprint "Iphone" Case

2 October, 11:54 AM

Frame #4561

ike told chase what happened to harley. apparently she gets panic attacks. he doesnt know why. im guessing shes afraid of great dancing.

Sprint "Iphone" Case

3 October, 11:48 AM

Frame #102

i cant invite chase to share my updates. having shared a bed with him im afraid updates will end up just as complicated. if not worse.

Kim "Kris" Kardashian

26 July, 5:32 PM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Przestraszony: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Przestraszony wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

"No, I'm not. It's messy and I don't want to do it."

"What are you afraid of?"

Verses 871-872 from the chapter called Bohemia

Jesus turned his head. He looked at the fifty or so prisoners who were bound and gagged on the cold cement floor. Jesus shivered. They were like the deaf kids of his youth: the retards! waving their arms around in senseless motions! making noises! What were they saying? Jesus didn't know! He was afraid! He was on the other side! among strangers! He was alone! He looked at the nearest man, bound and gagged. He was familiar. His eyes were pleading.

Verse 273 from the chapter called Arms

It was not sheep, however, that sat in the booth across from me that fateful night. On the one hand, it was a Krupnik. On the other hand, I was faced with a strange and abnormal child - not yet a woman, though the law might have said otherwise. It was a chipmunk: a wide, brown-eyed chipmunk, with a monkey wrapped around her shoulders. She was afraid of housecats, the kind that terrorized her without using their claws: the ones that kept her always within reach by lightly squooshing down on her delicate body with their paws, treating her like a ball of yarn, making her slowly unravel until she disappeared.

Verse 435 from the chapter called Bohemia

Your mother was looking for love, my child - true love - even though she didn't know it. She was pushing herself and those around her as hard as she was being pushed. She was on a pilgrimage to some place she didn't understand. She was attracted. She was confused by this attraction. She was alone in the midst of strangers: a lost sheep in a flock of lost sheep: a foreigner and a forlorn girl in a foreign flock - a child afraid of womanhood and its responsibilities.

Verse 260 from the chapter called Security

I smiled. She laughed a fake laugh and walked away. Following her with my eyes, I watched her disappear into a faraway booth. Putting my shirt on, I noticed Tereska was still waiting for me nearby. She was too afraid to approach. I beckoned. She came forward. She didn't speak English.

Verse 424 from the chapter called Bohemia

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Przestraszony: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Przestraszony wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

ANDY: No, I'm glad I understand it now. So what's wrong with this guy's credit?

BERT: Oh nothing; he's got plenty of creditors - just not the financial kind.

ANDY: How's that?

BERT: He's dead, I'm afraid. He passed away several years ago.

ANDY: Was he a friend of yours?

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 1, The First Day, Part 1, Victory & Calendar Reform, Section 8, Financial Instruments, Paragraphs 35-39

INDIE: No: but we don't have the proper antenna. And we live in the middle of nowhere, don't we? There is no good reception I'm afraid.

JO: Well. I guess I'll try.

INDIE: Okay. I will come back soon. And I will bring some opera.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 32, Femme Fatale, Paragraphs 46-48

I asked her to bring this up casually in conversation, so that I could elaborate on the compliment, ever so innocently - but she was afraid to do it, owing to her quality of English, which was still not very good; but she agreed and after a bit of rehearsal we met with Macy on the weekend. Once we were settled down at a certain restaurant, I learned that Macy was from Boston, that he was acquainted with you, having met you our freshman year, and that he was here in Austria for the summer for no other reason but that he wanted some culture - that, and the fact that his parents had met here in Vienna in nineteen seventy-two and had fallen madly in love.

– Title 1, Regarding Peaches and Bananas, Part 2, Section 4, Meeting a Man in Austria, Paragraph 3

She embraced you, but she didn't kiss you. She used to kiss you; at some point, she stopped. Maybe she was afraid of kissing you; then, when it stopped, the compliments began - she wasn't afraid of those: the really awkward ones - the ones that would always embarrass me and Albert. Luckily, her husband wasn't there that night.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 22, Holidays, Paragraph 4, Clauses 1-4

This lecture: it's right up your alley. But I was afraid if I went to this guy, it would be a little weird, you know, because he asked me. No, it was a lot weirder than that. Before I even had a chance to tell him about you, the guy tells me that he's sorry, that he can't go, that he has to take his wife someplace else but that he's happy I can go, and then he hands me three invitations. "I know," he says, "you'll have no trouble finding someone to go with you." Can you believe that? So I call up Macy and here we are: the three of us. This guy - the one giving the lecture - he's supposed to be really good, you know, really famous or something."

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 12, Private Clubs, Paragraph 3, Clauses 11-18

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Przestraszony: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Przestraszony wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

Ferrari had to be careful. Sometimes Lorenzo was passing through the kitchen. Once, he almost jumped right on top of him. He had held himself up at the last moment, scratching up his back side. Dropping right behind the boy, he was afraid he would turn around. He didn't.

– from “Italy Sucks and Has Sucked For A Long Time,” an adventure story featuring a frank discussion of what it means to rebel

I decided, no matter what occurred-should the windows rattle, should the latches snap, should metal bend, should the doors twist off their hinges, I would not be afraid.

– from “Paris Is For Rapists, Too,” a ghost story featuring a cloak

Three thousand years ago, the people of the Tyras River [i.e., the Dniester] witnessed the hand of God.

– from “In the Beginning, There was Gog,” a fantasy story featuring a man who isn't afraid of other men

"No," cried Harry Connick. "You're not pulling anybody out of this race. If the horse falls, we'll fall together. I don't care if you have to peel me off the track. I've been spineless my entire life. I'm not backing down now. Don't you understand? I've been afraid of everything-even my beloved wife. That's why I'm here. God knows every time she sat next to me, I cringed. I squeezed my legs so tight, I cracked my own nuts. Not anymore. I'm not going to let them keep dividing us between black and white, the thin and the morbidly obese, the rich and the middle-class. It's over. I've seen the promised land. It's a horseshoe-shaped circle paved with bricks. There's a sign hangin' above it. The sign says, 'Winner.' Now I don't know about the rest of you, but I'm walking into that circle if I have to crawl over a dead horse and die. Who's with me?" Everybody cheered.

– from “A Horse Named Clutch Bag,” an inspiring story featuring a man who makes mistakes

"We didn't stand a chance."

The woman shrugged. "Eef you look at di Uyghur peepul now, sumtaims you see dey haf di blont hair. We wur doink sumtink."

"I'd much rather be doing that kind of work. Wouldn't you agree, Clark?"

"I'm afraid I'm not very big on archeology." Shephard laughed.

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story featuring a frank discussion of what to do with a smelly camel

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Przestraszony: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Przestraszony wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

LESBIAN: I'm proud of that.

MS. JACKSON: I want to show you love. I want to give you a home you can finally call your own.

LESBIAN: I know.

MS. JACKSON: We can be together. We don't have to hide. We can live here. This is my house.

LESBIAN: I understand it's important to you. You're a part of this place. You're a part of its charm, its beauty, its isolation, and its loneliness. I am not. I have lived a different kind of separation.

MS. JACKSON: Leave that life. Settle down with me.

LESBIAN: I desire you with every breath of life. I need you out on the open sea.

MS. JACKSON: Why can't you stop?

LESBIAN: Asking me to stop is madness. Darling, if you were to abandon this place, what would it mean? You'd be leaving the site of your seduction: the land of your shame. Who's to say we wouldn't return? By then, you would be a different woman. Is that what you're afraid of? Rebirth?

MS. JACKSON: Hold me. Never let me go.

– ACT I, lines 909-918

ALICE: 'If you shoot want a yun wife rater?'

FLETCHER: 'I am not Ned Young. I'm not going to shoot anybody. I'm not going to chop anybody's head off with an axe. I'm not going to abandon you for anyone. I'm going to love you for the rest of my life. So help me God, I will. You don't have to run away anymore. You don't have to be afraid that someday you're going to want to hurt me. I will never give you cause.'

ALICE: 'You ton't know tis.'

FLETCHER: 'I do know it. I may be young, but I'm not stupid. I know what I'm doing. I'm following my heart. Even if a thousand men-of-war were to show up this very afternoon with a thousand brides for me to choose from, I wouldn't leave you: not for all the Englishwomen in the world. Who took care of the sprawlers with me? Who threw me Johnny Mills to save young Polly's life? You did. Do you remember that day when the wave nearly swept those infants away? Who saved their lives? We did. Tera-ura: "Sacred Dance." Mata Ohu. It's time we had children of our own. It's time for you to have a proper family. What say you? Will you marry me?'

– ACT II, lines 214-217

GREY GOOSE: That's not what I mean.

MS. JACKSON: You devil!

GREY GOOSE: Ms. Jackson! Did you confide in the Aussie police - God preserve their infernal souls - your suspicions that I might be capable of murder?

MS. JACKSON: I will not answer you.

GREY GOOSE: Bitch!

MS. JACKSON: How dare you speak to me in such a filthy way?

GREY GOOSE: I will speak to you like that for as long as you deserve it.

MS. JACKSON: How have I merited this barbaric intrusion into my home and this battering of my senses? I am a scorned woman.

GREY GOOSE: Don't start playing the martyr.

MS. JACKSON: You seem to think I'm afraid of telling you the truth. I'm not.

– ACT I, lines 291-300

(GREY GOOSE enters unseen.)

MS. JACKSON: I'm afraid you haven't seen it all.

ALICE: Whatever has happened, I'm sure we'll be better for it.

GREY GOOSE: What's wrong with her? Is she sick?

MS. JACKSON: Get out.

GREY GOOSE: Calm down.

MS. JACKSON: I'll call the police.

ALICE: It's alright.

GREY GOOSE: You've lost your mind, woman.

MS. JACKSON: Where's Lesbian? What have you done?

– ACT I, lines 1082-1090

FLETCHER: 'You don't float around staring off into space? You don't flinch when I reach out my hand? You are a fish. You're a catfish. I'm sorry. I didn't mean to tease you. I'm serious. I want to know what's wrong. Are you sick?'

ALICE: 'No.'

FLETCHER: 'You certainly don't seem healthy. I'm going to Father. Maybe he knows what's wrong with you.'

ALICE: 'Fait, Toc. I fay tay you.'

FLETCHER: Toc is my name, by the way; they're my initials. Father is John Jackson, the last of the mutineers - not our real father. 'Alright: speak.'

ALICE: 'Many year aro when you were ritter, te women try to escape in a poat fur of hor. Te men say tat tey fix it, put tey not fix it. Tey laugh when I catch te crap ant ah te women fa in te vater.'

FLETCHER: 'I know this story. Susannah, you're no stranger to water. Don't tell me you're afraid that I would put holes in my canoe and make you fall in.'

ALICE: 'After tis, ah te women talk apout is kirrin' te men. Ant two of tem try.'

FLETCHER: 'You're not saying that you might actually kill me if I humiliated you?'

ALICE: 'I tey you, Toc. You ask me; I tey you.'

– ACT II, lines 81-90

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Przestraszony: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Przestraszony w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

Grendel was afraid to go back to the library. It took her several days to muster the courage. She tried to sneak past the librarian's desk but the librarian saw her. She took Grendel to a quiet room. She told her to take her shirt off. Grendel obeyed. The librarian gave her something called a training bra. She said it would help.

– from “Little Grendel's First Hair,” a fairy tale story about awful, awful things that unfortunately exist in real life

I remember what she said. She was standing at the door. "Albert is always working," she murmured. "Nonstop: nothing but work, work, work. I'm afraid to leave my child alone with him. One time, he was supposed to be watching her. She jumped out of her crib. Can you believe it? She flipped. I found her on the floor. She was on her back. She was laughing, smiling, as if nothing had happened.

"My husband was five feet away. He was sitting at his desk with his nose in his books. He never even looked.

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that may calm one's sense of unease depending on your outlook

"A heroin overdose could've been an accident," continued Proctor. "The positioning of the body could've been a sick joke. But this," he said, pointing towards the gurney. "This is a step up. If the redness means carbon monoxide, this needed planning. Serious forethought. Not to mention a familiarity with pathology."

The captain grimaced. "Just what I was afraid of," he said. "There's no way we're gonna keep this from the press. It's probably on the internet already. Do we warn the artistic community?"

– from “We Need To Talk,” a mystery story featuring an investigator put in a weird position

After days of detention the shopkeeper started to panic. He claimed he had a pet. He said if the pet was left unfed he would never forgive the government. He demanded to be released. The Astrazeneca did not dispute his claims. The Amazon wondered what and where the pet could be. It was not at any of the shopkeeper's registered domiciles. The man stubbornly refused to say where it was despite his apparant alarm. The Amazon realized he had the answer. The pet was not a dumb animal. The shopkeeper was not afraid for its well-being. He was afraid for himself. The creature was capable of revenge. It was sentient. It was strong enough to free itself yet weak enough to be imprisoned. It was a telepath.

– from “The Death and Life of Captain Orbitz,” a science fiction romance written in honor of Stanislaw Lem, if you know who that is

I stopped the car. Indiana was quiet. I was afraid I would give myself a panic attack. I tried to breathe. I rubbed my face. I realized I was spreading ash. I checked my face in the mirror. It was too dark. I hung my head.

Indiana whispered, "Would you like me to drive?"

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that may help overcome one's sense of unease depending on your outlook

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Przestraszony: Spis Treści

Kolokacja Przestraszony w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Przestraszony."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na przestraszony który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "przestraszony." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Plugawość, Sportretowanie

Cenzura mówi wszystko

To naturalne, ukryć brudne rzeczy. Są żenujące. Ale trzeba pamiętać, że kiedy ukrywamy rzeczy, które są trudne, robimy wrażenie że są brudne, gdy są naprawdę coś zupełnie inne. A kiedy sprawiamy że łatwe rzeczy są dostępne, robimy wrażenie że są czyste, kiedy tak naprawdę nie są w ogóle. To jest niebezpieczne.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży