Nagłówki MichałaTakże

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Także, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Translator Angielski już nie będzie ci potrzebny kiedy uczysz się angielskiego we własnym domu Bielsko-Biała styleIkona słownika

Akceptuję siłę ogłaszania angielskiego jako światowy standard. Nie cenię rutynowo usankcjonowanego stylu w którym angielski jest przedstawiony.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Lepszy sposób do nauki angielskiego: Definicje podzielone na osiem typ słówPointer

Typ 2 odpowiada na "Jak?"

Można powiązać osiem rodzajów słów z dniami tygodnia w kalendarzu akceptacji. Poniedziałek, lub Dzień Pracy, reprezentuje "Jak."

Ze sztuką dla kobiet pomagamy położyć kres zachowaniu antyspołecznemuZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Wiele osób wyruszają w podróz samochodem. Nie każdy przecina Europę wzórem krzyżowym w 46 dni. Zwłaszcza nie z towarzyszącą osobą zupełnie jemu obca.

Nazwijmy to wypadek. Nazwijmy to boska wola. Nigdy nie miałem spotkać się z Gosią...gdyby nie przypadkowe przestępstwo pewnego człowieka...kolejne nadużycie spiętrzone przez człowieka na człowiek. Rabunek.Torebka wyrywana z pod rąk, w której był paszport. Kolejny atak na ciało ludzkie. Jeden ze złych zwyczajów społeczeństwa, z którą już od dawna walczyłem jako artysta działający na rzecz akceptacji ciała.

Byłem Amerykaninem. Świeżo przybywszy do Europy i nowym właścicielem Ford Escort produkowany w 1997 roku w Niemczech. Jedyna rzecz na co mogłem narzekać, był fakt, że instrukcje były pisane w języku niemieckim. Ona była zaś z Polski, a niemieckojęzyczna instrukcja obsługi samochodu kupionego w Polsce nie była jedyną rzeczą, na co ona mogła narzekać. Coś takiego nawet nie zarejestrowało.

10.000 kilometrów. Jeden samochód. Jeden namiot. Zaczęliśmy uczyć się jak słuchać. Zaczęliśmy się otwierać. Zaczęliśmy współpracować. Nawet kiedy było żle, nawet jeśli było tak trudne, że nie wydawało się że skończy się dobrze, jakoś wytrzymaliśmy. Zakończyliśmy wycieczkę i wróciliśmy zadowoleni. Pokonaliśmy diabła na drodze. Z powrotem do domu więcej diabłów czekalo nas nadużywać. Jeszcze gniew. Jeszcze strach. Jeszcze wiecej smutku. Tym razem byliśmy przygotowani. Tym razem jeden miał drugiego i mogliśmy powołać na tę radość i zaufanie i niespodziewanie, co 10.000 kilometrów stworzyło. Mogliśmy sobie przypomnieć, jak to było żyć w jednym namiocie.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 38
2011-08-26
 7༜25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Poble Naturista El Fonoll

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Between Forés and Passanant in Tarragona, Spain

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Także

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo takżew jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa takżepo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na także znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na TakżeGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "także."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "także."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na TakżeGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na także jest angielskie słowo also.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na także w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. I think you should also consider the nuclear option.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. Muszę jeszcze wymyślić drugie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "także."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. Muszę jeszcze wymyślić trzecie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "także."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "także."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "także."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "także."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "także."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Także w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Także: Spis treści

Także po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "także."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Także."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "także" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na także," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Także: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Także w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin.

Frame #1610

im looking for a woman dressed like cleopatra. lowes said id know her when i see her. he also said watch out for the feds. if theyre here.

Justin Bieber

13 August, 8:32 PM

Frame #5205

ive got the duffel bag. i also found some junk food lying around. its not much but its something.

Sprint "Iphone" Case

9 November, 4:37 PM

Frame #1858

pandora says it wasnt just a lie. it was also wishful thinking. a lot of wishing thinking. .if that helps.

JC Penney

16 August, 6:29 AM

Frame #1744

the secret service wants me to move. they also told me not to take photos. or else they would have to confiscate my camera.

Justin Bieber

15 August, 10:23 AM

Frame #397

bieber - catherine also told me not to try telecommuting. you get a lot fewer tips that way.

JC Penney

29 July, 4:32 PM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Także: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Także wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

I tried not to fall asleep, but it was hard. The other men were also having trouble staying awake. Two men were trying to play piquet, but it was hard. The road was bumpy, but besides that, they couldn't concentrate. They gave up. I asked for the deck of cards. They gave it to me. Offering to play a game, they declined. I asked the new conductor: "Do you want to play a game?" He shook his head. I started playing a game of solitaire. It was hard. I was having difficulty concentrating.

Verse 173 from the chapter called Bohemia

"I also have something for your father."

"What's that?"

Verses 906-907 from the chapter called Security

At the time of her sudden death, Jesus's father was engaged in some very serious litigation - had been for quite some time. As long as Jesus could remember, his father had been poring over books: law books, books on health, books covering conflicts of law, international arbitration, personal injury cases, adjective law - the list was endless; the books were heavy and full of small print: Jesus didn't care much for them, but he knew, from an early age, that somehow they were intimately tied to his father's income, his mother's illness and his own persistent loneliness, for it seemed like those books, while keeping his father occupied for lengthy periods of time, would also send him far away, to places that Jesus would never have known existed if not for geography. Jesus blamed those books, even though they kept his father close to him, for keeping his father preoccupied. They angered him - they angered his father if they proved unhelpful or troublesome - but Jesus's anger was stronger: he hated the books for taking away his father's attention (once, his father had mercilessly spanked him for ripping out a few pages, which the young Jesus had done out of frustration for being neglected) but ultimately (notwithstanding the great pain of that episode) Jesus blamed the books for something far, far worse: a much meaner and grosser negligence. He blamed them for letting his mother die.

Verse 52 from the chapter called Adolescence

"No," said Jesus. "My grandmother, like most of my family, lives here now. My father owned the apartment after she died, but, when the authorities discovered that my father was also dead, they took possession."

Verse 609 from the chapter called Security

The right bedroom was empty; the window was open. The main room was also empty; the area where the Black Madonna had proudly stood was now given back to the television. The bathroom was empty; so was the kitchen. That was it. She's not here, I said to myself.

Verse 593 from the chapter called Adolescence

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Także: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Także wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

NIKE: Are you familiar with nomenklatura? those millions upon millions of bureaucrats? whose only interest was protecting their own power and privilege? There was only one thing my father was capable of coveting: control of the Politburo; and, soon discovering that there was no way up or down (unless he stayed a coal miner like his father), he soon realized he could only shift himself left or right, and, since China was also communist, and very critical of Russia, he decided he could only go where all young men desired: west.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 27, Penetration, Paragraph 51

He even fought to secure legislation protecting the copyright of an artist. And it came as a great surprise to learn that he was very involved with the theatre. I knew that his first great painting was a scene from a contemporary farce, but the extent of the theatre's influence on him was gradually revealed to me and I was dumbfounded. He was even friends with the famous Mr. Garrick, and all this was greatly appreciated by my companions. This exploration of all the influences over Mr. Hogarth comprised the bulk of the lecture, and it extended to include not only the theatre, but also the painter's experience of marriage.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 12, Private Clubs, Paragraph 4, Clauses 5-12

So anyway: there's only one reason I remember the opium dealer. One time, when he came by the apartment, he was standing outside on the steps: one foot on a higher step, the other foot stretching almost to the ground; his arms were spread out: one was grasping the railing, the other one was balancing. As he talked to Nike, I was standing in the doorway watching him balance like this. He kept moving his arms around and shifting his weight, balancing in a new way, playing with the stairs and gravity like so many had done before him. He kept moving his head too - but he wasn't looking around: his eyes were always on Nike, or else on Brian (who was also talking to him), and sometimes, he would look at me for a while, even though I don't think I ever said a word. And looking at us, he kept moving his head around - like a pet bird, but slower and more deliberate.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 6, Doing Business, Paragraph 1

Finally, I understand what you mean, A. Jo Ann; you may be right. If marriage is to be divorced from matrimony, then someday soon marriage may also be divorced from exclusivity. There is no inherent reason why that institution must be monogamous. We only think it should because we're divided into two sexes, and, consequently, we think marriage must be composed of two people. But, if it's not based on two sexes, then there's no reason to cherish that number.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 7, The Seventh Day, Part 1, Strength & Security Sector Reform, Section 2, Facing a Choice, Paragraph 22

Nor did you tell me that Albert, after apologizing to you, decided to leave the house, nor the fact that after he left, Indiana came downstairs, sobbing, so that she could also apologize, and "by the way" ask you (through her tears) what you had been playing. Now did you visibly smile at this incongruity, or were you able to refrain yourself? And when you quietly said "Liszt," and Indiana said "oh," did you think she didn't really register his name? I suppose what I mean to ask is: when you sort of charmingly mumbled, "he's an excellent Hungarian composer," did you expect her to giggle? Because Mother seems to think that you did, and that you said that in order to cheer her up - which I'm sure you did, because apparently Indiana said so herself. But I am not convinced that this was your only expectation, especially after I heard that you then offered to play him again, optimistic that this time he would indeed compose her.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 3, A Man's Charm, Paragraph 4

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Także: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Także wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

He jumped into the front seat. He cursed himself. He started the engine. He drove down the Reine. He turned left. The road was one way. He passed a road to the right. It was also one way-the wrong way. Luka reached a carrefour. Instead of staying on the same road, he bore to the right. He reached a fork. The road to the right was one way-the wrong way. Luka had to go left. He reached a lake. He almost drove into it.

– from “Paris Is For Rapists, Too,” a ghost story about a woman and a bunch of men

"Go to America. Tell them how beautiful road is in China. They will not believe. It is. I ask you: two things man build and see from space? One, Great Wall of China. Two, Great Highway in Tarim Basin, also in China-but more important: my province, Xinjiang. Long live Xinjiang. Long live China."

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story about what to do if you're an American agent in western China

Deciding to provide himself with more traction, he stripped the rest of his clothes. "I can't believe I'm getting naked," he thought. He was also crazy enough to squeeze his whole hand through the loop. He was convinced that this way, if he dropped over the side, it would only break his wrist and not his grip.

– from “A Cop Named Patsy,” a funny story featuring a cop on a nude beach

Mithra shook her head. "The twin peaks were also smoldering. We saw no dragons there."

Gog laughed. "I didn't realize you had gotten that close. If you were so curious, you wouldn't have wanted to leave."

"You admitted there was nothing there."

"I knew it could not have sheltered the morning sun."

– from “In the Beginning, There was Gog,” a fantasy story featuring a woman from God knows where

In Japan, Patsy worked hard to acclimatize to the culture. He learned words like onna, meaning "woman," and utsukushii, meaning "beautiful," which Patsy found himself using all the time. There were also more complex words like kon'yoku, meaning "mixed bathing," and hadaka-mairi, meaning "visiting a shrine naked." One never knew when those might come in handy.

– from “A Cop Named Patsy,” a funny story featuring a cop who likes to joke around

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Także: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Także wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

ALICE: Where is she?

KOKOMO: In what seems like paradise: Western Samoa.

ALICE: I thought you liked it here.

KOKOMO: I do. I can't help being homesick. Norfolk is small. Between the locals and the tourists, I think I've had enough.

ALICE: I understand.

KOKOMO: There aren't so many tourists back home. The islands are big. Half the land is forest.

ALICE: It sounds nice.

KOKOMO: It's a mixed blessing. Few tourists means fewer crowds but also less money.

ALICE: Do a lot of Samoans emigrate?

KOKOMO: They do. It's different for me. I'm half European. My father's from Vladivostok.

– ACT I, lines 830-839

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Także: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Także w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

Publio Orazio (d. Mar 3, 2011), also known as Il Primogenito, a soldato for the Orazio crime family, was indicted for the murders of three policemen as well as his own sister; through the intervention of his father, Marco Orazio, a well-known mafioso, the case was eventually dismissed on all charges. Publio rose to the rank of caporegime before succumbing to cancer at an unknown age.

– from “The Testament of Publio Orazio,” a horror story without much blood or gore coming straight out of Roman mythology

Grandmother got halfway through tossing her hand. She lifted her finger again. "It's funny you should mention St. Andrew. Cherry branches weren't the only things girls used. On St. Andrew's Eve, if a girl swept the floor with a new broom at the stroke of midnight, the dirt would reveal the face of her future husband. It would help if she were stepping on a piece of silver. On the other hand, she could also try looking up a chimney. That was my favorite. You had to do it naked."

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that may calm one's sense of distaste depending on your outlook

I used my weekend to visit town. I bought a small grammar and books about local history and the Great Patriotic War. I also bought another box of chocolates.

– from “A Black Man in Moscow,” an inspirational story that describes the human race wherever it tries to suvive

Grandmother folded her hands. "St. Barbara was a beautiful Christian - a virgin. Surrounded by pagans, she rebuffed her suitors. Despite that, her father - who was also pagan - decided to lock her in a tower. He didn't want anybody to see her except for him.

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that might ease one's sense of anxiety depending on your outlook

Steve had to borrow money from me the next day to feed himself. It pissed me off. I went back to the bar. I found the owner's wife sitting by herself in a back room. I wasn't wearing a happy face. She claimed not to know where Dave was or when he would be coming back. I was supposed to ask her husband. I asked her where her husband was. She didn't know. She also didn't know when he would be coming back. I gave the woman an ominous look. I probably scared her. It made me feel proud to be an American.

– from “Woodstock,” a life story based on real life as I lived it

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Także: Spis Treści

Kolokacja Także w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Także."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na także który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "także." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Martwa natura, Patriarchat

Ojciec mówi, że ojciec wie najlepiej

Na celu promowania demokracji, silny musi opróżnić się jego siły. Słaby musi być przyznany szansę na rozwój siły. Nie możemy wymusić koniec patriarchatu. Takie postępowanie po prostu utrwala feudalizm pod inną nazwą.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży