Nagłówki MichałaNikogo

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Nikogo, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Korepetycje nie będą potrzebne jak uczysz się angielskiego we własnym pokoju Bielsko-Biała style!Ikona słownika

Ufam w potencjał zatrudniania angielskiego jako światowy standard. Nie cenię konwencjonalnego procesu w którym język angielski jest nauczany.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Lepszy sposób do nauki angielskiego: Definicje podzielone na osiem typ słówPointer

Typ 6 odpowiada na "Kto?"

Można powiązać osiem rodzajów słów z dniami tygodnia w kalendarzu akceptacji. Piątek, lub Dzień Dziecek, reprezentuje "Kto."

Ze sztuką dla kobiet pomagamy położyć kres zachowaniu aspołecznemuZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Europa, lato 2011. Dwanaście krajów. 46 dni. Jeden samochód. Jeden namiot. Jeden człowiek. Jedna kobieta, którą dopiero poznał.

Nazwijmy to wypadek. Nazwijmy to boska wola. Nigdy nie miałem spotkać się z Gosią...gdyby nie przypadkowe przestępstwo pewnego człowieka...kolejne nadużycie spiętrzone przez człowieka na człowiek. Rabunek.Torebka wyrywana z pod rąk, w której był paszport. Kolejny atak na ciało ludzkie. Jeden ze złych zwyczajów społeczeństwa, z którą już od dawna walczyłem jako artysta działający na rzecz akceptacji ciała.

Ja uważałem się jako młody i zdolny. Będąc Amerykaninem często sobie przekonałem, że byłem jeszcze zdolniejszy. Ona nie czuła się taka młoda. Dorastając w Polsce, miejsce co było i jest nadal uważane przez wielu za biednym krajem, miała dodatkowy ciężar iż nie tylko była w niekorzystnej sytuacji, ale było to wykorzystywane przeciwko jej. Różnica stała się namacalna, kiedy uświadomiłem sobie, że nie mogę nawet prawidłowo przetłumaczyć na język polski bardzo amerykańskie słowo "opportunity". Coś wiekszego niż szansa czy okazja. Nie ma w słownictwie.

Pomimo policjantów w Wiedniu. Mimo deszczu w Veržej. Pomimo zagubienia się we Włoszech. Mimo rozstania się w Soest. Pomimo tej nocy w Amsterdamie. Mimo naszej walki w Lisieux. Mimo burzy w Bois de la Roche. Pomimo tego strasznego poranka poza Collonges. Pomimo długiej drodze do Pielenhofen, wróciliśmy cali i zdrowi, a co najważniejsze, byliśmy szczęśliwi. Zaczęliśmy uczyć się jak słuchać. Zostawiliśmy za nami diabły z drogi i te pozostałe diabły z przódu wydawały się trochę mniejszy. Zaczęliśmy się otwierać.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 20
2011-08-08
 19༛25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

De Birk

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Soest, Holland

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Nikogo

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo nikogow jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa nikogopo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na nikogo znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na NikogoGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "nikogo."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "nikogo."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na NikogoGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na nikogo jest angielskie słowo nobody.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na nikogo w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. There's nobody here except for that lawyer and his ditz girlfriend.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. Muszę jeszcze wymyślić drugie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "nikogo."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. Muszę jeszcze wymyślić trzecie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "nikogo."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "nikogo."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "nikogo."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "nikogo."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "nikogo."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Nikogo w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Nikogo: Spis treści

Nikogo po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "nikogo."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Nikogo."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "nikogo" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na nikogo," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Nikogo: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Nikogo w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin.

Frame #6311

i made it. im across the staircase. nobodys the wiser.

Justin Bieber

23 December, 10:26 AM

Frame #992

the trick is not to let anyone think theyre working alone. i have to look like im helping everyone. that way nobody asks for more money.

Sprint "Iphone" Case

6 August, 10:23 AM

Frame #2971

im proceeding north on foot. i hope nobody comes to service these power lines tonight. the last thing i need is attention.

Chase Credit

28 August, 7:10 PM

Frame #1890

im going back to the warehouse. nobody tells me to buzz off. im bail bond recovery.

Justin Bieber

16 August, 2:26 PM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Nikogo: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Nikogo wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

A few months later, our middle school French class was preparing a field trip to Quebec. Every student was required to bring either a U.S. passport, proof of U.S. citizenship, or a foreign passport with a valid visa. Now, at the time, your father's U.S. passport was in the process of being issued, so, instead of a passport, he was given a Xerox copy of his newly issued U.S. certificate of citizenship. Your father didn't even know he had one. Nobody else did. When he took it out of his backpack, when the bus reached the border, all the other kids wanted to see it.

Verse 3 from the chapter called Adolescence

In those days, people didn't trust any central government. Americans didn't trust Washington. The Poles didn't trust Warsaw or Washington. Why should they have? They were fake cities, made by fiat. Nobody wanted to live there. Washington, D.C. had a foggy bottom; Warsaw had the worst soil around - what a perfect place for a capital! Berlin was a backwater town. What made them great? Power! Resources coordinated! Levée en masse! The spoils of war! Nothing else: they would still be villages. They are the most unnatural monsters ever created. People felt it. One by one, they started to wonder: why doesn't Washington, D.C. worry more about Washington, D.C.? Why doesn't Warsaw worry about Warsaw? What gives them the right to worry about everybody else? Why do we have capitals?

Verse 86 from the chapter called Childhood

That's when Sadatmo struck. There was much petroleum to be gained, and besides, A/COMP workers had been trying to incite his employees. Everyone was on Sadatmo's side: Martians, the Americans: nobody wanted to see the A/COMP workers win. But Sadatmo didn't make it: A/COMP was simply too much for him to swallow. Dhagbod was finished: after eight years of fighting, the belligerents agreed to a UN-brokered cease-fire. Two years passed and nothing happened. Then, all of a sudden, peace talks were held: Sadatmo was stirring.

Verse 121 from the chapter called Childhood

Jesus himself was without Polish papers. The only documents he possessed were the American passports it seemed as if he were collecting: the one that was issued when he was thirteen years old - so goddamn long ago - and yet, not so long ago - which was now invalidated, and the one he had recently received in the mail from the U.S. Consulate in Prague. With those documents in hand, and Stalin's contract, there had been absolutely no problem getting a work permit. SECURITA couldn't afford to wait for its foreign consultants. As for a residency visa, Jesus had a reason to be in Poland. Thanks to the weathering of time, and a little bit of Jesus's own effort, the first stamp on his old passport - the one he received while entering Poland at the age of thirteen - or, rather, more specifically, the year of entry which that stamp specified - was illegible. Nobody could prove that Jesus had been sitting at his dead grandmother's apartment for so long without even saying 'Hello' to the town clerk. His residency visa was approved - no questions asked.

Verse 157 from the chapter called Security

"He says that miners have always been very superstitious, very secretive, and very protective. He says that they were the brains behind the Revolution - just like everybody else. But nobody knows that. Nobody can say that for sure. The Revolution just happened - mostly because people were sick and tired of my grandfather - that's all."

Verse 926 from the chapter called Bohemia

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Nikogo: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Nikogo wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

There is no way to describe that final climb, those desperate tries at freedom - con brio - tickling heaven - only to fall back into the deep. How could one begin to interpret that terrible cascade? that beautiful, but tragic fall that leaves us with nothing but yearning: that final, definitive chromatic scale, rising out of nowhere to reach something no matter what the cost or consequence. How tragic. How beautiful. Trust me when I say that I gave it my best. I wrapped up Chopin's first scherzo with full and appropriate dramatic gusto. It was very dramatic - believe me: Indiana was clapping so long, I had to bow twice. And she was my only audience: nobody else was paying attention. I don't think they could even hear me that well from across the house. But Indiana was enraptured, and that was all I could ever need.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 3, The Third Day, Part 2, Prayer & The Reformation, Section 13, The Role of Music, Paragraph 9

Nike did not die, by the way, in case you're worried. They put him in a taxicab, but: Nike was not able to speak (for reasons which I dare not reveal), and: nobody told the driver where to go, so: I can only hope that he was being taken to the hospital. But, of course, I woke up en route, before he was able to reach anyplace.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 4, The Fourth Day, Part 1, Our Constitution & Constitutional Reform, Section 4, Avoiding Emasculation, Paragraph 29

NIKE: Well, if you really want to know what I think: I think homosexuality is like...picking your nose. There's a lot of people who say it's disgusting. But when nobody's looking, they try to sneak a little finger up their nose.

ANDY: Yeah, but should you be able to pick your nose in public or not?

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 12, Understanding Humor and Ridicule, Paragraphs 8-9

NIKE: Exactly: that's why I'm pulling out of tissue. Nobody wants to invest in futures anymore.

ANDY: Yeah, well, I'm gonna wait till it falls under sixty.

NIKE: Hey, nice try - but it's gonna come back to haunt 'cha.

ANDY: Aw, who cares anyway: it's all artificially buoyed nowadays.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 12, Understanding Humor and Ridicule, Paragraphs 14-17

They must have been police or something, but it didn't matter: suddenly, I could see Nike in the same position: on his knees in supplication, with his hands pressed together as if in prayer. But this time: his head was bowed; he was untouched; and, there was nobody around him. I saw him from far away. Directly in front of me, in the corner of my vision, was Christian's face. He was staring at me. "Was this the man who raped you?" he asked. Then a voice whispered, "No." Christian kept looking at me. "Was he a friend of the man who raped you?" But there was silence. "Was he there when it happened?" Again, silence. "Alright," said Christian, "you can go now." So I turned away.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 3, The Third Day, Part 1, Family & Welfare Reform, Section 7, Surprising Oneself, Paragraph 5

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Nikogo: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Nikogo wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

Shephard gathered their bags. Clark wondered why nobody else was moving. The bus slowed to a stop. Shephard and Clark stepped off. The driver pressed the gas.

"What's going on?" said Clark. "I don't have any contacts here."

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story featuring one man's descent into rebellion

"Nobody. They're boys. They're not bad. I told them how dumb they are. They saw you at the market. One of them had the bright idea to kidnap you. They weren't going to do it. They knew it was stupid. It's only because they say you half-dead on the highway. They decided to wait for you at the station. I guess they talked themselves into it." She shook her head. "Do you know what they're doing now? They're watching television. They're trying to decide which news channel should get the videotape of you being held hostage. They don't have a gun to wave at you. They knocked you out with a stuffed shoe."

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story featuring a frank discussion of the smells produced by a camel

The hills flattened. The forest thinned. The river widened. "If it's shallow," thought Tae, "Bo may have climbed out. I don't want to miss her." He kept glancing to the other bank, hoping he would spot Bo wringing out her skirt in gentle frustration. There was nobody.

– from “How Tae & Bo Took Over the World and Kung & Fu Didn't,” an apocryphal bible story featuring an unknown planet

There was silence-not that anybody was particularly shocked by Sergeant Cline's chivalry. He was always trying to impress his partner. She was a nice lady: very well-rounded. She had a great personality. Nobody was willing to mention that his weight, in all likelihood, more closely resembled the weight of the victim. "Alright, Sergeant Kline," said Patsy. "You're going to have to wear a skirt."

– from “A Cop Named Patsy,” a funny story set in both American and Asia

Junior decided to rummage through the office after hours. There being nobody to ask for directions, it took him a while to find the elevator. He got lost on the second floor. Stumbling eventually into the minerals department, he searched the vicinity for photographs. He kept seeing the same African beauty. "This must be her," he thought to himself. "She's quite a fox."

– from “A Horse Named Clutch Bag,” an inspiring story featuring one man's vices

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Nikogo: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Nikogo wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

LESBIAN: What are you in the mood for?

MS. JACKSON: Love.

LESBIAN: I thought we couldn't do it here. I though we might get caught.

MS. JACKSON: Who cares?

LESBIAN: I do. I don't want to see you get hurt.

MS. JACKSON: Who's going to hurt me?

LESBIAN: Your husband.

MS. JACKSON: My husband is nobody's concern.

LESBIAN: What about your son?

MS. JACKSON: What about him?

– ACT I, lines 889-898

ALICE: Did somebody die?

FLETCHER: Don't ask.

ALICE: Yes.

FLETCHER: Even if your husband had died?

ALICE: It would.

FLETCHER: I've been wanting to confess this for so long. The island makes it hard. Who would have understood me if I had spoken? My mother? I pay my penance every time I hear her cry. She has no idea what part I played in that fire. I can't help feeling that, if I had stopped it, this family would never have had the problems it's had. Nobody died in that fire except for me. It was my own soul burning. As far as the house is concerned, restitution's been made. As for me, who would not find my weakness and ignore it? for the sake of convenience if not for shame. Who would restore my strength from the ashes?

ALICE: Let it be me. I will restore you.

FLETCHER: This is why I've been pursuing you. I knew you'd never give in to me. I saw your strength the moment you arrived: its grace: its beauty. I fell in love with it. I desired it - not for myself, but for its ability to release me from this guilt.

ALICE: Let me release you, Fletcher Christian. I will make you whole again.

FLETCHER: You will forgive me my crime?

– ACT II, lines 184-193

GREY GOOSE: That's not what I want to hear.

KOKOMO: I'll do my best.

GREY GOOSE: You're a fine girl, Kokomo. Nobody can know about this: not Fletch, not the guests, and certainly not my wife.

KOKOMO: I get it.

GREY GOOSE: Go to my farmhouse. Wait for me there. I'll follow.

– ACT I, lines 246-250

(FLETCHER exits in a rush.)

KOKOMO: It's still warm. Would you like some?

ALICE: Yes, please.

KOKOMO: I'll get you a cup.

ALICE: You're such a sweetie.

KOKOMO: Don't mention it.

ALICE: I mean it. You do so much around here. Nobody seems to notice.

KOKOMO: I know.

ALICE: Least of all your boss.

KOKOMO: Don't get me started.

– ACT I, lines 811-819

(MS. JACKSON exits.)

KOKOMO: You should've washed.

FLETCHER: What difference would that have made? I wore my suit yesterday. Nobody cared - except for me. It was killing me. No, Mother: that prosecutor took one look at me and old man Menzies and that was it. We were out of there. Thank you kindly.

KOKOMO: Did it take long?

FLETCHER: Long enough to waste my time.

MS. JACKSON: (off) Why would he not want you?

FLETCHER: Who knows? Perhaps the prosecution thinks I'm immature.

KOKOMO: You're not?

FLETCHER: No.

MS. JACKSON: (off) It's because you're unpredictable, like an old man.

– ACT I, lines 8-16

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Nikogo: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Nikogo w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

"At the beginning of midnight mass, Albert jumped on the chair. Everybody stared. They were shocked. Nobody had ever done it. They looked at him like, "What are you doing?" He stared at me. He smiled. He said, 'That woman is the witch." He pointed at me. He said, 'She is the most beautiful witch in the whole world. She has bewitched me.' Albert asked me to marry him - right then and there.

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that might calm one's sense of discomfort depending on your outlook

Nobody had to be bribed. There was no brain-washing. To all those people who changed their minds. You can't take it back. You can't say he's a hero one day and decide the next day you were wrong. That's not fair. Especially when nothing's changed. Except the fact that I'm not today's hero. I'm yesterday's hero. And the war is back on. That's why they curse me. Cause I'm not all-powerful. I'm not the one solution to all their problems. People are capricious.

– from “The Testament of Publio Orazio,” a horror story based on family values coming straight out of Roman mythology

"Nobody," said John. Proctor smashed him into the wall again. He pressed his arm into his throat.

"Who else?" he demanded.

"Okay," pleaded John. "My husband."

"Anybody else?"

– from “We Need To Talk,” a mystery story featuring a former flame put in a weird position

Pfizer scoffed. "Nobody from Earth gets elected anymore. Not unless you're a hybrid. We've gone from the center of the arm to a backwater. It makes me want to move to the Orion cluster."

Sara Lee's eyes widened. "Would you really risk it?"

– from “Titan's Reign,” a science fiction story from which light cannot emerge even when it's traveling at light speed

Nobody blamed the guy on 1 Update Street except for Mark. He tried to get the jerk to move his box. The jerk said he had a right to put his box on that side. Postmaster Steve agreed. He pointed out rather tactlessly that it wasn't even Mark's place to complain about it because he was a substitute. That was the end of Mark's illusion that his Magnificence might bring him anything beyond bragging rights.

– from “Wrong Again,” a success story to teach children about adults that may or may not work

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Nikogo: Spis Treści

Kolokacja Nikogo w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Nikogo."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na nikogo który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "nikogo." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Martwa natura, Patriarchat

Ojciec mówi, że ojciec wie najlepiej

Na celu promowania demokracji, silny musi opróżnić się jego siły. Słaby musi być przyznany szansę na rozwój siły. Nie możemy wymusić koniec patriarchatu. Takie postępowanie po prostu utrwala feudalizm pod inną nazwą.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży