Nagłówki MichałaNasze

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Nasze, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Korepetycje nie będą potrzebne jak uczysz się angielskiego we własnym mieszkaniu Bielsko-Biała style!Ikona słownika

Ufam w wykonalność ogłaszania angielskiego jako międzynarodowy standard. Nie doceniam formalistycznego projektu przez który język angielski jest przedstawiony.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Lepszy sposób do nauki angielskiego: Definicje podzielone na osiem typ słówPointer

Typ 1 odpowiada na "Ktorego lub czyje?"

Można powiązać osiem rodzajów słów z dniami tygodnia w kalendarzu akceptacji. Aby pamiętać, że pierwsze z tych słów odpowiada na pytanie "Czyj?" można zapytać siebie, do kogo należy pierwszy dzień tygodnia. Niedziela, lub Dzień Zwycięstwa, jest dniem dla wszystkich, aby uczcić sztukę.

Ze sztuką dla kobiet pomagamy położyć kres rasizmuZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Jeden tydzień po przybyciu do Europy, poznałem kobietę w saunie na parterze dużej willi, co dzieliła z byłym mężem. Cztery tygodnie później dzieliła ze mną mały nasączony z deszczem namiot w Wiedniu, nasza mała gazowa kuchnia ledwo zdolna do gotowania kubka wody. Dopiero jak dotarliśmy do Chorwacji, zdecydowaliśmy się zainwestować w dużym czajnikiem elektrycznym. To było dość luksusowe i mnie bardzo pocieszyło.

Nazwijmy to wypadek. Nazwijmy to boska wola. Nigdy nie miałem spotkać się z Gosią...gdyby nie przypadkowe przestępstwo pewnego człowieka...kolejne nadużycie spiętrzone przez człowieka na człowiek. Rabunek.Torebka wyrywana z pod rąk, w której był paszport. Kolejny atak na ciało ludzkie. Jeden ze złych zwyczajów społeczeństwa, z którą już od dawna walczyłem jako artysta działający na rzecz akceptacji ciała.

Jako Amerykanin, ja byłem pełen optymizmu i pewności siebie graniczącej z brawurą. Byłem gotowy do wypalania kół z samochodu, którego dopiero kupiłem i przed koncem tak właśnie się stało. Jako Europejczyk, ona była ostrożna i nieufna. Musiała się upewnić, że klimatyzacja działała. Działało. Jeżeli właściwym sposobem złamane pokrętło kręcono.

Nigdy nie głodziłem nie zasługując na to. Nigdy nie byłem systematycznie pobity przez rodziców. Ksiądz nigdy mnie nie pieścił w majtkach. Ale to nie oznacza, że nie mogę słuchać kogoś, kto przeżył takie nadużycię i to nie oznacza, że nie mogę próbować to zrozumieć. Razem z Gosią podróżowaliśmy 10.000 kilometrów razem. Spaliśmy w tym samym namiocie. Musieliśmy słuchać siebie nawzajem. Człowiek nie powinien potrzebować 10.000 kilometrów aby to zrobić. Powinniśmy być w stanie słuchać siebie wzajemnie bo tak chcemy. Powinniśmy być nauczeni to zrobić. Jeśli tego nie nauczono nam, powinniśmy się uczyć, jak to robić i szybko.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 19
2011-08-07
 18༛25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Athena Le Perron

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Waimes, Belgium

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Nasze

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo naszew jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa naszepo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na nasze znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na NaszeGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "nasze."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "nasze."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na NaszeGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na nasze jest angielskie słowo ours.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na nasze w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. My brother-in-law sold his old car. We'll be lucky if we can get ours to the scrap yard.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. Muszę jeszcze wymyślić drugie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "nasze."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. Muszę jeszcze wymyślić trzecie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "nasze."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "nasze."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "nasze."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "nasze."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "nasze."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Nasze w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Nasze: Spis treści

Nasze po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "nasze."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Nasze."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "nasze" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na nasze," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Nasze: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Nasze w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin.

Frame #7224

weve got ourselves an engineer with no name.

Sprint "Iphone" Case

24 December, 1:39 AM

Frame #6182

megaphone man speaks english. with no accent. he wants us to identify ourselves. to explain what were doing in the exclusion zone.

Sprint "Iphone" Case

23 December, 8:17 AM

Frame #1693

i hope chase's wrong about mcdonalds. i want it to be a freak accident. so theres nobody to blame. except for ourselves.

JC Penney

14 August, 1:40 PM

Frame #7521

well move most of the militia onto mount washington. if the mex come back we can defend ourselves. but what to do with the civilians.

Sprint "Iphone" Case

24 December, 6:36 AM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Nasze: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Nasze wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

By the time your father found the Internet, there were terrorists in Wroclaw. They were fighting elements of the 2nd Infantry Brigade and Silesian Air Squadron. The search engine's homepage was full of interesting information about terrorism: like, for instance, where to go in case of injury from terrorist attack, how to protect yourself and your beloved family from poison gas, what to do in case a terrorist comes crashing into your apartment, et cetera, et cetera. The only thing it didn't tell you is where the terrorists were - obviously, such information would be redundant if a terrorist were already crashing into your apartment, but if that terrorist were crashing into your neighbor's apartment, it might be helpful to know that. As it was, there was nothing: no information concerning the terrorists' whereabouts. They were in Wroclaw: that's all you needed to know. According to Lucius, we had already known that; we had let them in ourselves. In the end, it was all the same: after all, terrorists were everywhere.

Verse 744 from the chapter called Adolescence

"What the fuck is this?" continued the Krupnik. "You know what this is? This is the fuckin' line to the goddamn checkpoint. We're gonna be here for fuckin' two hours or more. When we cross this bridge, you can wave hello to the goddamn howitzers. What the fuck is going on? This planet: it's madness. This is worse than usual - and usually, it's pretty fuckin' bad. That Lipski's gonna have to pay for this - goddamn it: it's not his fault. It's the goddamn situation. It's fuckin' terrorists, outer-space pirates, American interests - goddamn it. It's a good thing this city has a moat - if not for that, fuckin' Lipski wouldn't know where to put his troops. I can read him like a goddamn book. Once we shoot around on this bypass, we can ram ourselves up his goddamn ass. Why do you think I left the hood red? That's a sign for the terrorists. This way, they won't shoot us. Goddamn it! Welcome to the fuckin' party, boy. I hope you like it."

Verse 123 from the chapter called Arms

The Krupnik was being very polite, considering Jesus's incommodiousness. Not wanting his precarious position suddenly to be altered, or his luck (as he felt it, scant luck) to run out, Jesus decided not to ask any more questions. With nothing coming from the other side, we drove in silence. Turning onto Millennium Bridge, we crossed the river. Passing by the train tracks and the road to the airport, we swung around the industrial parks and found ourselves on the southern side. Going down the Avenue of the Home Army, we didn't turn back towards the city until we reached the road to Cracow.

Verse 126 from the chapter called Arms

We offered ourselves to the local governments in Treblinka. Both the town government and the local commune were no less corrupt than anything else, but, thankfully, their operations were limited. Fire control was the worst thing we had to do. Coal investigation was almost as bad. The countryside was restive; so was the town. At night, in the streets of Treblinka, you could almost choke on the fumes. Whenever the wind blew down, clouds of sulfur dioxide and carbon monoxide reached around corners and into alleyways. It was almost impossible to find the source. There wasn't enough electricity for streetlamps. They were all dark. In those days, the nights were very dark. People didn't like to leave their homes very often. Despite the rebelliousness, in those days, it seemed like everyone - except for the Capitalists - was in retreat.

Verse 234 from the chapter called Security

It was strange not to be walking. The horses were good for mobility's sake, but, like the priests who spent their time talking into the microphones, or the ushers who pushed people into the side of the street, or the quartermasters who arranged special housing, or the drivers and baggage handlers who transported the tents, we were set apart from the crowds of pilgrims, and, instead of concentrating on the Lord and all his gifts - our happiness and peace inside His bosom! - we were forced to think about other things - in our case, security issues: infiltrations and possible weaknesses - and, instead of looking inside ourselves and reflecting on our sins, we were made to scan the countryside for potential terrorist activity.

Verse 262 from the chapter called Security

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Nasze: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Nasze wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

Sitting down in a quiet corner, my stomach was well pleased. The prospect of food began to take its effect, and, our continual hunger notwithstanding, we reassured ourselves that we were not in a rush to eat, and that we could take the time to enjoy ourselves politely, now that we were alone together, and, of course, dependent on each other for conversation. I quickly chose a neutral subject: "Did you enjoy the lecture about Hogarth?" I asked. Macy said yes, but he decided not to elaborate. I said: "Funny thing about the bathroom, isn't it?" Macy said yes, but then he looked over his shoulder, examining the premises.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 13, Bringing Up a Delicate Subject, Paragraph 1

We got up to leave. Nike wanted to know where a good place was to go and smoke. I suggested we go through the pub's back door, and, after snaking around a few obstacles, we found ourselves near the dumpsters. "Let's keep going," said Nike. So we continued walking till we came across the block's main artery. "Alright, let's go down this way." So we started walking down the narrow road, walking in silence.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 14, Referencing the Past, Paragraph 12

ANDY: Yes it is, Macy: it's your fault and it's my sister's fault: it's everyone's fault when we subject ourselves to sentiment.

MACY: What are you talking about?

ANDY: I'm talking about feelings, Macy. We can't let ourselves be controlled.

MACY: Then what do you want?

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 5, The Fifth Day, Part 1, Greenery & Land Reform, Section 2, The Risk of Being Labelled Insensitive, Paragraphs 31-34

And Christie? She wants me to entertain Macy? She wants me to take him out to dinner? So that I can see him looking at me the way I was looking at Indiana? the way my eyes were caressing her body? Who is more grotesque? Whose love more forbidden? more unreal - mine or his? And what does he expect? What does he want from me? a kind word? He knows I must revile him. I must push him away: for he wants what he can never get. And we must both suffer for it. So why remind ourselves? I don't know. I don't presume to know what Christie wants. But whatever she wants, I'm not going to enjoy it.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 3, The Third Day, Part 2, Prayer & The Reformation, Section 11, Judging Love Based on Results, Paragraph 6

When Nike was not around, he was not there to balance things, or to talk about theatre for that matter, which is what he would always do, and which Macy would rarely mention on his own, probably for being sick of it. However that was one of the few topics I felt comfortable enquiring about, and though Macy and I were able, gradually, to wean ourselves away from Nike, we relied at first on our experience in Austria. But because of the nature of that experience, and also my failings as a conversationalist, this made matters a bit more lopsided than I desired.

– Title 1, Regarding Peaches and Bananas, Part 2, Section 5, Falling in Love, Paragraph 2

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Nasze: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Nasze wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

Junior wouldn't listen. He lifted him onto the saddle and stepped back. "Are you ready?" He had the controls in his hands. Harry Connick cringed. Junior pushed him left, right, up, down, around. Nothing moved him. Eyeballs in or eyeballs out, Harry Connick couldn't be thrown.

Junior shook his head. It looked like the man was spinning around at six g. He might as well have been an astronaut. "I think we found it," he said. "We've got ourselves a champion rider!"

– from “A Horse Named Clutch Bag,” an inspiring story featuring one man's misdeeds

"If that map is gone," said Tatum, "that woman and that child aren't safe."

"I'll call Hoopz."

"No!" Tatum gave Neal a grave look. "If that woman is charged with kidnapping, I'll never forgive myself. We have to go ourselves."

"To the north pole? How?"

"The rocket sled."

– from “Dirty Manga People Are Disgusting,” a spooky story featuring a strange game they play on the moon

A wisp of steam rose from the rocks. Tae felt the urge to check it out. "Excuse me," he said. He left Kwon and Do behind. He climbed the rocks with his bare feet. He heard the sounds of splashing. Two women laughed. A man said, "That bean counter wanted us to till fields." It was Kung. "I showed her. We marked out the best spots for ourselves-right next to a hot spring. We should open a resort. Charge the others admission."

– from “How Tae & Bo Took Over the World and Kung & Fu Didn't,” an apocryphal bible story featuring a strange settlement

"We must strengthen our people," they said. "We must hasten to make ourselves worthy to face Ashur in battle. In the meanwhile, we encourage you to attempt to climb High Harrah. Because of the danger involved, a direct appeal to the Bhag will be looked upon with favor. Seeing you in supplication, they will ignore your presumption in favor of your courage."

– from “In the Beginning, There was Gog,” a fantasy story about the strength of faith

It wasn't long before Shephard took Clark aside. He said, "I have a plan. Twenty-four hours a day, tankers drive down the desert highway. They're full of oil. If we help these people steal some of it, they can sell it to Kyrgyz caravans. Pepsi's tribe crosses the border every week. We can make arrangements with the refinery in Jalal-Abad. They will buy it. We could fund ourselves an insurgency. Congress would never have to get its hands dirty. Everybody wins-except the Chinese."

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story featuring an intelligence agent

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Nasze: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Nasze wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

MS. JACKSON: I haven't invited you back yet.

GREY GOOSE: It wouldn't hurt to clean up, would it?

FLETCHER: (to KOKOMO) This is one kind of dusting you won't mind.

MS. JACKSON: What is this?

GREY GOOSE: I've had it. Go ahead and keep it: all of it. I don't even want it anymore.

FLETCHER: You hear that?

MS. JACKSON: Want what?

FLETCHER: We've got a witness. It's ours.

GREY GOOSE: Consider it my engagement present.

MS. JACKSON: What are you talking about?

– ACT II, lines 392-401

GREY GOOSE: Every time you had her sweet fish sauce underneath your fingernails-

FLETCHER: You couldn't help but think: wouldn't it be lovely?

GREY GOOSE: We understand.

FLETCHER: We want it ourselves.

GREY GOOSE: It's only natural.

FLETCHER: Take advantage of this wonderful opportunity.

GREY GOOSE: We can't wait to see you do it.

MS. JACKSON: I'm not going to have sex with my cook!

– ACT I, lines 1152-1159

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Nasze: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Nasze w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

A black man in Moscow is not unheard of. There used be many of us. There were four of us in my neighborhood. Obama and Barack lived together in the gray block to the north. Khalifa lived down the street from me. We didn't necessarily like each other but we were all in the same boat. We had each come from the same poor country. We each had been invited to study in Russia. Back then, almost twenty years ago, we considered ourselves lucky. We were willing to go through any hell to see it through.

– from “A Black Man in Moscow,” an inspirational story that represents reality no matter where you are

Something drains from above. It is my comrade. She pours in through the hole of my skull. We are together again. I open my bags and pull out memories for us to share. She in her ink-stained petticoats. Me adjusting my stockings. We have just pressed five thousand copies of Workers Unite. We are hot to pleasure ourselves.

We will honor every struggle with a voiceless laugh. We will be happy to be here. We will find a way to live again. We embrace.

– from “Shovels Fall,” an interesting story about the cycle of armed struggle throughout history

Father walked in with Albert. They told us Christkindl had flown by. It was time to open presents. We gradually gathered ourselves together. You stayed on the couch. Indiana took Olympia out of her chair. Mother begged to take her. Indiana held her out. I watched Mother bounce the baby in her arms. She followed Grandmother out of the room. I turned to leave.

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that might help put fears to rest depending on your outlook

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Nasze: Spis Treści

Kolokacja Nasze w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Nasze."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na nasze który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "nasze." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Św. Sebastian

Symbol siły i protestu

Sebastian był członkiem gwardii pretorianów rzymskiego cesarza, który miał czelność uczyć wartości chrześcijańskie w czasie pracy. W Stanach Zjednoczonych, skąd pochodzę, istnieje wśród żołnierzy amerykańskich tradycja brak udziału w polityce, przynajmniej kiedy się nosi mundur. Ja myślę, że mężczyźni i kobiety w mundurach, którzy nie głosują lub nie wyrażają publicznie swoje polityczne poglądy zachowują się idiotyczne albo są zastraszeni groźbą kary od przełożonych. Tak czy inaczej, są rzezańcy. Moim celem w tworzeniu Serię Swiętego Sebastiana jest umieścić ciało i twarz prawdziwego żołnierza na pierwszym planie. Dobry żołnierz stawia swoją misję przed samym sobą. Często kończy się martwy.. Prawdziwy żołnierz rozpoznaje złą misję kiedy go widzi i nie boi się to powiedzieć. Święty Sebastian nie był krową, pomimo to, że mądrzy ludzie chcieliby nam przekonać inaczej. Święty Sebastian jest patronem wszystkich manifestantów, którzy napotykają strzały motłochu za to że mówią głośno.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży