Nagłówki MichałaMało

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Mało, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Możesz uczyć się angielskiego - gramatykę też - we własnym mieszkaniu - Bielsko-Biała style!Ikona słownika

Doceniam pomysł podawania angielskiego jako międzynarodowy standard. Nie doceniam formalistycznego przepisu przez który angielski jest przedstawiony.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Lepszy sposób do nauki angielskiego: Definicje podzielone na osiem typ słówPointer

Typ 8 odpowiada na "Który?"

Można powiązać osiem rodzajów słów z dniami tygodnia w kalendarzu akceptacji. Aby pamiętać, że ostatni rodzaj słowa odpowiada na pytanie "Który?" możesz zapytać siebie który dzień jest najważniejszym dniem tygodnia. Odpowiedź jest niedziela, lub Dzień Zwycięstwa, który jest dzień dla wszystkich, aby uczcić sztukę bycia człowiekiem.

Zapobiegajmy tortur z pomocą sztuki dla kobietZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Cztery dni po przyjeździe do Polski, w znacznej mierze kraj katolicki obchodził Boże Ciało, czyli uroczyste procesje wdzłuż ulicy i tym podobnym. Trzy dni później zrobiłem własną uroczystą przysięgę, że jeśli dostanę szansę to wyrazić, chciałbym pokazać miłość do pewnej kobiety, którą dopiero spotkałem.

Wiedziałem że naturyzm był popularny w wielu częściach Europy i jako artysta, który pracował na rzecz akceptacji ciała przez całej jego kariery zależało mi na dokumentowanie jakiś mały fragment. Przyglądając się ze zdziwieniem znalazłem bardzo ważną część kryjąca się w Polsce. Miała na imię Gosia.

Miałem amerykański paszport. Ona nie. A fakt, że jechałem samochodem z polskimi tablicami dał jej wiele okazji, aby wskazać różnicę. To nie było tylko policja i straż graniczna, kto na to patrzyło. Zwykli ludzie zrobili takie same etniczne profilowanie. Jeden właściciel kempingu nie uścisnął mi dłoń, aż uświadomił sobie, że jestem Amerykaninem. Do tego czasu, już miałem wypracowane użycie uproszczonego Angelskiego, co bylo bardziej bliski tego co uchodzi za lingua franca w dzisiejszej Europie. To co Gosia starała się opanować.

Pomimo policjantów w Wiedniu. Mimo deszczu w Veržej. Pomimo zagubienia się we Włoszech. Mimo rozstania się w Soest. Pomimo tej nocy w Amsterdamie. Mimo naszej walki w Lisieux. Mimo burzy w Bois de la Roche. Pomimo tego strasznego poranka poza Collonges. Pomimo długiej drodze do Pielenhofen, wróciliśmy cali i zdrowi, a co najważniejsze, byliśmy szczęśliwi. Zaczęliśmy uczyć się jak słuchać. Zostawiliśmy za nami diabły z drogi i te pozostałe diabły z przódu wydawały się trochę mniejszy. Zaczęliśmy się otwierać.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 16
2011-08-04
 15༛25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Camping Club Léman

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Préverenges, Switzerland

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Mało

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo małow jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa małopo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na mało znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na MałoGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "mało."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "mało."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na MałoGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na mało jest angielskie słowo little.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na mało w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. Little mention was made of our superb handling of the affair, if that's what you mean.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. Muszę jeszcze wymyślić drugie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "mało."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. Muszę jeszcze wymyślić trzecie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "mało."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "mało."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "mało."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "mało."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "mało."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Mało w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Mało: Spis treści

Mało po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "mało."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Mało."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "mało" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na mało," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Mało: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Mało w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin.

Frame #5580

i see the puente hills to my right. it looks like the whole san gabriel valley is flooded. the rooftops are like little stepping stones.

Sprint "Iphone" Case

27 November, 6:49 AM

Frame #1940

the car is free and easy. i cant believe it. they say its boot or bribe. sometimes the little guy wins. he may not sleep but he wins.

Sprint "Iphone" Case

17 August, 12:31 PM

Frame #2376

chase's been up in san berdardino county for a little too long. you cant chase after a ghost forever. i wonder what hes really up to.

Sprint "Iphone" Case

21 August, 12:14 AM

Frame #83

this character limit takes a little getting used to. especially when youre inputting with your voice.

Sprint "Iphone" Case

26 July, 1:20 PM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Mało: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Mało wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

Simply put, at the time, I had no idea what I was doing or where it would lead. I was not in control, despite exhibiting extraordinary amounts of it - which may have been what allured that strange creature to me in the first place. It was a desperate creature I faced: a creature deprived of something I couldn't understand: deprived of self: lacking self. It was lost under a cloud of something unknowable: a fog of unhappy sunshine pollution: photochemical smog. It was confusion personified. It was infancy: unripe and unwilling to ripen - needy and restive - ungrateful, unapologetic, and unlearned - demanding - fascinating - irresistible - not yet a woman, it was a woman - it wanted to be a woman - it wanted to be a mother - it was unfit for motherhood - it deserved it, avoided it, wanted it, rejected it - it was a human being - it embraced it - it was everything at once - too much and too little - it lacked a little prudence to be honest, but, as the product of a genius Creator God, it was a work of art - mysterious when penetrated. It was not a simple woman, to the say the least.

Verse 440 from the chapter called Bohemia

"My father's maternal grandmother, from the House of Orlita." Stalin nodded. He crossed himself and prayed. When he was done, Jesus said, "I wish my father had told me what it's like." His face glowed in the candlelight. "I wish I could've heard him tell me not to do what he had done. I deserved that. I know it. I didn't have to find out on my own. I didn't have to repeat his mistakes, did I?" Stalin was silent. "I will do it differently," said Jesus. "One thing at least I will do differently. I promise," he said, "if I ever have children, I will them what it's like. I will them what it's like to love somebody so much and so little at the same time: to hurt them: to use them. I used her, cousin." Jesus cried. "I used her."

Verse 318 from the chapter called Vows

"Shut up and listen," said the Krupnik. "That doesn't concern you: where the weapons are going. What concerns you is where the fuck you're going. You're gonna go with me to another car; we're gonna take that car to the Old Town. We're gonna find Nigel; he's going to figure out what the fuck we're going to do about you. He has to pay your sorry little ass - do you understand?"

"Yes, I understand," said Jesus.

Verses 88-89 from the chapter called Arms

In those days, Jesus had very little money. His father's mother was dead. With her, the retirement pension died. If only she had had fewer friends, or if Jesus's uncle hadn't become a complete waste of time and breath, they could've tried committing pension fraud. As it was, Jesus's father kept selling books and eating heroin and Jesus began trying to sell furniture for food.

Verse 355 from the chapter called Adolescence

"We're tucked away," said Jesus, "in the southeastern corner of town. To the west, up that little hill and beyond the railing, is the road next to the ponds; to the north, over that fence, the backyard of the old Sanitarium - the Orthopedic-Rehabilitation Sanitarium for Children and Youngsters. When we were little kids, we would always hop over that fence and walk through the building. We weren't supposed to, but the cripples always gave us a good laugh. Considering that the playground was right next door, we felt more than justified." Jesus looked into Zoe's eyes. "You think I'm a cruel man?"

"No," she said. "I don't."

Verses 592-593 from the chapter called Security

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Mało: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Mało wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

It was after dinner, and Indiana was telling us that in Hungary there's no fasting from meat on the Christmas Vigil. On the contrary, she said, great care is taken to prepare the sausage for the night's meal - it must always be freshly made. She started talking about garlic and paprika and whatnot; when she finally got back to the sausage, she started praising its color: it was always the same rich color of burgundy, she said. Then she started stroking the timber of the fireplace - do you remember? "Not like this," she said, "and not like the floor, but something darker." She started looking around for the right color, and, noticing from her seat on the floor by the fireplace that the baseboards in the room were just the right shade, she turned around to get a closer look at the baseboard behind her. In doing so, she hit her hand on my little bucket of water, spilling some of it.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 20, The Role Of Religion, Paragraph 1

So Nike was led down a few side streets until they stopped in front of a mediocre apartment building. Nike gave the woman her little gift (her petit cadeau, as they call it) and he was taken up to the fourth floor. The room was nicely decorated, but the sex was painful. It was almost impossible for Nike to finish and the girl took pity on his grimacing. She offered to go down on him as delicately as possible. Nike agreed. It wasn't as bad as he thought it would be, and, without the pain, he decided, while he was being serviced, to ask the woman a few more questions.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 5, The Fifth Day, Part 2, Science & Reform Schools, Section 11, The Importance of Knowing Someone's Name, Paragraph 23

Nike was shocked. He was appalled. Police officers, despite being the worst kind of swine, should hold themselves with at least a little bit of respect, especially when they're idly standing along the Queensway of all vices. Nike was so ashamed he sat down near the bushes. Things were not going well. No one wanted to answer his questions unless he were going to negotiate business. Nike was not that foolhardy - at least, not yet: the pain was too much. But, because of it, he had to walk around like a grown man with rickets. Even the fat girls were laughing at him. Even the ugly girls, the cut girls, the destroyed and overly diseased girls were laughing at him. He was humiliated.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 5, The Fifth Day, Part 2, Science & Reform Schools, Section 10, Navigating the Socio-Political Spectrum, Paragraph 5

He knew he went crazy, and he hated him for it. But there's no way he wasn't part of that cult; he loved Stalin's methods - he was just a little bashful about it. But that's why Hungary was the highest point of his career: it let him do the things he really enjoyed. I wouldn't be surprised to learn that Khrushchev made that secret speech with full awareness of what might happen in the Eastern bloc. He liked the idea of national communism; that's why he liked Tito so much. He was a nationalist himself, not a hard-core imperialist. Unfortunately, the Hungarians brought disaster on themselves, or I guess Nagy was to blame. The problem was: they took their cue from Poland, but then they stopped paying attention. In the summer of fifty-six, a workers' strike was brutally suppressed in Poland. People were agitating. But when Khrushchev showed up in Warsaw, he was placated. His Polish comrades told him exactly what he wanted to hear: don't worry; we've got it all under control; national communism is the way; three cheers for reform. What did Nagy do? He said he was leaving the Warsaw Pact and he appealed to the United Nations. The United Nations! He must have been crazy. Khrushchev probably had a good time executing him.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 27, Penetration, Paragraph 99, Clauses 13-28

ANDY: Are we too close to the sun? No: because we'd burn up. Are we too far away? No: because we'd freeze. Is there too much pressure? No: because we'd be crushed. Is there too little? No: because we'd explode. As far as I can tell, this place is pretty awesome. The only thing I have trouble understanding - and this really consumes my imagination, but: if you consider the billions of people who are living now, and the billions more who once lived, and whose ashes are scattered around the world, and the billions more who may live - since we cannot be sure - it seems to me that heaven should have a bit more surface area.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 6, The Sixth Day, Part 1, Children & Education Reform, Section 2, Discussing Heaven with a Child, Paragraph 24, Clauses 1-6

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Mało: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Mało wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

The car was back; the woman, in front, turning, slowing, seeing the headlights beginning to bathe her brilliantly-an attractive girl-a witch for all we knew hiding behind a mask of maidenhood-stood entranced, a pale face with a round shape-a clean, sharp jaw-a beautiful, blunted chin. What being could possibly harm her? The moon hid, shamed to see a mortal daughter of Eve walk with such authority. It was a proud mien on a worried-at the same time, not unprepared woman-an uncompromising beauty-who betrayed little fear upon her unwelted brow.

– from “Paris Is For Rapists, Too,” a ghost story featuring a frank discussion of the beautiful city of Paris

"What does it have to do with me?" asked Read.

"I need somebody like you to do a little independent research. Manpower is a luxury around here. I have a dozen or so informants on my payroll. Unfortunately, I don't trust most of them.

– from “Dirty Manga People Are Disgusting,” a spooky story featuring marginalized people

Juanita was all business. "Where did he go?"

"Don't worry," said Patsy, "we've got him blocked off. Put a detail on the road. Get somebody on either end of the beach. I'm going in."

"Dressed like that?"

"You're right," said Patsy. "I'm a little conspicuous."

"Give me back my gun."

– from “A Cop Named Patsy,” a funny story featuring a frank discussion of tall statues

Within days, he was robbed of the little food he had brought with him. Stealing eggs and grapes along the way, he made it to the port of Bari and found work on the docks. Not finding his crusty, Venetian employer very agreeable, especially after breaking some porcelain, he stole a bag of old hyperpryons and headed toward Naples. Though the Byzantine coins would not be easily recognized in the countryside, Ferrari was confident he could sell them to a banker for at least a few ducats.

– from “Italy Sucks and Has Sucked For A Long Time,” an adventure story featuring a man who tried to make his life better

At first, Patsy would squat down and humbly clean himself, paying particularly close attention to "over there." Seeing that this was the method favored by women and not by most men, by the time he visited the Dai-Kannon of Izu, and stayed in the shadow of Mount Fuji, Patsy's skill had increased so dramatically, he was able to stride into the bathing area, swoop down, grab a ladle without disturbing its bucket, splash his genitalia with what little water was there, the way a cook might add a bit of garlic to his Zampone, and, with a flick of the wrist, deposit the ladle in yet another bucket before crying "banzai" and cannonballing into the water. Though superficially disgusted by this when they were together, when alone, the ladies seemed to admire it.

– from “A Cop Named Patsy,” a funny story featuring a cop who takes a liking to certain Japanese customs

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Mało: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Mało wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

FLETCHER: Yu hau waawaha.

ALICE: What's that?

FLETCHER: It means, "You are snotty."

ALICE: I am not. Say something else.

FLETCHER: Da lettle sullen se wylie up in ar pine.

ALICE: What does that mean?

FLETCHER: The whole island will be saying that if you don't stop nagging me.

ALICE: What does it mean?

FLETCHER: It means, "That little child is stuck up in that pine."

ALICE: Fletch!

– ACT I, lines 592-601

(KOKOMO exits. GREY GOOSE enters.)

GREY GOOSE: My darling Polynesian beauty, Fletcher must be right. It's pointless for me to put the moves on you - especially since it's obvious you're in love with him. My chances of success were always slim. I never lost faith in a woman's whim. I was certain, if I tried hard enough, you would let me taste-test your sweeter stuff. Each one of my advances you rebuffed. You're too good. My situation has changed now that my dear wife and I are estranged. Perhaps some trickery can be arranged. If I were to slip softly into your bed, not smelling like chattel, but like that perfume you gave my son - that little brat - who cares more about annoying my wife than pursuing the love of his own life, even though I'm the one she causes strife - perchance I might convince you with a kiss - before you discover my artifice - that I am the best way to earthly bliss. It would give me joy. My desire to light this house on fire would be assuaged. Despite what I have said, I will never ignite another house again. I am reborn. Ever since your mistress unleashed her scorn, making me sit in filth, lost and forlorn, in my old cowshed, I have taken stock. I'll no longer blindly follow the flock. I cannot yet say the same for my cock. If my wife's got a lover, I'll be damned if I don't. I'm not going to be crammed away. I'll come back with my monogrammed pajamas. I'll drink champagne and cut loose like there's no tomorrow. I'll introduce Kokomo to my little one-eyed goose and she'll say I'm her daddy. My excitement notwithstanding, I must not invite suspicion. I'll save my strength for tonight!

– ACT II, line 30

GREY GOOSE: Don't worry. Your little love-toy is safe.

MS. JACKSON: You insult me.

GREY GOOSE: What exactly do you think I've done?

MS. JACKSON: I'm not going to give you the pleasure of describing to you your atrocities.

GREY GOOSE: I wish I could say the same thing.

ALICE: What's going on?

GREY GOOSE: Ask your landlady. She thinks she knows everything.

MS. JACKSON: What have you done?

GREY GOOSE: You first. Did you or did you not approach the Australian police with your unjustified suspicions that I might have committed the first murder this island has seen in over one hundred and fifty years? Did you not, in fact, tell them I was capable of committing such a crime? Are you not the reason why I was named a person of interest? Answer me.

MS. JACKSON: Never.

– ACT I, lines 1091-1100

FLETCHER: You thought Norfolk had a checkered past. Being a former prison colony's prison colony is nothing next to Pitcairn.

ALICE: I would never have imagined it was like that. I thought it was a paradise.

FLETCHER: I'm writing a play about it - specifically about the woman who chopped off that man's head. She's an ancestor of mine. Maybe later we can go over a few scenes.

ALICE: I'd love to.

FLETCHER: If your neck doesn't still hurt.

ALICE: I'm feeling much better now, thank you.

FLETCHER: If you strained it, you strained it. I have to say, you have surprisingly little tension.

ALICE: It's my honeymoon. I've been having lots of sex.

FLETCHER: You shouldn't have reminded me.

ALICE: Why not?

– ACT I, lines 626-635

(ALICE exits.)

GREY GOOSE: Alone at last.

KOKOMO: You've done your business: now leave.

GREY GOOSE: There's more. I need your help.

KOKOMO: Again?

GREY GOOSE: Yes.

KOKOMO: I'm not your little plaything.

GREY GOOSE: Do you want to be thrown out? I didn't think so. Come with me to the kitchen. I need those tender little hands.

KOKOMO: This is the last time, Grey Goose. You've made me sore from all your stupid amusements. I can barely even walk or lift a finger. I'm totally spent.

GREY GOOSE: Don't pretend you don't like it.

– ACT I, lines 852-860

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Mało: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Mało w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

I killed my sister. I live with it. I killed her because she loved the enemy a little too much. She lost herself in that love. That's why she wanted to die. When I tell people the truth they treat it like it's a joke. Like I'm saying she walked into my knife. I did kill her. I've never denied it. I stabbed her. My arm came down upon her. I put the blade into her heart. That's where she needed it.

I'm not a bad man.

– from “The Testament of Publio Orazio,” a horror story without a lot of screaming coming straight out of Roman mythology

Two years and still counting. No word from the devil. The bitch made promises. A fat check. Enough to pay for surgery. Where is she now? Two yards under. Seventy-two inches. I did the math. The scientist in the east wing told me that much soil would weigh about a ton. That's two thousand pounds. Way more than I can lift. I'm a big girl. The bitch that took my cigarettes was a tiny little thing. Even if she did come back from hell she'd never get out from under that earth. Unless they dig a hole next to her. I wish I knew where she was buried. I could do something about it.

– from “Two Years,” an adult fiction story about a guard who works at a women's prison

She wrapped her arms around my shoulders. Our foreheads touched. I put my hands on her bare knees. I rubbed her thighs. With each stroke, I circled wider. I went a little slower. I ventured deeper up her leg. I wondered when she would stop me. She didn't. My fingers brushed the edge of her panties. I drew back. I left my hands around her knees.

Indiana lifted her head. I looked up. She was staring into my eyes. She pecked me quickly on the lips. I had no time to pucker. "I'm sorry," she whispered. "I've ruined your party."

– from “St. Andrew's Eve,” a story of love that might calm one's nerves depending on your outlook

Winter came. One day Grendel escaped from her cabin. She went to another cabin and saw an older girl through the window. She was having sexual intercourse. The witch found Grendel and took her back to her own cabin.

Grendel told the witch she wanted to go home. The witch laughed. She told her to wait for the Chinook. The Chinook would come and melt the snow. Then she could go home.

– from “Little Grendel's First Hair,” a fairy tale story where the unthinkable happens not entirely unlike the real world

Grendel tried not to think about the hair. It didn't work. She kept pulling down her pants and looking at it. She thought about plucking it. She went so far as to stretch it out as far as it would go. It was very long.

– from “Little Grendel's First Hair,” a fairy tale story about something terrible that unfortunately exists in real life

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Mało: Spis Treści

Kolokacja Mało w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Mało."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na mało który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "mało." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Martwa natura, Patriarchat

Ojciec mówi, że ojciec wie najlepiej

Na celu promowania demokracji, silny musi opróżnić się jego siły. Słaby musi być przyznany szansę na rozwój siły. Nie możemy wymusić koniec patriarchatu. Takie postępowanie po prostu utrwala feudalizm pod inną nazwą.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży