Nagłówki MichałaInformacja

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Informacja, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Korepetycje nie będą potrzebne jak uczysz się angielskiego we własnym pokoju Bielsko-Biała style!Ikona słownika

Wierzę w możliwość zatrudniania angielskiego jako światowa lingua franca. Nie cenię zupełnie zwyczajnego sposobu w jakim język angielski jest nauczany.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Artefakty, paliwa, i osoby: Definicje w powieściach MichałaPointer

Artefakty

Typowe artefakty które pojawiają się często w Corpusie Michała

Ze sztuką dla kobiet pomagamy położyć kres molestowaniu seksualnemuZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Kiedy przyjechałem do Europy 20 czerwca 2011 roku, nie miałem planu i na pewno nie miałem pojęcia, że do końca tygodnia będę uprawiał fotografię z kobietą której nigdy nie spotkałem - naturysta, która nigdy wcześniej nie pozwoliła sobie być fotografowana nago. Było to pierwsze wydarzenie z całej serii nowych wydarzeń dla nas obu.

Wiedziałem że naturyzm był popularny w wielu częściach Europy i jako artysta, który pracował na rzecz akceptacji ciała przez całej jego kariery zależało mi na dokumentowanie jakiś mały fragment. Przyglądając się ze zdziwieniem znalazłem bardzo ważną część kryjąca się w Polsce. Miała na imię Gosia.

Miałem amerykański paszport. Ona nie. A fakt, że jechałem samochodem z polskimi tablicami dał jej wiele okazji, aby wskazać różnicę. To nie było tylko policja i straż graniczna, kto na to patrzyło. Zwykli ludzie zrobili takie same etniczne profilowanie. Jeden właściciel kempingu nie uścisnął mi dłoń, aż uświadomił sobie, że jestem Amerykaninem. Do tego czasu, już miałem wypracowane użycie uproszczonego Angelskiego, co bylo bardziej bliski tego co uchodzi za lingua franca w dzisiejszej Europie. To co Gosia starała się opanować.

Nigdy nie głodziłem nie zasługując na to. Nigdy nie byłem systematycznie pobity przez rodziców. Ksiądz nigdy mnie nie pieścił w majtkach. Ale to nie oznacza, że nie mogę słuchać kogoś, kto przeżył takie nadużycię i to nie oznacza, że nie mogę próbować to zrozumieć. Razem z Gosią podróżowaliśmy 10.000 kilometrów razem. Spaliśmy w tym samym namiocie. Musieliśmy słuchać siebie nawzajem. Człowiek nie powinien potrzebować 10.000 kilometrów aby to zrobić. Powinniśmy być w stanie słuchać siebie wzajemnie bo tak chcemy. Powinniśmy być nauczeni to zrobić. Jeśli tego nie nauczono nam, powinniśmy się uczyć, jak to robić i szybko.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 12
2011-07-31
 11༛25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Camping Trenta

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Trenta, Slovenia

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Informacja

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo informacjaw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa informacjapo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na informacja znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na InformacjaGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "informacja."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "informacja."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na InformacjaGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na informacja jest angielskie słowo information.

The word information refers to the idea of changing somebody's internal mental structure, namely, the result of putting ideas into somebody's head, regardless of whether they're good or bad. It also refers to a kind of artifact related to this process.

Tłumaczenie w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na informacja w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. If we want to make a good decision, we're going to need better information.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. Is there an information booth around here where I might find a map, for example?

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. I don't have the answer to that question. You'll have to ask at the information desk.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "informacja."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "informacja."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "informacja."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "informacja."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Informacja w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Informacja: Spis treści

Informacja po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "informacja."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Informacja."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "informacja" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na informacja," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na informacja: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na informacja w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #3358

if theres some inside information about the gang war that pandora knows and isnt telling me. that would be a different story.

JC Penney

4 September, 1:47 PM

Frame #6100

i gave harley chase's phone. to keep a record of any information she may glean from hulu. or just her observations. whatever.

Sprint "Iphone" Case

22 December, 2:00 PM

Frame #1153

i never thought getting information would be so expensive. i spent less money at the strip club. and i uncovered a whole lot more.

Justin Bieber

8 August, 2:12 PM

Frame #1548

of all the people ive gone to for information lowes's the only one who hasnt hit me up for cash. thats a gentleman. he does it out of spite.

Justin Bieber

13 August, 10:51 AM

Frame #3171

the insurance company is offering a reward of 90 cleve for information leading to the recovery of the mayfly. must be one hell of a boat.

Sprint "Iphone" Case

1 September, 9:22 AM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na informacja: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na informacja wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

"The newspapers," said the host, "not the tabloids: the newspapers were full of information from front page to back - for a few days. Then they went back to reporting on terrorism. Who knows? Maybe there's nothing else to say about the poor girl. Maybe she's boring."

Verse 353 from the chapter called Bohemia

With fire also came a new and unprecedented form of torture. Sticks could pierce and rocks crush, but fire burned. This hurt. No longer did man need to restrain his victims for fear of doing them irreversible damage; he simply needed to catch up and shine that beautiful burning torch in their eyes and poke them once or twice - as often as necessary. With fire, the weak could extort from the strong; the one could extort from the many. The threat of fire was great: unlike sticks and stones, the flame spread and hungered. It was necessary to protect it, to hide it from one's enemies - whoever one's enemies were. Information was key. Who had fire and who didn't? Whose fire was still burning and whose had gone out? When was the last boom-flash and when would there be another one? These were very important questions.

Verse 4 from the chapter called Security

By that point, there was very little information to be had. Nevertheless, as the second man at the crime scene, after the landlord, your father was seriously tempted to steal evidence. He decided against it. Stalin had complete access to the CBS crime lab, the CBS being Poland's central investigative bureau, and Jesus didn't have any friends there on the inside nor did he want to have to bribe anyone. Lab results were available to anyone in law enforcement anyway, so Jesus took some photographs and left before the cops came. Later on, Stalin went to the CBS lab and got the results. The forensic evidence indicated without a doubt that the bullets came from a Russian-made weapon, which didn't necessary mean that the perpetrator or perpetrators were Russian, but, then again, who else would be using a Russian-made weapon?

Verse 209 from the chapter called Security

#$*(!#$*(%&!@#(%)&!*(@#$&^%(!)@#*&%)(#@&%)(!#*%)(@#&%)(&!@)(&#%()@&#%()&!(@)#&%!)(*@%)(*!#@()%*!@()#*%!@#&%*(@&#*(%&#$()*&^()!&#$()%&)(@!#&%()@&#%()!@&#(%)&*@#()&^@$^@$%^$%^$#^#$^%#$%^#$%^@#$%#$%#$%#$%#$^#$$&#$%^$^@#$%@#^$%&%*&^)^@)^$^$%#^#@))^$^(^#((#@#@@(^^(#$^#($^@#$^#(#*%()#%#&%#%&)(#()%*()*%#@%#)%*(#$#$$()^#)(^#$()%#$(%@#$%()#*$^#$(^*@#)(%*#$)(^%*#$()^*#$#$^(^#$(^#$)@#$%$#&*%@(#*$@#)%($#%)#$*()#$%*#$@%#$%*()@#$$$$$$$$$$$)(#$)(^#($)%@)(*#$()%*!#@()%*#$()*^()@#$*^()#*$()%*@#$%@#$%@#*^@#(^#$!@#$%($^*@#$^(#$)%(@#$(%)@#($%(@(#$%(#$%)(#$^*)(*@$**^@#$#$*!@#)(%#(@$%*)(#*$)!(*#$%()*@#_)$%*@(#$*%()@##$()%*@#Miscellaneous dingbats: useless information: exploding junk: anger - FUCK MY BODY! it says. FUCK MY LIFE!

Verse 9 from the chapter called Invocation

"But Martians aren't helping them; that's all bogus information."

Verse 299 from the chapter called Bohemia

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na informacja: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na informacja wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

I remember him standing in front of that canvas forever, trying to count the number of games, until I left out of frustration and came back with an information card. He looked amused with himself, and claimed he had counted sixty without doubling; I told him it was eighty-four, and had to convince him not to look for the rest. Even as we stood in front of Mantegna's St. Sebastian, he mentioned how funny it was that Bruegel would show grown men playing a children's game like leapfrog. He said adults shouldn't act like children, but that they should think like them.

– Title 1, Regarding Peaches and Bananas, Part 2, Section 4, Meeting a Man in Austria, Paragraph 7, Clauses 7-12

It is all I can do to contain it. Sometimes it is so powerful it begins to affect my outer members; they can sense the gravity of the feeling, and like the tides by the moon, they are pushed and pulled by the force of its presence. I can sense how they are affected. And then I must fight back the feeling and squeeze it down with great difficulty. I am afraid of its power. I am afraid of its meaning. I know what it signifies: it is a reflection of my own corporality. It is my own organism calling to itself, perhaps even calling to other organisms. And my conscious mind can only interpret so much, leaving my soul without the best of information.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 1, The First Day, Part 1, Victory & Calendar Reform, Section 5, Inflammation of the Loins, Paragraph 1, Clauses 7-16

My heart is ready to shatter: it has never been one for acrobatics and all this constant tumbling is making me sick. Can you not write something for me? something that will quiet my rumbling heart? It yearns to hear your true voice, and it cannot sustain itself on a few telephone calls. My heart will not respond to the tones of a magnetic diaphragm, even though my ear be fooled, and my mind be well aware that you, however indirectly, are in complete control of its vibrations. I hate telephones: they are diabolical; they steal one's voice and I will give them no more credit than they deserve. They are good for sharing nothing but the most basic information. So unless you have to tell me when to pick you up from the airport, you should think twice before bothering to call me.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 8, Loneliness, Paragraph 4

ANDY: Oh, it was just a shock - for me, at least. But Indiana seemed to be on top of things - at least for a while, you know, when it was still just a matter of getting information down. But now that everything's kind of settling, I don't know what it's like, you know - I just couldn't hang around that hospital.

NIKE: His friend is dying.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 8, Affording Private Health Care, Paragraphs 10-11

I wish you had taken this guidebook with you; it's full of fascinating information. I don't suppose you've heard the aphorism: it's easier for a grand coach to pass through the Arch of Marble, than it is for a poor man to get into Annabel's nightclub. Of course you haven't: I just made it up; according to the guidebook, you would have to pay five hundred pounds a year to get on the members list at Annabel's. But don't bother: I'm sure it's the most artificially hip club in London. I believe they play mostly eighties music; you'd have to be willing to dance with Margaret Thatcher if you want to go there. However, it's one of Jeffrey Archer's favorite places; maybe if you stand outside the door you'll get to meet him. Alright: I don't want to make you vomit: I'll stop teasing you.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 11, Guidebooks, Paragraph 2

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na informacja: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na informacja wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

Shephard poured the glasses. He nodded. "We'll find you a girl."

"That's not what I'm talking about."

"Always the procrastinator."

"We're going to China."

"Chinese girls are nice."

"We'll be posing as tourists."

"Not a bad line."

"We'll be collecting information."

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story set in the desert

Clark looked up the longitude and the latitude on his phone. He sent the information via text. Shephard heard Cathy say, "Hello?"

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story about what to do if you're an American agent in western China

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na informacja: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na informacja wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

(ALICE and FLETCHER exit. LESBIAN and MS. JACKSON enter with their tea.)

MS. JACKSON: Tell me more about Egypt. You were saying something about locusts.

LESBIAN: When I arrived in November the country was under attack. Locusts were everywhere: in the north, in the south, in the east, in the west. Farmers who couldn't afford pesticides were burning tires to survive. It just so happened I arrived in Cairo at the exact moment that the swarm was passing through on its way to the Red Sea.

MS. JACKSON: Where did they come from?

LESBIAN: West Africa. They crossed the Sahara to get there. They were very hungry. They would fall onto your plate and get stuck in your glass. By the time I got to Aswan, the regional governor offered a two hundred Egyptian pound reward for any information leading to the destruction of a swarm.

MS. JACKSON: Did you find one?

LESBIAN: No.

MS. JACKSON: Does that sort of thing happen often? A swarm of locusts sounds so biblical.

LESBIAN: The very next year I took a trip to Hawai'i. They were suffering from a gall wasp invasion.

MS. JACKSON: What's a gall wasp?

– ACT I, lines 496-504

FLETCHER: I didn't really care for him.

GREY GOOSE: Tom the anesthesiologist?

KOKOMO: He was funny.

GREY GOOSE: Douglas the airline pilot?

FLETCHER: At least he wasn't a doctor.

GREY GOOSE: Joe the Gynecologist?

KOKOMO: He made me smile.

GREY GOOSE: What about the oral and maxillofacial surgeon? The computer information systems manager? You were nothing before me. I made you.

FLETCHER: Kokomo will have to wear a burqa for the rest of her life around here. This was a Sunday operation before he came and screwed it all up. Do you know why you kept getting looks in town? It wasn't what he did; it was what he said. He had everybody on Norfolk thinking you had hired the best piece of faffy this side of Hawai'i. Some of them thought that you were in on it - that you were behind it all.

GREY GOOSE: This is some kind of gratitude.

– ACT II, lines 451-460

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na informacja: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na informacja w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

Any investigation into Captain Orbitz's activites and allegiances would have to be handled delicately. To most of the people privy to the situation it seemed a foregone conclusion that the Wiki-ens were engaged in disinformation. They were trying to discredit Captain Orbitz in the eyes of the military while simultaneously drawing on his fame to promote their own cause. There was only one question. How did they get the DNA? The Admiral in charge of the courier service was tasked with the odius mission of trying to find a leak in his own department. It went nowhere. The higher-ups assigned a Amazon to the case. Philyrans are notorious for their pig-headedness. He insisted on interrogating Orbitz.

– from “The Death and Life of Captain Orbitz,” a science fiction romance written with Stanislaw Lem in mind, if you know who that is

Steve saved me. He finally found a guy named Dave who was willing to procure some supplement. All Steve had to do was give Dave money and he would walk down to the street to pick it up. He told Steve to wait on the patio otherwise the deal might not go down. Dave left with Steve's money. He never came back. The bar girl had some information. She told us Dave worked for the guy who owned the bar. He helped him fix roofs. She wasn't surprised we were looking for him. She didn't know where he went. I asked if Dave carried any weapons. The girl claimed not to know anything and then shut up.

– from “Woodstock,” a life story based on somebody's real life, namely the author's

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Informacja: Spis Treści

Kolokacja Informacja w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Informacja."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na informacja który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "informacja." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Martwa natura, Patriarchat

Ojciec mówi, że ojciec wie najlepiej

Na celu promowania demokracji, silny musi opróżnić się jego siły. Słaby musi być przyznany szansę na rozwój siły. Nie możemy wymusić koniec patriarchatu. Takie postępowanie po prostu utrwala feudalizm pod inną nazwą.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży